Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רומסטר 2008, החלפת שמן גיר

אשרי
שימו לב! השרשור הזה בן 2439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

מעוניין לבצע החלפה חלקית של שמן גיר ברומסטר 2008 אוט' בנזין, שדגם המנוע המופיע ברשיון הוא BTS. יש לי כמה שאלות.

האם זה דומה להחלפה במנועי MK4 ? אם לא, אפשר לקבל הכוונה קלה ? סרטון ? תמונה ? טיפ ?

מה שמן הגיר המומלץ לדגם המנוע הזה ומהן הכמויות ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כמה קילומטרים עשה הרכב ?

2. התיבה המותקנת ברכבך דומה לזו המותקנת בגולף דור 5 עם מנוע 1.6L FSI פאסאט משנת 2006 ובעוד מספר רכבים. התיבה נקראת 09G.

3. מומלץ למלא נוזל מקורי שהמק"ט שלו G 055 025 A2. כמות נדרשת עבור החלפה מלאה כולל ריקון של השמן מהממיר היא כ-7 ליטר.

4. לפי הוראות ייצרן אין צורך להחליף את הנוזל ההידראולי - ATF.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרקו.. אני חולק על היצרן.. ו.. :wink:..מחליק לך כאפה על כי החלפתה אצלך.

עזרה בקטלוג החלקים של VW -

רצוי לבצע במוסך או אדם המבין בכך, ועם נוזל ממסרה / שמן במפרט הנכון.

(כשם שרשם מרק, מפרט קטלוגי VW - G055025A2) והתקן VW TL 52162

אם אתה מאזור המרכז, צור קשר עם מוסך רון, או מוסך אורן, ובדוק

הן החלפה והן מחירים.

רצוי לבצע החלפה חלקית של כ 4-4.5 ליטר לממסרה הנ"ל.

הממסרה הזו של - של Aisin Warner ונמצאת גם ברכבי טויוטה

מיצובישי, ניסן , ושם מומלץ לבצע החלפה לנוזל ממסרה כל כ 5 שנים.

עלות כ ליטר - 70-80 ש"ח.

יש חברות כגון יורואול ו ולוולין המוכרות במיכל של כ 4-5 ליטר.

ובמחירים נוחים יותר כ 200 ש"ח.

אל תלך רק על-המחיר - צריך לדעת איך להחליף .. השיטה שם די מיוחדת.

לכן, לדעתי עדיף כי המוסך יבצע הכל - בדיקה, הבאת הנוזל / השמן, והן העבודה.

נוזלים בתקן.

א - http://www.apexmotors.co.il/product/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%9C%D7%92%D7%99%D7%A8-%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95%D7%9E%D7%98%D7%99-valvoline-maxlife-dexmerc-atf-378l

ב - סקודה פאביה 2008 - גיר אוטומט מושך הילוכים או לא מעביר מידי פעם

ג - http://www.justmotor.co.il/items~141~0~16870.htm

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עשה מעל 300000 ק"מ ולא הוחלף בו שמן מעולם, גם האינסטינקט שלי הוא לחלוק על היצרן. בזמן האחרון הגיר מחליק במיוחד במזג אויר חם ונרגע קצת כשהרכב מתקרר. החשד שלי הוא שהשמן הידלל ואיבד מתכונותיו וכבר לא עושה את העבודה ולכן חשבתי לבצע החלפה חלקית.

אם זה מה שרואים בסרטון, נראה לי שבאמת כדאי לתת לבעל נסיון לבצע את העבודה. חשבתי שזה מילוי\ריקון פשוט כמו בגרוטאות שלי.

תודה רבה לכם ליין מן ומרק10 !

הסרטון:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסרטון בקישור שצירפת החליפו גם את הפילטר וגם ניקו את הקרטר ואת המגנטים לכן זה נראה לך מסובך. לפני שאתה מחליף את השמן רצוי לבצע סריקת תקלות בכדי לנסות לגלות מהי הסיבה של ההחלקה.

אם הבעיה באחד הסולונאידים של הגיר אז בכול מקרה מרוקנים את השמן וממלאים שמן חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי חובב הרפתקאות אבל אחרי שהראיתי לו את הסרטון, החליט שעדיף שנגיע לרון :)

אם זה לא רק החלפת שמן, עדיף שיעשו מה שצריך, כמו שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון,

הרכב עלה היום על הליפט של רון (נעים מאוד !), נשאבה התכולה, פורקה העוקה, ממה שהיה פעם נוזל ממסרת נשאר רק בוץ ובוצה.. הפילטר והמקום בכלל עברו ניקוי יסודי ומולא נוזל חדש. הומלץ לבצע ריקון ומילוי חוזר בעוד כחודש אחרי שהנוזל החדש "ישטוף" קצת את המערכת. יבוצע !

