Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שבוע עם פורד פוקוס 1.5 טורבו 2017 ומכשיר bluefin superchips

שימו לב! השרשור הזה בן 2426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה,

לפני כחודש הזמנתי את מכשיר הbluefin עליו מותקנת מפה משופרת של חברת superchips האנגלית. בפורומים של פורד בחו"ל מאוד מתלהבים מהמכשיר הזה הכל נראה מבטיח.

באתר שלהם כתוב תוספת של 6 קג"מ ו47 כ"ס. מאוד מפתה.

מצאתי דיל מצוין להזמין את המכשיר ב280 ליש"ט דרך ספק חיצוני שגם צירף לי ללא עלות פילטר פתוח של K&N תואם לרכב איזה כיף!

אחרי שבוע החבילה הגיעה למכס ושילמתי עוד כ400 שקל מסים והגיעה אליי הביתה אחרי עוד שבוע.

כמו ילד מתלהב ישר ירדתי לרכב, פתחתי את קופסאת הפילטר ביצעתי החלפה בפחות מ5 דקות ואז עברתי להתקין את המפה.

התהליך מאוד פשוט. מחברים את המכשיר לשקע המחשב מתחת להגה הוא קורא את המפה המקורית. מחברים לPC שמבצע סינכרון לשרת של החברה ומוריד מפה משודרגת מותאמת לרכב.

חזרתי לרכב התקנתי את המפה החדשה תוך 5 דקות, קיבלתי מהמכשיר אישור שההתקנה עברה בהצלחה וישר יצאתי לנסיעת מבחן.

לצערי אמנם שעות הערב אבל היו 33 מעלות בחוץ! דבר שבטח השפיע על הביצועים.

כבר ביציאה הראשונה נתתי גז ו.... לא הרגשתי שום הבדל.

העברתי למצב ספורט, נתתי גז ושום הבדל. (ולהזכיר זה עם פילטר משודרג ותוכנה).

מאוכזב החלטתי לעשות בדיקה לבדוק תאוצה ל100.

יצרן מדבר על 9.4 (נתון שהגעתי אליו היה 9.5 ככה שזה ריאלי).

נתתי גז ו.... 9.7, מנסה שוב 9.68. (כנראה בגלל החום)

בקיצור מאכזב.

פניתי במייל לשירות של superchips והתחלתי להתכתב עם מהנדס שלהם שהתחיל לספר סיפורים למשל שהמחשב רכב ב1.5 שונה מה1.6 בדגם הקודם והוא פחות אמין. לא רצוי להעמיס על הטורבו הקטן.

התוספת שמפורסמת באתר זה על דיינו במעבדה והם לא מתחייבים לזה ועוד כל מיני סיפורים על הדלק בארץ ומצב הרכב שלי (שיש לו רק 5000 ק"מ).

אחרי קרוב ל30 מיילים עצבניים עשה טובה ולקח את המפה המשודרגת, עשה בדיקה ביחס למפה המקורית שלי ושלח לי מפה חזקה יותר.

שוב רצתי לרכב, התקנתי ושוב שום הבדל (חוץ מצריכת דלק הרבה יותר גבוה ב15%).

חשבתי אולי שהתקנתי לא נכון אבל התהליך כל-כך פשוט ואוטומטי וגם קיבלתי אישור שההתקנה הצליחה.

די הופתעתי לרעה היות וביוטיוב המון סרטונים של רכבי פורד משופרים עם המכשיר וניתן לראות תוצאות גם ברכב עם מנוע זהה לשלי.

שוב פניתי אליהם במייל והם כבר התייאשו וביקשו שאשלח אליהם את המכשיר יזכו אותי בפייפאל. כשסיפרתי שזה נקנה לא ישירות דרכם פתאום ההבטחה הזאת כבר לא כובדה.

בקיצור שלמתי כ1700 שקל ולא קיבלתי כלום.

מאכזב.

אם למישהו יש רעיונות אשמח לשמוע.

עריכה אחרונה על ידי Angelica

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

איך ביצעת את מדידות התאוצה? באמצעות מכשיר ייעודי ומדויק כמו סולו / רייסלוג'יק או באמצעות הטלפון?

