Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו אימפרזה מנוע 2000 ראש מנוע הלך?

Maximiliano
שימו לב! השרשור הזה בן 2470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, קניתי מאיזה ליצן שקרוב משפחה שלו חבר בפורום את הסובארו. הרכב פורסם בפורום למכירה. מדובר במודל 2006 מנוע 2000 דגם ej20, שנת 2006 גיר ידני.

כבר בנסיעה הביתה עם מזגן שמתי לב שהמנוע מתחמם, המד חום היה עולה ויורד בהתאמה בין "מאמץ" לבין נסיעה רגילה.

כשקניתי את הרכב סמכתי על הבן אדם ולא לקחתי לבדיקה אלא בדקתי אותו בעצמי עד מה שאפשר והכל היה נראה תקין.

החלפתי טיימינג, משאבת מים, טיפול גדול שכלל פלאגים, שמן וכו'.

שמתי לב היום שהמיכל עיבוי מתמלא הרבה מעבר למקסימום, ואחרי עמידה של רבע שעה עם מזגן החום מנוע כמעט הגיע לקצה.

מאמין שנכנסתי לסיפור ראש מנוע וחבריו. מה אתם אומרים? ואם כן, שווה לתקן או לחשוב כבר על החלפת מנוע?

עריכה אחרונה על ידי Maximiliano
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתח מיכסה רדיאטור ומלא את המיים עד סופו על מנוע קר ותניע תראה אם המיים קופצים. כמו כן בדטק אם הטרמוסטט ניפתח כמו שצריך על ידי מישוש הצינור המוביל אליו. בדקת מיכסה רדיאטור שהוא תקין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתח מיכסה רדיאטור ומלא את המיים עד סופו על מנוע קר ותניע תראה אם המיים קופצים. כמו כן בדטק אם הטרמוסטט ניפתח כמו שצריך על ידי מישוש הצינור המוביל אליו. בדקת מיכסה רדיאטור שהוא תקין?

המכסה רדיאטור תקין. בקשר לבדיקה, לפני חודשיים עשו לי את זה (את הבדיקה של הרדיאטור) ומים אכן יצאו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המילה ליצן לא במקום ואם כבר השתמשת בה,עדיף היה,שתבדוק את עצמך לפני שאתה מאשים אחרים.

אם סמכת על בן אדם בעיניים עצומות ולא לקחת רכב לבדיקה לפחות במוסך (לא מדבר על מכון בדיקה) אז למה ולמי אתה בא בטענות ?

אני רק מקווה בשבילך,שזה לא מנוע בוקסר עם 2 ראשי מנוע כי אז שיפוץ ראש זה חתיכת עבודה וגם למצוא מנוע כזה לא יודע אם אפשר כל כך בקלות.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק מקווה בשבילך,שזה לא מנוע בוקסר עם 2 ראשי מנוע כי אז שיפוץ ראש זה חתיכת עבודה וגם למצוא מנוע כזה לא יודע אם אפשר כל כך בקלות.

בוודאי שזה כן

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המילה ליצן לא במקום ואם כבר השתמשת בה,עדיף היה,שתבדוק את עצמך לפני שאתה מאשים אחרים.

אם סמכת על בן אדם בעיניים עצומות ולא לקחת רכב לבדיקה לפחות במוסך (לא מדבר על מכון בדיקה) אז למה ולמי אתה בא בטענות ?

לפי דעתי ליצן זה אחד שאומר לך שהאוטו לא 100%, אלא 170% ובסוף מה מסתבר? רצועת טיימינג לא הוחלפה 20 אלף ק"מ מאז שהיא הייתה צריכה, הפלאגים היו שחוקים, היה חסר שמן ורדיאטור היה סתום, מיסב (של הקלאץ') עושה רעש, ומן הסתם המנוע אולי דפוק. אני יצאתי ליצן לא פחות שלא שמתי לב לדברים האלה (לזכותי יאמר שהייתי אחרי משמרת לילה ולפני משמרת לילה), אבל הקטע הוא שהוא אמר לי (אחרי הקניה, כשחזרתי הביתה והאוטו קצת התחמם לי בכביש 6) שגם אצלו זה היה ככה וזה תקין, ומן הסתם היום ראינו שלא.

