Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיס-המלצה ענקית על מורשה מאזדה פורד

mIkE_LiToRiS
שימו לב! השרשור הזה בן 2431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן אנשים,

רציתי לשתף אתכם בחוויה נוראית שעברתי היום במוסך מורשה מאזדה פורד בטירת הכרמל.

אמ;לק: קבעתי תור מראש,חיכיתי שעתיים עד שמישהו טרח להיזכר ברכב שלי, כשניסו להכניס אותו לא הצליחו להניע ולתפעל גיר ידני ככה שיצא שהכנסתי את הרכב בעצמי, ניסו לדחוף לי רפידות למרות שביקשתי מראש רק להחליף שמן ופילטר שמן (הרפידות בסדר גמור עם כמה ס"מ טובים של בשר) ותקעו לי מחיר של שעת עבודה על 20 דק' גג. בקיצור, להתרחק בכל מחיר!

השבוע התקשרתי למוסך דודי ורז בטירת הכרמל כדי לקבוע תור לטיפול 75 אלף. קבעתי תור ל07:30 אך מסיבות כאלה ואחרות הגעתי רק ב08:00 למוסך. נראה היה כאילו המקום מתנהל בכאוס מוחלט ולקח 20 דק' עד שהפקידה טרחה להתייחס אליי ואמרה לי "לך לאור (היועץ שירות) הוא מטפל בלקוחות פרטיים".

אחרי שיחה קצרה עם אור והבהרה שצריך להחליף רק שמן ופילטר שמן (שאותם הבאתי בעצמי), הגיעה המתנה ארוכה של שעתיים בה האוטו קיבל טיפול שמש מהטובים שראיתי. לאחר שעתיים וקצת, מישהו כנראה חשב "מה זו הפורד הזאת שעומדת שם? אולי נכניס אותה לטיפול?" ונכנס לרכב. לאחר 5 דק' שהרכב לא זז, ראיתי אותו מתדרדר לתוך מעקה בטיחות. ניגשתי מהר לבחור שישב בתוך הרכב והוא אמר שהרכב לא מניע לו. ביקשתי ממנו לצאת, הנעתי את הרכב, הכנסתי אותו למוסך וחניתי אותו ליד הליפט. אותו בחור שלא הצליח להניע, הגיע וניסה להכניס את הרכב לליפט-לחיצות על הגז בניוטרל, רוורס,קדימה,רוורס,רוורס, קדימה,רוורס, כמה צעקות מצידי "תיזהר אתה עוד רגע פוגע בליפט!" , 3-4 שנים שירדו לי מהחיים והרכב היה מוכן לעלות על הליפט.

הבחור יצא מהרכב ואמר "הגז והברקס קרובים מדי, צריך להיות בלרינה בשביל לתפעל אותם".

יצויין כי תפקידו בכח של הבחור הזה הוא ה"נהג" של המוסך. WOW.

מכיוון שהבאתי שמן ופילטר שמן, המנהל עבודה התווכח ואמר שהפילטר לא מתאים למנוע 2000 סמ"ק. הסברתי לו שזה מנוע 1600 והוא אמר לי "מה, שמת לה ג'אנטים של מנוע 2000?" בתגובה אמרתי לו שזו פורד פוקוס אקובוסט עם מנוע 1600 ואז נפל לו האסימון ואמר "אה, אז כן זה מתאים".

בשעה טובה הרכב על הליפט.

המכונאי שמטפל ברכב שואל אותי מה עושים, אני עונה לו שמן ופילטר שמן, הוא אומר מעולה ומתחיל לפרק לי את הגלגל הימני אחורי. אני מסתכל בהלם על חבר שהיה איתי במקום ואומר לו "נראה לי שינסו לדחוף לי רפיד..." לא הספקתי לסיים את המשפט והמכונאי אומר לי "הרפידות שלך גמורות,ברזל על ברזל".

אמרתי לו שאין צורך לגעת בברקסים ושיעשה רק את מה שביקשתי והוא הרכיב את הגלגל חזרה בפרצוף חמוץ.

אני לא יודע איך אפשר להסתכל על זה פרט ללשקר ללקוח בפרצוף, כיוון שיש שם 2-3 ס"מ של רפידה.

