Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן Motul 8100 X-clean FE ממש זול - האם כדאי להצטייד במלאי?

korola
שימו לב! השרשור הזה בן 2301 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המחיר של 5 ליטר ירד כבר ל 89 ש"ח במקום מסויים,

הנושא אומנם עלה בכמה שירשורים אבל עדיין לא הבנתי כמה נקודות:

האם אלו יהיו רמות המחיר של השמנים האלה מעכשיו?

או שמדובר במלאים שמנסים לחסל... מאיזה סיבה?

המחיר שלעצמו לא ממש חריג, למשל יש את יורול PLX שנמכר במחיר דומה..

אבל את המוטול גם באתרים בחול אין במחיר הזה.

והאם כדאי לרכוש גם לטיפול הבא?

האם צריך לחשוש מזיופים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן הזה אחד הטובים שיש ואם מוצע במחיר כזה זה מעניין

איפה מצאת במחיר הזה? אצל ספק עם מוניטין?

עריכה:

כרגע ראיתי שנמכר באוטוסטור, אז אם כך קנה בשקט :)

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

הסיבה היא שעד לפני מעט זמן היה בארץ ספק בלעדי לשמני MOTUL, אם אני לא טועה זו חברה מבית מטרו מוטור (אופנועים).

לאחרונה נכנס עוד ספק שחתך את המחיר באופן אגרסיבי, מאז התחילה מלחמת מחירים די מטורפת שהצרכן החכם והמעודכן מרוויח ממנה.

*נדיר שזה קורה - בין הספקים בשוק הרכב יש מלחמת מחירים עצומה מאחורי הקלעים, שלרוב לא מגיעה לכיס שלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

היתי חושד שהשמן מזוייף, מכמה סיבות:

אני לא מוצא מי זה היבואן של השמן, כדי לאמת את האוטנטיות שלו מול מוטול העולמית.

אין שום קישור באתר העולמי של מוטול ליבואנים בישראל.

שמן מוטול ידוע כאחד שמזייפים אותו הרבה, במיוחד במזרח אירופה בגלל מחירו הגבוה (גם בכל העולם).

המחיר הוא בין המחירים הזולים, אם לא הזול ביותר לשמן סינטטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבו, נכנס יבואן נוסף, השמן לדעתי לא מזויף, הכל עניין מסחרי.

כשהיה יבואן יחיד, ייתכן שהוא פשוט גזר לעצמו הרבה יותר.

אני לא מאמין שמישהו ישקיע בארץ בזיוף של שמן מוטול בצורה כזו:

:onfire:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

הסיבה היא שעד לפני מעט זמן היה בארץ ספק בלעדי לשמני MOTUL, אם אני לא טועה זו חברה מבית מטרו מוטור (אופנועים).

לאחרונה נכנס עוד ספק שחתך את המחיר באופן אגרסיבי, מאז התחילה מלחמת מחירים די מטורפת שהצרכן החכם והמעודכן מרוויח ממנה.

*נדיר שזה קורה - בין הספקים בשוק הרכב יש מלחמת מחירים עצומה מאחורי הקלעים, שלרוב לא מגיעה לכיס שלנו.

אין שום קשר בין יבואן מוטול אופנועים לבין יבואן מוטול שמן מכוניות.

זאת בדיוק כמו שאין קשר בין יבואן שמני אופנועים מסויים לבין יבואן שמנים ותרסיסים לאופניים מאותה תוצרת.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שמאז שנפתח השרשור - לפני כחצי שנה - המבצע הסתיים או הוחלף במבצע חדש ואטרקטיבי יותר.

בכל אופן עשיתי לי כלל לחיים, לא הופך את הבית שלי למחסן קדמי של אף אחד, לא של יצרני קוסמטיקה, לא של חומרי דיטיילינג, לא של משקאות אלכוהוליים וגם לא של שמני מנוע לעשר השנים הבאות.

מקפיד שהמלאי יספיק מקסימום לשנה שנתיים קדימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתי חושד שהשמן מזוייף, מכמה סיבות:

שמן מוטול ידוע כאחד שמזייפים אותו הרבה, במיוחד במזרח אירופה בגלל מחירו הגבוה (גם בכל העולם).

המחיר הוא בין המחירים הזולים, אם לא הזול ביותר לשמן סינטטי.

