Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אפליקציה לתכנון מסלולי נסיעה וניווט

Igalz
שימו לב! השרשור הזה בן 2460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סגרתי טיול לספטמבר,

חלק ממנו כולל 7 ימי רכיבה בקרואטיה. חלק אחר כולל כמה מסלולי נהיגה באוסטריה.

אני מחפש אפליקציה שאני אוכל לתכנן בה מסלול נסיעה, למספר ימים, מבעוד מועד, רצוי שתתן לי בזמן התכנון גם מרחקי נסיעה בפועל והערכה לזמני נסיעה. וכמובן שבזמן הטיול אני אוכל לנווט על פי המסלולים שתכננתי.

גוגל מאפס לכאורה כולל את הפיצ'רים הללו, ופעם עשיתי דברים כאלה איתה. אבל הממשק הנוכחי נורא מסורבל (למרות שהוא מנסה להיות מינימליסטי) ומשום מה כשאני מנסה לנווט על פי המסלול שתכננתי, הוא מנווט איך שבא לו ולוקח אותי לכבישים ראשיים.

בקיצור, יש תחליף לגוגל מאפס לצרכים שלי?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גוגל מאפס במחשב יעשה את העבודה, ויש ממשק פשוט להעברת המסלול לנייד.

אם המסלול המוצע אינו בדיוק לפי טעמך הוסף way point על המסלול הרצוי לך, והמסלול המוצע יתעדכן בהתאם.

אישית אני לוקח אתי מחשב קטן (למעשה טאבלט "10 עם מקלדת פריקה) לכל טיול, כך שאפשר לשבת בערב ולעדכן את המסלול למחר באופן שוטף - לפי ההתקדמות ולפי גורמים משפיעים כגון מזג האויר, כבישים סגורים לעבודות, שינוי אתרים בהם תרצה לבקר וכו'.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגוגל מאפס וניתן לשמור קישור עם המסלול לשימוש מאוחר יותר.

ויש לגוגל גם אפליקציה יחסית חדשה google trips שעדיין לא יצא לי להשתמש בה שמאפשרת לשמור תכנון של כל הטיול עם רשימה של אטרקציות ודברים שרוצים לעשות בכל יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי, עד עכשיו השתמשתי בגוגל מאפס, ואפילו כבר העליתי את המסלול שלי לשם.

פשוט אני מחפש תחליף ראוי לגוגל מאפס..

הממשק של גוגל מאפס רק הולך ומדרדר, פעם היית רואה מרחק וזמן רק מלחיצה על מסלול, היום צריך לחטט בתפריטים בשביל לקבל מידע בסיסי שכזה. בטלפון מבלי להכנס למוד של ניווט, בכלל לא מצאתי איך מקבלים נתונים בסיסיים. רק קו על מפה ניתן לראות.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש ב-Primo.

כשאני מתכנן את הטיול, אני מכניס את היעדים ל"מועדפים".

תחת תפריט "מסלול" אני יכול לתכנן מסלול, כולל יעדי ביניים (וגם מתוך נקודות עניין) ולקבל מושג של מרחק וזמנים, ללא התחשבות בעומסי תנועה. יש גם אופציה של מסלולים חלופיים. ניתן לתכנן מסלול לפי מהיר/קצר/ירוק וכו'.

בפועל, בחו"ל, אני נכנס לרכב, בוחר יעד מתוך המועדפים, ויאללה, לדרך. אם המכשיר מצוייד בחבילת גלישה, יש אופציה גם למצב תנועה.

החיסרון היחידי שאני יכול להצביע עליו בוודאות זה עדכניות המפה. הן לא מעודכנות און ליין כמו גוגל וווייז, אבל מעולם לא הלכתי לאיבוד.

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפועל, בחו"ל, אני נכנס לרכב, בוחר יעד מתוך המועדפים, ויאללה, לדרך.

מדובר בטיול רכיבה.. היעד לפעמים פחות חשוב מהדרך.

לכן השקעתי הרבה מאמץ בתכנון המסלול דרך כבישים מסויימים.

אם תוכנת הניווט תוציא אותי פתאום לאיזה אוטוסטראדה כי זה ניראה לה יעיל, מבחינתי זה נפילה..

לכן חשוב לי שהתוכנה תנווט בידוק על פי המסלול שסרטטתי מבעוד מועד..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתכנון המסלול ניתן לציין עם/בלי כבישים מהירים, כבישי אגרה, כבישים לא סלולים ועוד.

באחד מהטיולים שלנו החלטנו לציין "ללא כבישים מהירים", התכנה לקחה אותנו בכבישים מדהימים שלא היינו מגיעים אליהם לבד.

ברגע שאתה קובע יעדי ביניים, אתה שולט במסלול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שאתה קובע יעדי ביניים, אתה שולט במסלול.

אז כל תחילת נסיעה אני צריך להתחיל להזין יעדי ביניים ולוודא שהוא שם אותי בכבישים שרציתי? כלומר אני גם צריך לזכור את הכבישים שרציתי?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כלומר אתה צריך להכניס אותם בשלב התכנון, לא הביצוע. זה נכון לכל תוכנה, הרי היא לא יכולה לנחש אתרצונותיך ומתכננת לפי האלגוריתם שלה והמגבלות שקבעת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, ב-Primo ניתן לשמור מסלול, ז"א שבשלב התכנון אתה מזין את המסלול כולו, על יעדי הביניים שלו, שומר אותו. ואז מתי שבא לך, בוחר "טען מסלול". אבל את זה לא ניסיתי בפועל, אלא רק לצורך הדמיית מסלול.

למה שלא תתנסה כאן בארץ, ותבדוק אם מתאים לך? התוכנה כאן, מפה עדכנית כאן.

אשמח להדריך ולעזור בתפעול התוכנה ככל שניתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אני אנסה.

נשמע מבטיח.

האמת פעם אחרונה שניסיתי להתקין אותה, זה לא ממש הצליח לי.

אבל מאז התחלף מכשיר הטלפון, גרסאת אנדרואיד וקרוב לודאי גם גירסת PRIMO.

יש מפה מעודכנת של קרואטיה?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפליקציה מעולה שהתחלתי להשתמ בה בטיולי שטח, אפשר להוריד בה מפות אופליין של מדינות שונות ולהתנייד רק עם קליטת GPS.

האפליקציה נקראת MAPS.ME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, ב-Primo ניתן לשמור מסלול, ז"א שבשלב התכנון אתה מזין את המסלול כולו, על יעדי הביניים שלו, שומר אותו. ואז מתי שבא לך, בוחר "טען מסלול". אבל את זה לא ניסיתי בפועל, אלא רק לצורך הדמיית מסלול.

למה שלא תתנסה כאן בארץ, ותבדוק אם מתאים לך? התוכנה כאן, מפה עדכנית כאן.

אשמח להדריך ולעזור בתפעול התוכנה ככל שניתן.

התוכנה בלינק המצורף לא מתאימה לי, אני צריך גירסת אנדרואיד..

הורדתי את התוכנה מהפוסט הזה והתקנתי על פי ההוראות.

מפת ישראל שהעלת עובדת נהדר, ניתן גם לעדכן אותה.

מפת קרואטיה לא עובדת כלל. האם הגירסה הזו פתוחה למפות מהעולם?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...