Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התזת שמן מנוע, סוזוקי בלנו 98

אשרי
שימו לב! השרשור הזה בן 2488 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

שלשום נדלקה לי נורת טעינה באמצע נסיעה, כשבדקתי מה הסיבה ראיתי שהאלטרנטור וסביבתו שוחים בשמן מנוע שמשפריץ מאיזור המכסה של רצועת הטיימינג, מכונאי שנתן מבט חטוף מבלי לפרק דבר, אמר שיש מתחת למכסה שלושה מחזירי שמן וכנראה אחד מהם "הלך". להערכתו מדובר בתיקון של 1200 שקל בתקווה שגם האלטרנטור לא ניזוק מהשמן, אציין עוד שהתזתי ספריי ניקוי על האלטרנטור וניקיתי אותו מהשמן ומנורת הטעינה כבתה אבל אחרי נסיעה של עשרה ק"מ הוא שוב הוצף שמן ושוב הנורה דולקת לסירוגין. מעבר לזה הרכב נוסע מצויין, לא מתחמם, מזגן מקפיא ואין כל אובדן אחר של שמן או מים.

עכשיו זה המצב...הרכב אמור לרדת מהכביש באופן יזום קצת לפני נובמבר הקרוב, עם סיום הטסט מהסיבה שהוא ישן, חבוט והחל מהשנה הבאה יזדקק לשני מבחני רישוי שנתיים. ככה שאין לי ממש חשק להשקיע בו.

השאלה אם כדאי להכניס אותו לטיפול שלהערכתי יעלה כמחצית שווי הרכב (הרכב לא שווה להערכתי יותר מ 3500 שקל..), יש אולי פתרון זמני אחר ? "שמן דבש" יכול להועיל במשהו ? לכסות את האלטרנטור בינתיים במשהו כדי שהשמן לא יתיז ישירות עליו ? אולי "הכנופיה" איך מגיעים ?... אני צריך רכב רק עד אוגוסט..מה עושים ?

כל עזרה או רעיון יתקבלו בברכה, תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להעיף את הרכב ולעבור למשהוא חדש יותר

זה ברור אח יקר, באוגוסט תוחלף הבלנו בI30 סטיישן. מחפש לגרד מהנבלה עוד חודש חודשיים עד אז, חייב רכב לעבודה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצד של הטייימינג בבלנו קיימים 2 מחזירי שמן. מחזיר עליון ומחזיר תחתון ולא 3 מחזירים. אם הבעיה היא מחזיר שנוזל אז 1200 שח זה מאוד יקר. המחזיר עולה כ 30 שח והעבודה בבלנו שהיא לא פשוטה (מנסיון של לא מעט טיימינגים שביצעתי בבלנו) אבל עדיין לא אמורה לעבור את ה 700 שח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הולך לרדת מהכביש עוד 4 חודשים אז למה לתקן? סע איתו ככה עם ספריי קרבורטורים וגלון שמן בבגא'ז למקרה הצורך.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצד של הטייימינג בבלנו קיימים 2 מחזירי שמן. מחזיר עליון ומחזיר תחתון ולא 3 מחזירים. אם הבעיה היא מחזיר שנוזל אז 1200 שח זה מאוד יקר. המחזיר עולה כ 30 שח והעבודה בבלנו שהיא לא פשוטה (מנסיון של לא מעט טיימינגים שביצעתי בבלנו) אבל עדיין לא אמורה לעבור את ה 700 שח.

אני מבין שאני צריך לפרק את רצועת הטיימינג ושני המחזירים הם בעצם של הקאמשפט (העליון) והתחתון של גל הארכובה ?

מה שאני צריך זה לפרק את המכסה, הרצועה ואז להוריד את הפולי העליון או התחתון ומתחתם בעצם יושבים המחזירים ?

איך שולפים אותם החוצה מהמקום הצפוף הזה, סתם מברג שטוח או שצריך כלי מיוחד ?

לא כדאי להחליף כבר רצועת טיימינג על הדרך ?

והשאלה הגדולה, בהנחה שיש לי הכלים והידע הבסיסי, זו עבודה שיכולה להתבצע בלי ליפט ?

תודה רבה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחליף את הרכב עוד כמה חודשים עם כל האהבה שלי לסביבה אני בלב שלם לא יכול להמליץ לך לתקן רכב שבכל מקרה עוד כמה חודשיים לא היהי על הכביש.

