Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אור ומשבר הג'יפוזה

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוצה לזרוק איזו מילה על ג'יפוזה ו/או על האנטי הדי גדול שיש למביני עניין בתחום הרכב מקרוסאוברים ("למה לשלם יותר בשביל רכב פחות טוב, במחיר של סופר מיני בתצורת קרוס אפשר לקבל משפחתית" וכו').

זו טענה כזו שממש חוזרת על עצמה פעם אחר פעם אחר פעם, וזה תמיד מסקרן בעיני לראות: מה, באמת, יש כזו אטימות בנוגע לשיקולים של נהגים עם צרכים/העדפות שונות?

נשים שניה את הפרמטר של פוזה-פקטור בצד (למרות שזה בהחלט פרמטר משמעותי עבור לא מעט לקוחות, ואני לא רואה פסול בכך - כאילו חסרים רכבים שדורשים פרמיה על פוזה/מיתוג/עיצוב) -

לגובה של הקרוסים יש יתרון רציני בכל הנוגע לתחושת בטחון על הכביש לנהגים מסוימים, ולגישה לתוך הרכב עבור אנשים עם בעיות גב ו/או משקל.

זה נשמע לי ממש הגיוני, שלא לומר מתבקש, לשלם על כך פרמיה... אז איך זה שכ"כ הרבה רבים וטובים מוצאים בכך פסול? האם יש איזה קילר ארגומנט שמבטל את כל הנ"ל או שזה סתם hating?

אני באופן אישי לא מתחבר במיוחד לסגמנט הזה, אבל כשאני חושב על רכב לאשתי אני פונה קודם כל לקרוסים, אחרי שבנסיעה שהיא עשתה על ניסאן קשקאי ציינה שהיא הרגישה הרבה יותר בטוחה ונינוחה ברכב גבוה (והיא הגיעה אליו מפוזיציה חזקה של 'אנטי', ממש לא רצתה לנהוג בו). כשאני חושב על רכב עבורי אני דווקא פונה למינימום גובה... X:

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 312
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מאז ומתמיד עקרון אחד הנחה את רוכש הרכב הישראלי - לקבל כמה שיותר פח בכמה שפחות כסף.

קרוס אובר, שלא לדבר על SUV גדול יותר, משמעותו אחת - הצלחתי בחיים, ולא מעט אנשים אוהבים להפגין את זה.

תוסיף לזה את תופעת העדר, וקיבלת את התשובה.

גם כך מה שמעניין אנשים היום, לפי הסדר;

1. מולטימדיה מנצנצת.

2. וויז מובנה.

3. חישוקי 28' אינץ.

4. מה שיש לשכן.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שלא צלחת את הפסקה הראשונה? :\

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז ומתמיד עקרון אחד הנחה את רוכש הרכב הישראלי - לקבל כמה שיותר פח בכמה שפחות כסף.

קרוס אובר, שלא לדבר על SUV גדול יותר, משמעותו אחת - הצלחתי בחיים, ולא מעט אנשים אוהבים להפגין את זה.

תוסיף לזה את תופעת העדר, וקיבלת את התשובה.

גם כך מה שמעניין אנשים היום, לפי הסדר;

1. מולטימדיה מנצנצת.

2. וויז מובנה.

3. חישוקי 28' אינץ.

4. מה שיש לשכן.

היפה שאפשר לקרוא את זה גם הפוך

אבל הלו בוא לא נתעה

זה טרנד עולמי.

ומה זה קשור לשרשור

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור ״בעלים״ לשעבר של xv (אבא שלי היה הבעלים ובחודש האחרון שלי + חצי שנה אחר כך אני השתמשתי עד שנמכר) חייב לציין שדווקא היה מאוד נחמד לנהוג ברכב גבוה יחסית, המראה הקשוח שלו יחסית לאימפרזה הוסיף לנראות ובכללי היה ממש כיף לרדת לשבילים.

האם כל הקרוסים כאלה? לא. האם הם מספקים חלק מהתחושה? אלה שבדקתי כן.

