Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עד כמה מקובל (אם בכלל) להפחית ממחיר מחירון

דור--
שימו לב! השרשור הזה בן 2467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה נורא תלוי, גם ברכב, צרפתיות למשל נמכרות תמיד מתחת למחירון ויפניות קוראניות פחות. כנראה הם מצפים שיבואו אנשים רציניים מאוד שירצו ממש את הרכב הזה ספציפית וישלמו עליו מחיר מחירון ללא כל בעיה. קרה לאבא שלי בעבר שמכר הונדה סיוויק במחיר מחירון כי הקונה התעקש ספציפית על הרכב הזה.

את זה אתה יכול לספר למישהו אחר, אנשים שאני מכיר שמכרו לאחרונה יפניות, גם מדגמים ומיצרנים שנחשבים מאוד "סחירים" נאלצו למכור כ-20% מתחת למחירון. והרכבים היו עם נתונים טובים ומעלה.

הליסינגים הרסו את השוק לגמרי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עוד מעט אמכור אחת כזו.לא מלוקקת ,אבל מטופלת היטב.שנת 2009 ,עליה לכביש דצמבר 2009.יד 2 אחרי ליסינג.הרכב גמע 175,000 קמ ומטופל מכנית על ידי מוסכניק בשעות הערב בחלקים הכי טובים.הרכב עבר תאונה מאחורה בה הוחלף מכסה בגאז. מחירון 36 .אני דורש 24.

Sent from my Le X829 using Tapatalk

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתן לך עצה...אל תחפש זול...

המציאות שאתה שומע עליהם זה לרוב או רכבים בלי שוק, או בן אדם שלחוץ למכור ומוכן לרדת במחיר כדי למכור מהר.

עדיף לך לשלם מחיר מחירון על אוטו ששווה את זה מאשר לשלם 10 מתחת על רכב שיש לך ישור קו ענק וסביר להניח שגם מפורק לגמרי. לפני חמש שנים רכשתי ניסאן אלמרה 2003.

שילמתי עליה 1000 שקל מעל המחירון, אנשים ( וגם פה בפורום) אמרו לי פרייארים לא מתחלפים וכו' וכו'... אבל בוא נסתכל על זה הפוך רגע. שילמתי 1000 מעל המחירון אבל קיבלתי את הרכב עם טסט לשנה, 4 צמיגים חדשים מטופל במורשה אחרי טיפול גדול ומצבר בן פחות משנה.

נסעתי איתה 30 אלף קילומטר חוץ משמן ופילטר שמן (שהוחלפו בבית) לא שמתי עליה כלום. לא נתקעתי ולא היה בלאי מיותר.

נמכרה ב2500 שקל פחות ממה שקניתי אותה. שורה תחתונה ירידת ערך מצוינת.

רכב אמין .

לי אישית אין בעיה לשלם מחירון על רכב ששווה את זה

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

מסכים עם הבחור עם סיפור האלמרה.

רכב זה דבר שדורש השקעה כספית גדולה,וללא ספק שווה לקחת רכב שפחות או יותר מיושר קו ובמצב מכני עם נתונים טובים במחירון ואף מעל.

במידה ואין כזה,בסוף זה שוק של קונים ומוכרים-במידה ואין וכולם דורשים באזור המחירון ואחד מהם במצב מכני ממש טוב אל תהסס לשלם עליו מחירון-ההרגשה של לא לצאת פראייר והעובדה שצריך להיות ללא רכב תקופה לא שווים את זה.

צריך לזכור שבסוף המחירון נותן לנו אינדיקציה כללית על שווי הרכב ומכאן זה כבר שיקולים שלנו.

בנוסף,תמיד שווה לעקוב אם עולה רכב פצצה ולהתקשר,לקבוע,לבדוק ולקנות.

ולגבי העובדה שרכב עם שריטות ופגיעות קלות ברכב בן 7+- זה סיבה להוריד במחיר-אתם בהחלט טועים.

כמובן שבמשא ומתן שווה להיתפס על כל דבר ולנסות למשוך את המחיר שיהיה כמה שיותר נמוך אבל בטאקט.

אתם לא קונים רכב מהסוכנות-הגיוני שיהיו עליו מס' שריטות ומעיכות קלות(כל עוד זה לא יותר מידי רציני)וצריך להיכנס לפרופורציה.

רק עם הרכב עבר תאונות שהשלכותיהן בולטות במיוחד-שריטות ארוכות ועמוקות בפח,מעיכות מוגזמות ועוד שווה להוריד על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחפש אותו רכב בדיוק (מיקדתי חיפוש בשנתון 2010-2012) ותוך שישים יום ראיתי 11 רכבים, ארבעה לקחתי לבדיקה. כולם רצו מחירון פלוס מינוס, עם הרבה רוח וצלצולים של "אוטו בובה,לא מוריד שקל" ועוד באותו סגנון. אז ככה...

* רכב ראשון ................

זה מתיש.

בגלל זה אני חשוב לי המחיר כדי להשאיר לי כסף ליישור קו, מאשר להיות בטוח שרכשתי בובה של רכב במחיר מחירון ולהוציא אחרי כמה חודשים יישור קו רציני.

