Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג הרכב המשפחתי לרכב מיוחד יותר, תקציב 65K

tokame
שימו לב! השרשור הזה בן 2441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כיום יש לנו סיוויק 2009 סדאן אוטומט. רציתי רכב יותר מיוחד ועדיין עם 4 או 5 דלתות שיספיק למשפחה. האופציות שחשבתי עליהן: אלפא ג'ולייטה 1.4 TCT ,סיאט ליאון FR ,גולף GTI, ב.מ.וו סדרה 1 או 3 ,סקודה ייטי ,סובארו XV ,ניסן קשקאי או ג'וק,רנו קפצ'ור, אולי אלפא 159. התקציב סביב 65K-70K ,הסיוויק שווה היום סביב 45K.

כמובן אם יש עוד רכבים שלא מוזכרים פה אני אשמח.

בתודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מיוחד מאיזה בחינה?

אתה רוצה רכב עם יותר ביצועים?

רכב יותר מהנה לנהיגה?

רכב יותר יפה?

לכל אחד מאלה תשובה שונה וכל בחירה כזו יש לה משמעויות נוספות של עלויות אחזקה שונות.

אם תצליח למצוא גולף GTI בתקציב שלך, לך על זה(יהיה קשה). לטעמי מדובר ברכב השלם ביותר למי שביצועים\הנאה מנהיגה\משפחתיות היא חלק מסדר העדיפויות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיפות ליותר ביצועים ,יותר מהנה לנהיגה ,יותר יפה גם. בגלל זה רשמתי רכבי ספורט או ג'יפים. גם אמינות יחסית ועלויות טיפולים צריך שיהיו. יש עוד הצעות לרכבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומך הייתי לוקח את האלפא- הביצועים טובים, וכך גם האמינות (שים לב שהרכב טופל כל 15K ולא כל 30 אלף ק"מ) ומקדם הפוזה. האלפא לא מהנה לנהיגה במובן של תקשורת מההגה/שלדה וכל זה, אבל היא מרגישה בטוחה ומדויקת ויכולה לנסוע מהר בקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שצריך ללכת על שנתונים 2014 ומעלה. הישנות יותר שחוטות ויש הרבה יותר בעיות ,זה נכון?

אתה מדבר על הג'ולייטה בפרט? היא עברה מתיחת פנים ב-2014, שכללה תוספות אבזור קטנות, שינויי עיצוב קלים (גריל מעט שונה, עיגול כרום סביב לפנסי הערפל), חישוקים חדשים וכמה צבעי מרכב חדשים. לא משהו חדש ממש או ששינה את הרכב בצורה קיצונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני יכול לעניין אותך?

Sent from my Le X820 using Tapatalk

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיום יש לנו סיוויק 2009 סדאן אוטומט. רציתי רכב יותר מיוחד ועדיין עם 4 או 5 דלתות שיספיק למשפחה. האופציות שחשבתי עליהן: אלפא ג'ולייטה 1.4 TCT ,סיאט ליאון FR ,גולף GTI, ב.מ.וו סדרה 1 או 3 ,סקודה ייטי ,סובארו XV ,ניסן קשקאי או ג'וק,רנו קפצ'ור, אולי אלפא 159. התקציב סביב 65K-70K ,הסיוויק שווה היום סביב 45K.

כמובן אם יש עוד רכבים שלא מוזכרים פה אני אשמח.

בתודה מראש.

עדיפות ליותר ביצועים ,יותר מהנה לנהיגה ,יותר יפה גם. בגלל זה רשמתי רכבי ספורט או ג'יפים. גם אמינות יחסית ועלויות טיפולים צריך שיהיו. יש עוד הצעות לרכבים?

אתה מתפזר חביבי.

מה אתה רוצה? ביצועים והתנהגות (גולף, ג'ולייטה, לאון), עיצוב (קשקאי, ג'וק, קפצ'ור), יוקרה (ב.מ.וו, 159), שימושיות (ייטי), שטח (XV)?

מה זה יותר "מהנה לנהיגה"? ממה אתה נהנה? משקט בשיוט או מלקחת פניות מהירות? אולי בכלל לצאת מהר ברמזור הכי עושה לך את זה?

מה זה יותר יפה רק אתה תחליט.

אמינות יחסית ועלויות טיפולים משתנים באופן די דרסטי בין המכוניות שציינת. תחזוקה של סדקה 3 תעלה בסדרי גודל יותר מזו של ג'וק, ואם תשבור משהו ב-XV בשטח גם זה יעלה לך הרבה כסף. מאידך, הביטוח על הגולף יהיה כנראה יקר, על הלאון עוד יותר, ועל הייטי ממש פחות. גם פה אתה צריך להיסגר על עצמך, אבל בגלל שלבדוק עלויות אחזקה זה סיפור בשביל כל רכב, לשלב הזה כדאי להגיע עם רשימת רכבים מצומצמת. בכל מקרה, מבחינת אמינות, אם תשמור על הרכב כמו שצריך ותנהג בזהירות (שימת לב לכל מיני רעשים חריגים והתנהגות משונה) האחזקה של כל המכוניות האלה תהיה סבירה יחסית (להוציא אולי הסדרה 3, שבתקציב הזה תהיה ישנה משמעותית וכבר תדרוש השקעה על החלפת חלקים שהתבלו).

