Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאנסר 2008: החלפת קלצ' מדחס מזגן (בלבד, על האוטו) - אפשרי?

yuvk
שימו לב! השרשור הזה בן 2174 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

הבעייה: לעיתים נדירות (קרה בסה"כ כ-5 פעמים השנה), המזגן מופעל, נורית הבקרה נדלקת, המאוררים ברדיאטור מופעלים, אבל המדחס לא נכנס לפעולה, וכמובן אין קירור. כשהמדחס לא מופעל, זה יכול להמשך גם שעה (כיבוי והפעלה חוזרים לא משנים את המצב). בנסיעה הבאה, המזגן חוזר למוטב ומקרר היטב.

לצורך החקירה, חיברתי לחוט הפיקוד לקלצ' המזגן (במקביל) נורת לד 12V ומיקמתי אותה בתא הנוסעים, ע"מ לברר אם הבעייה בפיקוד או במדחס.

היום, אחרי זמן ארוך ללא בעיה, שוב המזגן לא קירר - הנורה המחוברת לפיקוד הקלצ' דלקה ברציפות.

מסקנתי היא שהתקלה בקלצ' המדחס.

השאלה היא האם ניתן להחליפו מבלי להחליף את המדחס כולו, ומבלי לפרק את המדחס מהצנרת.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

לצורך החקירה, חיברתי לחוט הפיקוד לקלצ' המזגן (במקביל) נורת לד 12V ומיקמתי אותה בתא הנוסעים, ע"מ לברר אם הבעייה בפיקוד או במדחס.

היום, אחרי זמן ארוך ללא בעיה, שוב המזגן לא קירר - הנורה המחוברת לפיקוד הקלצ' דלקה ברציפות.

תבדוק שוב פעם לאן בדיוק חיברת את הלד. אם חיברת את הלד לפני מפסק הטמפ' שתפקידו להגן על המדחס ייתכן שהבעיה לא בקלאצ' אלא במפסק עצמו אשר מנתק את אספקת המתח לקלא'צ בטמפ' נמוכה מידי או באמת קיימת בעיה של התחממות ייתר של המדחס.

מסקנתי היא שהתקלה בקלצ' המדחס. - אולי ?

השאלה היא האם ניתן להחליפו מבלי להחליף את המדחס כולו, ומבלי לפרק את המדחס מהצנרת. - ראשית את חייב להצטייד בכלי מתאים לפירוק הקלא'צ כמו בתמונה המצורפת.

לא ניתן להחליף את הקלא'צ מבלי לפרק את המדחס מהרכב (אני אישית לא הצלחתי).

לאחר הרכבת הקלא'צ צריך גם למדוד את מירווח האוויר בעזרת מד עלים (מד מירווח).

לדעתי נתק את הקונקטור מקלא'צ ותן לו הזנת מתח ישירות מהמצבר ותבדוק האם הקלא'צ נסגר/נפתח מספר פעמים ובדוק גם את המירווח.

OTC-Tools-Mitsubishi-MB991367-01-Wrench-Spanner-w-217213-_57.jpg

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. התחברתי ישירות לחוט של המדחס. לפי תמונות שראיתי ברשת של מדחסים דומים, זהו הקונקטור של הסליל עצמו. איפה נמצא המפסק התרמי הזה? אתה מדבר על התרמוסטט שמונע את קפיאת המזגן? הוא נמצא ביחידה שבתא הנוסעים.

בהזנת מתח מצבר ישירות לקלצ' הוא כמובן משתלב היטב, 50 מתוך 50 פעמים שניסיתי. אבל כאמור זו תקלה נדירה, שמתרחשת בזמנים לא צפויים - ורוב הזמן המדחס משתלב.

בשלב הבא אחבר מד מתח דיגיטלי במקום הנורה, כדי לראות אם בעת תקלה מגיע משום מה מתח פיקוד נמוך מדי.

למרות שהחלפת הסליל נראית לי פשוטה למדי, היא ממש לא נראית פשוטה (בספק אפשרית) כשהמדחס במקומו (לפחות אצלי בלאנסר), בגלל זה שאלתי. מצד שני - לנתק את הצינורות ולאבד את הגז בשביל זה?

יש עוד הסברים אפשריים לתקלה? נשמע לי מוזר סליל שיש בו נתק לעיתים רחוקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיימים רכיבים שלא רואים בסכימות החשמליות או בתמונות של המדחס מכיוון שהם חלק בלתי נפרד מהמדחס או מהקלא'צ לדוגמא: פיוז טרמי להגנה על הסליל או/גם דיודה במקביל לסליל.

תבדוק את התנגדות הסליל של הקלא'ץ שהיא נעה בין 2.5-5.0 אוהם בדרך כלל.

ראה תמונה עם מיקום של המפסק הטרמי אשר מחובר בטור לסליל.

s-l1600.jpg

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לחבר את הלד אחרי ההגנה הטרמית היכן שקיים חיבור עם שרינק (בתמונה שצירפתי קודם לכן) ואולי תוכל לגלות האם המדחס באמת מקבל פיקוד כול הזמן.

דוגמא להמחשה בלבד של המעגל החשמלי.

Pages from Automotive Air Conditioning Training Manual.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שאצלי ההגנה התרמית היא דוקא על חיבור המינוס של הסליל לגוף המדחס. מסביר למה גם כשהסליל קיבל + הוא לא פעל.

