Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה סיויק 1.5 מול סיאט לאון 1.8 חדשות

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 2442 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא בטוח ששתי המשפחתיות התוססות האלה פונות בדיוק לאותו

קהל, אבל הן די קרובות זו לזו במאפיינים.

לשתיהן מנועים מוגדשים, אומנם שונים בנפח,

אבל משיגים הספק כמעט זהה : כ-180 כ"ס.

לשתיהן משודך גיר אוטומטי שנחשב למצטיין בהפקת המיטב מהמנוע, אם כי בטכנולוגיות שונות לחלוטין - DSG מול CVT.

מבחינת מומנט וביצועים למאה קמ"ש נראה שלסיאט

יש יתרון קל. מעט יותר מומנט, ומגיעה ל-100 קמ"ש ב-7 שניות.

הונדה, למרות פרסום "רשמי" של 8.2 שניות, ת'כלס ניתן למצוא סרטונים שהיא יורדת מ-7.5 שניות.

הנאה מנהיגה ונוחות - מהמבחנים בחו"ל נראה שההונדה

מקבלת יותר שבחים.

אבזור - יתרון בולט להונדה, במיוחד בתחום בטיחות. בגלל מדיניות היבואנים בארץ.

אז מי לדעתכם עדיפה?

שתיהן "זאב בעור זאב", מוחצנות וסך הכל נחשבות

לחבילות מצויינות ביחס למחיר, שגם הוא די קרוב בארץ.

אפשר להוסיף גם את גולף 7.5 (1.4) לעימות למרות שברור

שהיא הרבה יותר "כבש" משתיהן.

אבל כנראה יותר נוחה, וגם יותר מאובזרת מהלאון לפחות.

התחומים שחשובים לי (מהכי חשוב לפחות):

1. בטיחות

2. ביצועים

3. נוחות (ספיגת זעזועים + בידוד רעשים)

4. הנאה מנהיגה.

5. אבזור

6. אמינות, איכות גימור.

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא נהגתי ספציפית על הcvt של הונדה אבל בכל cvt אחר שנהגתי עליו הרגשתי שהוא נחות משמעותית מגיר אוטומטי רגיל - אני פשוט מתעב את איך שהתיבה הזאת עובדת אישית.

מול זאת, דווקא הגולף לדעתי צריכה להיות הבחירה לפי הצרכים שהצגת כי היא באה עם מערכות בטיחות מקוריות.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, היתרונות של הגולף על השתיים הן בעיקר מבחינת

נוחות ואיכות.

מבחינת אבזור, יש לה יתרון על הלאון והיא השתפרה ביחס

למודל הקודם. אבל היא עדיין לא מתקרבת לרמה של הונדה, שבאותו מחיר נותנת גם תאורת לד ראשית לילה,

מערכת שמירה על נתיב, מצלמת רוורס וחיישני חנייה.

את כל אלה אין אפילו בגרסא המאובזרת של גולף כסטנדרט.

צריך להוסיף 20,000 שקלים בערך (!!)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה גם שואל וגם עונה וזה יופי, וגם מעלה את השאלה מה עם ה 308 שאתה מחזיק כיום ? הבנתי שאוטוטו מגיעה כזו מאובזרת עד מעל הראש באיבזור בטיחות מתקדם ויכולות מולטימדיה משופרות כמו שיקוף הנייד. ואגב כך, מישהו כתב כאן על שידרוג של מערכת המולטימדיה הנוכחית אצל פז'ו, בסוכנויות לא יודעים על זה כלום, אפשר אולי איזו הארה בענין.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההונדה החדשה מכילה את המיטב בנושא בטיחות אקטיבית. אצלך זה נושא חשוב לכן זו צריכה להיות הבחירה....

אכן, זו הנטייה כרגע.

אני גם מאמין שאפילו מבחינת איכות הרכבה וחומרים ובידוד רעשים, היא לא נחותה בהרבה מהגולף. בטח לא מלאון.

התלבטות בכל זאת תהיה באחד מהמקרים הבאים:

1. יתברר שסיוויק מוקשחת יתר על המידה ומרסקת את הגב

בעיר, או שהמושבים שלה לא מספיק נוחים/תומכים.

ואז לפחות לגולף יש פלוס רציני.

