Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוצאות לא מוכרות בחברה בע״מ

kramerica
שימו לב! השרשור הזה בן 2494 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

להבנתי, ויכול מאוד להיות שהבנתי לוקה בחסר, הוצאה לא מוכרת כשמה כן היא - לא מוכרת לקיזוז מהכנסות העסק.

אם נניח היו בשנה מסויימת הכנסות של 100,000 שח והוצאות לא מוכרות של 50,000 שח, החברה תשלם בסוף השנה 24,000 שח מס חברות.

אם אותן הוצאות היו מוכרות, הרי שהחברה תשלם 12,000 שח מס בסוף השנה.

כלומר, בסופו של דבר עבור שימוש לא מוכר ב-50,000 שח, שולמו בסה״כ 12,000 שח מסים.

האם זה אומר שבעל החברה במקום למשוך רווחים (ולשלם מס הרבה יותר גבוה), יכול פשוט לקנות על חשבון החברה מה שהוא רוצה ולשלם בפועל עבור כל ההוצאות האלו רק 24%?

ברור לי אגב שהתשובה לזה שלילית, השאלה היא למה בדיוק ומה אני מפספס פה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיכף יבוא ישה.

בינתיים: למיטב ידיעתי אין הבדל מהותי בעניין זה בין חברה בע"מ לעוסק מורשה. הכרה בהוצאות אינה מנגנון שמחזיר כסף לכיס, אלא בסה"כ מקטינה את חבות המס. ובמלים אחרות: כל הוצאה מוכרת היא קודם כל הוצאה.

דוגמה:

מחזור 200 ש"ח, הוצאה 100 ש"ח. מס קבוע 20%.

תסריט 1: הוצאה לא מוכרת. 40 ש"ח מס + 100 ש"ח הוצאה, סה"כ נשאר בכיס 60 ש"ח.

תסריט 2: הוצאה מוכרת: 20 ש"ח מס + 100 ש"ח הוצאה ששילמת כבר בכל מקרה, בכיס נשארו 80 ש"ח.

כלומר: ההכרה בהוצאה הקטינה את חבות המס שלך. בכמה? בדיוק במכפלת שיעור המס בגובה ההוצאה, במקרה זה - 20 ש"ח.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה קורן

מס הכנסה פועל בשני מישורים

האחד הוא לא מכיר בהוצאה והפירוש המעשי תשלום מס על הכנסה גבוהה יותר.

אם סוג ההוצאה הוא מובהק פרטי הוא יפיל זאת על העובד / בעל החברה על ידי גילום , כלומר ההוצאה הלא מוכרת היא הנטו יחפשו לכמה ברוטו זה שווה ואת ההפרש ייגבו כמס.

לא יושבים פראיירים במס הכנסה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ישה, זאת התשובה שחיפשתי.

השאלה היא אם בעיקרון מחכים למס הכנסה או רואה החשבון המבקר אמור להחליט ולבצע עוד לפני התערבות מס הכנסה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואה החשבון לא יכיר באותם הוצאות לא מוכרות שקובע מס הכנסה לפי סוגי הוצאות מסויימות כמו הוצאות רכב וכו'

אם החלטת לרכוש יאכטה ורשמת את הוצאות הפעלתה , רואה החשבון ייתן את הזכות לא להכיר בהוצאה למס הכנסה. יכול להמליץ לך בוא לא נכיר בכך כי כשמס הכנסה יעלה על זה , בעוד שנתיים זה כבר יכלול קנס וריבית והצמדה.

ועדיין תחמוני ההוצאות המעורבות הם חלק מהמשחק של חתול ועכבר בין מס הכנסה לנישומים

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע הגיוני, שוב תודה.

מה בנוגע להוצאה כמו רכב, בהנחה שזה רכב שמשמש את הבעלים לעבודתו?

הרי 45% מההוצאות מוכרות.

מה קורה עם ה-55% האחרים? הם יופלו כגילום על הבעלים או שישארו בגדר הוצאה לא מוכרת של החברה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הזה ישארו כהוצאה בלתי מוכרת

שוב אם יקנה פרארי

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע הגיוני, שוב תודה.

מה בנוגע להוצאה כמו רכב, בהנחה שזה רכב שמשמש את הבעלים לעבודתו?

הרי 45% מההוצאות מוכרות.

מה קורה עם ה-55% האחרים? הם יופלו כגילום על הבעלים או שישארו בגדר הוצאה לא מוכרת של החברה?

עד כמה שזכור לי, ותקנו אותי אם אני טועה, ההכרה ב45٪ היא לעוסק מורשה ולא לחברה בע''מ.

הדרך להכיר בהוצאות חברה על רכב זה רק אם מצמידים אותו לתלוש של מישהו, ואז זה כבר 100٪ הכרה. (אני לא מדבר על סוואנה או משהו כזה שמוכר לחברה בכל מקרה).

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אולי קצת סוטה מהנושא - אבל מסקרן אותי בהקשר הזה איך פועלות חברות ארנק, הרי התפקיד שלה הוא להקטין את חבות המס של בעליה, ואם במס הכנסה לא יושבים פראיירים, אז איך בכל זאת זה עובד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נוצר במקור כשבוטלה התקרה לביטוח לאומי (מאז הוחזרה). אז בעלי הכנסות גבוהות העדיפו להעביר את ההכנסה כתשלום שירותים עבור חברה, ולמשוך מחברת הארנק מה שצריכים בלבד, בשביל שלא יישחטו בביטוח הלאומי.

מאז שונו החוקים ותוקנו תקנות שיהפכו את חברת הארנק ללא משתלמת, אבל אני לא בקיא בזה.

כלומר, בעיקרון אתה צודק, אבל לוקח לרשויות זמן לפעול נגד פטנטים בתחום המיסוי.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחברת ארנק אתה למעשה משתמש בכסף העודף שלך אחרי מס חברות ולפני מס דיווידנדים (למעשה אתה משלם רק רבע במקום חצי והרבע הנותר ממשיך לעבוד בשבילך עד שתמשוך את הכסף). במקביל מנצלים כל מיני פרצות בחוקי המס (כשרות יותר או פחות. כל אחד כראות עיניו והסיכון שהוא מוכן לקחת) כמו למשל לקנות רכב יוקרתי, לשלם עליו שווי רכב אבל לנכות פחת, לממן חופשות במסגרת "סיורים מקצועיים", אירוח חברים במסגרת אירוח אנשי עסקים מחו"ל וכו'.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...