Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גבר, מתי לאחרונה בדקת את מצב שרשרת הטיימינג אצלך?

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 2465 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אולי, אבל עתיק או מודרני, אני לא מוכן לקבל מוצר זבל, שבקושי עובר כמה עשרות אלפי ק"מ מכל סיבהשלא תהיה, במיוחד כשהמחיר הנדרש עבור אותו מוצר הוא גבוה. היצרן מוסיף חטא על הפשע כשמצהיר שהשרשרץ אינה דורשת התערבות לטיפולים תחזוקה, כולנו מבינים מדוע...

איתמר,

בעבר לשרשרת היה יתרון, מכיוון שהיא לא דרשה שום תשומת לב, וכך הצרכן חסכת טיפולי טיימינג והתעסקות מיותרת במנוע. כיום, לשרשרת יש רק חסרונות.

זה שאתה אישית לא מקבל משהו, זה לא משנה את העובדה הבסיסית לגורמי כשל של השרשרת.

אגב, יש מקרים שאין הנחיה לתחזוקה של השרשרת ויש כאלו שיש הנחייה, אז זה לא גורף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 109
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רוב הבעיות במערכת תזמון מבוססת שרשרת , מנסיוני לפחות... הן במחליקי אוקולון ולא בשרשרת ברזל עצמה.

לרוב מובילי הפלסטיק נפגעים כאשר יש בעיה בשרשרת, התארכות או מותחן לא תקין.

לא שולל שאולי יש דגם עם בעיה נקודתית של מוביל ולא של השרשאת או המותחן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאתה אישית לא מקבל משהו, זה לא משנה את העובדה הבסיסית לגורמי כשל של השרשרת.

אגב, יש מקרים שאין הנחיה לתחזוקה של השרשרת ויש כאלו שיש הנחייה, אז זה לא גורף.

דניאל,

זה לא משנה מה אני מקבל ומה לא, מה שקובע אלו עובדות בשטח. אני כתבתי באופן כללי, וחן פרחי אפילו הביא דוגמאות עם קודי מנוע. אתה מסיבה לא ברורה מחליט ללכת עם הראש בקיר...

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסיבה ברורה מאוד מעמיד אותך על טעותך וגם קיבלת הסבר למה.

אתה לא חייב לקבל, אבל אני לא מעוניין שאחרים יקראו ויחשבו שמלצות שנתנו פה על איך לשמור על מצב שרשרת היו לא נכונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל,

זה לא משנה מה אני מקבל ומה לא, מה שקובע אלו עובדות בשטח. אני כתבתי באופן כללי, וחן פרחי אפילו הביא דוגמאות עם קודי מנוע. אתה מסיבה לא ברורה מחליט ללכת עם הראש בקיר...

קצת איבדתי אותך באשכול הזה לכן אשמח אם תוכל לסכם את עמדתך בנושא שרשראות תיזמון ומה נראה לך לא תקין ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמדתי בנושא שהשרשראות ברכבים המודרניים לא עומדות במטלה לשמה הן יוצרו - אמינות וחוסר צורך להתעסק בהן. כדי שאני אהיה ברור: בעבר כשברכב היתה שרשרת, היית יודע שהיא נצחית, לא דורשת תשומת לב וגם לא תקרע לך באופן פתאומי. כיום, עדיף להימנע מרכישת רכב בעל שרשרת תיזמון או לחלופין להיות מוכן לנזק רציני במנוע או בהחלפתה ביחד עם המותחן כטיפול מונע, שמבטל את כל הרעיון של השרשרת.

אלפא, מעלה את הדופק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי תהיה עוד יותר קיצוני?...

יצרנים אירופאים מסויימים עושים מנועי שרשרת לא אמינים. יצרן ספציפי אפילו החליף כרגע לרצועה במנוע 1.2 tsi.

בשרשראות של טויוטה למשל אין בעיות, מחזיקות היטב את חיי הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסוימים?אתה כנראה לא קראת את כל השרשור והחלטת להראות כמה "ידע" יש לך. לא דובר על כך שכל היצרנים ללא יוצא מן הכלל לוקים הרעה החולה הזו, אלא על כך שאם פעם לא היית פוגש מקרים כאלה, אז היום להחליף חצי מנוע או שרשרת זה דבר שבשגרה (קרא את הודעתו של פות"ש). לרשימה שלך שכתבת עם כזה "ידע" את מרצדס, ב.מ וו, פז'ו, אופל ועוד רבים וטובים.

אלפא, מעלה את הדופק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו נוטים לפעמים לייפות את העבר.

אני זוכר בזמנו שכל פיאסטה שניה הייתה עם רעש חזק משרשרת טיימינג, גם סקודה פייבוריט ובטח היו עוד דגמים. נכון היו גם מנועים שהחזיקו מיליון ק"מ עם אותה שרשרת אבל לדעתי לא נכון לייחס את זה לכל המנועים הישנים בלי יוצא מן הכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שבסקודה פייבוריט המנוע נשמע כמו מכונת ירייה, אבל זה היה הדבר הכי אמין ברכב הזה, לא זכור לי שהיה נדרש טיפול כלשהו לשרשרת שלו

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול מאוד להיות שהיה לוקח לזה המון זמן להתפתח למצב תקלה ואנשים נסעו שנים עם הרעש הזה. הרעש לא נראה לי דבר תקין, כהמנועים האלו היו חדשים הם לא הרעישו ככה.

אני בטוח שאנשים יותר מבוגרים יכולים לציין עוד כמה מקרים דומים, לא הכל היה ורוד פעם.

צריך גם לזכור שמנוע 150 כ"ס פעם היה בנפח 2.5 או 3 ליטר עם צריכת דלק 1 ל 6 במקרה הטוב, ונמצא רק במכוניות מאוד יקרות

היום זה 1.4 בכל מכונית סטנדרטית ולא יקרה, עם צריכת דלק טובה יותר פי 2. כך שיש גם דברים טובים שקידמה טכנולוגית מביאה לנו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש פה משהו שמתלונן על הקידמה,

התלונות הן על ההתרשלות בתכנון של רכיבים בזמן שמורידים עלויות, משקל וכו'

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאתה חשוב שזה התרשלות זה מאוד נאיבי מצדך.

זה תכנון לקויי מראש על מנת להרוויח על חלקי חילוף.

אם חלקים יקרים כגון:תושבות,משולשים,חלקי מנוע היו מיוצרים על מנת לשרוד 20 שנה או מיליון ק"מ אז היצרן לא היה מרוויח מהחלקים ועלות הייצור שלהם הייתה יקרה יותר בגלל איכות איכות החומרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2465 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...