נוחות חשובה לי יותר מנהיגה ספורטיבית.

2. יתברר שבכל זאת יש פער גדול בין הביצועים של לאון לסיוויק, במיוחד מבחינת גמישות והאצות ביניים.

יתרונותיו של dsg ידועים בתחום זה, הדורות הקודמים של סיוויק סבלו מחוסר גמישות בסל"ד נמוך.

3. צ'מפיון יפתיעו וישדרגו את האבזור הבטיחותי בלאון, או לפחות יוסיפו לד מלא לגולף (חשוב לי תאורת לילה טובה!)

כמובן, תוך שמירה על מחיר תחרותי מול הונדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין חושב שברמת אמינות לטווח רחוק, ההונדה תהיה טובה יותר (מנסיון עם הגולף שברשותי).

מעניין לנסות בפועל כיצד מתנהג הגיר הרציף בהונדה.

לפי מה שנאמר, הוא מתנהג כמעט כמו פלמטרי רגיל שכן אם הוא מתנהג כמו גיר CVT סטנדרטי, זה חיסרון מבחינתי (לא מתחבר להתנהגות של גיר רציף)....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית לא הצלחתי להבין,

נהגתי על הקורולה החדשה שעל דעת רבים בעלת CVT שהוא "כמו אוטומטי" ועדיין הרגשתי CVT - זה כמו שרובוטי כפול מצמדים עדיין מרגיש רובוטי, זה אולי קצת יותר טוב מאשר הגירסא המקורית\רגילה לגיר הזה אבל עדיין גיר רציף ומורגש שהוא כזה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בקורולה הרגשתי את התחושה הנמרחת של הגיר הרציף בהאצות ובטיפוס בעליות....ופחות התחברתי לזה. מקווה שבהונדה הרגשת המריחה תעלם. מבחינתי הגיר DGS מתנהל מעולה (כשהוא תקין) מלבד רעידות קלות בזחילה.... כך שיש לי נקודת ייחוס. כמובן שגיר אופטימאלי מבחינת התנהגות ואמינות הוא פלנטרי איכותי, למשל כמו במאזדה או ב BMW עם שמונת ההילוכים....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, זו הנטייה כרגע.

אני גם מאמין שאפילו מבחינת איכות הרכבה וחומרים ובידוד רעשים, היא לא נחותה בהרבה מהגולף. בטח לא מלאון.

התלבטות בכל זאת תהיה באחד מהמקרים הבאים:

1. יתברר שסיוויק מוקשחת יתר על המידה ומרסקת את הגב

בעיר, או שהמושבים שלה לא מספיק נוחים/תומכים.

ואז לפחות לגולף יש פלוס רציני.

נוחות חשובה לי יותר מנהיגה ספורטיבית.

2. יתברר שבכל זאת יש פער גדול בין הביצועים של לאון לסיוויק, במיוחד מבחינת גמישות והאצות ביניים.

יתרונותיו של dsg ידועים בתחום זה, הדורות הקודמים של סיוויק סבלו מחוסר גמישות בסל"ד נמוך.

3. צ'מפיון יפתיעו וישדרגו את האבזור הבטיחותי בלאון, או לפחות יוסיפו לד מלא לגולף (חשוב לי תאורת לילה טובה!)

כמובן, תוך שמירה על מחיר תחרותי מול הונדה.

אין לך ברירה, אלא לקחת את שתיהן לנסיעת-מבחן ולבדוק איך הן.

רק תבדוק את הלאון בנסיעה איטית בפקקים - ותראה אם אתה מסתדר עם ה- DSG.

לדעתי, הלאון תרגיש לך חזקה בצורה מורגשת לעומת הסיביק:

יש לה גם מנוע עם מומנט שגבוה ביותר מ- 10% מההונדה (טוב תחת עומס) אבל בעיקר,

יש לה תיבת DSG, שבכל הקשור לביצועים, משאירה אבק לתיבה הרציפה:

אין מה לעשות, גלגלי שיניים מתכתיים+דיסקיות קלאצ' (ב- DSG) , עדיפים מבחינת חיכוך וחוזק מתיבה רציפה.

הלב של התיבה הרציפה מורכב מ-2 גלגלות (pullies) ורצועה שמושחלת ביניהן, ולמעשה זה מה שאחראי על העברת הכח מהמנוע לגלגלים.