ייבדק בסופ"ש.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

הסכמה החשמלית היא בדיוק כמו בפוסט של מרק, המפסק התרמי על הפלוס.

בבדיקה במנוע קר, ההתנגדות של המפסק היא 0.2 אוהם - נשמע תקין לגמרי.

חיברתי מפסק (מכאני) במקביל למפסק התרמי. בפעם הבאה שתקרה התקלה נוכל לבדוק אם הבעייה במפסק התרמי.

בהנחה שכך הדבר, האם ניתן לוותר על המפסק. על פניו נשמע לי שלא, ושיש לו תפקיד חשוב בהגנה על המדחס והאוטו כולו במקרה תקלה. מצד שני בפורומים באינטרנט (בעיקר בהקשר של וולוו 850, משום מה) מציעים לעקוף אותו ובשום מקום לא מצאתי החלפה שלו.

לא הצלחתי למצוא חלק כזה חלופי חדש ברשת - חיפשתי thermal swtich, cutoff switch, temperature switch ועוד. האם ניתן לרכוש חלק חדש (הוא חלק נפרד מהסליל של הקלאץ' אצלי באוטו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

הסכמה החשמלית היא בדיוק כמו בפוסט של מרק, המפסק התרמי על הפלוס.

בבדיקה במנוע קר, ההתנגדות של המפסק היא 0.2 אוהם - נשמע תקין לגמרי. - לדעתי ההתנגדות הרבה פחות מ-0.2 אוהם. כנראה שכחת להחסיר את ההתנגדות של הכבלים (פרובים) של רב המודד שנעה בדרך כלל בין 0.2-0.3 אוהם. בל שנכח שההתנגדות של המפסק התרמי משתנה במידה מסויימת בתלות הטמפ' של המדחס כלומר כאשר הטמפ' של המדחס מגיע סביב 150 מעלות צלזיוס המפסק מנתק את המדחס ולאחר שהמדחס מתקרר המפסק מחבר מחדש את המדחס.

בעקרון אפשר לבדוק את תקינות המפסק על-ידי חימום המפסק במים או שמן עד שתראה באיזה טמפ' המפסק נפתח (לא ממש מעשי).

חיברתי מפסק (מכאני) במקביל למפסק התרמי. בפעם הבאה שתקרה התקלה נוכל לבדוק אם הבעייה במפסק התרמי.

רעיון מקורי מאוד.

בהנחה שכך הדבר, האם ניתן לוותר על המפסק. על פניו נשמע לי שלא, ושיש לו תפקיד חשוב בהגנה על המדחס והאוטו כולו במקרה תקלה. מצד שני בפורומים באינטרנט (בעיקר בהקשר של וולוו 850, משום מה) מציעים לעקוף אותו ובשום מקום לא מצאתי החלפה שלו.

לא ממליץ לעוקף את המפסק בכדי לא לגרום נזק למדחס ולמערכת הקירור כולה. מדחס שהתפרק מבפנים עלול לגרום נזק לכול מערכת הקירור.

לא הצלחתי למצוא חלק כזה חלופי חדש ברשת - חיפשתי thermal swtich, cutoff switch, temperature switch ועוד. האם ניתן לרכוש חלק חדש (הוא חלק נפרד מהסליל של הקלאץ' אצלי באוטו).

יש ברשותיי מספר מפסקים תרמים מסוגים שונים אבל לא באריזה חיצונית מותאמת למדחס. אם תרצה אני אבדוק לך האם יש לי מפסק המתאים לטמפ' פתיחה של 150 מעלות ולצריכת הזרם של המדחס.

בכול מקרה אנסה לבדוק לך באינטרנט האם קיים מפסק מקורי למדחס שלך.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר במקום הנורת לד -> וולטמטר.

תקלה ב: ממסר\חיבור\מתג(כלשהו) בדרך למדחס - עלולה ליצור מצב של מתח נמוך לסליל ואז הוא לא יעבוד כמו שצריך.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מרק,

0.2 זה גבול המדידה של הפלוק שלי. פרובים בלבד = 0.1 אוהם. לצורך העניין המפסק כמו קצר.

חיממתי קצת את המדחס עם בלוור - לא ראיתי שינוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנס לקישור המצורף ולפי פרטי הרכב תוכל למצוא את החלק הנקרא:

"87228 SWITCH,A/C COMPRESSOR REFRIGERANT TEMPERATURE"

צירפתי רק דוגמא !

http://mitsubishi.epc-data.com/lancer/cs2a/stjc2/heater-a-c-ventilation/a-c-condenser-piping/572212/

בקישור הנוסף אולי תוכל להשיג מפסק תרמי תחליפי.

http://latticetech.com/automotive_ac_parts/thermal_protection_switch.html

תמונה להמחשה בלבד. כנראה תוכל להזמין את החלק דרך המחסן בארץ.

1477460521331_big.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיממתי קצת את המדחס עם בלוור - לא ראיתי שינוי.

מפסק תרמי לעומת חיישן תרמי יציג שינוי בהתנגדות רק כאשר הטמפ' תתקרב לטמפ' הפתיחה שלו. טמפ' הפתיחה של המפסק ברכבך הוא בסביבות 150 מעלות צלזיוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2174 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...