אתה חייב להשוות לתאוצה שאתה ביצעת ולא לנתוני יצרן. ז"א למדוד פעם אחת ללא התוכנה ופעם אחת עם התוכנה, ורצוי באופן עוקב, ללא שינוי בתנאי הדרך, ז"א אותה טמפרטורה, אותו קטע כביש וכו'

Pioneer P90RS | Celestra RA | Seas Lotus Reference

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע זה ממש מוזר. ה-1.5 ליטר נמכר באירופה גם בגירסה של 180 כ"ס, ההבדל רק בתוכנה.

זה מאד דומה למנוע 1.6 אקובוסט שהיה לי בפוקוס 2012, ויש שרשור שלי עם מדידות דיינו וכביש עם התוכנה של בלופין עם ובלי פילטר K&N, ששידרגה מ-180 ל-200 בערך. אז מ-150 כ"ס אתה אמור לקבל שיפור עצום לסביבות ה-200, זה לא סביר שאין הבדל.

או שמשהו דפוק במכשיר שקיבלת והוא לא מעדכן למרות שהוא אומר שכן, או שיש סיבה אחרת שאני לא חושב עליה.

שיטת המדידה פה פחות חשובה בעיניי, כי אפילו במדידה בסיסית עם סטופר ומד מהירות אתה אמור לראות הבדל מובהק במדידה של 0 ל-100.

אגב - לא הרגשת שיפור שנובע רק מהפילטר? אולי זה משפיע רק כשהמפה היא של 180 כ"ס כמו שהיה אצלי. ברכב שלי ושל אחרים ששמו את הפילטר השיפור משמעותי, גם בלי התוכנה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע זה ממש מוזר. ה-1.5 ליטר נמכר באירופה גם בגירסה של 180 כ"ס, ההבדל רק בתוכנה.

זה מאד דומה למנוע 1.6 אקובוסט שהיה לי בפוקוס 2012, ויש שרשור שלי עם מדידות דיינו וכביש עם התוכנה של בלופין עם ובלי פילטר K&N, ששידרגה מ-180 ל-200 בערך. אז מ-150 כ"ס אתה אמור לקבל שיפור עצום לסביבות ה-200, זה לא סביר שאין הבדל.

או שמשהו דפוק במכשיר שקיבלת והוא לא מעדכן למרות שהוא אומר שכן, או שיש סיבה אחרת שאני לא חושב עליה.

שיטת המדידה פה פחות חשובה בעיניי, כי אפילו במדידה בסיסית עם סטופר ומד מהירות אתה אמור לראות הבדל מובהק במדידה של 0 ל-100.

אגב - לא הרגשת שיפור שנובע רק מהפילטר? אולי זה משפיע רק כשהמפה היא של 180 כ"ס כמו שהיה אצלי. ברכב שלי ושל אחרים ששמו את הפילטר השיפור משמעותי, גם בלי התוכנה.

אני יודע. גם אני מאוד הופתעתי לאור הביקורות המפרגנות בחו"ל והסרטונים ביוטיוב. הפילטר עזר ממש מעט אבל בהתחשב בזה שהטורבו עובד בלחץ נמוך (150 במקום 180) ומזג אויר חם מאוד אין הבדל כמעט.

לגבי המדידות הן בוצעו עם הטלפון בסטוק כמו שרשמתי מעלה התוצאה דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אתה פונה למשווק שמכר את המכשיר.

צרף את תכתובת המייל עם היצרן - אשר בה הוא כותב כי יחזיר את התשלום.

אולי כך המשווק, יראה כי יש בעיה והיצרן מסכים להחזר.

והמשווק יסכים להחזיר לך את התשלום, ויסתדר עם היצרן.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי האתר של סופרצ'יפס, דימון טוויקס הינם מוכר מורשה שלהם.

מדוע ההתנהלות היא לא מולם תחילה (דימון)?

האם התוכנה לוקחת בחשבון את החלפת הפילטר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לאכזבה מהחוסר בשיפור אותי הפתיעה לרעה מדידת התאוצה ביחס לפוקוס לפני מתיחת הפנים.

הייתי בטוח שהביצועים באקובוסט טובים יותר מה2.0 אטמוספרי לה מדדתי 8.5 שניות.

אני משער שההבדל נובע בין היתר מהגיר הרובוטי מול האוטומטי בחדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר מכויל להעברות חלקות וחסכון והוא נעים ונוח לנסיעה יומית. אך אין שום קשר בינו לבין ביצועים. יש לו יציאה מהוססת מאוד מהמקום ולא שמח להוריד הילוכים בקיקדאון. אין ספק שהוא מסרס את המנוע הנהדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר השקעת 1700 שקלים, השאלה אם תשקיע עוד כמה מאות בכדי להבין האם יש לך מפה משודרגת והאם יש לך הספק משודרג בפועל, בעזרת מכשיר דיינו.

