Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גישור, פיצול ועוד.

שימו לב! השרשור הזה בן 2490 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, ברשותכם יש לי מספר שאלות ואשמח לדעת האם מה שאני מתכוון לעשות זה יעיל, חכם ונכון. תתקנו במידת הצורך.

1) בסט הקדמי ישנו סט מקורי של hertz energy קומפוננט, ומעוניין להוסיף בדלתות סופר טוויטרים מהסדרה של hertz spl show st44. האם אוכל לחבר 2 טוויטרים (2 ערוצים) בגישור למונובלוק ואת הrca לפצל מהקיימים? (מונו ולא 2 יציאות מכיוון שהם נורא קומפקטים ונוחים, אבל אין מנוס ממגבר 2 יציאות).

2) בהנחה ואני מחליט ללכת על מונו, את הפלוס, הארקה ואת הרימוט אני יכול לפצל למגבר השני? כרגע כבר הם מפוצלים בין מגבר אחד של hertz hcp4 לבין סאב אקטיבי של nakamichi.

במידה ואתם תוהים למה אני רוצה לחבר אותם למגבר בנפרד ולא לגשר כבר מעכשיו בנוכחי, זה כי אני רוצה לתת להם נוכחות גבוהה יותר, הסט הקדמי של הטוויטרים משלימים במה קדמית, הסט של הst44 זה לעוצמה גבוהה בהרבה.

כבר יש חורים מוכנים בדלתות, אז רק נשאר בעצם להעביר כבלים מהדלתות לבגאז׳ ולפצל פלוס, מינוס ורימוט למגבר נוסף.

שבת שלום ותודה :)

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה קשור מונובלוק?

אתה לא מעונין בסאונד סטריאופוני?

יש מגברים מרובי ערוצים קטנים, אם הבנתי נכון שזה מה שמטריד אותך.

ל-HCP4 יש יציאת Preout שמשכפלת את האות הנכנס מהערוצים הקדמיים.

תשתית חשמלית מומלץ להסדיר בצורה נאותה.

משמע כבל ראשי עבה מספיק שמגיע מהמצבר ותיבת פיצול מסודרת עבור כל מגבר.

לגבי הרימוט, זה תלוי מה הזרם בו וכמה נדרש עבור כל מגבר להדלקה שלו. ב"מקרה הגרוע", ניתן להעזר בריליי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קשור מונובלוק?

אתה לא מעונין בסאונד סטריאופוני?

יש מגברים מרובי ערוצים קטנים, אם הבנתי נכון שזה מה שמטריד אותך.

ל-HCP4 יש יציאת Preout שמשכפלת את האות הנכנס מהערוצים הקדמיים.

תשתית חשמלית מומלץ להסדיר בצורה נאותה.

משמע כבל ראשי עבה מספיק שמגיע מהמצבר ותיבת פיצול מסודרת עבור כל מגבר.

לגבי הרימוט, זה תלוי מה הזרם בו וכמה נדרש עבור כל מגבר להדלקה שלו. ב"מקרה הגרוע", ניתן להעזר בריליי.

הpreout כבר מחובר לסאב אבל זה ממילא לא רלוונטי מאחר ואני מעוניין לווסת כל מגבר ברמה אחרת בתחום הgain כך שלא יצא מצב שאני אפתח את הסופר טוויטרים (בכל זאת דרושה עוצמה) והטוויטרים הרגילים בדשבורד ישרפו. מקווה שהבנת את המטרה שלי, הטוויטרים בדשבורד הם להשלמת הבמה הקדמית ואין ספק שהם עוצמתיים אבל הסופר זה כבר רמה אחרת. (שמעתי אותם במפגש אצל ברק האמת)

לא שממש משנה לי אבל מה ההבדל אם אני אקח מונו שמוצהר על 400w rms לדוגמא ואגשר אליו 2 ערוצים שיתחלקו בהספק? אלא אם כן זה לא עובד ככה ואני מפספס משהו. הrca לא מעניין כרגע כי ממילא יש לי רק balance בלי fadar, יש מנחת אחד של אודיסון, ממנו יוצאים 2 rca שמפוצלים כבר ל4 במגבר ואותם אפצל לעוד זוג שיכנס למונו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך לצטט הודעה אחת מעל. חוקי הפורום וכזה.

