Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו מגאן קופה 1.2 טורבו 2013 - צילינדר לא תקין (לאחר דין ודברים יבואן תיקן ללא עלות)

חנה פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 2440 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

לפני 4 שנים ליוויתם אותי בקנית הרכב היפהפה הזה ( רנו מגאן קופה, מנוע 1200 טורבו, ידני), שנהניתי ממנו מאוד עד כה. בסך הכל נסעתי בו 39000 ק"מ.

והנה, בשבוע שעבר הוא נכנס לטיפול שנתי, ויומיים אח"כ - נתקע. הצלחתי להגיע עימו למוסך, והיום הודיעו לי שאחד הצילינדרים אינו תקין.

הפתרון שלהם: להחליף מנוע מרכב ישן... כי לפרק כדי לברר מה לא בסדר יעלה מחיר כפול...

ביקשתי שבינתיים לא יעשו דבר, רוצה להתייעץ.

שתי שאלות לי אליכם:

1. האם ידוע למי מכם על מקרים נוספים של תקלות במנוע מסוג זה?

2. מה אתם מציעים לי לעשות? ( רכב בן 4 שנים - משמע: אין אחריות)

מודה מראש לכל העונים,

חנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מכיוון שהאחריות פגה רק בשנה אז כן לנסות להפיל עליה את התיקון. דבר שני מה בדיוק הבעיה בצילינדר? למה הוא לא עובד? האם לאחר הטיפול במוסך בדקת מצב שמן מנוע? מה נעשה בדיוק בטיפול השנתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טופל במוסכי החברה?

נקנה חדש?

הרכב נקנה חדש וטופל כל הזמן במוסך מורשה של רנו. רק אני נוהגת בו, מאז ומתמיד אני נוהגת ברכב ידני. זה ממש לא הגיוני שאחרי 4 שנים ומספר קילומטרים צנוע שכזה - המנוע יתקלקל, אלא אם (כפי שאני חושדת עכשו) יש בעיות מובנות במנועים הללו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מכיוון שהאחריות פגה רק בשנה אז כן לנסות להפיל עליה את התיקון. דבר שני מה בדיוק הבעיה בצילינדר? למה הוא לא עובד? האם לאחר הטיפול במוסך בדקת מצב שמן מנוע? מה נעשה בדיוק בטיפול השנתי?

הבעיה היא שאני לא יודעת מה הבעיה בצילינדר, ובמוסך אומרים שהם ממליצים להחליף מנוע כי גם הם לא יודעים מה הבעיה, ולפרק כדי למצוא את הבעיה יכפיל את המחיר. וחבל... אילו דבריהם.

אשר לטיפול - זה מוסך מסודר. לפני הטיפול מוציאים דף ובו כל שאמור להיות מטופל ומוחלף בטיפול, כולל המחיר. אני סמכתי על המוסך, ולא בדקתי אחרי הטיפול, בהנחה שכל מה שצריך - נעשה.

עכשו, כששאלת, אני נזכרת ששבוע לפני מועד הטיפול, נדלקה לי נורה שהשמן הוא בגובה מינימלי ובמוסך הוסיפו לי שמן שמילאו בבקבוק, שיהיה עד לטיפול. זו פעם ראשונה שחסר שמן לפני שבאתי לטיפול שנתי. יש לזה משמעות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי כמו גיבוב של שטויות מצד המוסך. הם עוד לא יודעים מה התקלה, לא נגעו במנוע, וכבר ממליצים להחליף ?

קחי חוות דעת נוספות ממוסכים אחרים, מוטב מוסכים פרטיים שמתמחים ברכב הזה (המלצות יינתנו לך ע"י חברי הפורום), ואל תתפתי להחליף מנוע.

בוצעה סריקת תקלות? את אומרת שקצת לפני הטיפול נדלקה נורת שמן - זה לא בהכרח רומז על פריצה של אטם כזה או אחר, מנועי טורבו לרוב צורכים יותר שמן ממנועים אטמוספריים וייתכן כי יש מקום להשתמש בשמן מעט סמיך יותר (למשל 5-40 במקום 5-30) במזג אוויר חם שכזה.

בקיצור, לאט לאט, בקשי חוות דעת מעוד מוסכים שיבחנו את התקלה ביתר רצינות, ובהחלט יש מקום לדרוש אחריות "של רצון טוב" אחרי נסועה כה קצרה.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמלצה הזאת שלהם מגבירה את החשד שהם יודעים משהו על אמינות המנועים הללו שאני איני יודעת...

אני אנסה לדרוש אחריות "של רצון טוב" כפי שניסחת זאת, ולא מוכנה לוותר. אם יהיה צורך, אפנה להנהלת רנו בצרפת.

לא יודעת איך אוכל לקחת את הרכב למוסך אחר, הוא יכול להתקע כל רגע...בעיה לנהוג בו.

בעקרון, אפשר לקבל המלצות על מוסך פרטי אמין שמתמחה ברכב כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מישהו מאוד מומלץ פה בשם אורן שירותי רכב בחולון.

מציע שתתקשרי אליו ותתייעצי איתו טלפונית. לא עולה כסף. (כמובן לא עכשיו ב21:00 בלילה, מחר בבוקר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מישהו מאוד מומלץ פה בשם אורן שירותי רכב בחולון.

מציע שתתקשרי אליו ותתייעצי איתו טלפונית. לא עולה כסף. (כמובן לא עכשיו ב21:00 בלילה, מחר בבוקר)

תודה רבה, stum. אתקשר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמלצה הזאת שלהם מגבירה את החשד שהם יודעים משהו על אמינות המנועים הללו שאני איני יודעת...

