Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מונית כנאמן על כספים-מה לעשות איתם?

צביקי
שימו לב! השרשור הזה בן 2468 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב לכולם

נתבקשתי להיות נאמן על כספים של בחור צעיר, כיום בן 18,יתום משני הוריו לארבע שנים

מדובר על כ200 אלשח.

בהסכם הנאמנות מופיע, שאני יכול להשקיע עד 10 אחוז במט"ח ועד 10 אחוז בחו"ל.

מה הייתם מציעים לי לעשות, בהינתן שאין לי הרבה זמן, ואפס הבנה בתחום.

לגשת לפקיד ההשקעות בבנק ולעשות מה שיציע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חשבתי שהם ישקיעו עבורך

יותר בכיוון של במה עליך להשקיע כדי שלא יוכלו לבוא אליך בטענות אם ההשקעות שלך שקעו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין הזה אני מכוסה מצויין. אבל יותר חשוב לי לנסות לשים את הכסף במקום שגם יגדל קצת. יש אופק זמן ארוך, לפחות שבע שנים עד שהוא יזדקק לו, ולא תהיה לו אפשרות אחרת למקדמה לרכישת בית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי ראוי שתשקיע את הכסף באגרות חוב מקומיות בעלות דירוג גבוה מאוד ( פחות תנודתיות ומן הסתם מתאימות למשקיע ההדיוט) למח'מ של 7-8 שנים.

לפי החלטתך אפשר לרכוש גם אג'ח חו'ל דולרי או ביורו אבל יש לתת את הדעת לסיכוני מט'ח.

במידת הרצון שלך אשמח לסייע לך דרך הודעות פרטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיימות 14 אגרות חוב בדירוג AA ו- -AA עם מח"מ שבין 6.5 ל- 8.5, רובן של חברות נדל"ן מניב וקצת ביטוח ובזק. כולן חוץ מאחת צמודות מדד, עם תשואה ברוטו שבין 1.6% (בזק) ל- 3% (גזית גלוב), אבל רובן באזור ה- 2%. לא מציאה גדולה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין, עדיף להרוויח מעט על לא להרוויח או להפסיד.

אדם שמשקיע בדירוגי a- ומטה צריך לעקוב אחרי הניירות, לזהות מגמות בשוק להבין אותם ולהגיב בהתאם.

פו'ש ביקש השקעה טובה של 'שגר ושכח' ואת זה בדיוק הוא יקבל באגרות הללו.

ההשקעה צריכה להתאים לצרכי המשקיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמגדירים השקעה כ'לא מציאה גדולה' משמע שיש לך השקעות שהן עדיפות.

מה אתה מציע, ברמת סיכון נמוכה ובלי צורך לעקוב אחרי ההשקעה?

להזכירך, ריבית בנק ישראל היא כרגע 0.1% לשנה, בוא והאר את עיני מה האלטרנטיבות המומלצות בעינך להשקעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי אלטרנטיבה טובה יותר, אבל זה לא אומר שהשקעה באג"ח בדירוג גבוה זה משהו שכדאי לעשות בהינתן התמחור הנוכחי בשוק- בהשקעות, גם לא לעשות כלום זאת אופציה שלפעמים עדיפה.

אני חושב שבאג"ח, ההסתכלות על תשואה של אג"ח X לעומת אג"ח Y לא תמיד מספרת את כל הסיפור, וצריך להסתכל על התשואה גם באופן אבסולוטי- האם סכום הכסף שארוויח שווה את החשיפה לסיכון, במיוחד בתמחור הגבוה של השוק היום.

סתם לדוגמה, כמה מאגרות החוב שהזכרתי קודם:

אמות ד'- תשואה ברוטו 2%, נטו 1.2%

ריט 1 ה'- תשואה ברוטו 1.7%, נטו 0.76%

ארפורט סיטי ה'- תשואה ברוטו 1.75%, נטו 1.14%

מליסרון יד'- תשואה ברוטו 2.1%, נטו 1.55%.

יוצא ממוצע של תשואה נטו בערך 1.15%. תוריד מזה עמלות, אתה באזור ה- 1% צמוד למדד במקרה הטוב. כמה זה בכסף? 2,000 ש"ח בשנה, כ- 14.5 א' ש"ח בשבע שנים לפני אינפלציה. הסיכון נמוך מאוד, אני מסכים, אבל כולל חשיפה גבוהה לחברות נדל"ן מניב בישראל (פשוט כי אלו האג"חים הקיימים לפי הקריטריון הזה). ועדיין צריך לחשוב עם רווח של סך הכל 14 א' שווה את הסיכון.

ככל שאני חושב על זה, חברות הנדל"ן מניב הגדולות נסחרות בתשואות ריאליות (צמודות מדד) של בערך 8%-9% בממוצע, ואפשר לקנות אותן דרך קרן נאמנות של איי.בי.איי שמתנהגת כמו תעודת סל ועם עלויות נמוכות. אם שמים 20 א' שקל בקרן הזאת (סה"כ 10% מהסכום הכולל), והתשואה באמת תהיה 8%, זה גם בערך 14 א' רווח ב- 7 שנים.

אין באמור להוות המלצה כמובן, וגילוי נאות שאני מחזיק בקרן הזאת של איי.בי.איי בתיק האישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמות ד'- תשואה ברוטו 2%, נטו 1.2%

ריט 1 ה'- תשואה ברוטו 1.7%, נטו 0.76%

ארפורט סיטי ה'- תשואה ברוטו 1.75%, נטו 1.14%

מליסרון יד'- תשואה ברוטו 2.1%, נטו 1.55%.

יוצא ממוצע של תשואה נטו בערך 1.15%. תוריד מזה עמלות, אתה באזור ה- 1% צמוד למדד במקרה הטוב.

לא הבנתי, איך הגעת לנטו הנ״ל אם לא הורדת גם עמלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...