לדברי אבי, הכל בוצע במקצועיות, ענייניות ובמחיר סביר, עכשיו נשאר לקוות לטוב :), אעדכן..

שוב תודה על הטיפים וההמלצה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב נסע מהמוסך לבית מס' ק''מ בודדים אז מוקדם להגיד, אבא שלי אומר שיש הבדל כלשהו ויש "תחושה" טובה יותר (מן הסתם, הוציאו בוץ מהתיבה..), אני אעדכן בימים הקרובים אחרי שהרכב יצבור עוד קצת דרך. חייב לציין שבצדק לא הובטח לנו דבר ויכול להיות שהגיר לא יתאושש. התחלנו מהקל אל הכבד ואולי באיחור, לזכותו של אבי יאמר שלא הזניח ואם במוסכים שטיפל היו מציעים לו החלפה, טיפול או בדיקה של נוזל גיר, עוד לפני ההחלקה, היה מבצע בלי היסוס. לומדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון,

הרכב עלה היום על הליפט של רון (נעים מאוד !), נשאבה התכולה, פורקה העוקה, ממה שהיה פעם נוזל ממסרת נשאר רק בוץ ובוצה.. הפילטר והמקום בכלל עברו ניקוי יסודי ומולא נוזל חדש. הומלץ לבצע ריקון ומילוי חוזר בעוד כחודש אחרי שהנוזל החדש "ישטוף" קצת את המערכת. יבוצע !

לדברי אבי, הכל בוצע במקצועיות, ענייניות ובמחיר סביר, עכשיו נשאר לקוות לטוב :), אעדכן..

שוב תודה על הטיפים וההמלצה !

ממה נוצרה בוצה ? האם הגיר עבר בעברו טראומה מסויימת ? האם הוחלף אי פעם מחליף החום (קולר) ?

** קראתי שוב פעם את האשכול וראיתי שכתבת שהגיר עשה 300K אז אני לא מתפלא על מצב השמן. בדרך כלל אני ממליץ

להחליף את השמן לאחר 150K וקיימת גם אפשרות אחרי 100K לנקז כמות קטנה של שמן ולבדוק את מצבו.

כול מכונאי מומחה יודע לזהות שמן גיר שעשה את שלו.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה נוצרה בוצה ? האם הגיר עבר בעברו טראומה מסויימת ? האם הוחלף אי פעם מחליף החום (קולר) ?

** קראתי שוב פעם את האשכול וראיתי שכתבת שהגיר עשה 300K אז אני לא מתפלא על מצב השמן. בדרך כלל אני ממליץ

להחליף את השמן לאחר 150K וקיימת גם אפשרות אחרי 100K לנקז כמות קטנה של שמן ולבדוק את מצבו.

כול מכונאי מומחה יודע לזהות שמן גיר שעשה את שלו.

לי יש גולף עם מנוע BSE ואותי דווקה הזהירו לא פעם שלא להחליף שמן גיר כי זה יגמור את הגיר. האוטו עבר 95K קילומטר על שמן גיר מקורי. לטענת המכונאים שדיברתי איתם (במוסכים שונים), החלפה של השמן היא זאת שגורמת להחלקה. לא ברור לי למה זה קורה אבל שמעתי את זה ממספר מקורות מקצועיים שונים, אז זה נשמע לי די אמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לזה שום בסיס, אתה מוזמן לחפש שרשורים על הנושא, לקרוא ולהחכים.

תשאל את המוסכניקים והמקורות שלך למה שמן מנוע כן צריך להחליף ושמן גיר לא, התשובה אמורה להיות די משעשעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסכים לרוב לא נוגעים בשמן הגיר מהסיבה שאם תהיה בעיה של החלקה בעקבות בלאי גבוה של השמן הישן הם לא יהיו מוכנים לקחת אחריות. איפשהו אפשר להבין אותם אבל רכב שתוחזק כהלכה והוחלף שמן בזמן אין שום בעיה ומקסימום להגיד שאין התחייבות וזה על פי שיקול הלקוח אבל לבוא ולהמציא שבשמן גיר לא נוגעים זה פשוט חוסר מקצועיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, למכונאים האלה לא הייתה שום סיבה לשקר לי, כי אחד היה ממוסך רנו בכלל והשני ידע שאני לא הולך להחליף שמן אצלו גם ככה. ושניהם גם נתנו דוגמאות מהנסיון המר שלהם. חשוב לציין שאלה מכונאים וותיקים. כך שאני נוטה להאמין שברכבי VAG יכול להיות מצב שהחלפת שמן גיר מקורי לחדש עלול לגרום להחלקה כאשר כבר קיים בלאי בדיסקיות (פריקציאונים) של הגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...