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-XV לא באמת גבוה, זה למה הרגשת בו סבבה לגמרי. הוא כמו הנירו מבחינת גובה. בשבילנו הוא טאוויל, לרוב העם הוא לא מספיק גבוה. חצי כוח. Just the tip. בשבילי ה-XV והנירו הם פחות או יותר גבול אזור הנוחות שלי.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צפיתי פעם בתכנית שדנה בתופעת הקרוסאוברים, היה שם מי שטען שלכל אחד יש "מוח של זוחל" שבו טמונים האינסטינקטים הקדומים והקדמוניים ביותר שלנו.

המוח הזה גורס שגדול הוא חזק וגבוה הוא שולט ואת זה לא ישנה אף ניוטון עם חוקי הפיזיקה הטיפשיים שלו.

לכן גם אשתך הרגישה בטוחה ברכב שלפי הגדרה בטוח פחות ממה שהיא נוהגת בו.

אצלי תמצא אנטי לתופעה כשנהג רכב כזה נותן להרגשת ה"חזק שולטתתת 111" להשתלט עליו ואז הוא מצפצף על יתר שוכני הכביש, תוסיף על כך שכשיש אוטו כזה לפני הוא מונע ממני תצפית יעילה על חלקו המרוחק של הכביש - ותקבל סלידה מסוימת מהתופעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לשם כך תוכנית טלויזיה

לא קיבלת מכות מהגדול והחזק בכיתה?

ושלכושי יש יותר גדול.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנים הייתי אנטי ג'יפונים/קרוסאוברים בגלל כל הסיבות הידועות.

גם היום אעדיף לקנות משפחתית גדולה/סאלון על פני כמעט כל קרוסאובר. הקרוס-אובר היחיד שהייתי שוקל לקנות (בתקציב שפוי - לא מדבר על הליגה של X5 m50d וכאלה) הוא ה-3008 החדש, שבאמת עושה רושם של ג'יפון מעולה שלא נופל ממשפחתיות קומפקטיות/גדולות מצוינות בסביבות המחיר שלו.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תוסיפו אופציה, נדירה יותר, שקוני רכבים כאלה רואים קודם כל את השימושיות שבהם.

הם גבוהים יותר, ארוכים ורחבים קצת, נוח להושיב ילדים במושבי הבטיחות שלהם ונוח יותר לשבת גבוה יותר וגם לא תמיד עולים ממש הרבה יותר ממשפחתית.

זה כל מה שעמד לנגד עיניי כשבחנתי את הקטגוריה הזו (4-5 רכבים) וקניתי בסוף נירו.

הנירו פשוט היה הטוב מכולם כדיל כולל, שקלול כל התכונות. בראש הרשימה היתה דווקא הצניעות היחסית שלו.

זה לא אומר שאני לא מסכים עם הטענות לתופעת העדר.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הסיבות הפונקציונאליות וההגיוניות לרכישה של קרוסאובר, כל אחד מאיתנו יכול למנות.

לגבי מה שקורה בפורום עם השנאה לסגמנט הזה, זה נורא פשוט.

לשנוא ג'יפונים זה סקסי.

זה מעיד על רמת ההבנה הגבוהה של הכותב בתחום הרכב.

אם הוא שונא ג'יפונים, הוא אוטומטית הופך לנהג מהולל-משחיז צמיגים-מיישר פניות-אורח כבוד ברינג-מדריפט עם הנעה קדמית-חבר הכי טוב של קלארקסון-לא רואה ממטר את קוניגסג-מי זה בכלל שומאכר האפס הזה-משחב עומסי G בראש תוך כדי פנייה.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא שונא ולא אוהב, סתם נראה לי מיותר.

אבל לא בהכרח שמה שנראה לי מיותר, מיותר לאנשים אחרים.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צלחתי.

אני מקבל זה, לא מצליח להבין.

אני אמקד את זה:

לגובה של הקרוסים יש יתרון רציני בכל הנוגע לתחושת בטחון על הכביש לנהגים מסוימים, ולגישה לתוך הרכב עבור אנשים עם בעיות גב ו/או משקל.

זה נשמע לי ממש הגיוני, שלא לומר מתבקש, לשלם על כך פרמיה... אז איך זה שכ"כ הרבה רבים וטובים מוצאים בכך פסול? האם יש איזה קילר ארגומנט שמבטל את כל הנ"ל או שזה סתם hating?

האם הטענות לעיל אינן מובנות, או שקריות?

