Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה יותר כוח במאזדה לאנטיס שלי

שימו לב! השרשור הזה בן 2449 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים ,

יש ברשותי מאזדה לאנטיס 2004 2.0L עם 130 כ׳ס

אני לא כ׳כ מבין בזה ואני מעוניין לחזק אותך ברמה המקסימלית שלה , בלי אגזוז לחץ וכל הדברים המרעישים (כי זה שפעת והרכב מספיק מושך את העין לכחולים)

שמתי לה את שמנים גרמניים שחבר המליץ לי , פידתי להחליף שמן גיר כי אמרו לי שיש אפשרות שיהרס מכך , אז איך אני יכול להביא אותה למצב מקסימלי ? שתיהיה מהירה הרבה יותר ? תודה רבה לכל העונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אתר שנקרא יד 2, תכנס לשם, תפרסם מודעה, תקנה רכב יותר חזק, השיפור בכח יהיה יותר זול, אמין וכנראה גם חוקי.

חבר זה פרוייקט אישי שלי שאני עושה .

התשובה שלך לא רלוונטית , אם יש בידך מידע שיכול באמת לעזור לפרוייקט אני אשמח , אם לא שיהיה לך יום נעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כמו שאמרו לפני, זול יותר (הרבה יותר) למכור את שלך ולקנות רכב "מהיר הרבה יותר" כדבריך. גם אני שקלתי את העניין ברכב שלי והגעתי למסקנה שזול יותר למכור ולהחליף.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר זה פרוייקט אישי שלי שאני עושה .

התשובה שלך לא רלוונטית , אם יש בידך מידע שיכול באמת לעזור לפרוייקט אני אשמח , אם לא שיהיה לך יום נעים

אז בוא ניקח אותך ברצינות, כיוון שלא ציינת את זה בהודעה וכולנו מבינים את הסיבה ואהיה עדין (אתה לא באמת תשקיע את הסכום הנדרש ככל הנראה, כמו מרבית האנשים שעשו 1+1 על הרכב הזה).

תענה בבקשה על השאלות האלו וחברי הפורום (אלו שבאמת משפרים בעשרות אלפי שקלים ומבינים עניין) יוכלו לעזור לך:

1. מה התקציב שלך בפועל? (אתה מודע לעניין שרק שדרוג תוכנה יעלה לך כ 2500-3500, כן?)

2. מה תקציב הגג שלך שתוכל למשוך במידה ויהיו שינויים לא צפויים נדרשים?

3. האם אתה מודע לכך שכל שינוי, כולל החלפת בית הפילטר ל "פילטר פתוח/זרימה חופשית" הוא כבר לא חוקי?

4. השינויים אשר תעשה ברכב, לא יהיו חוקיים בעליל ובמקרה של תאונה או חלילה מקרה חריג, חברת הביטוח תתנער ממך או לחלופין תערים קשיים קשים בבית המשפט, אתה מודע לכך ומוכן לקחת את הסיכון? יש לך את הממון הנדרש לעמוד בזה?

5. האם אתה מודע ולוקח בחשבון כי בגלל האיזור מגורים וסוג הרכב ולאחר השיפורים, הרכב שלך עלול לרדת מהכביש כאשר תנהג עם חברים ויעצרו אתכם לבדיקה משותפת בטעות?

6. האם אתה מודע לעניין כי לא תוכל לעבור טסט ובכל פעם תאלץ לעשות קומבינות?

לאחר שתספק את התשובות, יהיה ניתן לעזור לך באמת אבל יש כמה דברים שאתה חייב לדעת קודם כל:

1. כן תאלץ להחליף את מערכת הפליטה שלך

2. כן תצטרך להחליף את מערכת היניקה שלך

3. תצטרך להשקיע אלפי שקלים בתוכנה בלבד (רק התוכנה, קאסטום, תעלה לך כ 2500-3500) תלוי איפה תעשה

4. תצטרך להחליף את הצמיגים גם כן בכדי לנצל את יכולות הרכב, אפילו כיום. עד שלא תנסה ותלמד מה הם צמיגים איכותיים לא תדע מה הן גבולות הרכב באמת (רק צמיגים איכותיים יעלו לך למעלה מ 1500-2000 שקלים לכל הפחות)

5. פרוייקט טורבו יכול להתחיל בעלויות של 15-20 אלף שקל וצפונה

6. לא ניתן לדעת מה מצב הגיר שלך עד אשר לא ייעשה לו יישר קו רציני וגם אז, מדובר על גיר אוטומטי בסיסי מסרס מאוד

7. לאחר כל זה תהיה מוכן לתדלק 98 במידה ותגיע לשלב המיוחל ולאחר השקעה של 40K ברכב

עכשיו, אני מניח שאתה מבין למה רומזים לך ולא בציניות בכלל (אני מבין, קשה להבין את זה לאדם מן השורה) מדוע כדאי לך למכור את הרכב ולרכוש רכב אחר.

