Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קומפוננט לסיוויק 2005

ABSULUTT
שימו לב! השרשור הזה בן 2421 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בין הטוויטר לוופרים והקרוס אי אפשר לטעות יש נעלי כבל בחיבורים עבה ודק לפלוס ומינוס, ויש את החיבור לחוטים המקורים של הרכב שם הייתי קצת בספק, החיווט המקורי שיוצא מהרכב כבל אחד חלק נגיד ירוק, וירוק לבן, אז אני יודע שהחלק זה פלוס, והירוק לבן זה מינוס, אז לפי זה חיברתי, יש דרך אחרת לדעת מה פלוס ומה מינוס? אולי בכל זאת טעיתי?

שיחקתי קצת עם הבאס במערכת עכשיו שומעים הרבה יותר טוב*

אז אחוריים להזמין את ה-JBL שהמליצו כאן?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף בדקתי בדרך הקשה, שלפתי את הרדיו דיסק, בדקתי לאיזה דלת כל חוט הולך, אכן טעיתי בפלוס ומינוס, סידרתי הכל פיקס רשמתי לי בצד גם באחוריים מה פלוס

אכן הצבעים בדלתות לא אומרים כלום המתקין עושה מה שבא לו

אם יש שיטה או מכשיר שאפשר לבדוק ישר מהדלתות אשמח לשמוע שאדע בעתיד.

עכשיו נשאר להזמין אחוריים 6.5 עד 300ש''ח ללכת על מה שהמלצתם כאן?

אני מחפש רמקול שייתן באס טוב

תודה רבה.

עריכה אחרונה על ידי ABSULUTT
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא עם הפלוס-מינוס היו הפוכים בשני הצדדים או שרק בצד אחד ביחס לשני. יש לקוות שצבע החוטים שיוצא מהרדיו זהה לזה שמגיע לרמקולים.

האם אתה מרגיש הבדל בכלל כעת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמת ששני הצדדים היו הפוכים, עשיתי בדיקה יסודית אין מצב שטעיתי הפעם, פירקתי גם את הדלתות וגם את הרדיו דיסק, עם כל החיווט, בדקתי גם עם סוללה שזה אכן הרמקול המדובר

,יש שיפור לאומת הרמקולים המקוריים שהיו ברכב זה בטוח

,עשיתי גם כמה כיוונים במערכת שומעים יפה

,נשאר רק להזמין אחוריים טובים מה מומלץ, שיהיה נציל ועם בס טוב מידה 6.5

כרגע הנמכתי קצת את האחוריים, כי הם מזייפים בווליום גבוה לאומת הקומפוננט ששומעים שם טוב

לא יודע להגיד אם יש הבדל גדול שהפלוס ומינוס הפוך, אין לי אוזן מוזיקלית, אבל העדפתי שזה יהיה כמו שצריך, לכן פתחתי הכל עוד פעם

תודה.

החוטים שמגיעים בדלתות זה מהיצרן, ואז הם מתחברים לחיווט של הרדיו דיסק, לא אותם צבעים, בדקתי גם ברדיו דיסק מה זה כל חוט לפי היצרן, נגיד אפור חלק זה פלוס, ואפור שחור זה מינוס

עריכה אחרונה על ידי ABSULUTT
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
תשאיר מידה 6.5 מאחורה ותלך על רמקול קואקס ולא קומפוננט כי יהיה לך יותר מידי צליל תלך על הדגם הזה של JBL

*** פרסום מגמתי של בית עסק אשר איננו ספונסר - נערך***

שלום המלצת ללכת על הדגם הזה:

זוג רמקולים ‏6.5 ‏אינטש JBL CLUB 6520

הזמתי אותם, עכשיו המוכר אומר שזה גודל 6.75, ומתאים גם ל-6.5, ובדקתי באינטרנט, לא ראיתי שיש את הדגם הזה בגדול 6.75, הכל זה 6.5, איך זה יכול להיות?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

התקנתי הכל, לקח איזה 3 שעות לפרק את כל המגש מאחורה, ממש מסובך ברכב הזה, מה שחשוב שהכל חזר למקום בלי שברים, והתקנתי את הרמקולים, אכן נכנסו טוב.

