Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אור ומשבר הג'יפוזה

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבעלים של קרוס אובר (טוסון) ושל משפחתית רגילה (קורולה) - ההבדלים זועקים לשמיים.

- לתוך הקורולה נופלים, לתוך הטוסון נכנסים

- מרווח. על הנייר לקורולה יש בסיס גלגלים גדול יותר (2.70 לעומת 2.67), אבל המושבים בטוסון רחוקים יותר מהרצפה מאשר בקורולה, בגלל הגובה, כך שבפועל מתקבל מרווח גדול יותר לרגליים.

- מטען - הרבה יותר קל להכניס את הקניות / המזוודות לתא המטען של הטוסון, שנמצא גבוה יותר וגם נגיש יותר, מאשר לזה של הקורולה, שדורש התכופפות וגמישות ידיים מרשימה כדי להגיע לפינות הרחוקות שבו.

- ראות - מעצם היותו גבוה יותר, הנהג רואה "יותר כביש", וזה נותן הרגשה בטוחה יותר בנהיגה.

אני לא פיזיקאי ולא יודע להתייחס להיבטים של בטיחות פאסיבית, ולכן לא ציינתי את הנושא הזה.

חשוב לציין שהקורולה עושה עבודה מצויינת, ואנחנו מאוד מרוצים ממנה. אני מתייחס אליה כאחת הנציגות הטובות בסגמנט שלה. עם זאת, לאור היתרונות שמניתי לעיל, הרכב שיחליף אותה יהיה כנראה קרוס אובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 312
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לדעתי הסיבה הבסיסית לרתיעה של חובבי רכב מקרוסאוברים היא שהם לא ״נופלים״ בקטגוריות הקלאסיות:

1. חובבי שטח טהרנים סולדים מקרוסאוברים כי מדובר ברכב שנראה כמו ג׳יפ אבל אינו מיועד לנסיעה בשטח.

2. חובבי כביש טהרנים סולדים מקרוסאוברים כי מדובר ברכב כביש עם מרכז כובד גבוה.

שאר האוכלוסיה קונים ונהנים. אני לא רואה מה הבעיה עם הרכבים האלה, וחוכמת ההמונים בהחלט מצדיקה את קיומם.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וצאו מהקטע של כניסה ויציאה, מעטים עובדים במשלוחים..

ובהיבט הזה, סטיישן שימושית בהרבה.

אבל אין בה שופוני, וזה בעיה.

אבא שלי רכש סדרה 1 לפני 3 שנים. אלא שעם הזמן הוא גילה שבגילו כבר קשה לו להיכנס ולצאת ממנה.

אז מכר אותה אחרי שנה, ורכש מאזדה 6 סטיישן, שהכניסה והיציאה ממנה היו לו מאוד נוחות.

אלא שבצרכים שלו (99.9% מהזמן בתוך העיר, ולבד) יש לה חיסרון מהותי מבחינתו בדיעבד וזה האורך הכולל, שהוא גדול למדי.

היום כשהוא שוב חושב על החלפה בגלל זה, ובגלל שהוא מזדקן והרכב לא נעשה יותר גבוה (או בקיצור אותו קושי הולך ומתגבר),

ג'יפון סטייל טיגואן/3008 הוא קלאסי בשבילו,

-הכניסה והיציאה נוחה

-קצר משמעותית ממשפחתיות גדולות (20-30 ס"מ שמשמעותיים בעיר)

-לא פחות מרווח עקב מימד רוחב דומה (לפחות על הנייר)

-תא מטען לא פחות גדול ושימושי מהסטיישן הנוכחית שלו ככל הנראה.

ולגבי חסרונות דינמיים, אני בספק אם אי פעם הוא בכלל ירגיש את ההבדל.

אז יש לא מעט אנשים שהיתרונות הללו דווקא מאוד מדברים אליהם, וסטיישן אולי שימושית יותר בדברים מסויימים,

אבל זה כן יכול להגיע עם חסרונות מסויימים.