אתה הולך להשקיע 30-50K בפרוייקט טורבו ושדרוג מקיף לרכב ולקבל אולי 250-300 כ"ס במקרה הטוב? והייתי נדיב.

יש רכבים שעולים היום 60K ויתנו לך 240+ כ"ס וצפונה, אתה מבין איפה הבעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב שלך מכובד בהחלט, אך זה לא תקציב לטורבו.

כל התקציב שלך היה הולך על צנרת, יניקה, בלמים משופרים צמיגים ותוכנה שלא הייתה נותנת שום דבר במנוע אטמוספרי (שום דבר הכוונה למשהו מורגש).

אתה צריך עוד 15K בשביל להתחיל פרוייקט טורבו בכללי, יש שם עוד כל כך הרבה חלקים שזה אומר שאתה צריך תקציב נדיב של 30K ברמה הכללית בתור התחלה.

לאחר כל זה אתה עוד תאכל אותה מהרבה בחינות אחרות אז כן, למכור לרכוש רכב "מותאם" מוגדש ברמה קצת אחרת וממנו להתחיל? כדאי הרבה יותר.

נסה למצוא רכבים עם הספקים מכובדים מאוד מאוד כבר בתור בסיס - זה הטיפ הטוב ביותר שניתן לתת, המנע ממנועים "קטנים" מוגדשים, אין בהם פוטנציאל שדרוג ממשי.

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או מונדאו 2011 טורבו גם כן. עם שדרוג התוכנה כפי שנכתב מעליי, מגיעים לעד כ 270 כ"ס וכ 41 קג"מ.

ניתן להגיע לשיפורים טובים יותר עם צנרת ועוד כמה רכיבים, די זולים יחסית.

דלק 98 ייתן תוצאות מדהימות גם כן.

(דגם טרנד מגיע עם 203 בסיס והטיטניום מגיע עם 240 בסיס כמו שיש לי בחתימה).

עריכה: לא בדקתי ביד 2 ובטוח כי אתה תוכל לעשות את זה, אך אני בטוח שיש רכבים אחרים גם כן מבית שברולט או קאדילק עם הספקים מכובדים מהבסיס, כולל מנועים אטמוספריים גם כן.

הרי איפה תקבל הספקים גבוהים? ברכבים לא פופולאריים וזה כל הרעיון.

יש רכבים שממש לא פופולאריים, נפגעים במחירון אבל המנועים שיש להם וההספקים הם ממש לא כמו של קורולה 2012 1.6 ששומרת על מחירון ולמעשה סתם פחית, כן?

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או מונדאו 2011 טורבו גם כן. עם שדרוג התוכנה כפי שנכתב מעליי, מגיעים לעד כ 270 כ"ס וכ 41 קג"מ.

ניתן להגיע לשיפורים טובים יותר עם צנרת ועוד כמה רכיבים, די זולים יחסית.

דלק 98 ייתן תוצאות מדהימות גם כן.

(דגם טרנד מגיע עם 203 בסיס והטיטניום מגיע עם 240 בסיס כמו שיש לי בחתימה).

עריכה: לא בדקתי ביד 2 ובטוח כי אתה תוכל לעשות את זה, אך אני בטוח שיש רכבים אחרים גם כן מבית שברולט או קאדילק עם הספקים מכובדים מהבסיס, כולל מנועים אטמוספריים גם כן.

הרי איפה תקבל הספקים גבוהים? ברכבים לא פופולאריים וזה כל הרעיון.

יש רכבים שממש לא פופולאריים, נפגעים במחירון אבל המנועים שיש להם וההספקים הם ממש לא כמו של קורולה 2012 1.6 ששומרת על מחירון ולמעשה סתם פחית, כן?

