Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

במוו 316I 2015, נזילה מבלוק המנוע, מחליפים מנוע??

Smurf
שימו לב! השרשור הזה בן 2434 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי במוו סדרה 3 F30 מסוג 316I, מנוע 1.6L טורבו (N13).

לפני כחודש חבר הציץ מתחת למכסה מנוע ואמר שהוא רואה התחלה של נזילה/הזעה במנוע, ושעלי לבדוק את זה.

היום נסעתי למוסך החברה (הרכב עדיין באחריות לעוד כחצי שנה) לשם החלפת מותחן טיימינג, אז נראו 2 כתמי שמן בבלוק המנוע (אין נזילה כלפי חוץ, המוסכניק תיאר זאת בתור רטיבות. מפני שהרכב באחריות במוסך הציעו או לתקן את הנזילה (לא הבנתי ממש כיצד,אני בעל ידע מועט ברכב), או להחליף בלוק מנוע לבלוק חדש במסגרת האחריות, השאלה היא האם שווה להחליף את הבלוק בשל הנזילה הקטנה הזאת? האם תהיה לכך השפעה במכירה עתידית של הרכב? המוסך הציע רכב חלופי בזמן התיקון שיכול לקחת שבוע ואף יותר, ההיגיון אומר להחליף בלוק מנוע במסגרת האחריות אבל מפני שמדבור ברכיב כלכך גדול אשמח לייעוץ כיצד להתנהל, מצורפת תמונה מרחוק של הנזילה (שכחתי לצלם מקרוב) http://imgur.com/gallery/6HHYH (ניתן לראות את 2 כתמי השמן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא ברור מדוע להחליף בלוק מנוע, האם יש סדק בבלוק.

או הנזילה היא מאחד מהאטמים של הבלוק - או אז מחליפים רק אטמים.

בדוק טוב מה התקלה והבעיה - האם מלבד הנזילות יש עוד בעיות.

החלפת בלוק מנוע זה סיפור הן של זמן והן של ידע.

מוציאים את הבוכנות הישנות ומתקינים אותן בבלוק החדש, כנ"ל כלל החלקים הסובבים.

וההתאמה צריכה להיות איכותית ומדויקת.

לכן זו צריכה להיות, העדיפות האחרונה.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור מדוע להחליף בלוק מנוע, האם יש סדק בבלוק.

או הנזילה היא מאחד מהאטמים של הבלוק - או אז מחליפים רק אטמים.

בדוק טוב מה התקלה והבעיה - האם מלבד הנזילות יש עוד בעיות.

החלפת בלוק מנוע זה סיפור הן של זמן והן של ידע.

מוציאים את הבוכנות הישנות ומתקינים אותן בבלוק החדש, כנ"ל כלל החלקים הסובבים.

וההתאמה צריכה להיות איכותית ומדויקת.

לכן זו צריכה להיות, העדיפות האחרונה.

אייל.

אין לי את הידע הטכני לבצע את הבידקה, במוסך רק ציינו שיש נזילה מהבלוק (כנראה לא רק שסתום), האם יש צורך בקבלת חוות דעת נוספת?? אני מאזור נצרת עילית-עפולה ואשמח לעזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בתמונה לא ממש רואים נזילה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מאוד מאוד כמו נזילת שמן מסולנואיד תזמון משתנה.

האם הדבר מצריך החלפת בלוק מנוע? בנוסף אשמח לדעת אם הדבר יכול לגרור ירידת ערך בזמן מכירה והאם עלי להתעקש על מנוע חדש לגמרי. (הרכב עם 64 אלף קילומטר בלבד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצריך החלפת גומיית אטימה בלבד .

נא העלה תמונות מקרוב, יהיה יותר קל לתת חוות דעת .

יש צורך בפירוק הצינור של הטורבו ופירוק פלסטיקה שנעשה במהלך החלפת מותחן טיימינג, אין ביכולתי לצלם את האזור שכן הדבר ידרוש פירוק של חלקים שאין לי את הידע לפרקם, התמונה צולמה כתמונה סתמית במהלך החלפת מותחן ולא העלתי בדעתי לצלם את הנזילה מקרוב ברוב טיפשותי, בנוסף ישנה נקודה נוספת שבה יש נזילה (מימין לגלגל שעליו אמורה לשבת החגורה המשוחררת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תכניס את הנייד ותנסה " לתפוס" במידה וברצונך בחוות דעת מדויקת יותר .

שקלתי לנסות לפרק את החלקים הנ''ל עצמאית (כנראה באמצעות סרטון ביוטיוב) , האם הדבר עלול לפגוע באחריות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נורא תמוהה שאמר לי מנהל המוסך, "האוטו שלך יכול לנסוע עכשיו רגיל בלי בעיה עדיף שתחכה חודש לפני סוף האחריות ואז תחליף בלוק ולא עכשיו", כאשר שאלתי למה הוא ענה "אני לטובתך עדיף שלא תחליף עכשיו שלא עוד פעם יתקלק..." כאן הוא קטע את המשפט ושינה את הניסוח שלו, הרגשתי שהוא ממש מנסה לעבוד עלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2434 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...