אה ויצא לי גם לנהוג/לרכוב תקופה באופן יומיומי במסחריות/משאיות, וגם באופנוע די גבוה.

היום ברכב חסר לי מאוד היתרון של הגובה שכן מאפשר לצפות הפתעות פוטנציאליות הרבה לפני שהן

מגיעות אליך, וזה בעיני יתרון משמעותי בנהיגה עם משמעות בטיחותית גבוהה (לא שזה עוזר למצב בכבישים כן?

אני מדבר בהנחה והאוחז בהגה אשכרה נוהג ולא רק מתפעל את הרכב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- מטען - הרבה יותר קל להכניס את הקניות / המזוודות לתא המטען של הטוסון, שנמצא גבוה יותר וגם נגיש יותר, מאשר לזה של הקורולה, שדורש התכופפות וגמישות ידיים מרשימה כדי להגיע לפינות הרחוקות שבו.

זה מכיוון שהקורולה סדאן והטוסון האצ'בק. אם היית לוקח רכב האצ'בק אחר אל מול הטוסון ההבדלים הללו לא היו קיימים.

אני חייב להבין רגע מדוע רכב גבוה יותר מקל את החיים על מי שיש לו בעיות גב? אני בעצמי סובל מבעיות גב ולא זכור לי שהכניסה והיציאה מריינג' רובר או טיגואן היו נוחות יותר מאשר כניסה ויציאה מ A CLASS. להפך, הכניסה לריינג' הייתה בהפרש פחות נוחה מכל רכב שנסעתי ונהגתי בו עד היום.

מי שכתב שנוח יותר להושיב ילדים בקרוסאובר, משום מה אני בטוח שיותר נוח להושיב ילדים בברלינגו עם דלת הזזה, או מאזדה 5 עם דלת הזזה מאשר ב IX35 או Q7.

אני דיי חושב שהשיקול המשמעותי למרבית האנשים הוא הפוזה ולאחר מכן גובה, נוחות, ותחושת בטחון על הכביש.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רק עניין של זמן עד שהקרוסאוברים יתפסו במלואם את מקום המשפחתיות, ויהפכו למעשה למשפחתיות "החדשות".

במיוחד שפערי המחירים קטנים. יש שם לרוב יותר מקום לנוסעים ולמטען, ואם כמו שנאמר מקבלים על הדרך גם תנוחת ישיבה גבוהה, ויותר פח בעבור (כמעט) אותו הכסף, אז why the fuck not...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיית מרכז הכובד הגבוה מקבלת כיום פיתרון בדמות מתלים טובים מבעבר ושלל פתרונות אקטיביים ופסיביים,

כך שעבור הנהג/נוסע הממוצע שאיננו בודק את גבולות האחיזה הצדית של האוטו על בסיס יום יומי

יש היגיון גדול במילוי החלל הזה של 1.6 על 4.5 מטר גם לגובה.

זה שלאנשים מסוימים קשה עם שינוי, זאת כבר שאלה על התנהגות אנושית :-)

היה ונותר תמיד מקום לביקורת על רכבים שמתיימרים להיות מה שהם לא,

ויש מקום לביקורת על קרוסאוברים שהשימושיות שלהם פחותה משל אחיהם ה״רגילים״ -

כשהעיצוב בא על חשבון הנפח הפנימי, למשל.

וכמו שכתבתי במספר מקומות, תנוחות הישיבה/כניסה/יציאה הן נושא משמעותי ולא מבוטל אצל אנשים מבוגרים ובעלי בעיות גב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להבין רגע מדוע רכב גבוה יותר מקל את החיים על מי שיש לו בעיות גב? אני בעצמי סובל מבעיות גב ולא זכור לי שהכניסה והיציאה מריינג' רובר או טיגואן היו נוחות יותר מאשר כניסה ויציאה מ A CLASS. להפך, הכניסה לריינג' הייתה בהפרש פחות נוחה מכל רכב שנסעתי ונהגתי בו עד היום.

