Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורולה או אוריס סטיישן היברידית - 2014

ליאת!!
שימו לב! השרשור הזה בן 2444 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנחנו זוג + (כמעט) 1. מתלבטים בין 2 המכוניות הנ"ל.

הבנתי מקריאה בפורום כי הן דומות מבחינת עלות תחזוקה, למרות שזה לא ברור לי כיוון שיש להיברידית סוללות. עוד קראתי כי האוריס צפופה קצת יותר אבל תא המטען גדול יותר. אנחנו מסתכלים על דגמים משנת 2014 והמחירון של שני הדגמים די דומה (1000 ש"ח הבדל לפי לוי יצחק). מה עוד אנחנו מפספסים? למה לאנשים עם קילומטרז' שנתי נמוך (עד 20K) בד"כ לא ממליצים לרכוש היברידית אם אין קנס בעלות תחזוקה על החסכון בעלות הדלק?

כמו כן אם יש רכב חסכוני (לפחות 1:12) משפחתי (לא דמוי משפחתי כמו i20) שאמין כמותן ואינו צרפתי בתקציב סביב 80K גם אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי שתיהן מעולות ובחירה בניהן זו רק העדפה אישית שלכם, אפשר להוציא מהקורולה 1 ל 18 בנסיעה רגועה ומתונה (ב 1800 סל"ד אתה משייט על 100+).

לפי דעתי לגבי עוד רכבים: אפשר לבדוק את ההונדה סיוויק אבל בעלויות שוטפות ביטוחים וטיפולים יקרה יותר.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוללות של רכבים היברידיים מחזיקות יפה, ולרוב מחליפים אותן אחרי (בסביבות) 8-10 שנים בעלות של כמה אלפי שקלים.

עלות התחזוקה דווקא דומה. עלויות הדלק ברכב היברידי כמובן נמוכות יותר, והם חסכוניים בייחוד בתוואי עירוני (אך לא רק).

יש כאלו שמפחדים מהיברידי או שסתם לא מתחברים (כמוני), ואלו יעדיפו לקנות רכב עם מערכת הנעה יותר שגרתית יותר. איפה ראית שלא ממליצים לרכוש היברידית לאנשים עם קילומטרז' שנתי נמוך?

1-12 באיזה תוואי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קיבלתי את שני הרכבים לבחירה בליסינג. אתם מוזמנים לקרוא את המחשבות והבדיקות שעשיתי כאן.

להבדיל ממני, אתם מדברים על קנייה - צריך להבין שטויוטה הוא רכב יקר לרכישה ולא תמיד בצדק.

כצפוי, שני הרכבים אמינים מאוד, כיאה למותג. הסוללה בדרך כלל תחזיק עשור ללא בעיות.

מניסיון של אחרים שמחזיקים רכבים כאלה באופן פרטי, התחזוקה דומה מאוד ודי זולה ביחס לרכבים אחרים בסגמנט.

צריכת הדלק של הקורולה אצלי היא בערך 1:12.5 בנהיגה משולבת (לידיעה - בכביש הערבה לכל אורכו בשיוט על 90-100 השגתי 1:16), האוריס תתן מעל 1:17 לאותה נסיעה.

שאלה למחשבה - האם הפרש בהוצאה שנתית של בערך 1000-1500 ש"ח על דלק (צריכת דלק טובה לעומת בינונית ברכב משפחתי לא היברידי) באמת משנה משהו? הקורולה יקרה לרכישה, יש אלטרנטיבות לא פחות טובות, משמעותית זולות יותר.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1:12 בתוואי מעורב (חיפה + פקקים + בינעירוני).

האמת שהקורולה שאני מעוניינת לקנות ספציפית היא מהבוס שלי והוא אמר שהוא עושה 1:12-1:13 אם יש מזל. באמת יש דיווחים על 1:18?

לגבי היברידית באופן כללי שאלתי כיוון שעשיתי חיפוש כללי פה על אוריס בפורום וכל פעם שמישהו התעניין שאלו אותו מה הקלומטראז' שלו ואמרו לו שזה כדאי בק"מ גבוהים לשנה.

שחר, ההפרש בהוצאה עשוי באמת להיות זניח, צריך לחשוב על זה. מצד שני למה לא לחסוך?

אני לא בטוחה שקורולה סתם יקרה. אם מכונית אחרת תגרור אותי עוד 3 פעמים בשנה למוסך, רק הזמן שלי שווה הרבה כסף. כמו כן, יש מכוניות שהטיפולים שלהן יותר יקרים כפי שאמרו פה. אם יש איזו המלצה ספציפית על משהו עם תחזוקה דומה לקורולה אבל מחיר זול משמעותית כמובן שאשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רוב הנסיעות בעיר כמו חיפה אפשר לחלום על 1 ל-10, מניסיון. 1 ל-9 יותר ריאלי.

ליאת, בקשר לעלות הרכב ביחס לאמינות - האם את באמת חושבת שרכבים כמו מאזדה 3, סובארו אימפרזה או מיצובישי לנסר יהיו אמינים פחות? כל המשפחתיות היפניות אמינות מאוד ואין יתרון מהותי של אחת מול השנייה בהיבט הזה. הקוריאניות (פורטה, סיד, i30, אלנטרה) גם כן מראות אמינות מרשימה.

רק כדי לסבר את האוזן בנושא עלויות - סובארו אימפרזה 2014 (כמו שהייתה לי עד לפני כמה חודשים) מדוגמת ושמורה בקנאות שנסעה בליסינג אצל עובד בחברה בה אני עובד נמכרה לעובד אחר ב-53 אלף ש"ח. קורולה מאותו שנתון תעלה לך בערך 20 יותר. האם זה שווה? הקורולה רכב טוב יותר אבל ממש לא בפער מהותי כמו שמנסים למכור לך. אם מדברים על מיצובישי לנסר הפער גדול עוד יותר (גם הרכב קצת פחות טוב).

חסכון בהוצאות דלק תעשי במעבר ממנוע בנזין אטמוספרי (כמו בקורולה) לרכב היברידי, בתוך הסגמנט ההבדלים לא גדולים כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רוב הנסיעות שלך בעיר, אז הקורולה תעשה באזור 1-10/12.

לא רק עיר אבל גם מחוץ לעיר יש לי די הרבה פקקים בדרך. זה לא שאנחנו יוצאים מהבית ונוסעים על מאה כל הדרך.

שחר, גם אם נניח שקורולה תעשה 1:9. האם מאזדה 3 או אימפרזה יתנו צריכה דומה או שהן במקביל אליה יעשו יותר לכוון 1:6?

מיצובישי ספציפית אני מכירה מהמשפחה שהטיפולים יקרים מאוד. מה בערך המצב בסובארו ומאזדה בהקשר הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיר הצריכה של כולם היא לא משהו בכלל. אני מניח שהקורולה תהיה חסכונית ב-5-10%.

בקשר לטיפולים, אני לא יודע לענות, הקורולה שלי בליסינג (שהחליפה את האימפרזה). קשה לי להאמין שמישהו מהם יהיה יקר להחזקה.

בקשר לסלקל - האוריס אכן צפופה יותר, בעיקר במימד האורך והגובה. הסלקל יצמד לגב המושב הקדמי אם לוקחים את המושב עד הסוף, לא נראה לי שזה בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא משוכנע שתהיה בעיה, שווה לבדוק אם באמת אתם מעוניינים באוריס.

האוריס הוא עדיין במימדי רכב משפחתי, גם אם פחות מהקורולה (שנחשבת אחת המרווחות בקטגוריה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2444 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...