Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת פולי מנוע לפורד מונדאו 2010

ehud1979
שימו לב! השרשור הזה בן 1702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יכול לומר לך בוודאות, שתחליפי עלה לי 450 שקל כולל מע"מ. החלפתי בדיוק לפני חודש וחצי, בעקבות רעש קרקוש מעצבן.

אם עשיתי בשכל לגבי התחליפי ימים יגידו, אבל בינתיים הכל פיקס.

תחילה הלכתי למוסך מורשה, והמחיר שלו הבריח אותי מיד..

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו לא יודע לומר, עשיתי גיחה מהעבודה, והחזירו אותי. אחרי שעה וחצי-שעתיים התקשרו לומר שמוכן :)

כך שלא יצא לי לבחון את החלק.

מה שכן, הרעש חדל והאוטו חרישי מתמיד.

אם אני לא טועה גם עשו לי הנחה, נראה לי שילמתי 420 בסוף.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שקורה בפולים שמורכבים משני חלקים, החלק החיצוני מתחיל להחליק ביחס לפנימי וזה גורם לרעשים.

אם הפולי התחליפי לא כוולל את המשכך, אז אין מה שיחליק והוא אף פעם לא ירעיש.

אבל המשכך הזה לא נמצא שם סתם, הוא אמור להפחית רעידות ועומס מהרצועה בשינויי סל"ד חדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לומר לך בוודאות, שתחליפי עלה לי 450 שקל כולל מע"מ. החלפתי בדיוק לפני חודש וחצי, בעקבות רעש קרקוש מעצבן.

450 ש"ח זה כולל עבודה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. כולל הכל.

גש לקבל הצעת מחיר ממוסך לא מורשה. אתה תראה שהמחיר שנתנו לך במורשה יתקזז פי 2 לפחות.

סתם לצורך השוואה, החלפתי אטם מכסה שסתומים במורשה, עלה כ1000 שקל!! במוסך לא מורשה עולה אמרו לי שהיה עולה אצלם כ350-400.

החלפת תושבת הידראולית עלתה 1200 שקל (אם כי בזה אני לא מצטער ששמתי מקורית), תחליפי היה עולה הרבה הרבה פחות.

המחירים במורשה לפעמים פשוט הזויים, בגלל זה תמיד כדאי לבדוק מסביב לפני שמחליטים לאשפז את הרכב. מה גם שלא תמיד חלקים תחליפיים הם גרועים, זה מאוד תלוי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. כולל הכל.

גש לקבל הצעת מחיר ממוסך לא מורשה. אתה תראה שהמחיר שנתנו לך במורשה יתקזז פי 2 לפחות.

סתם לצורך השוואה, החלפתי אטם מכסה שסתומים במורשה, עלה כ1000 שקל!! במוסך לא מורשה עולה אמרו לי שהיה עולה אצלם כ350-400.

החלפת תושבת הידראולית עלתה 1200 שקל (אם כי בזה אני לא מצטער ששמתי מקורית), תחליפי היה עולה הרבה הרבה פחות.

המחירים במורשה לפעמים פשוט הזויים, בגלל זה תמיד כדאי לבדוק מסביב לפני שמחליטים לאשפז את הרכב. מה גם שלא תמיד חלקים תחליפיים הם גרועים, זה מאוד תלוי .

זה נכון אבל תושבת הידראולית לא הייתי הולך על תחליפי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד צריך להשוות מחירים אבל של דברים זהים.

לדוגמא החלפת אטם מכסה שסתומים או פולי מנוע מקורי במוסך מורשה ובמוסך כללי.

אתה נותן דוגמאות של חלקים מקרויים מול תחליפיים.

ברור שתחליפי יותר זול, הוא גם ב 99% פחות טוב לכן זו השוואה לא הוגנת.

פולי מנוע למשל בלי משכך גומי (אם הוא אכן כזה, לא יודע) אני לא הייתי שם אם המקורי היה עם משכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון אבל תושבת הידראולית לא הייתי הולך על תחליפי

בדיוק, ולכן ציינתי זאת :) בתושבות עדיף מקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר של חלק מקורי במורשה לדעתי יותר גבוה בלי שום קשר.

המורשה כן מציע תחליפי לפעמים וגם אז המחיר הזוי.

אבל רוב הזמן הם לא מציעים תחליפי, ולרוב אנשים מתפתים לשים חלקים לא מקוריים ולכן לא מן הנמנע שההשוואה תהיה בין מקורי לתחליפי (לא הוגן אבל זה מה יש :roll: ) . אם רוצים לחסוך מורשה זאת לא הכתובת.

את ההחלטה האם לשים חלק מקורי או לא אני לוקח במקום, והתייעצות אף פעם לא מזיקה. בעל מקצוע טוב וישר לא ישקר לגבי העניין.

אני סבור שגם אם נשווה מקורי מול מקורי, מורשה מול לא מורשה, יהיה הבדל נחמד במחיר.

אגב, סתם לדוגמה, התעניינתי בהחלפת מדחס, הציעו לי מדחס מקורי במחיר של כ4000 שקל, וגם הציעו לי תחליפי בכ3000 שקל. לדעתי שני המחירים מנופחים להחריד, מה גם שהדיאגנוזה הייתה שגויה, המדחס פיקס!

ויש את העניין המעצבן הזה, שנתקלתי בו לא פעם של פתיחת כרטיס על בדיקה, עם חיוב של 300 שקל שלא יורד במקרה של תיקון.

פשוט מאסתי בהתנהלות המעצבנת הזאת. גם לוקחים המון כסף בכללי גם משחילים לך על בדיקה, העיקר שיש מזגן ותמי 4 בחדר ההמתנה.

עם זאת יש לציין, כי המחירים בין מוסך למוסך (מורשה) משתנים, ואני מתאר את החוויה שלי מול המוסך המקומי. אין בכוונתי להכליל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב בוקי וגם בפותח השרשור, אם תרצו שאצרף אתכם לקבוצת הwhatsapp של בעלי הפוקוס/מונדאו/פורד שלח לי טלפון בפרטי :)

אבל אני מזהיר אתכם זה לא לחלשי לב. בנוסף לענייני רכב אנחנו גם מדברים שם המון שטויות :lol:

לפני כמה ימים היה מפגש ממש נחמד (שבעוונותיי הרבים לא הגעתי אליו) באצטדיון רמת גן של מונדאואים ופוקוס אחת :) , ויהיה נחמד אם המפגש הבא יטפח קצת .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

הי,

זקוק בדחיפות לפרטי המוסך שמחליף פולי למונדאו ב 450 ש"ח.

תודה רבה, נדב, 052-2500572

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...