היום התקשרתי למורשה סובארו, הסברתי למכונאי בפאלפון פחות או יותר את הבעיה, הוא אמר לי שיש בעיה במים וזה יכול להיות גם רדיאטור וטרמוסטט, את זה כמובן הוא יבדוק עם בדיקת לחץ.. ולמנוע יש 2 ראשי מנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסביר לך בעדינות ... אל תסמוך על אחרים פרט לעצמך -זה הטיפ והשיעור הטובים ביותר שאתה לומד עכשיו וחלילה אף אחד לא מנסה לחנך אותך,אלא להסביר כדי שלא תחזור על טעות כזו פעם נוספת בעתיד.

תקווה,שהסיפור ייגמר בתיקון המינימלי ביותר אם כי לאור תיאורך,יש מעבר לחץ מ/אל מערכת הקירור,שזה אומר מינימום פו"ה ושיפוץ 2 ראשי המנוע.

אם אין נזק נוסף לבלוק המנוע ושאר חלקיו שכר הלימוד צנוע יחסית -משהו שמתקרב ל 3,000-3,500 במורשה סובארו או בטיפה פחות מזה במוסך כללי ואם יש נזק לבלוק- פשוט חבל ותיאלץ להחליף למנוע מיבוא- עדיף מיבואן מנועים,שיש לו מוסך צמוד ויתן לך אחריות על הכל.

הרכב לא חדש ולא חסרים בפורום מוסכים שמתמחים ברכב יפני.

אם תכתוב מהיכן אתה ,תוכל לקבל המלצות למוסכים טובים במחירים שפויים יותר מהמורשה.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסביר לך בעדינות ... אל תסמוך על אחרים פרט לעצמך -זה הטיפ והשיעור הטובים ביותר שאתה לומד עכשיו וחלילה אף אחד לא מנסה לחנך אותך,אלא להסביר כדי שלא תחזור על טעות כזו פעם נוספת בעתיד.

תקווה,שהסיפור ייגמר בתיקון המינימלי ביותר אם כי לאור תיאורך,יש מעבר לחץ מ/אל מערכת הקירור,שזה אומר מינימום פו"ה ושיפוץ 2 ראשי המנוע.

אם אין נזק נוסף לבלוק המנוע ושאר חלקיו שכר הלימוד צנוע יחסית -משהו שמתקרב ל 3,000-3,500 במורשה סובארו או בטיפה פחות מזה במוסך כללי ואם יש נזק לבלוק- פשוט חבל.

הרכב לא חדש ולא חסרים בפורום מוסכים שמתמחים ברכב יפני.

אם תכתוב מהיכן אתה ,תוכל לקבל המלצות למוסכים טובים במחירים שפויים יותר מהמורשה.

תודה. אני גר בנצרת עלית.

אני מקווה שזה יגמר ברדיאטור או טרמוסטט, כי הבעיה קצת מוזרה יחסית לבעיות מהסוג הזה. המיכל עיבוי התמלא אבל בשלב מסוים ירד לו המפלס בהרבה (ומים חזרו לרדיאטור) והמנוע מתחמם, אבל בנסיעה רגועה ולא מאמצת הוא לא מתחמם ושומר על טמפרטורה טובה. לפי דעתי אם היה מדובר בראשי מנוע, האוטו היה מתחמם באופן קבוע ולאו דווקא במאמץ. מעבר לזה, היום ניסיתי לשחזר את הטמפרטורה מאתמול, ברמה שהיא עולה על 112 מעלות ומתחילה לעלות לעבר הקו האדום, וזה לא קרה היום (למרות שהאוטו עמד עם מזגן אותו זמן שהוא עמד אתמול).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מהצפון אבל את נצרת עילית לא הכי מכיר...

