Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - סקודה קודיאק

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא הבנת אותי, אני לא פוסל אלא אומר שאם כבר אני משקיע ומוסיף כסף עבור חווית נהיגה, עדיף להוסיף עוד קצת ולקבל את הדבר האמיתי.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאוטלנדר,

אין הרבה "משוגעים" שהיו שמים 180K ש"ח על אאוטלנדר.

אני לא בדקתי ברשומות אך אני מניח שרוב הרוכשים של האאוטלנדר קנו את גירסאות הבסיס שעלו 130-140K ש"ח במבצעי שקר כלשהו או יד-1 0ק"מ, או גירסאות ה-7 מושבים (למי שבאמת חייב, לא כמוך) בעוד 10-15K ש"ח.

היתר (ונראה לי שזה הרוב) לקחו אותו בליסינג עקב חוסר ברירה, אצלנו למשל מי שרצה ספורטז' (שעולה פחות על הנייר) היה צריך להוסיף עוד מאות ש"ח לחודש, שלא לדבר על המחיר שהיו צריכים להוסיף על מאזדה CX5.

התמחור של האאוטלנדר לציי הרכב אגרסיבי מאוד.

אם הבחירה היא בין אאוטלנדר צפוף ומיושן לבין סקודה קודיאק באותו המחיר (גם אם רמת האבזור של הסקודה נופלת פה ושם) אני לא חושב שיהיו הרבה שיבחרו במיצובישי, ולו רק בגלל התדמית ובגלל שניתן לקנות אותה בגירסת הבסיס ב-130K ומבחוץ אף אחד לא ישים לב (מה לעשות, רוב הרוכשים רואים ברכב כהצהרת הון ניידת, או במילים אחרות שופוני יא שכן).

מי שבאמת חייב 7 מקומות, ולא אכפת לו משופוני, יבחר בסיטרואן פיקסו בכל מקרה, הוא עדיף גם על האאוטלנדר וגם על הקודיאק..

אני מוכן להמר שהיו ויהיו יותר מכאילו שישימו 180 על קודיאק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקודיאק 2.0, בגרסת סטייל ומעלה, יש מערכת DCC שמשנה את כיול המתלים.

כך שההבדל בין 1.4 ל-2.0 ליטר הוא לא רק בנפח המנוע (אגב, ה-2.0 ליטר מגיע רק עם 4x4).

לגבי המחיר, אין ספק שהוא גבוה. כל אחד "יעשה" לעצמו את החשבון לכדאיות הרכישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכות הבטיחות בקודיאק:

http://www.skoda.co.il/models/kodiaq/

מערכות הבטיחות באוטלנדר:

http:// http://www.mitsubishi-israel.co.il/models/outlander/

עריכה אחרונה על ידי shai_ka
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי ידע שלאאוטלנדר יש קהל כ"כ נאמן ופאנאט שנעמד על רגליו האחוריות להגן עליו מול מי שבא לטעון שיש טובים ממנו.

אני חושב שלו נשיא מיצובישי העולמית היה קורא את השרשור, היה משפשף את עיניו לנוכח המחזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשעשע בכל הסיפור זה שהבחור טוען להתלבטות לגבי החלפה של האאוטלאנדר בקודיאק. מצד שני, כותב פוסט באמצע השרשור של השוואה (חד צדדית ומאוד לא אובייקטיבית כמובן) בין השניים ומשכנע את עצמו שההבדלים כמעט לא קיימים (מבטל יתרונות כמו מנוע חזק משמעותית כי תגובת המצערת הראשונית לא חדה בקודיאק ובאאוטלנדר כן, הרי אם 0-5 קמ"ש כלכך מהיר באאוטלאנדר אין למה להזכיר את 95 הקמ"ש הנותרים. או איכות חומרים דומה (ומסרב להודות שקונסולת מזגן שנמצאת גם באטראז' לא מעידה על איכות).

אם אתה כלכך בטוח ברכב שלך, למה אתה מזהם את השרשור הזה? לא מנסים לפגוע בך אישית. אתה מחזיק במניות במיצובישי? אתה עיצבת את הרכב הזה? חלאס להיות כזה פאן בוי פנאט. נו שווין, קודיאק זה לא שדרוג בשבילך לעומת האאוטלאנדר. תניח לשרשור הזה לנפשו ובאמת, מאחל לך שתהנה באאוטלאנדר, ועוד שלוש שנים כשתמכור אותו מאחל לך רכב שבאמת יפתח לך אופקים מוטוריים חדשים, שיבהירו לך על מה דובר פה בשרשור הזה.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, ההשוואות בין אוטלנדר לקודיאק מורידות מן הערך של הראשון וזה לא מוצדק, כי במבט רחב יותר על יצע בסגמנת, לא מגיע לאוטלנדר להיחשב כי אוטו לא מוצלח. פשוט במקרה של קודיאק מדובר בדבר חדש וסוג של עליית מדרגה קטנה. ברור שגם לחברות אחרות תוך שנה-שנתיים יהיה מענה לדובון היפה הזה.