חמי עבר מסיוויק לקפצ'ור, אני רואה את ההבדל בכניסה/יציאה מהרכב עבורו וזה לא פחות מגיים צ'יינג'ר.

על אשתי וההעדפות שלה כבר העדתי.

לשניהם יש דרישות/העדפות שלא מדברות אלי בכלל באופן אישי (לא צריך כניסה גבוהה, לא צריך 'תחושת בטחון'), אבל זה לא שבגלל זה אני אעמיד פנים שהנ"ל פשוט לא קיימים בעולם האמיתי... רבאק, לפחות אחד מהנ"ל הוא ממש פיזבילי!

(1)צפיתי פעם בתכנית שדנה בתופעת הקרוסאוברים, היה שם מי שטען שלכל אחד יש "מוח של זוחל" שבו טמונים האינסטינקטים הקדומים והקדמוניים ביותר שלנו.

המוח הזה גורס שגדול הוא חזק וגבוה הוא שולט ואת זה לא ישנה אף ניוטון עם חוקי הפיזיקה הטיפשיים שלו.

לכן גם אשתך הרגישה בטוחה ברכב שלפי הגדרה בטוח פחות ממה שהיא נוהגת בו.

(2)אצלי תמצא אנטי לתופעה כשנהג רכב כזה נותן להרגשת ה"חזק שולטתתת 111" להשתלט עליו ואז הוא מצפצף על יתר שוכני הכביש, תוסיף על כך שכשיש אוטו כזה לפני הוא מונע ממני תצפית יעילה על חלקו המרוחק של הכביש - ותקבל סלידה מסוימת מהתופעה.

1. ברור לי למה היא הרגישה בטוחה יותר, לדעתי תחושת בטחון גבוהה --> יותר רוגע --> יותר בטחון בפועל, לי נראה שההפרשים כמו מרכז גובה גבוה יותר בטלים בשישים לעומת הנ"ל, אבל כאן זה כבר עניין של העדפה.

2. נו אבל מה זה קשור, גם אני שונא נהגי במו שחונים באמצע שתי חניות או מזגזגים על הכביש בשביל להראות שיש להם גדול יותר - אבל אני לא אתחיל לטעון שכל מי שהולך לקנות במו הוא כזה, או אצא נגד רכבי יוקרה בכלל. קרי: אני סולד מנהגים מפגרים, לא מהמכוניות שלהם...

זה לא אומר שאני לא מסכים עם הטענות לתופעת העדר.

ברור, גם עבורי יש פחות 'ניקוד רציונלי' (במטריקה האישית שלי כמובן) למי שהולך לרכוש קרוס בשביל לעשות פוזה על האמהות בגן לעומת מי שעושה זאת כי זה נוח לו יותר או משפר את תחושת הבטחון הכללית שלו על הכביש.

הבעיה בפורום היא שאנשים עפים על כל הסגמנט הזה כאילו מדובר בחרא רכבים, שזה... ובכן, זה פשוט בולשיט. לא מדובר בחרא רכבים, מדובר ברכבים שמתפשרים על אספקטים XYZ אבל טובים יותר באספקטים ABC, וכל אחד 'ינקד' או 'ימשקל' את XYZ/ABC ויבחר מה שמתאים לו.

זה נשמע לי ברור מאליו בפורום של חובבי רכב אבל איכשהו קרה וזה לא, עכשיו מילא כשזה טמקאים שמקשקשים ככה אבל רבאק יש אנשים די חריפים שעושים את זה, ומכאן ההודעה המקורית שלי וחוסר ההבנה שלי את הרציונל שעומד מאחורי התעופה על כלל הקרוסים ורוכשיהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, אמנם התגובה שלי נכתבה בצורה צינית, אבל אני רציני לגמרי.

אנשים אומרים "לא מבין מה טוב ברכבים האלה, גועל נפש" כדי לצאת יענו "מביני עניין".

לא ברור לי איך אנשים הגיעו למסקנה הזאת שלשנוא ג'יפונים הופך אותם לתותחי על מהחלל, אבל זה המצב.

דווקא מאנשים בפורום רכב, הייתי מצפה, בדיוק כמוך, להבנה קצת יותר רחבה שתדע לציין את היתרונות והחסרונות של רכב כזה.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...