אני אנסה לדרוש אחריות "של רצון טוב" כפי שניסחת זאת, ולא מוכנה לוותר. אם יהיה צורך, אפנה להנהלת רנו בצרפת.

לא יודעת איך אוכל לקחת את הרכב למוסך אחר, הוא יכול להתקע כל רגע...בעיה לנהוג בו.

בעקרון, אפשר לקבל המלצות על מוסך פרטי אמין שמתמחה ברכב כזה?

ההמלצה הזו יכולה להגביר את החשד שהם הולכים לעשות עלייך ככל הניראה בוכטה יפה של כסף כי יש לנו פה מישהי שלא מבינה. לא ברור לי מה זה המוסך לא יודע מה יש למנוע ולמה הצילינדר לא עובד?! תירוץ גרוע שמצריך התערבות רצינית יותר ומומלץ בכתב ליבואן. אני מאמין שהבעיה תטופל במיסגרת אחריות של רצון טוב בסוף. מקווה לפחות.

לגבי פנייה לחוות דעת ממוסכים אחרים גם עם זה כדאי להיזהר כי במידה ומוסך אחר ימצא שבאמת מדובר בכשל שהיבואן כן צריך לקחת אחריות אז היבואן עוד יכול לבוא ולומר לכי למוסך שנתן לך חוות דעת שהוא יתקן לך ואז את תהיי בין הפטיש לסדן. אז גם פה תנהגי במשנה זהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקומך שולח מכתב ליבואן וליצרן עם מספר הרכב וקבלות הטיפולים על מנת שייקחו אחריות על המוצר שלהם.

לא הגיוני שמנוע נדפק בק"מ כזה נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

לפני כחודש ספרתי לכם על הרנו מגאן קופה שלי שמנועה דמם אחרי כ - 39000 ק"מ.

אשתף אתכם בסיפור ובסופו (הטוב! איזה ספוילר...)

ובכן, כפי שכתבתי אז, המוסך המורשה של רנו המליץ להכניס מנוע שלם ממכונית פגועה, במקום לפרק, לראות מה בדיוק הדמים את המנוע ולתקן. כלכלית - הם צדקו, כי החלפת מנוע עולה כ - 6000 ש"ח ואילו פירוק ושיפוץ עולים (על-פי הצעת מחיר ראשונית) כ - 15700 ש"ח...

אלא שאני התעקשתי לא להכניס מנוע ממכונית שעברה תאונה, ואז מנהל המוסך הציע לפרק את ראש המנוע, לבדוק מה הבעיה, ואז הוא יפנה לקרסו ונראה אילו הנחות הם יסכימו לתת.

הסכמתי. הצעת המחיר שהתקבלה אחרי פניית מנהל המוסך לקרסו נתנה לי 80% הנחה בחלפים ו - 30% בעבודה, ואחרי כל ההנחות הייתי אמורה לשלם כ - 8000 ש"ח!

כדי לקצר סיפור ארוך, פניתי לשמאי, שדווקא שכנע אותי להכניס מנוע שלם ממכונית פגועה, ואף מצא לי מנוע שנשמע כמו חדש. אלא שבינתיים נכנסתי למו"מ עם קרסו.

והם דברו על שיפוץ המנוע בחלקים מקוריים, ולא על הכנסת מנוע שלם.

ההסבר שלהם - על המנוע המחודש / המשופץ אקבל שנתיים אחריות ואילו על מנוע מרכב פגוע - רק שלושה חודשים.

אני התעקשתי לא לשלם, כי מדובר בתקלה שלא צריכה היתה לקרות. אגב, רוח דברים של שופט מפסקי דין שבחנו היתה - כאשר אדם קונה רכב חדש, הוא לא מצפה לתקלות מוגזמות. לדידי, פה היתה תקלה מאוד מוגזמת.

במהלך המו"מ (המיגע... ) שכבר התנהל לגבי שיפוץ המנוע, קרסו הלכו והקטינו את הסכום שרצו שאשלם. הגיעו כבר ל - 500 ש"ח. מאידך גיסא, אני התעקשתי לא לשלם דבר, ואף בקשתי טיפול ראשון חינם אחרי השיפוץ, כי חשבתי שהם צריכים לשלם לי, על עגמת הנפש, שכ"ט שמאי, ירידת ערך המכונית...

סוף סיפור - קרסו נשאו בעלות השיפוץ ( מה שנקרא "מחווה מסחרית" שהיא, למעשה, אחריות "מרצון טוב" עליו דיברתם בשירשור).

אני ויתרתי על טיפול ראשון חינם. אגב, המוסך שלי נשא בעלות הרכב השכור במשך כל הזמן.

בסופו של דבר, ראש המנוע שופץ, אך כל הבלוק וחלקיו הם חדשים, מקוריים, כך שהמנוע הוא כמעט חדש.

לפני יומיים קבלתי את הרכב, והוא נוסע יפה.

תובנות:

1.כשיש בעיה עם רכב רנו - פנו ליבואן, לקרסו ( לא ליצרן)

2.אם את/ה מאמינים בצדקתכם, אל תוותרו. (אני הייתי מוכנה לתבוע את היבואן לולא קבלתי את מבוקשי - הצודק!)

3. תמיד כדאי להסתייע באיש מקצוע. קיבלתי מהשמאי מידע חשוב עבורי, גיבוי ואם הייתי תובעת - הייתי מקבלת ממנו חוות דעת.

תודה על עצותיכם הטובות,

חנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב.

למען הדיוק - תקופת האחריות לחלפים מקוריים חדשים אצל קרסו היא שנתיים ללא הגבלת ק"מ, וזהו ההסבר שלהם להעדפתם להחליף לי את המנוע הבעייתי במנוע חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2440 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...