מי שכתב שנוח יותר להושיב ילדים בקרוסאובר, משום מה אני בטוח שיותר נוח להושיב ילדים בברלינגו עם דלת הזזה, או מאזדה 5 עם דלת הזזה מאשר ב IX35 או Q7.

אני דיי חושב שהשיקול המשמעותי למרבית האנשים הוא הפוזה ולאחר מכן גובה, נוחות, ותחושת בטחון על הכביש.

לצערי, גם אני סובל מבעיית גב (מזדקנים..).

ואכן כניסה ויציאה לרנו קפצור של אשתי נוחה יותר עבורי, (המושבים בכלל חלום) בדגש על הכנסת הילדים וחגירתם במושבי בטיחות, אין צורך להתכופף מטה.

הילדים גם שמחים יותר לנסוע בקפצור,בעיקר בגלל הגובה, שמאפשר להם לראות מהחלון את הנעשה בחוץ

שיקול הרכישה של הקפצור, מצד אשתי היה בעיקר העיצוב החיצוני והפנימי, נוחות סביבת הנהג, פחות עיניין אותה התנהגות כביש, זווית גלגול וכו.

יאמר לזכותה , כן התעקשה על גיר ידני.

וכל זאת בהשוואה מול המיצובישי לאנסר ספורטבק שלי.- שמשמשת כרכב העיקרי בבית.

על המאזדה המונמכת אני בכלל לא ארחיב (כניסה היא צניחה למושב, יציאה בכלל), אבל היא לא הרכב המשפחתי/ עיקרי בבית, ונדיר שהילדים (או כל אדם אחר) נוסעים בו עימי.

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלג'יפון יש יתרון פרקטי אחד שבאמת ראוי לדבר עליו וזה נוחות הכניסה והיציאה. אם מישהו רוכש ג'יפון על בסיס הקריטריון הזה - אני לגמרי מבין.

אבל משהו אומר לי שאנשים רוכשים ג'יפון בעיקר ממניעי מראית-עין, ממניעי בטיחות (שהם במקרה הטוב עורבא פרח, ובמקרה הרע באים על חשבון בטיחותם של הזולת) וממניעי מרווח פנימי, שהוא לא בהכרח גדול יותר מזה של רכב משפחתי.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגובה של הקרוסים יש יתרון רציני בכל הנוגע לתחושת בטחון על הכביש לנהגים מסוימים, ולגישה לתוך הרכב עבור אנשים עם בעיות גב ו/או משקל.

מיני ומיקרווואנים נותנים לזה מענה גם.

ג'יפון זה בסה"כ מיקרוואן מעוצב. אין שום רע ברכב מעוצב, גם אם זה בא עם פשרות פונקציונאליות, כפי שקורה עם מוצרים שהעיצוב הוא מטרה אצלם.

קרוסאובר זו רכישה הרבה יותר הגיונית ממה שהתחיל את הטרנד, רכישת כלי 4X4 לנהיגה בעיר. כל פאקצות ופאקצי צפון ת"א נסעו אז על טרופרים למיניהם ברחבי העיר. רכבים גסים, בזבזניים ולא נוחים. יחסית אליהם ספורטאז' זה רכב מאוד הגיוני.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

פשוט מאוד, כשהרכב גבוה יותר, ככה אתה פחות מתכופף בעת העמסת צאצאים וכניסה/יציאה.

אם לטענתך אתה לא מרגיש הבדל בין רכב קטן לריינג', אז חביבי...אין לך בעיות גב משמעותיות.

ברלינגו ומאזדה 5 הן דוגמאות טובות יותר כי הן גם גבוהות ממשפחתית רגילה וגם יש להן מפתח דלת גדול שעוד יותר מקל את הפעולה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת לאחר שיצא לי לנסוע בספורטאג' 1.6 כמה פעמים אני לחלוטין יכול להבין למה הוא נהפך לרב מכר.

