Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טלפונים חכמים אנשים טפשים

MikMan
שימו לב! השרשור הזה בן 2484 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין הבדל בין דיבור "מותר" ל"אסור", בכל הנוגע לפגיעה בריכוז. מהבחינה הזו התנפלות על מי שמחזיק טלפון ביד מיותרת לגמרי. מי שרוצה להפחית ובצורה משמעותית את אובדן החיים והממון הכרוכים בתאונות, צריך לאסור חוקית כל שימוש בטלפון בזמן נהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעדכון גרסת IOS הבא של אפל אמור להיות לטלפון ״מצב נהיגה״ - כל שיחת טלפון תושתק ותישלח הודעה באופן אוטומטי של ״אני נוהג״. לדעתי זה גם כיוון טוב לצמצום הבעיה.

אני משתמש בדיבורית , אך נמנע באופן חורץ משיחות חולין/שיחות שאינם דחופות. בשביל הודעות אני אפילו לא טורח להרים את הטלפון בשביל לראות מי שלח לי הודעה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מטריד אלה שתקועים ברמזור ירוק כי הם שקועים בוואצאפ. אז אני בעד אפליקציה חדשה מובנית לרכב, שתתריע בכל פעם שהרמזור יתחלף לירוק (בישראל לא רלוונטי, ממילא כולם יצפרו לך)

אם כבר אפליקציה, אז אני בעד אפליקציה שתפתח טוב טוב את העיניים של הנהגים כשהם יושבים ליד ההגה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד אפליקציה שתזהה רכב נוסע (או עומד עם D או R משולב) ווואצאפ פתוח, ותתן 230 וולט על רשת שפרוסה על מושב הנהג דרך ממיר מתחים.

יעבוד הרבה יותר טוב ממובילאיי, בכל זאת תוצר של מאה שנות טיפולים פסיכיאטריים.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי SMS בנהיגה, חברים, הוואטספ הוא אשם. כל כך הרבה קבוצות, כל כך הרבה דיבורים חשובים , אתה באמת יכול לעמוד בפיתוי בנהיגה אפילו? לדעתי, צריך לסגור קודם כל את וואטספ, הם האשמים הראשים.

כן אתה יכול, דחיל ראבק, מה כל כך חשוב לענות לאיזו הודעה בזמן נהיגה?

מי ישמע, כל אחד נהיה לי איזה רמטכ"ל או ראש ממשלה, גם בקבוצות חשובות מה כבר יכולים להודיע? אני מנסה לחשוב על משהו הגיוני באמת ואין דבר כזה שמצדיק את ההתעסקות בטלפון בזמן הנהיגה.

אולי אני חריג אבל אצלי הטלפון לא יוצא מהכיס בזמן נהיגה למעט זמנים בהם אני צריך אותו לניווט ואז הוא נמצא במתקן קבוע, את האמת שאני משתדל להתנזר ממנו בזמנים שאני צריך ריכוז כמו לימודים או נהיגה. (בנהיגה זה עובד פיקס, בלימודים גם בסדר)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אתה יכול, דחיל ראבק, מה כל כך חשוב לענות לאיזו הודעה בזמן נהיגה?

מי ישמע, כל אחד נהיה לי איזה רמטכ"ל או ראש ממשלה, גם בקבוצות חשובות מה כבר יכולים להודיע? אני מנסה לחשוב על משהו הגיוני באמת ואין דבר כזה שמצדיק את ההתעסקות בטלפון בזמן הנהיגה.

אולי אני חריג אבל אצלי הטלפון לא יוצא מהכיס בזמן נהיגה למעט זמנים בהם אני צריך אותו לניווט ואז הוא נמצא במתקן קבוע, את האמת שאני משתדל להתנזר ממנו בזמנים שאני צריך ריכוז כמו לימודים או נהיגה. (בנהיגה זה עובד פיקס, בלימודים גם בסדר)

כמה שזה עצוב , כן את די מיוחד .

Sent from my MI 5 using Tapatalk

מכונאי BMW

BMW X5 4800 V8 2010 - N62

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אנשים מחזיקים את הטלפון ביד ומדברים בנסיעה כי הם לא טרחו לקרוא את ספר הרכב ולהבין איך משתמשים בדיבורית.

כמו הרבה דברים מטומטמים אחרים, למשל נהיגה עם DRL בלבד בלילה, אורות גבוהים פועלים באופן קבוע, תפעול לקוי של גיר רובוטי בגלל חוסר הבנה מה האותיות באגלית אומרות וכו'...

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגיר רובוטי יש בעיה אחרת - הוא משווק בתור גיר אוטומטי, כשהוא לא לגמרי כזה, ואנשים מתייחסים אליו כמו אל "שים D וסע". עובד מצויין עם פלנטרי/רציף, עובד פחות טוב עם רובוטי.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים. אין שום סיבה שגיר רובוטי כפול-מצמדים טוב ותקין יקבל יחס שונה מהנהג לעומת הפלנטרי.

בגיר טוב, מי שלא בקיא בצורה חולנית בדקויות לא יזהה שום הבדל.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קשור לפלאפון כמו שזה קשור למשמעת ושליטה עצמית. מי שמסוגל לשמור על עצמו ולהבין את פוטנציאל הנזק שעלול להיגרם מהסחת דעת, לא יעשה פעולה שלא קשורה לנהיגה כמו לפצח גרעינים או להתגלח או לקרוא מכתב.