מניסיון שלי ושל חברים, נדיר למצוא רכב שבאמת מתוחזק ברמה כזו שבשנה הראשונה חוץ מטיפולים שוטפים אין מה ליישר קו.

לרוב, המוכרים יודעים שהם הולכים למכור ומזניחים פה ושם דברים, ומעצבן לשלם 500 ש"ח על בדיקה כדי להבין שגם ל"בובה של רכב" הזה יש יישור קו של כמה אלפים והמוכר לא מוכן לספוג כי "ככה זה, יש בלאי" וכבר סגרנו מחיר....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתפלא שאף אחד לא אמר את זה. אבל ה"קשיחות" של המוכרים תלויה קודם כל בכמה אלטרנטיבות יש לרכב שלהם, בו זמנית ביד2.

התחרות קיימת בשני מישורים. יש תחרות בסגמנטים של אותו רכב. לדוג' סופר מיני, לדוג' שטח פנאי...

ואז יש תחרות פנימית בתוך אותו דגם בין כל הרכבים שקיימים בלוח.

כאשר יש עשרות רבות של רכבים זהים באותו מצב (זה קורה המון בדגמי ליסינג) אז המחיר נדחף למטה. בלתי אפשרי למכור במחיר מחירון כי תמיד יש מוכרים שמעדיפים לוותר קצת.

כאשר מדובר בדגמים שפחות נפוצים או בתת דגם פחות נפוץ. אז המוכרים יכולים להיות יותר איתנים, כי האלטרנטיבה היא מינימלית.

באופן כללי להיות קונה רכב היום זה חלום מבחינת כח המיקוח. עובדתית ירידות הערך יותר מהירות והתחרות על הלוח היא מאוד קשה.

מה שכן, קונה צריך להיות חכם מראש לחפש דגמים עם מגוון רכבים גדול או לפחות אלטרנטיבות בדגמים אחרים. אחרת אין יכולת לעשות "שוק". לאחר מכן מגיעים הסינונים:

אם בעל הרכב לא מחזיק אותו לפחות שנתיים-שלוש, זה פסול חיתון.

אם המוכר משקר בפרט אחד בנתוני הרכב, לדעתי זה פסול חיתון.

לשגות ביד או בבעלות זה מצביע על ניסיון רמיה. אחרי זה אם אין היסטוריית טיפולים מתועדת, זה גם פסול חיתון. אם המוכר לא נראה אדם אמין מבחינתי אפשר לעבור הלאה.

רק אחרי זה בדיקת הרכב באופן מקצועי. על הפאקים המוכר צריך להתפשר. אם זה מצב הפחחות, תוקף הצמיגים, תוקף המצבר, תוקף הטסט פאקים אחרים שמתקבלים ומעריכים מה השווי כסף שלהם.

מי שרוצה באמת למכור, נאלץ להתפשר.

אני קניתי את הרכב ממישהו שחודש לפני לא הסכים להתפשר ב1000 שקל על המחיר של הרכב שלו. הוא נאלץ לאחר מכן באותו חודש לבצע תיקון של 3000 שקל פלוס טסט ב 1500. העקשנות שלו הובילה לכך שהוא גם ספג את כל העלויות וגם הגיע מישהו כמוני וקנה את הרכב במחיר יותר נמוך ואחרי כל העלויות כי נשבר לו וכנראה שכל ההוצאה שברה אותו.

רוב האנשים הם יותר רציונאלים ויודעים שלזמן יש מחיר ואם הם לא מוכרים, אז הרכב שלהם יצבור להם עוד עלויות גדולות. עדיף להתפשר ב 1000-2000 שקל ולגמור סיפור.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

- פיאט בראבו סנסשיין רובוטית 1.4 - 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה, כמה כבר תעלה מכונית דומה לרכישה ישירות מחברת ליסינג? עוד 20K שאותם אפשר לפרוס לתשלומים מרובים ולא להרגיש אותם?

רק נקודה למחשבה. אתה כבר חודשים מחפש, מבזבז זמן (ששווה כסף), הולך לבדיקות (שעולות לך כסף) ומוצא רכבים דפוקים אחד אחרי השני.

אז לא הגיע הזמן להפנים את המסר, וללכת על משהו קצת יותר טוב? סה"כ חברות הליסינג מחזיקות מאות רכבים כמו אלה שאתה רוצה, בהרבה צבעים, קילומטראז'ים וכו'. נותנים לך השבחה מלאה, מתקנים ליקויים - ואתה יוצא שמח וטוב לב עם רכב בן 3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתיאש.

אני לקחתי רכב אחד לבדיקה ולמרות בדיקה סבירה , יצאתי עם הרגשה לא טובה , בגלל יד שניה שהפכה לשלישית ובגלל שמן מנוע חסר.

אחרי שבוע , בנס , מצאתי רכב שלא חיפשתי בכלל , אבל התאים הרבה יותר.אפילו לא לקחתי לבדיקה במכון , אלא ישר אצל המוסכניק.ביצעתי יישור קו ב 2500 (שממילא הורדו מהמחיר) ונסעתי עם רכב מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן שיש משהו בדבריו של ד"ר סובארו.