זה הכל, בסה"כ תמצא מקום שימדוד לך עם דיינו כאשר יש לך מפה משודרגת ולאחר מכן מקורית נגיד ותראה.

אם תראה בגלגלים לדוגמא 180 כ"ס זה אומר שהמנוע בהחלט מפיק קרוב ל 200 לדוגמא.

יותר חשוב, תראה כמה קג"מ יש לך במפה המקורית ולאחר השדרוג!

יש לי סיבה לחשוב על משהו אחר, על הגיר כיוון שהגיר של POWERSHIFT עם המצמדים היבשים, מוגבל לעד כ ~25 קג"מ ויש מגבלות בגיר ובמחשב גיר גם כן לא לחצות את המגבלות, לא חסר מדיע על כך ברשת וזה משהו מוטמע בגיר.

יש מצב שהמפה והעדכון תוכנה לא עוקף את המגבלה הזו.

ייתכן מאוד, סביר להניח במידה ואתה לא בודק על דיינו (כך לעולם גם לא תדע) אם יש מגבלה בגלל הגיר שמסרס את הרכב או לא.

לא קשור גם אם יש 180 כ"ס, הקג"מ יכול להשאר אותו הדבר או לחלופין, ההספק שלך יבוא לידי ביטוי בהילוך ובמהירויות גבוהות הרבה יותר מהרגיל, לדוגמא.

זה מקרה שדורש כמה בדיקות קטנות שיעלו לך עוד טיפה כסף, אבל שווה מאוד בכדי לדעת מי נגד מי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, הגיר סלקט שיפט מדגם

SelectShift 6F35

אך עדיין, גם גרסאת ה 180 כ"ס בחול נשארת עם 25 קג"מ משום מה.ייתכן מאוד, כי כן מקבלים עדכון של הספק אך נתון המומנט אולי, לא מטופל? למרות ההצהרות או מגבלות אשר מוטמעות בגיר? קשה לדעת ולנחש.

בהחלט קיים מקרה שבו אם משדרגים את ההספק ללא המומנט, לא תמיד מרגישים את ה "ואוו" כיוון שאם היה שדרוג של ~6 קג"מ, מרגישים את זה ועוד איך, להבנתי מנסיון של אנשים עם מונדאו אקובוסט 2.0 משודרגות לכ ~270 כ"ס וכ 40-42 קג"מ (מ ~35 קג"מ), ההבדל עצום.

ההמלצה נשארת כפי שהייתה, לאתר מכון (לא חסר יש המון) ולבצע בדיקת דיינו מפה מקורית ומשדורגת (עם המכשיר ניתן לבצע את העדכון הרי בתוך כמה דקות).

רק לאחר בדיקה בפועל כמה הרכב מפיק בגלגלים או לחלופין, דיינו ללא גלגלים (מחברים לנאבות) ניתן יהיה לדעת ולחשב איבוד הספק לפי היעילות של סוג הגיר וכו' ולהבין, כמה המנוע מפיק באמת.

מעבר לכך, כל שאר הבדיקות טובות ככל שיהיו, יישארו בגדר ניחוש כל עוד הטענה היא שאין הבדל, לצערי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי דיינו במצב הזה יהיה בזבוז זמן וכסף. אם במדידה של תאוצה מ-0 ל-100 אין שיפור בכלל, אז אין שום סיכוי שיש פה תוספת של הספק שהוא לא זניח. שיפור של 40-50 כ"ס צריך להתבטא בשיפור של מעל שניה (ואני מאד שמרני בהערכה), וזה לא משהו שאפשר לפספס. אין קשר לתחושה של 'וואו' או לא, זה מדיד. מעבר לזה - גם בתחושה צריך להיות הבדל מאד משמעותי.

המדידה בדיינו טובה למדוד בדיוק כמה מקבלים, אחרי שרואים שיש הבדל משמעותי מבחינת תחושה ומדידה בכביש.

אתה גם שוכח שמדובר על קומבינציה שיש לגביה עדויות בשטח, אותו רכב, אותו מנוע וגיר עם אותה תוכנה - אנשים מדווחים על שיפור מאד משמעותי, אז אין מצב. משהו פה לא תפס בעדכון, נקודה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...