Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפיכת ספוט לד של תאורת חירום לספוט רגיל, שאלה לפני ניסוי כלים

DrorZi
שימו לב! השרשור הזה בן 2462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הצלתי ממחזור ספוט תאורת חירום el-602 (האמת שיותר מאחד)

http://www.electrolight.co.il/602.html

להבנתי הספוט הראשי (לד לבן 3W) מקבל 230V AC דרך החוטים ירוק-לבן (וגם כתוב על הספוט 230 אם תסתכלו בתמונה)

והלד בקרה האדום הקטן מקבל 5V DC דרך האדום שחור.

ז"א שלדעתי אם אני מנתק את הספוט מכל הבלאגן שקשור לחירום ופשוט מחבר ירוק ולבן ל 230 זה יעבוד כמו סתם ספוט לד רגיל, האומנם?

ניסוי הולך להתבצע בשעות הערב, השגות, הארות, הערות וברכות היה נעים להכיר יתקבלו בברכה עד לשעת הניסוי.

WhatsApp Image 2017-06-25 at 14.56.23.jpg

WhatsApp Image 2017-06-25 at 14.56.22.jpg

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שכתוב הוא יכול לשמש גם כתאורה קבועה.

לדעתי בפנים יש מעגל אן משהו שממתג בין הסוללה למתח גבוה, אם זה לא עובד וזרקו,צריך לפרק את הכיסוי אלומיניום ולראות את המעגל

עריכה:

בעצם הוא חד תכליתי, ז"א מנורת חירום.

עריכה אחרונה על ידי dmxsir

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את האופציה לדו תכליתי ולא מצאתי האם זה גימפור שאפשר לעשות או שמראש צריך להזמין אותם ככה (הם חד תכליתי כרגע) בכל מקרה גם אם הם דו תכליתי המנגנון גיבוי + הסוללה הוא עצום ומיותר לי, אם אני מוותר עליו ונשאר רק עם הספוט אז זה פשוט ספוט לא רע בכלל ולשם אני מנסה להגיע, תודה!

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

large.jpg

אז ככה, אני עדין פה אבל הלד כבר לא איתנו.

מסקנות - הלד לא בנוי ל 230 וכנראה הכיתוב עליו רומז למערכת כולה

אחרי כל מיני מדידות נראה שהלדים (גם הקטן וגם הגדול) עובדים על 5V מהחוטים השחור והאדום

הירוק והלבן (שעשו יופי של קבום כשניסיתי לחבר אותם ל 230) הם כנראה רק רגלי טריגר למעבר בין הלד חיווי הקטן ללד תאורה המלא

לסיכום: לא כזה פשוט להפוך את הלד הזה לסתם ספוט

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לד פועל על זרם ישר וולטים בודדים. יש ספק המיועד להמיר את מתח הרשת ומוכר כ"דרייבר". היית חיית לחפש אותו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזזזזזזזזזז.

לא לנסות!!!

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא מנסים לא יודעים. קיבלת פעם מכת חשמל ?

כן, ממגוון מתחים, החל ב"לטעום" סוללת 9V בהתנדבות, בלעבוד על קווי טלפון בזמן שמישהו מתקשר (מעצבן!) דרך 230 של רשת החשמל ועד כמה אלפי וולטים של המוצר הארכיוני שק"ק / CRT (המזל שהמתח שם גבוה מאוד אבל הזרם אפסי)

חלק מהנ"ל בפרוש אינם מומלצים (אבל קרו...) ;-)

ד"א עוד לא הרמתי ידים מהלדים לגמרי וישנו עוד ניסוי בדרך הפעם עם ספק 5V פשוט שמצאתי אתמול, נעדכן.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...