יש לי קרובי משפחה שקנו מסוכנות טרייד-אין I20 וגם I30CW.

יש רכבים שהרבה יותר כיף לקנות בשוק הפרטי - נגיד רכב בן שנה\שנה וקצת עם מוכר לחוץ, רכב שהוא בעברו 0 ק"מ מליסינג וכו' וכו' - מקבלים הנחה משמעותית יותר כבדה ממה שתתן חברת ליסינג.

יש רכבים פרטיים ושמורים, שמגיעים מראש לסוכנויות טרייד אין דרך סוכנות הרכב שמוכרת לאנשים רכב חדש. אני בעצמי מכיר מישהי שעושה טרייד אין כזה על קורולה, מדי שנה בשנה - ומוסרת רכב עם כמה אלפי קילומטרים בודדים, כמעט חדש לפי כל פרמטר.

ויש רכבים כמו זה שמחפש פותח השרשור - שהם מראש בעלי עבר ליסינג או השכרה, עברו חיים לא קלים בעבר המוסדי שלהם ועכשיו נוספו להם עוד כמה שנים של הזנחה. במקרה הזה, כנראה שעדיף מראש ללכת לקנות מחברות ההשכרה, ולפחות לחסוך את הטרטור בין המוכרים הפרטיים שבד"כ חיים בסרט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי תקציב לרכוש רכב בן שנה, שנה וקצת, כמו כן אין לי תקציב לרכוש רכב מחברת הליסינג בעלות של 60K.

התקציב נע סביב 30K, ואני חושב שגם אם הרכב היה בליסינג אפשר למצוא אקזמפלרים ראויים.

בינתיים הספקתי להתקל בכל הרע והמכוער של שוק הרכב הישראלי:

1. סוחר מוסווה

2. סיכמתי עם מוכר על מחיר ובאתי למחרת לקחת לבדיקה - ופתאום הוא נבהל שנעשה עכשיו העברת בעלות כי אין לו רכב חליפי והוא ביקש שאחכה עד שיקנה (WTF!?)

3. רואה רכב, מסכמים לקחת לבדיקה למחרת, ואז בבוקר הוא מסמס שהוא נזכר שהרכב לא היה של ליסינג תפעולי, והוא יחפש לי אסמכתא לזה. אגב, הוא עדיין מחפש, העיקר לא למכור בפחות 2,500 ש"ח ממה שהוא *חושב* שהמחירון אמור להיות...

לפעמים נראה לי שאנשים מפרסמים מודעה בשביל הספורט - אולי יקרה נס ומישהו יקנה במחיר גבוה, הרי מה אכפת לו שבאים אנשים לראות את הרכב ומבזבזים את זמנם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי תקציב לרכוש רכב בן שנה, שנה וקצת, כמו כן אין לי תקציב לרכוש רכב מחברת הליסינג בעלות של 60K.

התקציב נע סביב 30K, ואני חושב שגם אם הרכב היה בליסינג אפשר למצוא אקזמפלרים ראויים.

בינתיים הספקתי להתקל בכל הרע והמכוער של שוק הרכב הישראלי:

1. סוחר מוסווה

2. סיכמתי עם מוכר על מחיר ובאתי למחרת לקחת לבדיקה - ופתאום הוא נבהל שנעשה עכשיו העברת בעלות כי אין לו רכב חליפי והוא ביקש שאחכה עד שיקנה (WTF!?)

3. רואה רכב, מסכמים לקחת לבדיקה למחרת, ואז בבוקר הוא מסמס שהוא נזכר שהרכב לא היה של ליסינג תפעולי, והוא יחפש לי אסמכתא לזה. אגב, הוא עדיין מחפש, העיקר לא למכור בפחות 2,500 ש"ח ממה שהוא *חושב* שהמחירון אמור להיות...

לפעמים נראה לי שאנשים מפרסמים מודעה בשביל הספורט - אולי יקרה נס ומישהו יקנה במחיר גבוה, הרי מה אכפת לו שבאים אנשים לראות את הרכב ומבזבזים את זמנם?

ליבי איתך.

אתה לא מדמיין.

קורה שאנשים מפרסמים "בשביל הספורט", כדי להבין מה מצב הסחורה שלהם בשוק ולפעמים הם מפרסמים ולאחר מכן מתחרטים מסיבות כאלו ואחרות וכו'.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליבי איתך.

אתה לא מדמיין.

קורה שאנשים מפרסמים "בשביל הספורט", כדי להבין מה מצב הסחורה שלהם בשוק ולפעמים הם מפרסמים ולאחר מכן מתחרטים מסיבות כאלו ואחרות וכו'.

בהצלחה!

תודה על ההשתפות :)

האם התקציב שלך הוא תקציב מזומן, או שה-30K הם אחרי שמתחת את עצמך והשגת מימון?

התקציב הוא חציו מזומן וחציו אשראי שנלקח בתנאים מעולים (P+1).

תיאורטית אני יכול להרחיב את האשראי, אבל לא יכול להגדיל את ההחזרים החודשיים יותר ממה שלקחתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...