' (1997) past: Honda Civic 1.4 SE

2016 now: Skoda Yeti 1.2 TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שוקל בשיא הרצינות להחליף את האאוטלנדר בקודיאק ולכן אני שואל הרבה שאלות ומתעניין בהשוואה של שני הדגמים. אם לא שואלים, לא יודעים... הקטע שכל דבר שאני כותב נשמע לכם כמו מסע פרסום לאאוטלנדר. יש לי זמן לנסיעות מבחן רק בימי שישי, אני צריך להתקשר ולתאם יום פנוי, זה לא מהרגע להרגע אז בינתיים אני שואל ובודק. וכשאני רואה שמישהו כותב שאאוטלנדר זה חתיכת פח שמובילה מנקודה לנקודה, זה צורם לי. מה לעשות?

רציתי למשל לפתוח דיון עם סקר עבור בעלי סקודה, עם השאלה למי יש רכב תוצרת סקודה 5 שנים שלא ראה מוסך. וזאת על מנת כדי לבדוק את האמינות של סקודה. אבל לכולם זה היה נראה ש"הוא רוצה להראות שהאאוטלנדר שלו הכי אמין". אז לא. אני באמת מתעניין ברכישת קודיאק, ועמכם הסליחה.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר כאן על רכב לא מוצלח.

מדובר על רכב מיושן שלא התחדש מ 2007

למיצובישי יש בעיה עם כסף וככה זה נראה.

אני מאמין שאם סקודה לא תוציא עדכונים לקודיאק עד 2027, הוא יהיה מיושן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צורם לך? בחייאת דינאכ, כולה אוטו. חבר פורום מאד ותיק פה סבור, לאחר שדווקא התנסה לא מעט עם האוטו, שג'ולייטה היא מכונית די מחורבנת. אני, למשל, סבור ההיפך. אתה רואה אותי יוצא למסעות יח"ץ? דעה יש לכל אחד, בחלקה מנומקת, בחלקה לא. אם היא מנומקת - גם אם אתה לא מסכים אתה, זה לא אומר שצריך לקפוץ מכל פיפס.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שוקל בשיא הרצינות להחליף את האאוטלנדר בקודיאק ולכן אני שואל הרבה שאלות ומתעניין בהשוואה של שני הדגמים. אם לא שואלים, לא יודעים... הקטע שכל דבר שאני כותב נשמע לכם כמו מסע פרסום לאאוטלנדר. יש לי זמן לנסיעות מבחן רק בימי שישי, אני צריך להתקשר ולתאם יום פנוי, זה לא מהרגע להרגע אז בינתיים אני שואל ובודק. וכשאני רואה שמישהו כותב שאאוטלנדר זה חתיכת פח שמובילה מנקודה לנקודה, זה צורם לי. מה לעשות?

רציתי למשל לפתוח דיון עם סקר עבור בעלי סקודה, עם השאלה למי יש רכב תוצרת סקודה 5 שנים שלא ראה מוסך. וזאת על מנת כדי לבדוק את האמינות של סקודה. אבל לכולם זה היה נראה ש"הוא רוצה להראות שהאאוטלנדר שלו הכי אמין". אז לא. אני באמת מתעניין ברכישת קודיאק, ועמכם הסליחה.

לשאלתך, יש לי סקודה (סופרב) כבר 5 שנים.

במהלכן, פרט לטיפולים שוטפים, ביקרתי פעם אחת לתיקון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שבאמת חייב 7 מקומות, ולא אכפת לו משופוני, יבחר בסיטרואן פיקסו בכל מקרה, הוא עדיף גם על האאוטלנדר וגם על הקודיאק..

כמעט כל מי שמתעניין ברכב עם 7 מקומות הוא הורה לילדים. ככזה, הבטיחות חשובה לו במיוחד. לפיקסו אין אף מערכת בטיחות אקטיבית מקורית (אלא אם סיוע בחניה נחשב).

כך שכרכב משפחתי הוא נחות מאוד לעומת השניים האחרים.

לדעתי הצרכן הישראלי צריך להעניש ייבואנים שבוחרים להביא דגמים חדשים או מחודשים מופשטים ממערכות הבטיחות שיש להם בחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...