Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יישור קו להונדה סיוויק 2006 1.6

Yakir-h
שימו לב! השרשור הזה בן 2401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי ,

קניתי הונדה סיוויק 2006 1.6, עשיתי בדיקה לרכב (מוצרפת תמונה)

אשמח לעזרה בנוגע ליישור קו לרכב בהתחשב בבדיקה וגם בכלליות (הרכב עובר פחחות וצבע כך שאין מה להתייחס לסעיף). לרכב יוחלף תרמוסטט / יהיה ניקויי למערכת קירור .

הרכב עבר 146K קילומטר .

אשמח לעזרה , תודה רבה!

YAKIRBDIKA.jpg

Honda Civic 2006 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מערכת הקירור בדקת באמת שהרכב לא מיתחמם מעבר לנורמאל? בדוק זאת. תושבות מנוע אם פגומות אז תחליף. תותבי משולשים אם קרועים תחליף. תוריד גלגלים לבדיקה של רפידות הבלם. בגדול עם כל ההערות המכון כיסתח את עצמו יפה מאוד אז תן עכשיו לבעל מקצוע שיביט ויחליף מה שצריך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי יקיר, אני עונה לך מהניסיון שלי ולפי הסטנדרטים שלי, כדאי תמיד להתיעץ עם מוסכניק שאתה סומך עליו בגלל סיבה טובה, אז הנה:

*לבדוק רעש אביזרים וגלגלות- בד"כ מדובר בהחלפת רצועת אלטרנטור (קוראים לה גם רצועת אביזרים).

* תושבות מנוע פגומות- להחליף תושבות מנוע- בד"כ מדובר על 3 תושבות לא זולות ועבודה לא זולה.

* רעש מערכת תיזמון ושסתומים- יש להתיעץ עם מוסכניק ולהבין מה מקור הרעש- רעש מרצועת אלטרנטור יכול להשמע כמו רעש של רצועת תזמון (טיימינג), החלפת רצועת טיימינג היא קריטית למנוע תקין והעלות בהתאם.

* נזילות שמן- להחליף מחזירי שמן, בד"כ לא הוצאה גדולה מדי.

* בלאי מנוע ושחיקה פנימית- אין מה לעשות.

* כל ההתיחסות למערכת הקירור- כדאי מאוד להחליף צנרת עם קורוזיה ורדיאטור, מדובר על לפחות 1000 ש"ח על הסעיף הזה, אתה משלם על כך שהבעלים הקודמים לא מילאו מים לרידיאטורים וחסכו עשרות שקלים בודדים.

* חופש משולשים- להחליף בוקסות במשולשים (בד"כ בהונדה הבוקסות באות עם המשולשים), לאחר מכן כדאי לעשות כיוון פרונט.

* אורות בלם- לגשת לחשמלאי.

* פנסים עכורים- יש ספריי יעודי וזול או שימוש במשחת שיניים- תוכל לבצע לבד.

* בלאי דיסקיות ושמן כהה- אין לי ניסיון עם גיר אוטומט אבל זה לא נשמע משמח.

זהו, תהנה מהרכב ותשמור עליו- נראה שעברו עליו שנים לא קלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוציא היסטוריה בדוק מתי טיימינג אם לא בוצע בטווח אז בצע.

תסתכל בדיוק מה הוחלף ומתי ובתור התחלה תעה רענון לכל הנוזלים, פלטרים, תושבות וכו. יעלה לא מעט אבל יביא לך שקט.

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מערכת הקירור בדקת באמת שהרכב לא מיתחמם מעבר לנורמאל? בדוק זאת. תושבות מנוע אם פגומות אז תחליף. תותבי משולשים אם קרועים תחליף. תוריד גלגלים לבדיקה של רפידות הבלם. בגדול עם כל ההערות המכון כיסתח את עצמו יפה מאוד אז תן עכשיו לבעל מקצוע שיביט ויחליף מה שצריך

כשנסעתי ברכב לא שמתי לב להתחממות , הבוחן ציין את הליקוי כשישבנו על הבדיקה ואמר שהבעיה בתרמוסטט ושמערכת הקירור צריכה ניקוי , אני והמוכר סיכמנו שהוא מחליף את התרמוסטט ושאני לא לוקח את הרכב במידה ומתחמם (עוד לא לקחתי את הרכב , יהיה מוכן בעוד כמה ימים )

אבדוק ואעדכן , תודה.

הי יקיר, אני עונה לך מהניסיון שלי ולפי הסטנדרטים שלי, כדאי תמיד להתיעץ עם מוסכניק שאתה סומך עליו בגלל סיבה טובה, אז הנה:

*לבדוק רעש אביזרים וגלגלות- בד"כ מדובר בהחלפת רצועת אלטרנטור (קוראים לה גם רצועת אביזרים).

* תושבות מנוע פגומות- להחליף תושבות מנוע- בד"כ מדובר על 3 תושבות לא זולות ועבודה לא זולה.

* רעש מערכת תיזמון ושסתומים- יש להתיעץ עם מוסכניק ולהבין מה מקור הרעש- רעש מרצועת אלטרנטור יכול להשמע כמו רעש של רצועת תזמון (טיימינג), החלפת רצועת טיימינג היא קריטית למנוע תקין והעלות בהתאם.

* נזילות שמן- להחליף מחזירי שמן, בד"כ לא הוצאה גדולה מדי.

* בלאי מנוע ושחיקה פנימית- אין מה לעשות.

