Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זכות קדימה מעבר חצייה ?

שימו לב! השרשור הזה בן 2468 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי ,

מטריד אותי משהו ורציתי לשאול בנושא ! :)

אז ככה כביש עירוני (50 קמ"ש) , שמש מסנוורת פיצוצים .. אני על 30 בגלל זה (אין משקפי שמש) :D

הגעתי לקטע שיש מעבר חצייה , עכשיו ככה שני נתיבים לכול כייון ויש מדרכה שמפריד בין שני הכייוונים ,

מרחוק שמתי לב ליד המעבר חצייה מצידי הימני שיש אנשים באיזור אז הבאתי פוקוס יותר לשם אבל כמובן שלפני בדקתי את הצד השמאלי (הכיוון השני) , עכשיו בגלל שהשמש ממש הייתה עליי בקושי ראיתי וממש האטתי באיזור וכשראיתי שהאנשים מצידי הימני לא מתכוונים לעבור האצתי את נסיעתי , ולפתע ראיתי שמצידי השמאלי רוכב אופנים בדיוק מתחיל עלייה למעבר חצייה , עכשיו שהוא בדיוק עלה על המעבר חצייה הייתי בערך על 30 קמ"ש +- לא יכולתי לעצור ואז האצתי קצת יותר ..

בשורה התחתונה ובקצרה אני על מעבר חצייה פלוס רוכב אופניים שהתחיל גם לעלות עליו , לא היה שוטר באיזור כן לא עצר אותי חלילה , אבל רציתי לדעת האם בנאדם עם מצלמת דרך יכול לתעד ולדווח ? ואם גם מה קנס על הדבר הזה ומה הניקוד ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה חודשים היה סרטון של מצב דומה עם פגיעה של רוכב האופניים ברכב.

איני יודע מה היה פוסק בית המשפט במקרה פגיעה, אבל עקרונית:

1. הולך רגל מצידו השני של אי התנועה נמצא, מבחינתך, על כביש אחר, ואין חובה לתת לו זכות קדימה כל עוד אינו על האי.

2. רוכב האופנים מהיר בהרבה מכל הולך רגל סביר, כך שאתה לא אמור לצפות לו אם בדקת את מעבר החציה ממרחק סביר.

3. רוכב האופניים לא אמור לרכב על המעבר. או בכביש כמו מכונית, או להוליך את האופניים.

ומצד שני - חובת הזהירות הכללית, הג'וקר שתמיד יילף נגדך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי ,

מטריד אותי משהו ורציתי לשאול בנושא ! :)

אז ככה כביש עירוני (50 קמ"ש) , שמש מסנוורת פיצוצים .. אני על 30 בגלל זה (אין משקפי שמש) :D

הגעתי לקטע שיש מעבר חצייה , עכשיו ככה שני נתיבים לכול כייון ויש מדרכה שמפריד בין שני הכייוונים ,

מרחוק שמתי לב ליד המעבר חצייה מצידי הימני שיש אנשים באיזור אז הבאתי פוקוס יותר לשם אבל כמובן שלפני בדקתי את הצד השמאלי (הכיוון השני) , עכשיו בגלל שהשמש ממש הייתה עליי בקושי ראיתי וממש האטתי באיזור וכשראיתי שהאנשים מצידי הימני לא מתכוונים לעבור האצתי את נסיעתי , ולפתע ראיתי שמצידי השמאלי רוכב אופנים בדיוק מתחיל עלייה למעבר חצייה , עכשיו שהוא בדיוק עלה על המעבר חצייה הייתי בערך על 30 קמ"ש +- לא יכולתי לעצור ואז האצתי קצת יותר ..

בשורה התחתונה ובקצרה אני על מעבר חצייה פלוס רוכב אופניים שהתחיל גם לעלות עליו , לא היה שוטר באיזור כן לא עצר אותי חלילה , אבל רציתי לדעת האם בנאדם עם מצלמת דרך יכול לתעד ולדווח ? ואם גם מה קנס על הדבר הזה ומה הניקוד ?

זה החוק לגבי רוכב האופניים

129 (ז) לא יעבור רוכב אופניים במעבר חציה ברכיבה אלא במעבר חציה לרוכבי אופניים המסומן בתמרור 812; ואולם מותר להולך רגל להוביל אופניים במעבר חציה לצורך חציית כביש.

המואדם לא חכם מצידך ולא ברור אם היית על 30+- ( הירקרק ) והאצת ועוד פעם האצת איך נשארת על 30+-

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המואדם לא חכם מצידך ולא ברור אם היית על 30+- ( הירקרק ) והאצת ועוד פעם האצת איך נשארת על 30+-

לא הבנתי את הקטע הזה חחח

בשורה התחתונה גם אם נשארתי על שלושים לא יכולתי לבלום על המעבר חצייה ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת כי היית על 30 קמ"ש ראית שהולכי הרגל לא חוצים , האצת , אחרי זה הבחנת ברוכב האופניים האצת עוד הפעם ועדיין נשארה המהירות על 30 קמ"ש.

דריסה על מעבר חציה אתה האשם באופן כמעט אוטומטי.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה לא הבנת כשהתקרבתי למעבר וראיתי שהילדים לא מתכוונים לחצות לחצתי בקטנה על הגז תוך כדי שאני מסתכל שמאלה וקולט את האופנים מתחילים לעלות על מעבר חצייה אז הבאתי יותר גז פשוט ...

וחס וחלילה דריסה אחי :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב

האמן לי הבנתי הכל

ממליץ לך כמי שזה מקרוב הגיע לפורום לקרוא את הכללים כאןhttp://www.carsforum.co.il/vb/misc.php?do=vsarules

דגש על סעיף 8

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוכב אופניים אסור לרכוב על מעבר חציה ובטח שאין לו זכות קדימה.

לא שאני ממליץ לפגוע באף אחד, אבל אשמת נהג יהיה קשה להוכיח, כאשר עובר העבירה הוא רוכב אופניים (ויש תקדימים).

וכן, כשהראות בעייתית, כשיש דברים רלוונטים לנהיגה שמושכים את תשומת הלב, כשיש שטחים מתים... אפשר לפספס. אנחנו בני אדם, ועושים טעויות. עדיין לא נראה שהיית במצב לפגוע ממש באף אחד.

הנה מקרה של תאונה בה נפגע רוכב אופניים על מעבר חצייה.

למרות שכתב האישום בוטל, מי שנתבע הוא הרוכב, לא הנהג!

http://lea-goldman.com/2011/07/19/%D7%9B%D7%AA%D7%91-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%9D-%D7%9C%D7%A8%D7%95%D7%9B%D7%91-%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%90%D7%A9%D7%9E%D7%AA-%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9E%D7%AA-%D7%AA%D7%90/

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2468 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...