יש שיפור ממש קטן, אבל עדיין לא שומעים גבוה אחרי 25 ווליום יש זיופים, לאומת הרמקולים המקוריים שהיו יש שיפור לטובה של גג 10 אחוז. אם הייתי יודע ככה לא הייתי מחליף כלום, כנראה הם לא נפתחים בלי מגבר, גם הקומפוננט וגם הרמקולים.

אולי היה עדיף רמקולים פשוטים של פיוניר 120 ש''ח לזוג.

או שהרדיו דיסק הזה לא משהו אבל לא רוצה להחליף אותו סתם וגם לא יהיה שיפור.

למה ששומעים מדיסק שומעים יותר איכותי וקצת יותר גבוה ואותה עוצמה, לאומת דיסק און קי פחות איכות ופחות ווליום על אותה עוצמה בשניהם?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר בדיוק באותו הקובץ, יתכן וההמרה שמתבצעת דרך ה-CD איכותית יותר מזו המבוצעת דרך ה-USB.

גם לגבי האיכות וגם לגבי העוצמה, יתכן וישנן הגדרות סאונד/ווליום מסויימות שנשמרות לפי מקור הניגון (USB/CD לצורך הענין).

לגבי ווליום ועיוותים אין יותר מדי מה לעשות. מגברים פנימיים של כל ר"ד, ככלל אצבע, יתחילו לעוות מאזור ה-75% של הווליום.

כדי לנצל את המיטב מהם יש צורך ברמקולים נצילים ככל הניתן.

בדוק אם יש אפשרות להגביל תדרים נמוכים (HPF) לרמקולים, אולי זה יעזור קצת בהתמודדות הכללית של המערכת, על חשבון כמובן קצת היענות תדרים נמוכים, עד כמה שקיימת (מתחת לאותו רף שניתן לקבוע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנ"ל - זו הבעיה, המגבר הפנימי מאוד חלש ומזייף כאשר נדרשת קצת עוצמה.

לכן - המלצתי מאחור על המגש רמקולי 6/9 , ותא המטען ישמש להם כתיבת תהודה לרמקולים.

כך הם היו יורדים עוד קצת בתדרים, גם בעוצמה סבירה, ואולי זה היה מספיק.

האפשרויות כרגע -

א - להישאר עם הרמקולים שיש עכשיו - להוסיף מגבר קטן קלאס D עם כניסות Hi Lebel, לא רק כניסות RCA

ולהגביר את הרמקולים האחוריים אשר יש עכשיו.

ב - להחליף מאחור לרמקולים 6/9 - ולראות תוצאה..

אפשר לנתק מהם את החיבור לרמקולי המיד באמצע - כך כל ההספק בקו לאחור, יעבור רק לממברנה הגדולה.

במידה וגם זה לא מספיק - להוסיף מגבר כמו בתשובה א' הקודמת.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל,

אם כבר מוסיפים מגבר, נראה לי שיהיה חבל לא לנצל יציאת RCA אחת לפחות שצריכה להיות קיימת בר"ד של פותה"ש. כך האות יהיה מלכתחילה נקי יותר. ומאחר ומגברי 4 ערוצים בדר"כ נפוצים יותר, בהחלט ניתן ורצוי אולי גם להגביר את הקדמיים.

להחליף ל-6X9 לדעתי בעיה ברכב המדובר. יש מגש מתכת מאחור (סדאן) ויהיה צריך לחתוך אותו ולבצע התאמות גסות. לא בדיוק פרויקט שכל אחד שש לקראתו.

אפשר אולי עם/בלי קשר להוסיף מעט בידוד בדלתות הקדמיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה - תם צודק, לא ידעתי כי יש יציאת RCA בר"ד.

עדיף להתחבר ל RCA.

:grin:.. לכן במגברים יש גם כניסות HI , וגם RCA.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתי קשה להתקין הכל לבד, ואני לא מרוצה מאיך ששומעים, מה ניתן לעשות?

שומעים חלש.

מה אתם אומרים כדאי להחליף רדיו דיסק או שזה לא יעזור?

זה מה שיש עכשיו הוא ישן יחסית? או די חדיש כי יש בו את כל החיבורים?

רדיו דיסק מסוג kenwood kdc-3054u

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2421 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...