Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה כל כך קשה להחליף נורה ראשית?

traka64
שימו לב! השרשור הזה בן 2471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בכתבה מהיום בווי נט מוזכר העניין המרגיז הזה - קשה להחליף נורה במכוניות החדשות ונדרשים ידע ומומחיות כך שרוב האנשים שאין להם ידע בנושא אינם יודעים להחליף נורה - פעולה שהייתה פשוטה מאוד במכוניות של פעם.

בקיה סיד שלי גם חשמלאי מזדמן התקשה ובאיפרזה שהייתה לי פעם היה צריך לפרק את המצבר כדי להגיע לנורה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 סיבות פשוטות, בלי שום קונספירציה:

1. בתא המנוע של רכב מודרני יש פי 10 יותר חלקים מאשר בתאי מנוע של פעם. צפוף.

2. מבנה ה״ביצה״ או ה״אגוז״ של המכוניות המודרניות - ששיפר פלאים את הבטיחות - מקשה עוד יותר על הגישה עקב חרטום גבוה ומשתפל בחדות.

אני עוד זוכר את הסקודה פורמן של גיסי - פותח מכסה מנוע, יש גישה לה-כול, בלי להתכופף.

אבל אין הגה כוח ואין עוד מיליון ורבע דברים...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרבה הפליאה, בפלואנס/מגאן 3 קל מאוד להחליף נורות ראשיות, לקח לי כרבע שעה להחליף ארבע נורות. ותא המנוע שם מאוד צפוף. מקווה שלא דאגו "לתקן" זאת במגאן 4 כך שצריך להחליף נורה דרך האגזוז.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באאודי טיטי למשל מהשנתונים 07 עד 13 לי לפחות שהחלפתי 4 נורות זה היה קלי קלות

פותחים מכסה מנוע משחררים 2 ברגים מעל הפנס + בורג קצת עמוק (יש צורך במברג ארוך) והפנס משתחרר החוצה.

כל רכב זה שונה ובהתאם למבנה ולצורה שלו רמת הקושי שהוצאת הפנס אחרת.

מי שמסתבך ולא יודע עדיף שלא יחליף על פניו שלהחליף נורה זה נשמע די קל ולא תרצו לגשת למוסך או לחשמלאי ולבקש להחליף את הנורות כמו בחורה שלא יודעת למלא מים לויישרים.

אני ניסתי להוציא את הפנס ממרצדס A-CLASS שלי בעבר , שיחררתי 2 ברגים וחשבתי שאם אפעיל קצת כוח הוא ישלף החוצה , למרבע הצער שברתי שם איזה קליפס או לא יודע מה והפנס היה רופף בחלקו התחתון.

לאחר מכן הסתכלתי ביוטיוב מדריכים וכו' לפירוק הפנס וראיתי שיש צורך בפירוק הביטנה של הגלגל + טמבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם החלפת וישרים הפכה להיות כאב ראש לא קטן בחלק מהרכבים או החלפת מצבר

ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגולף דור 5 מי שלא קרא את ספר הרכב או למד כיצד לעצור את הווישרים הקידמיים באמצע השמשה לא יוכל להחליף את הווישרים. פשוט אבל צריך ללמוד.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לקרוא ספר רכב זה משהו שכל בעל רכב צריך לעשות. זה לא מסובך כמו להחליף נורה בחלק מהדגמים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעייה מתחילה בזה שרוב רובו של בעלי הרכב לא קוראים את ספר הרכב . אם נשרפת נורה או קיימת בעייה אחרת פותחים את הספר והכל מוסבר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי בדגם של הרכב, יש ספרי רכב שרשום שם שצריך ללכת למוסך כדי להחליף מנורה בגלל שלא פשוט להגיע אליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...