ההשערה שלי לגבי זה היא, שאני כמעט בטוח שהיצרנים הגבילו (במחשב) את הכח שהמנוע מעביר לתיבת ההילוכים הרציפה, וזאת כדי שלא יגיע יותר מדי כח לרצועה, מה שישחק אותה מהר יותר.

כתוצאה מכך, לא משנה מה עוצמת המנוע - אם יש רצועה שמעבירה את כל הכח שלו לגלגלים, והיא לא עומדת בזה, תהיה הגבלה.

התוצאה היא זינוק איטי יותר - בעיקר מ-0 ל-100, כי שם "ההילוך" נמוך והתוצאה היא שהמנוע מנסה להעביר לרצועה מומנט גבוה יותר ממה שקבע היצרן,ואז באה ההגבלה.

לעומת זאת, בזינוקים במהירויות גבוהות, כשהתיבה נמצאת "בהילוך גבוה", המומנט שמגיע לרצועה מהמנוע פחות חזק מהמגבלה ,ואז התיבה יכולה לעמוד במגבלות הכח שהוא מעביר לה, ולנצל את מלוא הפוטנציאל של המנוע.

מה שאומר שבזינוקים במהירויות גבוהות, ההבדל ביניהן פחות גדול (יחסית - ככל שיש לך מנוע יותר חזק ותיבה-רציפה עם רצועה פחות חזקה, המהירויות צריכות להיות גבוהות יותר כדי לנצל את מלוא הכח של המנוע).

בכל מקרה שיהיה בהצלחה, ותעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואגב כך, מישהו כתב כאן על שידרוג של מערכת המולטימדיה הנוכחית אצל פז'ו, בסוכנויות לא יודעים על זה כלום, אפשר אולי איזו הארה בענין.

בבקשה

IMG_5108.jpg

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה גם שואל וגם עונה וזה יופי, וגם מעלה את השאלה מה עם ה 308 שאתה מחזיק כיום ? הבנתי שאוטוטו מגיעה כזו מאובזרת עד מעל הראש באיבזור בטיחות מתקדם ויכולות מולטימדיה משופרות כמו שיקוף הנייד. ואגב כך, מישהו כתב כאן על שידרוג של מערכת המולטימדיה הנוכחית אצל פז'ו, בסוכנויות לא יודעים על זה כלום, אפשר אולי איזו הארה בענין.

ידעתי שזה יבוא! :-D

אני מת על ה-308 שלי, וממש לא ממהר להחליף אותה.

מה עוד שלא נגמרה האחריות.

מבחינה הגיונית נטו, אין שום סיבה ש-308 משודרגת

מבחינת אבזור לא תהווה מתחרה ראוייה לכל ה-3 שציינתי!

חסרונות שבכל זאת יש ל-308:

1. ביצועים טובים, אך לא מלהיבים. וגם בשבילם

עדיין צריך להעביר ל-S. (בלי S הגזימו קצת בפיג'ו עם החיסכון...)

עם מנוע 1.2 ה-308 מתחרה במנוע 1.0 של סיוויק ו-1.4 125 כ"ס של גולף /לאון. האלטרנטיבה החזקה יותר ב-308 זה רק GTI שכבר חורגת מהתקציב. לצערי..

2. תפעול של מסך מגע לא מושלם, במיוחד מפריע לי הקטע של כפתורים וירטואליים של המזגן.

3. קצת צפוף במושב האחורי ביחס למתחרות.

4. וכאן מגיע שיקול המחץ, ולא בקטע של הגיון: מתחשק לי לגוון! :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה (מפרט של לובינסקי טאצ')

חביב למדי. אם כי את הרוב אני מוצא כגימיק, חוץ אולי מהנושא של פלייליסטים מוכנים, וישומוני חנייה.

אבל גם להם יש מספיק אפליקציות בשוק אייפון / אנדרואיד.

מעניין באמת מה צפוי עם אבזור בטיחות, ותאורת לד לילה.

עד כמה יצליחו בלובינסקי להתקרב לרמה של הונדה.

ב-C3 החדשה למשל, יש כמה שיפורים מפתיעים אבל זה עדיין לא זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2442 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...