Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורולה 2014 חכירה או רכישה?

davdan
שימו לב! השרשור הזה בן 2479 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום ,

אני לקראת החלפת רכב וקיבלתי שלוש הצעות - אשמח לשמוע מה דעתכם ואיזה מסלול כדאי לבחור.

הרכב - טויוטה קורולה שנת 2014 דגם SUN ליסינג לשעבר .

הצעה א -

ליסינג פרטי , מקדמה 10,000 שח' , 850 שח' לחודש למשך 36 חודשים , 85,000 קילומטר

הצעה ב -

ליסינג פרטי , מקדמה 5700 שח' , 1150 שח' לחודש למשך 24 חודשים , 92,000 קילומטר

הצעה ג' -

רכישה , מחיר 88750 שח' לקורולה עם 108,000 ק"מ + לקיחת הלוואה ללא ריבית או הצמדה של 40,000שח' והשאר הכסף מטרייד אין שאבצע עם הסוכנות.

מהות ההתלבטות נוגעת לשאלה - האם לשלם כל חודש תשלום שנע בין 850-1150 שח' ולקבל רכב ליסינג שלא רשום על שמי ברשיון רכב + תנאי החוזה של הליסינג או לקנות רכב (עם הלוואה )ושיהיה על שמי וכו' .

אשמח לעצותיכם !

תודה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה האחריות שאתה מקבל בכל אחת מהאופציות?

נראה שהמחיר המוצע באופציה הרכישה הוא גבוה מאוד בהתחשב בעובדה שיש חברות ליסינג שמציעות רכב במצב דומה ב-63000 ש"ח (למשל: אוטוסנטר)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההצעות שקיבלתי אצל כולם - אחריות למשך שנה על מגוון מכלולים .

יש נקודה נוספת שלא ציינתי וזה הטרייד אין על הרכב שלי ( קיה סיד סטיישן 2012) כל סוכנות הציעה מחיר שונה לקניית הרכב:

בהצעה א' - 23,000 שח'

בהצעה ב' - 26,000 שח'

בהצעה ג' - 35,000 שח'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תעשה טרייד אין. אתה מוכר את הרכב שלך במחיר זנותי ביותר, בד"כ הרבה מתחת למחיר של הרכב הזול ביותר בלוח יד 2.

פרופורציה? אתה מוכר להם סיד 2012 במחיר של סיד 2008.

אם תמכור סיד 2012 במחיר של סיד 2010, עדיין תרוויח מחיר טוב בהרבה - ואח"כ תוכל להגיע לסוכנויות הרכב ותראה איך המחיר צונח פלאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אפשר לשאול למה אתה רוצה לעבור מרכב ידוע ולא רע לרכב לא ידוע ?

מסיד לקורולה זו לא "עלייה" וגם שנתיים הפרש זה לא זה.

בשביל מה כל התרגיל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לנסח זאת אחרת נראה שהחמישים ומשהו אלף שקל שתדרש להוסיף לא יתנו לך ערך אמיתי.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו תקופה מחפשים רכב לאימי,

היום דיברתי עם נציג מכירות של אחד מאולמות התצוגה - הוא אמר שבמידה ואני לא עושה טריידאין אקבל הנחה בגובהה 17,000 שקל על הרכב החדש(ככל הנראה משחקי מחירונים מדומים קלאסיים) - כששאלנו על טריידאין הוא אמר שהוא ייתן לי מחירון בשמחה! אבל הוא יכול לתת לי רק 5,000 שקל הנחה "מכובדת".

אז אמרתי לו "מה שאתה אומר לי שהטריידאין יעלה לי כ-12,000 שקל?" - בשלב הזה לאחר קפיאה של שניה הוא אמר "כן, כנראה שכן".

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר אש יש לקורולה 2014 ועוד מליסינג ועוד עם 108 אלף ק"מ של שרידות ליסינג.

לפי דעתי לא שווה בעליל תוכל למצא ב 90 רכב כזה עם 40 אלף ק"מ שמור יד ראשונה שלא עבר את ה 3000 סל"ד ולא ראה אילת.

ואם תתאמץ ותהיה בסבלנות אולי גם תמצא אחת שהחליפו לה מצבר וצמיגים ועשו כיוון פרונט וטיפול גדול והכל באותו כסף(קח בחשבון רכב בן 3), סבלנות זה שם המשחק פה, ככה אני מצאתי את שלי.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תעשה טרייד אין. אתה מוכר את הרכב שלך במחיר זנותי ביותר, בד"כ הרבה מתחת למחיר של הרכב הזול ביותר בלוח יד 2.

פרופורציה? אתה מוכר להם סיד 2012 במחיר של סיד 2008.