אתה רוצה לתקן למען הפנדטיות שלך תתקן רק תעשה חישוב אם זה משתלם לך.

אני הייתי מנסה לאטום עם rtv את המכסה ובמידה וזה לא פוגע הטיימינג עם השמן פוגע ברצועה הייתי פשוט משלים עם הנזילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחליף את הרכב עוד כמה חודשים עם כל האהבה שלי לסביבה אני בלב שלם לא יכול להמליץ לך לתקן רכב שבכל מקרה עוד כמה חודשיים לא היהי על הכביש.

אתה רוצה לתקן למען הפנדטיות שלך תתקן רק תעשה חישוב אם זה משתלם לך.

אני הייתי מנסה לאטום עם rtv את המכסה ובמידה וזה לא פוגע הטיימינג עם השמן פוגע ברצועה הייתי פשוט משלים עם הנזילה.

חשבתי על זה והלוואי והייתי יכול לאטום עם משהו, הבעיה שהשמן מתיז מפתח מעל משאבת המים שאי אפשר כל כך לאטום, זה מגיע לרצועה של האלטרנטור ומתפזר על כל הסביבה, חשבתי אפילו להכניס חתיכת פח שתסיט את השמן אבל המיקום בעייתי ומסוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מהנזילה הרכב תקין?

הרכב שלך(בלי תיקון התקלה) עם כמה חודשים שווה עד אלף 1000 ש"ח(לדעתי).

תוסיף עלות תיקון של 700 ש"ח מינימום תקבל 1700 ש"ח.

לדעתי כל תיקון מעל 1000 ש"ח מצריך מחשבה של קניית רכב ישן אחר (לפחות עד שתגיע המחליפה.

במצב תקין עם טסט לשנה סוזוקי באלנו שווה קרוב ל4 אלף ש"ח מקסימום(זה מה שאני מוכן לשלם על רכב רכב לא ביטחותי בלי ABS ,יפני).

תעשה את החישובים שלך ותראה מה שווה לך לעשות.

עריכה אחרונה על ידי mark_Avn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מהנזילה הרכב תקין?

הרכב שלך(בלי תיקון התקלה) עם כמה חודשים שווה עד אלף 1000 ש"ח(לדעתי).

תוסיף עלות תיקון של 700 ש"ח מינימום תקבל 1700 ש"ח.

לדעתי כל תיקון מעל 1000 ש"ח מצריך מחשבה של קניית רכב ישן אחר (לפחות עד שתגיע המחליפה.

במצב תקין עם טסט לשנה סוזוקי באלנו שווה קרוב ל4 אלף ש"ח מקסימום(זה מה שאני מוכן לשלם על רכב רכב לא ביטחותי בלי ABS ,יפני).

תעשה את החישובים שלך ותראה מה שווה לך לעשות.

זו התקלה הכי "רצינית" שהרכב עבר משנת 2000 למעט החלפת רדיאטור, סה"כ 240K ק"מ. מעבר לתקלה הזו ועוד כמה בעיות קוסמטיות כמו ידיות דלתות, הרכב תקין לחלוטין ומאמין שיסע עוד שנים רבות. סה"כ מנסה למשוך ממנו עוד חודש חודשיים של נסיעה. בכל אופן, אין לי כוונה למכור אחרי שאטפל בבעיה, ההתעסקות לא שווה את הסכום שאקבל תמורתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מעמיד אותו בנובמבר לצמיתות או הופך אותו לרכב שני במשפחה?

בכל מקרה לפי מה שאתה מספר בלבד רצויי לתקן(נסה למצוא את הצעת המחיר הזולה ביותר עם אחריות לפתירת התקלה).

אל תשכח להוריד אותו מהכביש במידה ואתה לא הולך להשמיש אותו בחזרה.

אני הייתי מוסר רכב תקין לחבר משפחה שיש לו צורך בתחבורה בסיסית במידה ויש לך למי להביא אותו (מן הסתם אחריי התיקון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי מהתייעצות עם חבר מכונאי שגילה שגם האלטרנטור ניזוק והוא כרגע נותן רק 50 אחוז טעינה, הוחלט שלא לטפל ברכב.

שוכנעתי שעדיף להשכיר רכב לתקופה קצרה. הרכב הנ"ל יורד מהכביש ויעבור במתנה לחבר עם רכב דומה וישמש לחלקי חילוף.

מעל ל15 שנים של אמינות כמעט מוחלטת הגיעו לקיצן.....תודה רבה לכולכם !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2488 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...