היי שאלה , למה ספציפית מונדאו ? אני אישית לאאוהב את הרכב הוא מגושם גדול מידי , הכיוון שלי הוא פחות או יותר סיאט לאון וכאלה רכבים גם יופי חיצוני וגם פנימי , יש לך משהו לכוון אותי אליו ? תודה רבה לך על המענה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי יש לו אחת כזו. וכי יש מספר רכבי מנהלים וותיקים יותר שעומדים בתנאים של כ"ס נכבד בעלות נמוכה יחסית.

וולוו C30 T5, ובכלל גרסאות T5 למיניהן.

ראיתי אחת ביד2.

גם לאון קופרה בשנתונים אחורה קצת אמורה להיכנס בתקציב.

רק ענין של למצוא משהו שמור שלא דורשים עליו מחיר מופקע.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, עם תקציב מתאים הכל אפשרי. אבל שאל את עצמך אם אתה מוכן לעמוד בתנאים הבאים:

האם אתה מוכן להשקיע באיזור ה60 אלף ש''ח ולנסוע עם אוטו שלא נוסע חלק? לא חוקי? תהיה בסכנה לרדת מהכביש בכל רגע, במקרה של תאונה יכל להיות שהביטוח יתנער ממך בלי קשר למי אשם בכלל, תצטרך קומבינות וכנראה לשלם למישהו כדי לעבור טסט, טיפול ברכב משופר הוא הרבה יותר אינטנסיבי ויקר מרכב רגיל, בלאי הרבה יותר גבוה וסביר להניח שתקצר משמעותית את אורך חייב המכלולים.

וזה עוד בלי לדבר על כל מני דברים בלתי צפויים שצפויים להגיע אלייך בהמשך.

אם כל מה רשמתי בסדר מבחינתך יש לאן להתקדם אם לא, שקול את העצה הראשונה שנתנו לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה יש לי אחת כזו כפי שכתבו (בחתימה) ואני עדיין לא בצעתי שדרוגים לרכב, מספיק לי מה שיש, לעת עתה.

אבל זה בדיוק העניין, שכפי שרשמתי אך אולי זה לא היה ברור... רכבים שהם לא פופולאריים עם הספקים ומנועים "חזקים" הם אלו שאתה צריך לחפש.

שברולט מאליבו עם מנועים גדולים, קאדילקים וכפי שכתבו, כל מיני וולו עם מנועים "חזקים" גם כן משנתונים סבירים.

יש עוד הרבה רכבים אחרים כן? פשוט שוב... אלו לא רכבים פופולאריים ולרוב, יהיו רכבים גדולים או רכבי משפחה גדולים כי ככה זה היה בעבר.

אם אתה רוצה בסגנון סיאט לאון אז בכיף, לאון קופרה החדשה 290 כ"ס ב 215 אלף שקלים ;) הבנת את הרעיון.

או לחלופין, חפש רכבים בסגנון משנתונים כאלו ואחרים שכן נכנסים לך בתקציב שלך.

משם, תוכל ברוב המקרים רק עם עדכון תוכנה או בהחלפה פשוטה של מספר רכיבי בסיסי ידועים מראש, להגיע להספקים מכובדים מאוד היות ואלו מנועים שמראש תוכננו לכך.

ההכוונה הכי טוב שאוכל לתת לך תהיה לגשת ליד 2 ולהפסיק לבזבז את הזמן, תתחיל לחקור ולסרוק כמה שעות את יד2 או WININ וכו'.

אתה צריך גם קצת ידע באילו דגמים הגיעו מנועים עם הספקים גדולים וכו', זה דורש ממך עבודת מחקר קטנה, צא לחקור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את החברים שמעליי, אם בא לך כפרוייקט נשמה ויש לך הרבה כסף לבזבז (לא לכולם יש) תלך על זה, אנשים כאן ממליצים לך להתרחק מכאלה פרוייקטים מה גם שרכב הבסיס הוא לא מהמוצלחים או החזקים שיש.

ואם אתה בקטע של סיאט אז תחפש לאונים 1.8 או 2.0 משנתונים נמוכים יותר ששם פוטנציאל שיפורים די גבוה וגם שם רוב הרכבים משופרים עד הקצה יד 6 ששחטו אותם. והמונדאו רק נראית מגושמת, חכה תסע על אחת כזו ותבין על מה מדובר.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2449 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...