Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב נייד

MIKE.V
שימו לב! השרשור הזה בן 2467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

2 ל-ssd יתרון במהירות,. משקל וצריכת סוללה. חסרון בנפח (במיוחד ביחס למחיר), מחיר ואולי אמינות לאורך שנים

משקל כל מרכיב לפי צרכיך ליכולות

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא במקרה אסוס הם הזולים ביותר בכל קטגוריה. כמות האסוסים המקולקלים שנתקלתי בה היא פסיכית בהשוואה ליצרנים אחרים, אפילו מדבקות. מאחורי האריזות הנוצצות שלהם מסתתרת מכניקה שרק מחכה להתקלקל.

בקיצור, כל יצרן אחר.

ספריאל, מי שקונה מחשב ללא ssd נוהג בטיפשות. כשאני נתקל במחשב חדש (!) שמגיב בהשתהות של 5-10 שניות על כל פתיחה של תוכנה או חלילה ניווט בסייר הקבצים, זה פשוט לא לעניין. אין, ואני חוזר על זה בפעם המיליון, אין שום רכיב שמשפיע באופן כ"כ דרסטי על מהירות הפעולה של המחשב כמו הדיסק.

האמינות אגב מזמן הוכחה כזהה, לא פקטור.

בשביל נפח יש גיבויי ענן למיניהם.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האס, עם כל הכבוד, אתה נחרץ מדי. כל אחד וצרכיו.

האם יש עדיפות ל-SSD על HDD - בפרמטרים מסויימים כן, באחרים לא. ציינתי אותם קודם

מרבית רוכשי המחשבים צריכים לתמרן במסגרת תקציב. כפי שכל אחד מתפשר במסגרת התקציב (כן, היום עמדתי לפני חלונות הראווה של - לפי הסדר - למבורגיני, מקלארן רולס רוייס ופאגאני. אז מה, זה בתקציבו של אדם מן היישוב?), ויבחר את הרכיבים החשובים לו. אם מישהו פותח תוכנה פעם ביום אבל זקוק לטיפול בקבצים גדולים יעדיף להשקיע ב-RAM. מי שמפעיל ומכבה את המחשב 10 פעמים ביום וכל מה שצריך זה וורד וכרום יעדיף להשקיע ב-SSD.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספיראל, מחשב עם 1 גיגה ראם ו ssd יעבור by far טוב יותר ממחשב עם 8 גיגה אבל דיסק רגיל.

הסיבה היא כשאין ראם המחשב עובר לדיסק וכתיבה ל ssd דומה לכתיבה לראם אז ההבדל כמעט אינו מורגש. עבדתי בעבר עם 3 גיגה והייתי מנצל 5-6 באופן קבוע, ללא שום אבחנה או עיכוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שהוא לא נחרץ מספיק. זה מאוד פשוט- לא לרכוש מחשב בלי SSD, נקודה.

לדעתי אין סיבה לרכוש מחשב ללימודים עם מסך כל כך גדול, אפשר להסתפק עם 13.3" ולחבר למסך חיצוני בבית (היום עלות המסכים היא לא גדולה). בגלל שאתה סטודנט ורוב הסיכויים המוסד משתמש בWIN לרוב צרכיו, תצטרך WIN בנק' מסוימת, אך יש פתרונות גם למק.

מחשב שנכנס לך בתקציב עם עודף מ3.5, עם ביקורות טובות הוא HP Probook 430 G4, הוא all-rounder ויחסית טוב ברוב הפרמטרים. מאז שHP השכילו לצייד אותו במסך FHD IPS הוא בהחלט עומד עם המתחרים. בנוסף, מקבלים מחשב שנחשב בסדרת עסקים אז מרוויחים גם בנושא השלדה ואיכות ההרכבה.

אישית, הייתי מחפש מחשבים בסגנון הזה.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקח לי זמן למצוא את הדימוי המתאים:

לקנות ב-2017 מחשב בלי ssd זה כמו לקנות רכב

עם 8 כריות אוויר ומערכת מולטימדיה וגיר ידני ללא סינכרון.

אז נותנים פה ושם גז ביניים, למה מה קרה?

!It's incongruous

אין ביטוי מספיק חזק לזה בעברית.

נ.ב.

למען הסר ספק, אינני בודה זאת ממוחי הקודח, אני ממש ברגעים אלה

מטפל באיזה מחשב סביר בן שנתיים בלבד, נקי לגמרי אך נטול ssd.

בזבוז זמן וחוסר פרודוקטיביות ברמות קשות.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא במקרה אסוס הם הזולים ביותר בכל קטגוריה. כמות האסוסים המקולקלים שנתקלתי בה היא פסיכית בהשוואה ליצרנים אחרים, אפילו מדבקות. מאחורי האריזות הנוצצות שלהם מסתתרת מכניקה שרק מחכה להתקלקל.

בקיצור, כל יצרן אחר.

אני לא יכול כ״כ להעיד על איכות המחשב עצמו, אבל כן יכול להעיד על השירות שקיבלה חברה טובה מאוד שלי - תחת אחריות - כשהמחשב התקלקל. הוא היה לא פחות ממחפיר, עד כדי כך שבסופו של דבר היא פשוט ויתרה על המחשב וקנתה אחד אחר (מתוצרת אחרת כמובן). לא היא ולא אני נתקרב למותג הזה יותר, בארץ לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ שתתחיל ללמוד ותראה אם אתה בכלל צריך מחשב נייד. מניסיוני רוב הסטודנטים השתמשו במחשבים ניידים בשביל לגלוש באינטרנט בהרצאות.

בנוסף, תבדוק אופציה של רכישת מחשב מחודש בחו"ל. לפני 5-6 שנים רכשתי מארצות הברית מחשב נייד מחודש של לנובו מסדרת Thinkpad T. המחשב הגיע באריזה המקורית עם אחריות בינלאומית לשנה. עלותו הייתה כ-50% בהשוואה למחשב דומה בישראל. המחשב שירת אותי בצורה יוצאת מן הכלל במשך שלוש שנים ובסוף נמכר ביד 2 כמעט במחיר עלות. אחת הרכישות הטובות שעשיתי.

בקיצור, כל יצרן אחר.

כולם משתמשים פחות או יותר באותם חלקים. אולי בקרת איכות של אסוס פחות טובה או אולי הם מוכרים המון ובגלל זה רואים יותר מחשבים מקולקלים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רב תודות לכולם!

כנראה שנפלה החלטה על מחשב, 14" lenovo ideapad 720s.

הזנבוק בסוף נפסל לא בגלל החברה, אלא שיש בו usb type c אך לא תומך thunderbolt ובלנובו תומך. הלנובו לפי הנתונים ממש בקצת קטן יותר וגם הSSD שלו יותר מהיר (m.2 מול SATA 3 באסוס).

הקניה כנראה תתבצע בארץ (ואולי אפילו מחר) עם הרחבת אחריות ל3 שנים ככה הראש יהיה שקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...