אם תמכור סיד 2012 במחיר של סיד 2010, עדיין תרוויח מחיר טוב בהרבה - ואח"כ תוכל להגיע לסוכנויות הרכב ותראה איך המחיר צונח פלאים.

צודק לגמרי .

אני מודע למחיר המאוד נמוך שאני מקבל על הרכב , אבל - אני לא מצליח למכור אותו ללקוחות פרטיים . פרסמתי מודעה באתר יד2 במשך כמה חודשים ( כבר לא זוכר כמה..) והתקשרו 3 אנשים בלבד .. ( וגם הם רק התעניינו)

מאמין שחברות הליסינג מנצלות את המצב הגרוע בשוק המכוניות המשומשות ולכן הצעות הטרייד אין כאלה גרועות.

זה מוביל אותי לשאלה - באיזה מחיר כדאי למכור את הקאיה ביד2 ? במחירון לוי יצחק מופיע (לפני הורדת אחוזי ליסינג ) 54,000 ש"ח . הכוונה למחיר אטרקטיבי והוגן שאוכל להחליף אותה כמה שיותר מהר..

( נתוני הרכב : 2012 , סטיישן, 110,000 ק"מ , יד 2 , טסט לשנה ,ליסינג פרטי לשעבר)

תודה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשאול למה אתה רוצה לעבור מרכב ידוע ולא רע לרכב לא ידוע ?

מסיד לקורולה זו לא "עלייה" וגם שנתיים הפרש זה לא זה.

בשביל מה כל התרגיל ?

לא הבנתי איך אפשר להשוות בין קאיה סיד לטויוטה קורולה ? מזכיר לך שהקורולה זה הרכב הנמכר ביותר בשוק המשפחתיות . מספיק לעשות נסיעת מבחן כדי להבין את ההבדלים בחוויית הנסיעה , איכות החומרים וכו' .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתיהן משפחתיות, שתיהן מכוונות לאמצע ורק ההבדל בצורת המרכב מבדיל בינהן ופה נכנסת הפורטה לראש בראש.

לא מבין מעבר לזה למה לא להשוות בינהן, הקורולה בתור אוטו בולטת במרחב לנוסעים מאחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי איך אפשר להשוות בין קאיה סיד לטויוטה קורולה ? מזכיר לך שהקורולה זה הרכב הנמכר ביותר בשוק המשפחתיות . מספיק לעשות נסיעת מבחן כדי להבין את ההבדלים בחוויית הנסיעה , איכות החומרים וכו' .

לגמרי.

קורולה זה ממש ארמון מעופף, לעומת פח הזבל המתקרא קיה סיד. ממש לא בר השוואה בכלל, כמו להשוות דאצ'יה לאסטון-מרטין.

(אירוניה, אם מישהו לא הבין).

וברצינות, גם אני לא מבין את ההצדקה הכלכלית למהלך. אתה לא מרוויח כמעט כלום, רק מוציא עוד (לא מעט) כסף כדי לקנות רכב דומה מאוד (רק עם תא מטען פחות שימושי) ולשלם שוב ירידת ערך גבוהה יותר.

אם אתה באמת רוצה למכור, אל תסתכל במחירון. זה לא עוזר. פתח יד 2, תראה מה המחיר המינימלי לרכבים עם נתונים דומים, ותציע קצת פחות. לדעתי, אם אני הייתי מחפש רכב עם נתונים מסויימים, הייתי מתקשר מהמחיר הנמוך לגבוה.

ואם זה לא עובד, תוריד עוד קצת, עד שהטלפון יתחיל לצלצל.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי:

מבחינת איכות בנייה ואיכות חומרים אין בכלל מה להשוות.

מספיק להסתכל בכבישים ולראות איך ניראת קיה בת 5 לעומת קורולה בת 5.

וזה ממשיך גם אחורה. תשווה קיה בת 10(אם תמצא) לעומת קורולה בת 10.

כחדשות שתיהן טובות ושתיהן תעשה את העבודה כמו שאומרים.

הבעיה תתחיל במכירה עצמה ובכסף שתפסיד כשתרצה למכור וזה ממשיך לכיוון טיפולים/תקלות/פלסטיקה וחשמל.

בקיה זה זול הכל מרגיש זול ופשוט והחומרים קקה. בקורולה הכל מחזיק שנים איך זה ?!

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי i30 2011 שעשתה 80 אלף קמ ובבית הייתה קורולה 2011 .

ה i30 הייתה אצלי עד 110 ואמנם חומרים פשוטים יותר אבל מורכבים יותר טוב.

בקורולה היו פלסטיקים שמורכבים פחות טוב (בעיקר בקונסולה, היו רווחים בין פאנלים ואחרי 5 שנים שחיקה של הצבע על הידית הילוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2479 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...