אחרי 20 דק' הרכב היה מוכן והגיע השלב לשלם. בלי בושה תקעו לי מחיר של שעת עבודה (293 ש"ח כולל מע"מ), למרות שזה לקח 20 דק' (כולל פירוק גלגל שלא לצורך) ולמרות שהתייבשתי שם שעתיים סתם.

ממליץ לכם לא להתקרב לשם, בשום מחיר.

"חבל שאי אפשר לעשות ריקול לבני אדם. יש כמה אנשים שהייתי מחזיר לכ**שלאמאשלהם". GB

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 116
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מוסיף על ההערה:

1. יש תעריפון לשעת עבודה לפי משימה, נניח (הכל דוגמאות מהראש לא לקחת ברצינות), רוצה החלפת פלאגים ? נגבה ממך עבור 45דק' עבודה וגם אם זה לוקח 5 דק' בלי ליפט ואת הטיפול מבצע ילד בן 12 שצריך שרשרף כדי להגיע לקויילים)

2. גם במוסך שלי (לא מורשה לא יבואן לא משרד התחבורה ולא נעלי פומה אלא 2 אחים שמתים על המקצוע ועל רכבים, ודורשים יחסית מחיר נמוך לטיפולים) הוא דורש ממני להגיע ראשון בלי תירוצים, ואתם יודעים מה קורה שאני מגיע ראשון לפני הפתיחה ? יש שם עוד רכבים שמחכים גם כן, אבל כי הוא נתן לי מילה, אז אני באמת נכנס ראשון וכולם מחכים לתורם בסבלנות.

מה קורה שאני מגיע אחרי שהוא הרים את התריס ? חוזר ביום אחר.

דר"א, גם אצל הספר שלי זה בדיוק אותו דבר - אני או ראשון או לא מסתפר. לא מוכן לחכות בתור כדי למנוע מעצמי עצבים.

ולזכותך -

3. מנהל עבודה צריך לדעת איך נראה פילטר שמן, יש לו נסבות מקלות כי אתה הבאת לו את החלק ולפעמים כשמגיע לך חלק "מהרחוב" (במכראות כפולות ומכופלות) אז לוקח לך זמן לזהות.

מנהל העבודה היה צריך להוציא פילטר שמן מהמחסן, ולהשוות אותם.

נ.ב.

בנוגע לזיהוי הרכב, בהחלט הוא עשה טעות כאשר התחיל "לנחש" איזה דגם זה, כי כל ניחוש "לא מוצלח" מוריד לך את רמת האמון בו. אבל המסקנה מכך היא שמנהל העבודה צריך ללמוד, להתנהל, יותר נכון.

4. הקטע של הרפידות תמיד מכעיס, אין בדיקה עם קליבר וזה לא רציני.

5. הנהג באמת לא רציני ולא מתאים, אבל זה התחום.. השכר יחסית נמוך, לרוב מושך חומר אנושי ברמה יחסית נמוכה (מסתבר שגם ברמה נמוכה מוטורית), ולצערנו הנהגים "לא עוברים טסט" אצל הבעלבית/מעסיק. לכן זה נראה כמו שזה נראה, ועדיף להם לפטר את הבחורצ'יק ולהביא אחד אחר במידה והוא נוהג גרוע/גורם נזק. זה באמת חבל, הדבר שהכי כאב לי מכל רשימתך.

דר"א איך נתנו לך לעמוד ליד הרכב בזמן העבודה ? בזמנו הייתי לוקח רכב של קרוב משפחה ולא הסכימו בשום פנים ואופן.

עריכה אחרונה על ידי Skins
כולם בכפר עם AK ורק אתה עם קפצונים ?

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת הסיבה שאני עושה דברים בעצמי ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

ומה יעשה מי שלא יודע לטפל בעצמו/אינו נגיש לכנופיית הטיפולים ?

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד נראה לי שאתה סיוט של לקוח, הפתיח מלא במניפולציות למרות שבפועל לא קרה שום דבר נורא.

בקיצור- הוצאת שם רע לשווא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה יעשה מי שלא יודע לטפל בעצמו/אינו נגיש לכנופיית הטיפולים ?

