Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה סיביק 2007, מנוע מגמגם באזור ה 2000 סל"ד

galexd
שימו לב! השרשור הזה בן 2467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים!

ברשותי הונדה סיביק 2007 אוטומט.

יש לי בעיה מוזרה, כאשר אני מאיץ בצורה מתונה וגורם לרכב להחליף הילוכים באזור ה 2000 סל"ד.

בערך במהירות של 50-70 קמ"ש(כנראה הילוך 3-4) אני מרגיש גימגומים קלים מהמנוע (מזכיר רכבים ידניים שהעלו הילוך מהר מידי)

אך כאשר אני מאיץ מעט מהר יותר ונותן לרכב להחליף הילוכים באזור ה 2500 סל"ד. הכל עובד בצורה תקינה.

חשוב לציין שזה לא קורה תמיד, אך בהחלט לעיתים תכופות.

תושבת מנוע הוחלפה לפני 30 אלף ק"מ.(מקורית)

אשמח לעזרה ולעצות!

תודה רבה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כמה קמ יש לאוטו?

2. האם בוצע טיפול כלשהו לאחרונה, ולאחריו הופיעה הבעיה, או שזה כך פתאום?

3. מתי לאחרונה הוחלפו פלאגים?

4. האם מנורת הצ׳ק אנג׳ין דולקת?

5. האם מפלס שמן גיר תקין?

6. האם הרכב עבר החלפת/שיפוץ מנוע?

7. מאיפה אתה בארץ?

תשלים לי קצת מידע ונתקדם

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כמה קמ יש לאוטו?

2. האם בוצע טיפול כלשהו לאחרונה, ולאחריו הופיעה הבעיה, או שזה כך פתאום?

3. מתי לאחרונה הוחלפו פלאגים?

4. האם מנורת הצ׳ק אנג׳ין דולקת?

5. האם מפלס שמן גיר תקין?

6. האם הרכב עבר החלפת/שיפוץ מנוע?

7. מאיפה אתה בארץ?

תשלים לי קצת מידע ונתקדם

1.הרכב עם 108 אלף ק"מ

2.בוצע טיפול 105 לפני כ 3000 אלף ק"מ. אני לא זוכר בוודאות אך כנראה זה לא הופיע אחרי הטיפול כי הייתי שם לב ואני מניח שזה היה עוד לפניו.

3.פלאגים החליפו ב 90 אלף במסגרת הטיפול במוסך המורשה.

4.המנורה אינה דולקת.

5.מפלס שמן גיר+שמן מנוע, תקינים (בדקתי לפני המענה כשהרכב קר)

6.הרכב לא עבר החלפה\שיפוץ מנוע.

7. אני מאשדוד.

תודה על העזרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי בעיה דומה ברכב(קרה לי בעיקר הילוך שני שלישי) , אחרי חודש עם הבעיה הזאת נדלקה נורת מנוע והסליל הצתה התופצץ במוסך: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?627944-%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94-%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%94-2008-%D7%A8%D7%95%D7%91%D7%95%D7%98%D7%99%D7%AA-%D7%A0%D7%AA%D7%A7%D7%A2%D7%94

סיכוי גבוה שזה אחד מהסלילי הצתה פגום.

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה קורה אך ורק בזמן שילוב הילוך שלישי, המכות הן מהגיר. תופעה מאוד נפוצה בגיר הזה אחרי כ120k ק״מ אם לא מחליפים שמן גיר בזמן כפי שדרש היצרן (החלפה חלקית ב90 אלף).

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עדיין לא קפצה תקלה, הייתי מבצע 2 החלפות חלקיות של שמן גיר במרווח של כמה ימים בין ההחלפות ורואה אם יש שינוי.

לאחר מכן, אם אין שינוי, כנראה שזה באמת אחד מהקוילים.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאור הבעיה מתאים לסליל הצתה פגום/מסנן דלק סתום/סתום חלקית/חיישן אחר שמזייף וגורם לתופעות שאתה חווה.

ולא נראה,שיש כלל קשר לגיר.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאור הבעיה מתאים לסליל הצתה פגום/מסנן דלק סתום/סתום חלקית/חיישן אחר שמזייף וגורם לתופעות שאתה חווה.

ולא נראה,שיש כלל קשר לגיר.

אני לא מסכים.

הבחור ציין בפירוש שזה קורה במהירות מאוד מסויימת ובעומס מסויים.

מסנן דלק/סליל הצתה לא יודעים את מהירות הרכב.