מה קשור השרשור של ה-RCA לרמת הגיין?

מה שכן, אני לא סגור על זה, אבל יכול להיות שה-HPF משפיע גם על ה-Preout במגבר הרץ. לא לגמרי הבנתי מחוברת ההפעלה.

הצורה שבה אתה מנסה לשדרג כל פעם את המערכת אצלך נשמעת לי עקומה מאוד.

אולי הגיע הזמן להוסיף מנחת/להחליף למנחת 4 ערוצים (וכהערת אגב, אולי לחשוב לכיוון גם של פרוססור כלשהו או החלפת המערכת המקורית, אם כי זכור לי שאולי מסובך ב-C4).

אולי עדיף להזיז את הטוויטרים שהתקנת באמצע הדלת לעבר הדשבורד, בפוד או בניה מסוג אחר.

אולי יש צורך בשדרוג כללי שיכלול שימוש בסט קומפוננט מלא שיתאים לצרכיך ומגבר שיתאים לו.

תזכיר לי איך הדברים מחוברים מבחינת הקומפוננט/הורנים למגבר הקיים וכיצד מתבצע החיתוך תדרים של הכל.

רד מענין המונובלוק. אתה צריך סטריאו, לא מונו (וגם מה שאתה מתאר, מוצהר באיזו התנגדות? איזה שני ערוצים לחבר אליו? בקיצור, מה?).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך לצטט הודעה אחת מעל. חוקי הפורום וכזה.

מה קשור השרשור של ה-RCA לרמת הגיין?

מה שכן, אני לא סגור על זה, אבל יכול להיות שה-HPF משפיע גם על ה-Preout במגבר הרץ. לא לגמרי הבנתי מחוברת ההפעלה.

הצורה שבה אתה מנסה לשדרג כל פעם את המערכת אצלך נשמעת לי עקומה מאוד.

אולי הגיע הזמן להוסיף מנחת/להחליף למנחת 4 ערוצים (וכהערת אגב, אולי לחשוב לכיוון גם של פרוססור כלשהו או החלפת המערכת המקורית, אם כי זכור לי שאולי מסובך ב-C4).

אולי עדיף להזיז את הטוויטרים שהתקנת באמצע הדלת לעבר הדשבורד, בפוד או בניה מסוג אחר.

אולי יש צורך בשדרוג כללי שיכלול שימוש בסט קומפוננט מלא שיתאים לצרכיך ומגבר שיתאים לו.

תזכיר לי איך הדברים מחוברים מבחינת הקומפוננט/הורנים למגבר הקיים וכיצד מתבצע החיתוך תדרים של הכל.

רד מענין המונובלוק. אתה צריך סטריאו, לא מונו (וגם מה שאתה מתאר, מוצהר באיזו התנגדות? איזה שני ערוצים לחבר אליו? בקיצור, מה?).

טיפה בעייתי להכניס hu חדש לc4 2013, אין פאנל מתאים. (אולי רק לדאבלדין)

אעשה לך טיפה סדר, סט קדמי קומפוננט הרץ אנרגי (וופרים בדלתות, טוויטרים בדשבורד וקרוסאוברים), מאחורה סט רגיל של הרץ dcx, מגבר hcp4 וסאב אקטיבי של nakamichi. אני לא מוצא פה משהו שלא בסדר, אחלה סט בסיסי בשבילי. כל מה שאני רוצה זה להרים פה עוצמה על ידי סופר טוויטרים בדלתות שיתחברו למגבר משלהם כדי לתת להם מתח אחר בגיין. בהגדרות של המגבר הנוכחי אני לא נוגע.

