Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תופעה של נהגים שעוברים בירוק כאילו הרמזור מורה לעבור את הצומת ב5 קמ"ש

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום. זה כבר תקופה שאני רואה את הדבר הכל כך מעצבן הזה שנהגים עוברים בירוק ולפעמים זה גם משאיות\רכבים גדולים שלא רואים כ"כ מה הולך לפניהם , חוצים רמזור ירוק במהירות כ"כ איטית שכשאתה חוצה יחד איתם אתה כבר בתוך הצומת ברמזור אדום גם אם חצית בירוק מלא.

היום קרה לי משהו דומה ובאמת שאני די מופתע מעצמי שלא עשיתי לנהג הזה "שיחת נו, נו נו". (לא מעוניין בהטפת מוסר וסיכונים, תודה).

הבחור עם משאית קטנה נוסע בערך כ5-10 קמ"ש בירוק מוחלט ואני אחריו, איך שאני מסתכל אני כבר בצומת באדום מלא. חציתי בירוק מוחלט, כן? אבל המרחק עד שעברתי את הצומת המסכנה הזאת בגלל האידיוט הזה גרם לכך שהרמזור היה באדום מלא כבר ואנחנו עדיין בצומת. אגב, הייתה מצלמה אך אני לא בטוח בכלל שהיא פעילה למרות שאני לא עברתי באדום, אבל עדיין.

מה עובר על נהגים כאלה? אני לא מבין את הדבר הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

או שתעקוף הרבה לפני ותהיה בנתיב השמאלי.

כשאחרי הצומת אתה חוזר לימין.

או שתשמור ממנו מרחק גדול כך שתוכל להיות בקשר עין עם הרמזור.

אם אני עומד בצומת אחרי משאית\ אוטובוס, אני תמיד שומר מהם מרחק כך שאני יכול לראות את הרמזור.

וגם אני לא מופתע במידה והרמזור החליט להתחלף.

ומיותר כול הסדרת חינוך שרצית להדגים לנהג.

הנהג נמצא בנתיב הימני ורוצה להאיץ לאט, זכותו המלאה.

אם אתה ממהר ורוצה לצאת ראשון מהרמזור, תעשה חישוב הרבה קודם לכן ותתמקם על השמאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אם מצלמת רמזור מצלמת אותך שכבר ניהיה אדום מלא.

שניה אחרי שנכנס אדום מלא. זה מה שלימדו אותי בקורס נהיגה מונעת [emoji41]

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כנהג משאית בין היתר, יכול לנסות ולהסביר את התופעה.

אם המשאית עמוסה, ברגע שתאט אותה כמו שאתה מאט עם משאית ריקה או רכב רגיל, הסחורה בקלות יכולה להתהפך והנזק יעלה לבעלים הרבה כסף. המרווח בטחון של משאית עמוסה הוא צריך להיות מאוד גדול, ולכן הנסיעה האיטית בצמתים.

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא רק משאיות, זה גם רכבים פרטיים.

נתתי דוגמה חיה למה שהיה היום מכיוון שהיציאה שלו הייתה נורא איטית אפילו לרכב שהוא לא פרייבט.

אני רוצה לדעת משהו, בהנחה ואין לפניך משהו שמגביל אותך אבל מאחוריך כן יש נהגים, מדוע אתה יוצא מהרמזור בירוק בצורה מאוד מאוד איטית?

ברור לי שאני לא מצפה לרייסים ברמזור, כן? אבל למה לצאת כל כך לאט מה גם שישנם רמזורים מאוד מהירים ואתה סתם נתקע ללא סיבה.

אדי, אולי אתה נהג משאית צדיק, המשאיות שנוסעות באיזור שאני עובד מגיעות לפעמים למהירויות של 80 לפחות בכבישים עמוסים בעבודה ותנועה של אנשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אם מצלמת רמזור מצלמת אותך שכבר ניהיה אדום מלא.

לא. סלילי המצלמה נמצאים בקו המעבר חציה (רואים חריטות בכביש עם ציפוי אספלט) והמצלמה מופעלת לרוב בין 1-2 שניות לאחר אור אדום מלא.

שניה אחרי שנכנס אדום מלא. זה מה שלימדו אותי בקורס נהיגה מונעת [emoji41]

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

אין צורך כמובן בקורס כיוון שמה שמפעיל את המצלמה אלו למעשה הסלילים שנמצאים על הכביש. עלייך לעבור עם הרכב לאחר שיש אור אדום מלא 1-2 שניות ורק אז המצלמה "מופעלת" ומצלמת אותך.

אם הוא נכנס לצומת כאשר הרמזור היה ירוק, התשובה היא לא.

מן הסתם, כיוון שלא הפעיל את הסלילים לפניי כניסת הצומת באור אדום.

כל עוד חצית אותם כשהיה ירוק, הכל בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתתי דוגמה חיה למה שהיה היום מכיוון שהיציאה שלו הייתה נורא איטית אפילו לרכב שהוא לא פרייבט.

אני רוצה לדעת משהו, בהנחה ואין לפניך משהו שמגביל אותך אבל מאחוריך כן יש נהגים, מדוע אתה יוצא מהרמזור בירוק בצורה מאוד מאוד איטית?

ברור לי שאני לא מצפה לרייסים ברמזור, כן? אבל למה לצאת כל כך לאט מה גם שישנם רמזורים מאוד מהירים ואתה סתם נתקע ללא סיבה.

אדי, אולי אתה נהג משאית צדיק, המשאיות שנוסעות באיזור שאני עובד מגיעות לפעמים למהירויות של 80 לפחות בכבישים עמוסים בעבודה ותנועה של אנשים.

מספיקה פעם אחת שאתה יוצא ברמזור ירוק לצומת ומישהו שחצה באדום נכנס בך ב70 קמ"ש ובפעם הבאה תצא בירוק לצומת לאט - מניסיון לא צריך יותר מפעם אחת.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם ברכב וגם ברגל, כשהרמזור ירוק צריך להסתכל לצדדים ולראות שהצומת פנוי לפני שעוברים. יש אנשים שזה לוקח להם טיפה יותר זמן.

ממשאית אתה לא יכול לצפות להאיץ כמו רכב רגיל ואם יש עוד נתיב, עדיף להיות שם ולא אחרי המשאית כי היא חוסמת את שדה הראיה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לתת לעצמי זמן לוודא שהצומת פנוי ויישאר פנוי מנהגים שחוצים באדום. נכנסים לצומת לאט, ורק כשמוודאים שהוא ריק - מאיצים.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה הזאת מרגיזה גם אותי. זה קורה הרבה פעמים בצמתים בהם ניתן לראות בבירור שהתנועה בדרך החוצה כבר עצרה, והנהגים ממשיכים להאיץ באיטיות גם הרבה אחרי הצומת, כך שהסיבה היא מש לא זהירות.

זה גורם הרבה פעמים ל"פספוס" של רמזור שלא היה קורה אם הנהגים היו מאיצים בצורה נורמלית.

בכלל, יש הרבה התנהגויות מהסוג הזה שגורמות לכביש עמוס קלות להגיע למצב של פקק עומד בכל פעם מחדש.

אושריקו, אין מה לעשות. רוב האנשים בארץ לא יודעים לנהוג.

עריכה אחרונה על ידי RedLabel

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...