מי כן יודע? הגיר. אופי העברת ההילוך גם תלוי בעומס.

לבסוף, זה מחלה מוכרת לדגם. אני צריך להלוות אצבעות בשביל לספור את כמות ההונדות שראיתי עם תופעה בדיוק כזו.

פותח שירשור,

אני חוזר, שים לב טוב טוב, האם המכות מתרחשות בזמן שילוב ההילוך השלישי?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסכים.

הבחור ציין בפירוש שזה קורה במהירות מאוד מסויימת ובעומס מסויים.

מסנן דלק/סליל הצתה לא יודעים את מהירות הרכב.

מי כן יודע? הגיר. אופי העברת ההילוך גם תלוי בעומס.

לבסוף, זה מחלה מוכרת לדגם. אני צריך להלוות אצבעות בשביל לספור את כמות ההונדות שראיתי עם תופעה בדיוק כזו.

פותח שירשור,

אני חוזר, שים לב טוב טוב, האם המכות מתרחשות בזמן שילוב ההילוך השלישי?

זה לא בדיוק מכות, זה רעידות לכמה שניות. וזה לא מתרחש לפי מה שהצלחתי להרגיש בהעברת ההילוך עצמו.

אלא אחרי שההילוך נכנס.

ההילוכים די קצרים סה"כ ב 60 הרכב כבר נוסע בהילוך רביעי.

אני אנסה לצלם כמה פעמים את הנסיעה בוידאו כדי שאוכל לאבחן יותר טוב את הבעיה.

כי תוך כדי נסיעה מאוד קשה לי לראות על איזה הילוך אני, כי ההעברה עצמה כמעט ולא מורגשת וגם הרכב כל הילוך מוריד בקושי 300-400 סל"ד.

יש אפשרות שזה תושבת גיר? קניתי את הרכב ב 82 אלף ובבדיקה אמרו לי שהתושבת גיר פגומה.

במוסך הונדה לא ממש הבינו על מה אני מדבר (עשה רושם כאילו הם מעולם לא נתקלו בהחלפת תושבת גיר) ושללו את הטענה שלי.

תודה רבה על העזרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא בדיוק מכות, זה רעידות לכמה שניות. וזה לא מתרחש לפי מה שהצלחתי להרגיש בהעברת ההילוך עצמו.

אלא אחרי שההילוך נכנס.

זו בדיוק התופעה שאני מכיר בהקשר לגיר.

~60 קמש, עומס נמוך, רעידות בהעברת הילוך. אם אתה אומר מיד אחרי, זה מבחינתי אותו דבר, כל עוד זה קורה תמיד בסמיכות לאותה העברה. יכול להיות שמדובר בהילוך רביעי, אני זוכר שלישי, אבל יכול להיות שאני מתבלבל.

בקיצור שלא יבלבלו אותך עם סלילים פלאגים וחיישנים. אם זה קורה באותה מהירות, באותו עומס, ובסמיכות לאותה העברת הילוך, זה גיר!

עשה חיפוש, דובר פה על התופעה הזו רבות לפני כשנה וחצי.

אם תפנה למוסך מורשה יציעו לך שטיפת גיר(שזה בגדול החלפת שמן מלאה). ניתן לבצע מספר החלפות שמן חלקיות במרווחי זמן קצרים.

חלק מהאנשים שדיברתי איתם טוענים שהתופעה לא נעלמה לחלוטין אבל קטנה עד כדי בקושי מורגשת.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווה לציין שסיוויק זו המשפחתומטית היחידה שבאמצע סוף שנות ה2000 היצרן עדיין מנחה על החלפת שמן גיר ופילטר דלק כל 90 אלף.

כניראה שהם יודעים משהו על המכלולים שלהם אם הם בחרו להיות חריגים בנוף, וכדאי לפעול על פי ההנחיות.

כמובן שהמוסכים בארץ הקודש יודעים טוב יותר ורובם לא מבצעים את זה. מהמה שראיתי, אפילו חלק מהמורשים מצפצפים על ההוראה הזו. והנה התוצאות לפניכם...

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה נפוצה בדגם הנ"ל, החלפה של שמן גיר ותיאום גיר מנוע, פותר את העניין, אם תבחר במוסך מורשה 600 ש"ח וזה מסתדר.

בהצלחה

זה משהו שיצא לך לעשות?

אגב מה זה "תיאום גיר מנוע" ? מה עושים במסגרת התהליך?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...