אגב, ישנו מנחת אחד, לא מוצא שום סיבה להוסיף עוד אחד אלא אם כן תגיד לי שזה יכול לגרום לבעיות.

מה שכן, אני חושב אולי שהכל יסתיים אחד ולתמיד אם אני אעביר את הטוויטרים לקורה של הרכב ולא על הדשבורד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לענין המנחת, איני יודע מה ההשפעה המדוייקת, אבל אני מניח שקיימת איזשהי פגיעה באיכות הסיגנל או עוצמתו כאשר מפצלים את ה-RCA שוב ושוב. בלי/עם קשר, ישנה השאלה אם יש אות מוצא מלא (Full Range) ביציאות בהן אתה משתמש ואם אין עליהן איזשהו איקווליזציה.

המגבר הרץ מגביר את מה?

את הסט הקדמי המלא (הטוויטרים בדשבורד בסוף עובדים כרגע או לא?) פלוס ההורנים ששמת בדלתות או את האחוריים?

מה נסגר לגבי תובנות נוספות מכל השרשורים שפתחת לגבי חיתוך תדרים מהטוויטרים הנוספים שאתה רוצה לחבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבר של הרץ מגביר סט קדמי ואחורי בלבד, ההורנים בדלתות כרגע לא מחוברים כי את החיווט שלהם החזרתי לדשבורד לטוויטרים של האנרג׳י כדי ליצור במה קדמית.

בסיכומו של עניין כל הסט רץ אחלה בלי טענות, רק שאת ההורנים (שלא מחוברים כרגע) אני אחליף לסט של hertz spl show st44 שישבו כמובן בדלתות ואותם אחבר למגבר 2 ערוצים (לפי הניסיון שלך אתה אומר שעדיף) ואשכפל את האות דרך הrca הקיימים. למה אני רוצה להוסיף אותם עם מגבר נפרד? כדי לתת להם מתח שונה משל הטוויטרים הרגילים.

עוד שאלה קטנה מאחר ואני לא רוצה להעמיס פה בשרשורים-

בתמונה הבאה (לינק) החיתוך של lo pass נכנס לעבודה רק כאשר הpass mode על lo? כלומר - אין אפשרות לחתוך תדרים גבוהים אני מבין כי הם חתוכים כבר בקרוס של הסט הקדמי?

עריכה אחרונה על ידי Omer Yaron

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר את ההורנים למגבר של הרץ על הערוצים האחוריים ואת הרמקולים הנוכחיים חבר ישירות ליציאות האחוריות של המערכת המקורית.

ככה תוכל לשלוט בנפרד על הגיינים להורנים וכן תזכה חזרה ברמה מסויימת של שליטה בפיידר עם הרמקולים האחוריים שישמשו להשלמת הנפח הכללי. ואז לא צריך לשכפל שום דבר. אתה רק צריך לוודא איך אתה חותך להם תדרים לא רצויים.

ענין ההגברה (מונו וכזה) לא קשור לנסיון שלי, זה קשור לזה שהרעיון הוא לשמור על הסטריאו, בעיקר בצלילים כיווניים.

לגבי תמונת הקרוס, כן.

אם ה-Pass Mode על HI, החיתוך הוא HPF קבוע ב-80 הרץ.

אם הוא על LO, הכפתור הסיבובי פעיל וניתן לקבוע נקודת LPF.

אין קשר לקרוס של הקומפוננט שסביר רק חותך את הטוויטר ב-HPF ואת המידבאס ב-LPF באזור ה-3K הרץ (לא זוכר הנקודה המדוייקת).

הקרוס במגבר לא עוזר לך בכל הנוגע לחיתוך טוויטרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה רבה טום, עזרת לי מאוד.

