Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה גורם לנהג הישראלי להיות כל כך אגרסיבי?

TheExplorer
שימו לב! השרשור הזה בן 2441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני עובד במרכז הארץ וגר בצפון. 4 ימים בשבוע אני עובר מרחק של כמעט 100 ק"מ לכל כיוון, כלומר 200 ק"מ ביום. כמעט 40K בשנה. במילים אחרות, אני נמצא לא מעט על הכביש ולצערי מבלה לפחות שעתיים כמעט בכל יום עם ה"נהג הישראלי".

הרבה דובר על הנהג הישראלי לעומת הנהג האירופאי. יצא לי לנהוג במדינות רבות באירופה וההבדלים האלה אכן בולטים מהרגע הראשון. אבל אני דווקא רוצה לדבר על הנהג הישראלי מול עם שקרוב יותר אלינו גם במראה וגם במנטליות, יוונים.

לפני כשבועיים חזרתי מקפריסין, פעם שנייה שלי שם וגם הפעם שכרתי רכב.

במסגרת הטיול, גם הזה וגם הקודם טיילתי בכל האי כאשר הנסיעות כללו גם כבישים מהירים, גם ערים וגם כבישי חצץ בהרי הטרודוס. ציפית שכיאה לעם שיותר קרוב למנטליות המזרח תיכונית מאשר לאירופאית, הנהיגה תהיה בהתאם. מה אני אגיד לכם? הופתעתי לטובה מאיך שהקפריסאים נוהגים.

הנהגים שם לא צופרים, לא עוקפים בשמאל (הימין שלהם) מאותתים (כולם, לא פחות ממדהים בעיני), לא מנסים לעקוף פקק ולהדחף ובאופן כללי נדיבים מאוד. מעבר למקרה אחד של נהג שזגזג בלי לאותת, חתך את כולם בכביש ובסוף עקף על השוליים, כולם נהגו בצורה מצויינת.

יומיים לאחר שחזרתי לארץ ונהגתי שוב לעבודה הרגשתי כאילו חזרתי לשדה קרב. הנהגים פה פשוט גרועים בכל קנה מידה. חלקם אגרסיבים, חלקם סתם לא מבינים מה הם עושים וחלקם דבילים עם משאלת מוות.

האם עוד מישהו שם לב לזה?​

עריכה אחרונה על ידי Max_igo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

דובר כאן לא מעט על הנושא.

זו המנטליות לפיה אסור לצאת פראייר בכל מחיר. לא רק בנהיגה, זה מתבטא בכל דבר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהקפריסאים שונים מהיוונים, כיון שהייונים שבסביבתם נהגתי (בכרתים ורודוס) היו לא פחות תוקפניים מהישראלים, בסרביה היו קטעים בהם חשתי שאני ליד באר שבע. רק צפונה משם התחלתי לחוש בנהיגה יותר "מתורבתת". גם במערב הים התיכון (פרובאנס וספרד) נתקלתי בלא מעט נהיגה אגרסיבית ורועשת.

אבל, צרת רבים נחמת שוטים. אני מניח שההתנהגות בכבישי ישראל נובעת מהחינוך ל"אני ואפסי עוד", והתעלמות עד בוז לאחר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקפריסאים לא בדיוק נהגים טובים,

נכון, הם לא "עצבניים" לרוב על הכביש - אבל הכאוס בכבישים חוגג - דאבלפארקינג וטריפל פארקינג חציית צמתים באדום(פשוט להתייחס לרמזור כתן זכות קדימה) חציית קווים רצופים ועקיפה מהימין(השמאל שלנו) כדרך שגרה וכו' , פחות צפירות? יש פחות צפירות - נהיגה פרועה אבל בנונשלנט.

רוצה נהגים מדהימים? קפוץ לבקר את הבריטים - תופעה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו חיים על השבר. זה גורם לתנודות בתדר נמוך מאוד. זה משפיע על מצב רוח. יש הרבה אנשים שלא מבינים וכאלה שלא יכולים לשלוט בהתנהגות שלהם. זה גורם להתנהגות אגרסיבית, גם בנהיגה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביפר - זה רק אצל האטיופים ושכניהם.

מבחינתי המצב בכביש הוא רק תסמין אחד של מחלה כללית של החברה הישראלית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוסר סבלנות והתחשבות בזולת, רכושו וזמנו. לא רק בכביש, גם בתור בסופר ( קופה מהירה עד 10 מוצרים = גם 30 זה בסדר), עליה לאוטובוס ( בדחיפה ), עליה לרכבת ( לא לתת ליורדים מהרכבת לצאת החוצה לפני ).

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה רק בחינוך.חינוך לכבוד האדם וכבוד חברך,

אנחנו מצטיינים בזה רק בעת צרה,מלחמה,אבל וכו'.

נדרש במקביל ללימודי הנהיגה גם ללמד תרבות נהיגה וכבוד.

אני תמיד נוהג לעצור ולתת לאחרים להשתלב בתנועה,אני חושב

אולי בתמימותי שנהג שמקבל כבוד גם יחזיר לאחר,

המנטליות מתחילה מכל אחד מאיתנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביבי אשם

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אני מניח שיש קונסנזוס שהנהיגה היא רק proxy לחינוך לתרבות.

2. לכן צריך להבין למה תרבות של מה שניתן בגדול לסכם ב- "לא לצאת פראייר" מהווה ערך תרבותי עליון כאן.

3. אני אתן את דעתי-שקיבלה חיזוק בקמפיין האחרון של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים-"מה אם זה חבר/קרוב שלך" (יש לי בעיה עם הקמפיין שהוא מסיר אחריות מקבוצה מסוימת של משתמשי דרך אבל זה סיפור אחר).

בניגוד לנרטיב המקובל, אנחנו חברה מאוד שבטית (לאומי, עדתי, דתי, פוליטי מה לא). וכמו בכל חברה שבטית-יחסי הגומלין הבין שבטיים זניחים.

כשמישהו מגלה אדיבות בכביש, הוא מניח שבהזדמנות אחרת מישהו אחר יגמול לו בנדיבות.

כשאנחנו נוהגים בסמטאות הקיבוץ/מושב/חצר שלנו-זה אכן המצב (מתי היית אגרסיבי כלפי השכן ממול בשביל הגישה למושב שלכם?). במילים אחרות זה המצב כשאנחנו בסביבת השבט שלנו.

אבל על איילון? פחח... שיחפשו אותי, "למה מה-במצב הפוך הוא היה נותן לי לעבור?".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט "שדה קרב" הוא תיאור טוב למה שמתחולל אצלנו בכבישים.

כרגע אני גר ביישוב ולכן חייב רכב פרטי בכדי להגיע לעבודה בעיר ( תחבורה ציבורית לא מספקת לצערי).

אוטוטו אני עובר לעיר, אני כ"כ רוצה להפסיק לנהוג ולהשתמש ברכבת/אוטובוס ולא להיות חלק מהפחית עצבים הזו בכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...