כפי שכתבו, נכנס יבואן נוסף, כשהיה יבואן יחיד, ייתכן שהוא פשוט גזר לעצמו הרבה יותר.

אני לא מאמין שמישהו ישקיע בארץ בזיוף של שמן מוטול בצורה כזו:

מצד שני, בחיפוש קל, מצאתי למשל חנות שמוכרת את השמן שבכותרת בקנדה בשווה ערך ל-150 ש"ח ועוד כמה באנגליה באזור ה-130-180, בעוד שבארץ מחירו רק 110-120 ש"ח. אז מה? אנחנו תרבות מוטורית כזו גדולה שמקבלת מחירים טובים כאלו ו/או שהתחרות עד כדי כך רצינית?

אני לא אומר שמדובר בזיוף בהכרח, אבל אולי יש כן מקום להרים קצת גבה, ולבדוק יותר לעומק (מעבדה, מול שמן מיובא ממקור ידוע).

ישנה תמיד האפשרות שגם היבואנים בארץ לא מודעים לכך, ואם היבוא מתבצע דרך גורם מתווך, הוא זה ש"גוזר קופון".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שמאז שנפתח השרשור - לפני כחצי שנה - המבצע הסתיים או הוחלף במבצע חדש ואטרקטיבי יותר.

בכל אופן עשיתי לי כלל לחיים, לא הופך את הבית שלי למחסן קדמי של אף אחד, לא של יצרני קוסמטיקה, לא של חומרי דיטיילינג, לא של משקאות אלכוהוליים וגם לא של שמני מנוע לעשר השנים הבאות.

מקפיד שהמלאי יספיק מקסימום לשנה שנתיים קדימה.

דווקא הפוך ... שפתחתי את השירשור זה היה בדיוק שהמחיר ירד ל 89 ש"ח בשתי החנויות המובילות.

במקרה הייתי בחולון אז נכנסתי לחנות המובילה שנמצאת שם והתייעצתי.. המוכר (המוכר) הסביר שלא מדובר בזיוף אלא

במלחמת מחירים בין היבואן הישן ליבואן החדש.

ובמקרה המלאי שיש לו זה מהיבואן הקודם - אותם מיכלים שנמכרו חודש קודם במעל 150 ש"ח.

רכשתי רק 2 גלונים (לטיפול שהיה ולעוד אחד קדימה).

כשבועיים לאחר מכן המחיר עלה בחזרה ל 120 ונשאר שם די קבוע.

היום בחולון מוכרים מיכל ב 109 וברחובות 119 , לא ראיתי מחירים נמוכים יותר.

אכן ההפרש לא מצדיק אכסון כמויות גדולות של שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה היחידה להחזיק קרטון של שמן זה:

זה רק אם השמן מתאים לכמה רכבים בבית במידה ואתה מחזיק צי של ארבע ומעלה ואז יש היגיון בחסכון.

אבל בשביל רכב אחד לקנות קרטון שלם של 12 יח' של 5 ליטר אפילו אם את עושה פעמיים טיפול בשנה ייקח לך קרוב שש שנים להיפטר מכל השמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, בחיפוש קל, מצאתי למשל חנות שמוכרת את השמן שבכותרת בקנדה בשווה ערך ל-150 ש"ח ועוד כמה באנגליה באזור ה-130-180, בעוד שבארץ מחירו רק 110-120 ש"ח. אז מה? אנחנו תרבות מוטורית כזו גדולה שמקבלת מחירים טובים כאלו ו/או שהתחרות עד כדי כך רצינית?

אני לא אומר שמדובר בזיוף בהכרח, אבל אולי יש כן מקום להרים קצת גבה, ולבדוק יותר לעומק (מעבדה, מול שמן מיובא ממקור ידוע).

ישנה תמיד האפשרות שגם היבואנים בארץ לא מודעים לכך, ואם היבוא מתבצע דרך גורם מתווך, הוא זה ש"גוזר קופון".

אני יכול להגיד לך שבחלק מהחלפים אנחנו זולים יותר מאנגליה, או מדינות אחרות באירופה (בגוש האירו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך, ישנה תחרות גבוהה מאוד בתחום השמנים. לכן המחירים הנמוכים יחסית.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2301 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...