תחפש מוסך טוב לסובארו ביקנעם/טבעון/עפולה שזה יחסית קרוב.

כל מכון רדיאטורים באיזורך (גם ללא עזרת מוסך רגיל) יכול לעשות בדיקת לחץ למערכת הקירור ולומר לך בקלות אם יש פריצת ראש מנוע /ראשי מנועים או שאין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מהצפון אבל את נצרת עילית לא הכי מכיר...

תחפש מוסך טוב לסובארו ביקנעם/טבעון/עפולה שזה יחסית קרוב.

כל מכון רדיאטורים באיזורך (גם ללא עזרת מוסך רגיל) יכול לעשות בדיקת לחץ למערכת הקירור ולומר לך בקלות אם יש פריצת ראש מנוע /ראשי מנועים או שאין.

בלי קשר לבעיה הזאת יש לי גם עוד בעיה של חיישן חמצן תקול, וקשה למצוא אחד מפירוק אז מחר אני קופץ למורשה סובארו בנצרת בשביל שתי התקלות. השאלה שלי היא, את החיישן אני כנראה אעשה שם, אבל את כל מה שנוגע למנוע - כדאי לעשות במורשה או שאפשר גם להסתפק במוסך רגיל שלא ישחוט אותי במחיר על אותה העבודה רק בלי השם "מורשה"? כי אם מדובר במשהו קטן כמו רדיאטור או טרמוסטט, כל מוסך ידע להתעסק ובמחיר שפוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לבעיה הזאת יש לי גם עוד בעיה של חיישן חמצן תקול, וקשה למצוא אחד מפירוק אז מחר אני קופץ למורשה סובארו בנצרת בשביל שתי התקלות. השאלה שלי היא, את החיישן אני כנראה אעשה שם, אבל את כל מה שנוגע למנוע - כדאי לעשות במורשה או שאפשר גם להסתפק במוסך רגיל שלא ישחוט אותי במחיר על אותה העבודה רק בלי השם "מורשה"? כי אם מדובר במשהו קטן כמו רדיאטור או טרמוסטט, כל מוסך ידע להתעסק ובמחיר שפוי.

לפי דעתי כדאי לך למכור תאוטו ולהפתר ממנו כמה שיותר מהר

זה נראה כמו התחלה של צרה רודפת צרה ותקלה אחרי תקלה.

רכב שלא טופל בזמן , מוזנח , ובנוסף גם יחסית ישן , זה המתכון הטוב ביותר לצרות צרורות

אתה לבסוף תשפוך כסף על תיקונים יותר ממה שהרכב עלה לך.

עדיף למכור ולעשות ויברח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי כדאי לך למכור תאוטו ולהפתר ממנו כמה שיותר מהר

זה נראה כמו התחלה של צרה רודפת צרה ותקלה אחרי תקלה.

רכב שלא טופל בזמן , מוזנח , ובנוסף גם יחסית ישן , זה המתכון הטוב ביותר לצרות צרורות

אתה לבסוף תשפוך כסף על תיקונים יותר ממה שהרכב עלה לך.

עדיף למכור ולעשות ויברח.

רגע רגע חבר מה הלחץ? נכון שיש בעיות ולא קצת אבל לא צריך לקפוץ ישר לאופציה הקיצונית ביותר, מה שגם אני לא מאניק שאמכור לבן אדם חרא אוטו, אם צריך - אשקם. נקווה שלא מדובר במנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע שעבר הייתה לי תקלה דומה בסובארו אימפרזה מנוע 2000. במצב נסיעה ללא מזגן ביום חמסין חום מנוע בשליש תחתון, במצב מזגן עולה לאט לשליש השני. אין מחסור של מים. הפתרון: רדיאטור הוחלף לחדש ועל הדרך גם טרמוסטט. מנוע לא הולך בקלות בסובארו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...