* כל ההתיחסות למערכת הקירור- כדאי מאוד להחליף צנרת עם קורוזיה ורדיאטור, מדובר על לפחות 1000 ש"ח על הסעיף הזה, אתה משלם על כך שהבעלים הקודמים לא מילאו מים לרידיאטורים וחסכו עשרות שקלים בודדים.

* חופש משולשים- להחליף בוקסות במשולשים (בד"כ בהונדה הבוקסות באות עם המשולשים), לאחר מכן כדאי לעשות כיוון פרונט.

* אורות בלם- לגשת לחשמלאי.

* פנסים עכורים- יש ספריי יעודי וזול או שימוש במשחת שיניים- תוכל לבצע לבד.

* בלאי דיסקיות ושמן כהה- אין לי ניסיון עם גיר אוטומט אבל זה לא נשמע משמח.

זהו, תהנה מהרכב ותשמור עליו- נראה שעברו עליו שנים לא קלות.

לגבי תושבות המנוע , מאמין שמומלץ על מקוריות .. יש לך מושג מה המחיר שלהן ?

לגבי טיימינג אני צריך ליצור קשר עם המוסך כדי למשוך הסטוריה של הרכב , בכל מקרה אבדוק את הרצועה .

נוזל קירור מומלץ ? האם ללכת על המקורי או משהו תחליפי ?

תודה על ההודעה המפורטת!

תוציא היסטוריה בדוק מתי טיימינג אם לא בוצע בטווח אז בצע.

תסתכל בדיוק מה הוחלף ומתי ובתור התחלה תעה רענון לכל הנוזלים, פלטרים, תושבות וכו. יעלה לא מעט אבל יביא לך שקט.

אני מתכוון להוציא היסטוריה , אבדוק את השאר . תודה רבה!

Honda Civic 2006 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה הדור השמיני אז יש לו שרשרת טיימינג ולא רצועה

הוא רשם 1.6 אז זה הדור הישן יש רצועה.

בדיקה לרכב ישן שוחטים את הרכב.

עדיף לבדוק במוסך מצב מכני ולהתקזז בהתאם.

עריכה אחרונה על ידי ABSULUTT
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן, הייתה לי הונדה לפני 5 שנים אז אני לא יודע מה המחירים היום, מה גם שלא תמיד יש תחליפיות.

בשנים האלה לדעתי אין נוזל קירור שלא מומלץ, בשנים האחרונות יש תקנים מחמירים יותר בעיקר אצל VAG (תוסף G12), תסתכל בספר רכב ותראה מה רשום לגבי נוזל קירור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בהמשך לפוסט,

בוצע ניקוי רדיאטור והוחלף תרמוסטט למקורי הונדה . יש בעיה והרכב לא מגיע לטמפרטורת עבודה (מדידה הכי גבוהה הייתה 71 מעלות) , מה יכולה להיות הבעיה? לאיזה כיוון ללכת ?

Honda Civic 2006 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלחץ על המוסכניק ותוודא שהוא הרכיב את התרמוסטט שלם ולא חורר בו חור "ליתר ביטחון"

עם תרמוסטט תקין המנוע צריך להגיע לטמפרטורת עבודה תוך כמה דקות של עמידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלחץ על המוסכניק ותוודא שהוא הרכיב את התרמוסטט שלם ולא חורר בו חור "ליתר ביטחון"

עם תרמוסטט תקין המנוע צריך להגיע לטמפרטורת עבודה תוך כמה דקות של עמידה.

ראיתי את המוסכניק מחליף את החלק וחוץ מלשים את הגומיה עליו הוא לא עשה כלום .

Honda Civic 2006 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון 2

אחרי בדיקה היום בבוקר עם OBD המנוע מגיע ל86 מעלות בנסיעה אבל לא נשאר קבוע שם . החום נע בין 84-86 מעלות , תקין ?

המאווררים עדיין לא נפתחים , ואני לא מאבד מים במערכת קירור .

Honda Civic 2006 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

נמשיך לעדכן ביישור קו ובמצב הרכב :

בוצע טיפול מקיף וראשוני לרכב ,

שמן מנוע 5W40

פילטר שמן מקורי

פילטר אוויר (תחליפי)

פילטר מזגן

פלאגים DENSO

נוזל בלמים DOT4

נוזל קירור – החלפה מלאה

משאבת מים

רצועת טיימינג (קיט – חברת continental)

אטם מכסה שסתומים

כרגע התכנון הוא להחליף בוקסות משולשים וגומיות למינהן, יתבצע השבוע .

כמו כן גם בתכנון לבצע החלפה חלקית של השמן גיר , יבוצע בקרוב בעזרת הכנופיה .

לצערי נדלקה נורת CHECK ENGINE עם קוד תקלה P0420 , לאחר חיפוש וקריאה ממושכת הבנתי שאני צריך להחליף את הממיר קטליטי , האם ההחלפה צריכה לקרות כמה שיותר מהר או שאפשר למשוך את העניין ? קיבלתי הצעת מחיר לממיר כולל התקנה ועבודה ב1200 ש"ח , המחיר סביר ?

Honda Civic 2006 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו...מה זה הרכב הזה? אתה עומד להשקיע את המחיר ששילמת עליו...

Sent from my m2 note using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו...מה זה הרכב הזה? אתה עומד להשקיע את המחיר ששילמת עליו...

Sent from my m2 note using Tapatalk

קניתי את הרכב ב11K מתחת למחירון .. לקחתי בחשבון את ההפתעות האלה כשקניתי אותו.

Honda Civic 2006 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...