נעזוב רגע את עניין הפוזה בצד, אם כי אי אפשר להתעלם ממנה במכלול השיקולים של רוכש הרכב הישראלי, הספורטאג' הוא רכב משפחתי נהדר. כיף מאוד לשהות בו, וכיף מאוד להתנייד בו. לגובה שלו יש הרבה פלוסים שכבר ציונו ולכן הוא מבחינתי בחירה מאוד לגיטימית.

מה שמפריע לי יותר מאנשים שרוכשים ג'יפונים הוא אנשים שנוהגים בג'יפונים. מה שכן אני לא יודע אם ההבחנה שלי היא נכונה או שהם סתם בולטים לי בעין. אני קיבלתי את התחושה שהפוזה מחלחלת להם גם להרגלי הנהיגה וזה מתבטא למשל ב"תזוז לי מהנתיב אוטו קטן" או "מגיע לי שתי חניות כי אני גבר".

מעניין אם התחושה שלי באמת מבטא את המציאות או שהם סתם בולטים לי.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב. לגבי רכב גבוה, את הדברים הללו כתבתי ב-2005 על הסניק:

אופן כללי ומניסיון מוגבל (מהשכרה) מדובר ברכב שלא הבנתי בשביל מה הוא טוב עד שהייתי צריך להתנייד עם תינוקת. לניוד משפחתי הוא נוח, מאוד מרווח (אפשר לשים את העגלה על הרצפה לפני המושבים האחוריים) עם הרבה מקום אחסון, קל להטענה (גבוה), כאשר משטח המטען האחורי יכול לשמש גם כשידת החתלה (אחלה), ובמקרה הצורך אפשר לעבור לתינוק שבמושב האחורי בתוך הרכב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו ונזרום על הטענה שרכב גבוה משפר את שדה הראיה ( ועל הדרך דופק את אלה שנוסעים ברכב רגיל, אבל לא בזה עסקינן).

היתרון היחסי הזה ימשך כל עוד יהיו בעלי קרוסאוברים ובעלי משפחתיות, אבל ברגע שכולם יעברו לקרוסאוברים היתרון היחסי הזה יתפוגג ואז מה?

יגיעו אל השוק קרוסאוברים פלוס, שיוגבהו בעוד עשרה סנטימטרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קצת כמו היתרון הבטיחותי כשמתנגשים ברכב משפחתי. כן, זה יתרון, אבל הוא:

א. בא על חשבון הזולת.

ב. נובע רק מכך שלא לכולם יש ג'יפון, ולכן יצטמצם עם העליה באחוז הג'יפונים בכביש.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד נוהג על מכוניות מיני אבל לפני כמה ימים קיבלתי בהשכרה ברומניה דצ'יה דאסטר (דיזל ידני).

שנאה בסיסית לקטגוריה יש לי, אבל זרמתי.

אז ההגה ממש כבד בנסיעה מהירה וחניה וזה לא נוח, המרכב מתנדנד נורא בכל הילוך ראשון והורדה לשני, מתנדנד בנסיעה מהירה וממש מפחיד לנסוע ליד משאיות בכביש מהיר בגלל זה, רועש, קופצני.. הכל פשוט גרוע. איך אפשר להגיד שזה מרגיש יותר בטוח ומשרה בטחון?

אני מניח שהדצ'יה דיי גרועה יחסית לרכבי שטח אחרים כרכב כביש, אבל עדיין גם אם יש להם רק רבע מהבעייתיות הזאת, אני לא רואה איך אפשר להגיד שרכב גרוע דינאמית כלכך משרה בטחון.

ולא הרגשתי יתרון בכניסה/יציאה לאוטו או ראות. נראה לי מספיק הגובה הנחמד של רכבי מיני לעומת הישיבה באסלה שיש בחלק מהרכבים האסייתים.

עריכה אחרונה על ידי liorwohl

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...