Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זיהוי מנוע מיבוא מול פירוק מקומי (הכותרת נערכה כמובן)

יוליאן
שימו לב! השרשור הזה בן 6965 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הלך לי המנוע באוטו..פאסאט. ומצאים לי מנוע מיבוא כלומר הוא כבר בארץ במחיר זול יחסית ממנוע שאני מזמין דרך המוסך המרכזי. והמנוע שמציאים יש לא מסמך שבו כתוב איזה שנה המנוע כמ עבר וכו....(מנוע אחרי רכב שעבר תאונה והמנוע לא ניזק) עכשיו השאלה שלי היא איך אני יכול לדעת על בטוח שהמונע הוא באמת מיבוא (יכול להיות שהמסמך מזוייף)? כיצד אני יכול לזהות מנוע שהוא מיבא מבחינה פיזית..? והאם ניתן לבדוק את המנוע כמה אחוזים הוא כבר איבד מחייו לפני ההרכבה שכך כם אני ידע באמת כמה המנוע עבר? ואם אני מחליף מנוע יש צורך לשלם על כך למשרד הרישוי.???

בבקשה לענות רק מי שבטוח בתשובות שלו......תודה מראש......!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו השאלה שלי היא איך אני יכול לדעת על בטוח שהמונע הוא באמת מיבוא

עכשיו ? :shock:

אוקיי.

מנוע מייבוא מגיע עם שטר מכר וללא מספר מוטבע עליו.

אם למנוע שמציגים לך כבר יש מספר מוטבע - הוא פורק מרכב בארץ.

אם אין מספר - הוא מייבוא, ותצטרך להטביע עליו מספר במשרד הרישוי/מכון עם שטר המכר ואישור התקנה ממוסך מורשה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או קי עד כשיו הבנתי...ואיך אני יכול לדעת מה מצבו של המנוע לפני שאני מרכיב אותו?...........ואים אני צריך לשלם למשרד הרישוי על החלפת מנוע ברכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יודע הוודאות מה מצבו.

אפשר לעשות לו בדיקות קומפרסיה לפני ההתקנה.

בכל מקרה אמורה להיות לך אחריות של 3-6 חודשים על המנוע.

תברר אם האחריות כוללת גם עבודה (פירוק והרכבה מחדש) במקרה שהמנוע החדש לא תקין וצריך להחליפו.

לפני כ-3 שנים כשהחלפתי מנוע ההטבעה והרישום עלו כ-100 ש"ח.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לעשות בדיקת קומפרסיה למנוע לפני התקנה

ניתן לבצע בדיקה של דליפת ואקום (במקום בניית הלחץ ע"י סיבוב המנוע עם המתנע ,יוצרים לחץ ע"י מדחס ומודדים את נפילתו היחסית)

.I'm a blocked user

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לזה , ניתן לראות את מצב המנוע לא רק עפ"י הקומפרסיה.

הצצה אל מעבר המים בראש (איזור התרמוסטט) יכולה להעיד על מצבו (מנוע שלא עבד קשה מדי - המעברים יהיו נקיים וללא קורוזיה/אבנית , כנהוג במנועים מפירוק מקומי.

כמו כן פתיחת מכסה השסתומים ובחינת מצב גלי הזיזים , פיח וכיו"ב עשוייה להעיד על מצבו.

שתי הבדיקות לא מעידות בהכרח על מנוע תקין או גמור ,הן לא יגידו מה מצבו הפנימי של המנוע,אבל עשויות להוות עדות מסייעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל העונים לשאלות........המנוע שהלך לעולמו היה 1600 והמחשב באוטו הוא של 1800 חשבתי אולי לשים נפח מנוע 1800 מאחר והמחשב הוא שייך לנפח כזה....האם יש אפשרות לעשות זאת ומה אני צריך להחליף בנוסף על מנת לשים מנוע בנפח 1800?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המידע שנמסר פה אינו מדוייק:

לשני המנועים יש שטר מכר, לזה מיבוא כתוב עליו את המלה "יבוא" כמובן שאינו כתוב בשטר של פירוק מקומי.

בנוסף - למנוע מיבוא מצורף "רשומון יבוא" מטעם המכס.

לא כל מנועי היבוא באים "נקיים" ממס' מנוע טבוע, רוב המנועים מהמזרח דווקא כן מוטבעים, למעט שרייד 1.0.

חלק מיבואני המנועים טורחים בשביל הלקוח ומטביעים מראש("סמוך" מראשל"צ לדוגמא).

רישום מנוע מיבוא בעל אותו נפח ודגם מנוע זהה/תואם ניתן לבצע במכוני הרישוי, שאר ההחלפות יש לבצע את הרישום במשרד הרישוי המחוזי באיזור מגוריכם(חולון במרכז).

יש לזכור לקבל מאת המוסך גם אישור הרכבה.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

התשובה של עמית נכונה במלואה ורק היא!!! כול היתר בול-שיט. כמו כן תתיחס למה שכתב שמר הוא צודק!!! לשמר היה מורה טוב:shock: .

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתי מנוע מגיע מהמפעל ללא מספר???

Bel Paese, Brutta Gente - mica sono pazzo, sono pazzi gli altri che accettano tutto! io almeno dico 'questo e' sano, questo e' malato, qui c'e' il bene, qui c'e' il male'... a voi tutto questo dolore sembra giusto. a me no. io mi devo difendere...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתי מנוע מגיע מהמפעל ללא מספר???

שלום תיקרא בעיון את מה שעמית כתב.

בדרך כלל רק מנועים מהמיזרח מגעים עים מיספר מנוע מוטבע למעט דאיצו

אגב בדאיצו המיספר מוטבע על ראש המנוע והוא לא חוקי בארץ.

כמוכן הרבה יבואני מנועים מטבעים את מיספרי המנוע עוד לפני מחירתם.

המנועים מארופה מגעים לא מוטבעים זה מה יש!!!

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי תמוה מאוד, היום מכוניות מגיעות עם מספרים על הכל כולל חלקי פח

אבל אם אמרת, אמרת

Bel Paese, Brutta Gente - mica sono pazzo, sono pazzi gli altri che accettano tutto! io almeno dico 'questo e' sano, questo e' malato, qui c'e' il bene, qui c'e' il male'... a voi tutto questo dolore sembra giusto. a me no. io mi devo difendere...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המנועים, המוטבעים ואלו שלא, מגיעים עם תוית אלומיניום אשר בה מופיעים מס' המנוע.

תוית זו אינה "תופסת" לצורך זיהוי המנוע(בארץ), אי לכך יש צורך להטביע זאת על הבלוק.

נשמע לי תמוה מאוד, היום מכוניות מגיעות עם מספרים על הכל כולל חלקי פח

המספר שהנך מתייחס אליו הוא - מס' קטלוגי. מס' זה מופיע על בלוק המנוע מובלט, מס' זה אינו מס' הזיהוי הטבוע אותו אנו נדרשים לזהות בעת הטסט.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6965 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...