אז כהצעתך החלטתי שאני הולך להחזיר את הסט האחורי לhu המקורי, את ההורנים לחבר לrear במגבר של הרץ ואז תהיה שליטה על gain בנפרד, אחסוך כמה שקלים על מגבר נוסף. מה שנשאר זה לקנות חיווט טוב ל2 ההורנים, יש משהו ספציפי או שלמעשה כל כבל פלוס מינוס שמיועד לאודיו יהיה בסדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר בהספק בשמיים. כבל סטנדרטי איכותי יספיק.

רק מזכיר שוב, לבדוק איך אתה חותך להם תדרים. לפי אתר החברה מדובר על חיתוך מינימלי של 4.5KHz בסלופ 12dB.

לפי חוברת ההוראות, צריך להיות מצורף קבל של 3.3 מיקרו פאראד שאמור לתת חיתוך מסדר ראשון ב-12KHz בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני זוכר (כשהסתכלתי לפני כמה חודשים), בקרוס ישנם 3 אפשרויות חיתוך ולדעתי אם אני זוכר אז על -2db אבל אל תתפוס אותי במילה, צריך שוב להוציא את כל העסק שם ולבדוק איפה החיתוך (ניסיתי להסתכל בחוברת הוראות דרך האתר, לא מצאתי משהו). לגבי הקבל, לא יודע אם נעשה בו שימוש אבל אברר את זה.

עכשיו עוד שאלה לגבי הגיין (מעוניין לסגור את זה אחד ולתמיד), אם המגבר מוצהר כ65w לערוץ (ואני מאמין שכשמדובר בהרץ זה אולי אנדרייטד) ואני מסובב את החוגה של הגיין עד הסוף, רק אז אני מוציא בעצם 65w או שזה ממש לא עובד ככה? כי ההספק של הטוויטרים של האנרגי מוצהרים כ150w handling בנוסף לpeak.

בנוסף, שוכב בבית במטבח רב מודד, יש אפשרות לבדוק איתו כמה מתח יוצא מהמגבר?

סורי על כל השאלות, תודה טום :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונתי להורנים ST44.

מה שאתה מדבר עליו זה בסט קומפוננט ומדובר בהנחתה, לא חיתוך.

בתור מי שמחפש גבוהים חזקים, מפתיע קצת שזה אצלך על 2- ולא על 0 או 2+. אולי תתחיל משם ותגלה שזה מספיק לך. :wink:

לגבי הגיין - ממש לא!

נאמר בעבר וגם מלא שרשורים דנו על כך, המטרה היא להתאים מתח מוצא (מר"ד/מנחת/מקור אחר) למתח הכניסה במגבר.

לא ניתן לסחוט יותר מהמגבר מעל לגיין מסויים, רק להכניס עיוותים וקליפינג.

כן ניתן להגביל את ההספק באמצעות גיין נמוך יותר.

ראה הודעתו של אדי בשרשור זה (לא יזיק לעבור על כולו), כולל התייחסות לשימוש במולטימטר כדי לכוון את הגיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איפה נקבעת בעצם נקודת החיתוך? לא בהנחתה עצמה? ואם לא, אז איפה? מרגיש שאני מפספס פה משהו, הרי אין נקודת חיתוך במגבר לhpf.

שאלה אחרונה חביבה - מהי הכוונה להנחתה? חיפשתי בגוגל וגם כאן, לא מצאתי.

שוב - תודה, לא מובן מאליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודת החיתוך בין האלמנטים של סט אנרג'י ESK165.5 היא זו - Crossover type - LP/HP @ 3 kHz - 6/12 dB Oct, לפי חוברת ההפעלה.

הנחתה משמעה הנמכה של הווליום לצורך הענין. באנגלית Attenuate.

שימוש בפונקציה מזיז את כל גרף ההיענות של האלמנט למעלה/למטה.

ראה תמונה להמחשה:

PIEFIG10.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2490 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...