בקיצור, תחליט מה אתה רוצה *באמת*. תשתדל לא להתפזר ותחשוב מה הכי הכי חשוב לך במכונית.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

כעקרון ננעלתי על הג'ולייטה ,רוצה פעם רכב שידבר אל הרגש ,אוהב את הסאונד של האלפא ,מהירות , אוהב בעיקר לקחת פניות מהר , ההתלבטות שלי היא בין הסוגים של הג'ולייטה ,מצד אחד אמרו לי שהמנוע 170 ,המולטיאייר עושה צרות שם והגיר TCT. מצד שני אמרו לי קח את האלפא עם ה 120 כ"ס כי מנוע T-JET הקודם הרבה יותר אמין וגיר ידני גם. מה לעשות? מצד אחד רוצה פינוק וגיר אוטומט ומנוע חזק ,מצד שני לא רוצה בעיות אמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומך הייתי לוקח את האלפא- הביצועים טובים, וכך גם האמינות (שים לב שהרכב טופל כל 15K ולא כל 30 אלף ק"מ) ומקדם הפוזה. האלפא לא מהנה לנהיגה במובן של תקשורת מההגה/שלדה וכל זה, אבל היא מרגישה בטוחה ומדויקת ויכולה לנסוע מהר בקלות.
אתה מדבר מתוך נסיון שלך או של מישהו שאתה מכיר? נסעתי באמת על המילאנו 170 אוטו ,נסעתי יחסית חזק ונראה לי שהרכב מנותק קצת או אנמי ,יכול להיות שהייתי צריך להתגרזן איתו חזק ,כי שכן שלי לקח אותי באלפות אחרות ורק שמתגרזנים איתם זה פאן רציני. או שהשילדה שלו כל כך טובה שלא הזזתי לו?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע ה-T-jet והמולטיאייר זהים לחלוטין. מולטיאייר זה חלק במנוע שאחראי על תזמון השסתומים. אן מטפלים ברכב כמו שצריך ומחליפים שמן פעם ב-10-15 אלף ק"מ ולא 30 (כמו שהיצרן ממליץ, כי הם טאמבלים) הוא לא עושה שום בעיות. ברכב שלי מותקן בדיוק אותו מנוע כמו ב ג'ולייטה 170. אנחנו מתקרבים ל-120 ק"מ בלי שום בעיות או תקלות. הכל בטיפול.

ה-TCT אמין מאוד. לא שמעתי על בעיה אחת איתו, חוץ מסיפור אחד על זה שהוא שרף קלאצ'ים במיטבו תלתן אחרי כ-30 אלף ק"מ (נפתח פה על זה שרשור).

בקיצור, אם מדאיגה אותך אמינות, פשוט טפל בג'ולייטה כמו שצריך. לא צפויות בעיות מיוחדות.

ולגבי תקשורת ו" הנאה", צריך לדעת מה אתה עושה ומה לחפש כדי לקבל תקשורת מהרכב. היום כל הרכבים (המשפחתיים) "לא מערבים" ו" לא מתקשרים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע ה-T-jet והמולטיאייר זהים לחלוטין. מולטיאייר זה חלק במנוע שאחראי על תזמון השסתומים. אן מטפלים ברכב כמו שצריך ומחליפים שמן פעם ב-10-15 אלף ק"מ ולא 30 (כמו שהיצרן ממליץ, כי הם טאמבלים) הוא לא עושה שום בעיות. ברכב שלי מותקן בדיוק אותו מנוע כמו ב ג'ולייטה 170. אנחנו מתקרבים ל-120 ק"מ בלי שום בעיות או תקלות. הכל בטיפול.

ה-TCT אמין מאוד. לא שמעתי על בעיה אחת איתו, חוץ מסיפור אחד על זה שהוא שרף קלאצ'ים במיטבו תלתן אחרי כ-30 אלף ק"מ (נפתח פה על זה שרשור).

בקיצור, אם מדאיגה אותך אמינות, פשוט טפל בג'ולייטה כמו שצריך. לא צפויות בעיות מיוחדות.

ולגבי תקשורת ו" הנאה", צריך לדעת מה אתה עושה ומה לחפש כדי לקבל תקשורת מהרכב. היום כל הרכבים (המשפחתיים) "לא מערבים" ו" לא מתקשרים.

אני מתכוון לקנות מחר ג'ולייטה עם 120 כ"ס גיר ידני כמובן. בעתיד כנראה לשפר אותה. יש בעיה לשים לה צ'יפ ולהעלות אותה ל 185 כ"ס. המנוע והגיר עומדים בזה? או שיהיה שם בלאי מואץ או קריסת חלקים? כמו כן האם ניתן לקנות צ'יפ לבד מחו"ל ולחבר לבד או שצריך להתחבר למחשב מנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...