מקרה שקרה לי הבוקר, רכב וולוו מזגזג בנתיב שלו (כביש 5 קצת לפני גלילות), הנהגת עסוקה בקריאת מכתב (או הצעת מחיר לקודיאק?) תוך כדי נהיגה. האבסורד הוא שהנסיעה היא מהירה כי רק עברנו תאונה.

vlcsnap-2017-06-28-09h20m08s176.jpg

אני לא יכול לערוך את הוידאו מהמשרד. רואים אותה עוברת נתיב על אי תנועה, ואח"כ מזגזגת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו בשכונה מישהו נסע עם טלפון צמוד לאוזן, קיבל דו"ח 3000 ש"ח. הייתי אומר שזה קצת מטורף לתת דו"ח בסכום כזה. סיפרו לי שאפילו עוברי אורח התעכבו ליד הרכב וביקשו מהשוטר שיוותר על הדו"ח או שיפחית את הסכום המטורף.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכלי נשק לא עומדים למשפט, מי שהורג בעזרתם עומד למשפט.

לא אם היית שואל את האתונאים במאה השמינית לפני הספירה.

אין הבדל בין דיבור "מותר" ל"אסור", בכל הנוגע לפגיעה בריכוז. מהבחינה הזו התנפלות על מי שמחזיק טלפון ביד מיותרת לגמרי. מי שרוצה להפחית ובצורה משמעותית את אובדן החיים והממון הכרוכים בתאונות, צריך לאסור חוקית כל שימוש בטלפון בזמן נהיגה.

יש הבדל מסוים ברמת הסחת הדעת, אבל אתה צודק - השיחה בדיבורית גונבת קשב ברמה דומה. מה שכן, אפשר לקיים שיחה בדיבורית במידה ונוקטים צעדי זהירות מסוימים, כמו להודיע שאתה בנהיגה, להוריד מהירות, ולקטוע רגעית את רצף השיחה בזמן התקרבות לצמתים וכיוצא בהן. את תפעול הטלפון (חיוג וכדומה) יש להשאיר לעצירה כמו רמזור אדום.

כל הצעדים הללו הם לא עניין של חינוך. הם עניין של הכשרה. זה לא רעיון מגונה - למשל - שמורה נהיגה יקדיש לזה איזה שיעור.

זה לא קשור לפלאפון כמו שזה קשור למשמעת ושליטה עצמית. מי שמסוגל לשמור על עצמו ולהבין את פוטנציאל הנזק שעלול להיגרם מהסחת דעת, לא יעשה פעולה שלא קשורה לנהיגה כמו לפצח גרעינים או להתגלח או לקרוא מכתב.

נכון. ההתמקדות בטלפון גורמת לנו לשכוח שיש עוד הרבה סוגים של הסחות דעת. אחת החמורות שבהן היא אכילה ושתיה ברכב (נפוץ מאוד), אך יש גם קריאה וכתיבה ועוד פעולות יצירתיות עד להפליא שאנשים עושים תוך כדי נהיגה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו בשכונה מישהו נסע עם טלפון צמוד לאוזן, קיבל דו"ח 3000 ש"ח. הייתי אומר שזה קצת מטורף לתת דו"ח בסכום כזה. סיפרו לי שאפילו עוברי אורח התעכבו ליד הרכב וביקשו מהשוטר שיוותר על הדו"ח או שיפחית את הסכום המטורף.

נכון. זה הרבה כסף אבל עדיף מלהתקע במשהו או חו"ח לדרוס מישהו (רק בגלל התעסקות בנייד).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אם היית שואל את האתונאים במאה השמינית לפני הספירה.

יש הבדל מסוים ברמת הסחת הדעת, אבל אתה צודק - השיחה בדיבורית גונבת קשב ברמה דומה. מה שכן, אפשר לקיים שיחה בדיבורית במידה ונוקטים צעדי זהירות מסוימים, כמו להודיע שאתה בנהיגה, להוריד מהירות, ולקטוע רגעית את רצף השיחה בזמן התקרבות לצמתים וכיוצא בהן. את תפעול הטלפון (חיוג וכדומה) יש להשאיר לעצירה כמו רמזור אדום.

כל הצעדים הללו הם לא עניין של חינוך. הם עניין של הכשרה. זה לא רעיון מגונה - למשל - שמורה נהיגה יקדיש לזה איזה שיעור.

נכון. ההתמקדות בטלפון גורמת לנו לשכוח שיש עוד הרבה סוגים של הסחות דעת. אחת החמורות שבהן היא אכילה ושתיה ברכב (נפוץ מאוד), אך יש גם קריאה וכתיבה ועוד פעולות יצירתיות עד להפליא שאנשים עושים תוך כדי נהיגה.

הבעיה אינה בהעדר הקשב או חלוקתו, הבעיה היא באובדן הריכוז. ושום הכשרה או למידה לא תעזור בענין הזה, שיחה בטלפון פשוט מנתקת אותך מכל דבר אחר מסביב, די לראות אנשים מנהלים שיחות בסביבה ציבורית, העובדה שהם מתנתקים לחלוטין מהסביבה מאוד בולטת, גם בעוצמת הדיבור, ודאי בג'סטת המתלוות, אפילו בתכנים. העובדה שניתוק כזה מתאפשר בנהיגה ובחסות החוק אינה פחות משערוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2484 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...