יתחבר לאנשים הנפלאים האלה וילמד ;)

Sometimes one middle finger isn't enough to let someone know how you feel. That's why you have two hands

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתחבר לאנשים הנפלאים האלה וילמד ;)

א' עד כמה שזכור לי כנופיית הטיפולים פועלת באזור המרכז-שרון ומאידך פות"ש טיפל בטירת הכרמל משמע הוא תושב מחוז צפון. משמע אינו נגיש.

ב' לא לכל האנשים זה מתאים, אני אישית מטפל בעצמי בבית, אבל הפלא ופלא כל החברים שלי הולכים למוסכים ומשלמים הרבה כסף על טיפולי שמן/פילטרים/פלאגים/רפידות. למה ? כי זה מה שמתאים להם. (ואוף דה רקורד זה מצחיק אותי שהם לא סומכים עליי בטיפולים קטנים אבל כן נוסעים ברכבי שאני מטפל בו)

ג' אולי זהותו של פות"ש הוא מנכ"ל אלביט בחיפה והזמן שהוא "יבזבז" על תיקון רכבו עולה פי 3 מזמנו של מוסך מורשה ?

ולמה כתבתי את כל החפירה הזו ? כי פות"ש, צודק או לא צודק בדבריו, הגיע לכאן מבואס וכעוס בעקבות טיפול של מוסך (מורשה).

זאת הסיבה שאני עושה דברים בעצמי ;)

ולהתרברב בפניו שאתה עושה "דברים בעצמך" (או בעברית "חסכתי את הסכום ששילמת למוסך ואני מקבל תוצאה יותר טובה") זה לזרוע מלח על פצעיו ללא סיבה מוצדקת, לא יפה. הבן אדם נסער, אם אתה רוצה להיות מועיל, תציע לו עזרה או מוסך עדיף.

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הכבוד שלך תשמור לעצמך. על סמך מה בדיוק אתה אומר שאני סיוט של לקוח? אתה חושב שצעקתי שם? שעשיתי בלאגן? דרשתי הנחות? לא לא ולא. חיכיתי שעתיים על כלום, עשיתי טיפול, שילמתי, אמרתי תודה ויצאתי, בשקט בשקט.

אם מבחינתך זה סבבה שאתה מחכה שעתיים סתם, לחוות שירות לא מקצועי בלשון המעטה ולקבל שקרים ממכונאי וכל זה במוסך מורשה, אז כן, צודק לא קרה שום דבר נורא.

עריכה אחרונה על ידי mIkE_LiToRiS

"חבל שאי אפשר לעשות ריקול לבני אדם. יש כמה אנשים שהייתי מחזיר לכ**שלאמאשלהם". GB

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה עושה עכשיו הרבה יותר גרוע מצעקות במוסך, אתה צועק בכיכר העיר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צועק ולא נעליים, תפסיקו לדמיין דברים. סה״כ חולק מה שקרה היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. יפה מצידם שבכלל קיבלו אותך להחלפת שמן ופילטר כשהבאת מהבית.

ב. איחרת חצי שעה לזמן שנקבע לך, מה אתה מתלונן על זמנים?

ג. לגבי המחיר, כפי שהזכירו לפני, זה מחיר לשעתון יצרן.

חוץ מהקטע עם הנהג, לא ראיתי שום דבר דרמטי. לגבי הרפידות, זה לא רציני לומר "ישש שם בכיף 2-3 ס''מ. עובי רפידות מודדים במ''מ. בלי תמונה שלך עם קליבר להראות לנו את מצב הרפידות אי אפשר להתייחס לזה.

שבת שלום

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צועק ולא נעליים, תפסיקו לדמיין דברים. סה״כ חולק מה שקרה היום.

שרשור כמו זה - עם כותרת כמו שנתת הוא צעקה גדולה - וכדאי שתפנים את זה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א.תיאמתי את זה מראש איתם בטלפון, לא באתי עם זה בהפתעה.

ב. זה אומר שאני צריך להיכנס אחרי שעתיים? על מה ולמה? נכון, איחרתי, ולהיכנס חצי שעה, שעה אחרי עוד ניחא.

ג. מקבל את ההערה.

אל תיתפס לס״מ, מ״מ או ק״מ. כשמכונאי משקר לך בפרצוף ואומר ״זה ברזל על ברזל״ כשבברור הרפידות חדשות זה תעודת עניות למוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...