Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיכנון דירה

mazinya
שימו לב! השרשור הזה בן 2003 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תיפטר מהארון 180 במסדרון, יפתח משמעותית את החלל. צור אחסון בחדר הכביסה במקום.

חשוב על סיבוב סויטת ההורים כך שהמיטה תהיה מתחת לחלון על הקיר באורך 3.4, מה שיאפשר לך הזזה של דלת הכניסה לשירוקלחת הורים לקיר 175, ובניית ארון בצורת ר בכניסה לסויטת ההורים. הרווחת עוד אפשרות לקיצור המסדרון ופתיחה של החלל המרכזי.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדירות דומות מאד זו לזו ברוחן. וגם מזכירות לי את הדירה הקודמת שלי (5 חדרים, 124 מ"ר ברוטו - זה על חשבון מרפסות - 93 מ"ר בטאבו).

כמה הערות, לגבי שתי הדירות:

1. אני לא אוהב את הכניסה עם הפנים ישירות לסלון.

2. הייתי מוסיף איזו מחיצה בצורת ר' מהכניסה לכיוון המטבח על מנת להאריך את הקיר שעליו ניתן להתקין ארונות, וגם להסתיר את המקרר (או להתקין אותי בתוך אותו ר').

3. מתלה הכביסה הוא פיקציה שמתוכננת בגלל תקנים, תכל'ס או שתשתמש במייבש או שתרוץ עם הכביסה למרפסת.

4. ההערה של עוף-רוד לגבי הארון בפרודור שגויה (הייתי מתקין שם ספריה, או אפילו נקודת חשמל ותקשורת לפינת עבודה, אם נדרשת). לעומת זאת הערתו לגבי חדר השינה נכונה, אם כי צריך לבדוק את המידות המדוייקות ורוחב המעבר. כנראה שעל קיר השירותים הייתי מתקין כוננית שניתנת להזזה במידת הצורך, למשל להכנסת מיטה, ולא ארון קיר קבוע.

5. הבחירה בין 4 ל-5 חדרים תלויה בגודל המשפחה כעת והצפוי, בצורך בחדר עבודה בגודל מלא, וכמובן במחיר, בתקציב וביכולת המימון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי במשפט הראשון: לדעתי דומות מאד. ההערות שלי זהות לגבי שתיהן, לכו השיקולים הם צרכים ועלות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירת 5 חדרים מתוכננת יותר טוב.

א. יש עוד חדר.

ב. יש לה יותר "עומק" לכיוון החדרים ולכן גם הפרדה יותר טובה בין שני האיזורים.

ג. סלון +מטבח ארוכים יותר ב 2מ' ( רוחב 5 מטרים זהה ). משמעות - סלון יותר גדול ב 10 מטרים מרובעים.

ד. פחות טיילת דרך סלון (מכניסה וממטבח לחדרים) בדירת 4 חדרים הסלון נראה כמו מעבר .

בדירת 5 חדרים אפשר ליצור מחיצה בכניסה ולהגדיל בכך את כמות הארונות במטבח/ שיש.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכנון ה-5 חדרים עדיף:

1. יש מרווח בין הפינת אוכל\מטבח לסלון עצמו

2. הכיריים מתחת לחלון ולא בתוך הדירה צמוד לדלת כניסה

3. משטח העבודה במטבח גדול יותר

4. כמובן,עוד חדר...

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולאד נראה שאתה צודק לגבי מידות הסלון,אם כי הפרופורציות שונות (בדירת 4 מרחב הסלון-מטבחא יותר קצר אבל יותר רחב. צריך למדוד בתכנית הרשמית, לא בחוברת הפרסום. גם בדירת 4 החדרים אפשר ליצור הפרדה בין הכניסה והסלון לבין המטבח.

מצד שני בדירת 5 החדרים חלון המטבח פונה למרפסת הכביסה. מכוער.

בשתי הדירות כל אורח שיבוא לאחד הילדים יעבור דרך פינת האוכל וסלון. בדירת 4 החדרים ההפרדה קצת יותר טובה.

בשתי הדירות אפשר להקים מחיצה שיכולה להיות דקורטיבית או אטומה, מימין לדלת הכניסה כדי ליצור מעין מבואה, עם מתלה למעילים וארונית לתיקים. כמובן שזה על חשבון מרחב הסלון. זה מסייע בהפרדת המטבח מהכניסה ובהארכת הקיר כפי שכתבתי קודם. בדירת 4 החדרים זה נראה לי יותר משתלב.

עוד דבר קצת מוזר בדירת 5 החדרים הוא הפרוזדור שיוצא בין הסלון לפינת האוכל.

הייתי רוצה לראות גם את תוכנית הקומה, את כיוון הדירות ואת תרשים העמדת הבניין יחסית לסביבה - בעיקר מה הנוף מסלון ומה המרחק לבניינים השכנים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, אתה סתם משגע את הילד, באמת.

הגחמות האישיות שלך בכל מה שקשור לכל מיני קירות\מבואות לתלות עליהם מעילים + יציאות כאלה ואחרות, עלולות לשלוח אותו לחפש דברים שהיום כבר כמעט לא קיימים.

בבניה רוויה מודרנית באחוז גבוה מאוד מהמקרים החלון של המטבח\חדר שירות שמחובר אליו, יפנו למסתור כביסה.

כמו כן - פתח המסדרון שנמצא בין הפינת אוכל לסלון, סופר נפוץ ! ואני לא רואה בזמן שום דבר רע, באמת ! אהבתי את זה דווקא !

אי לכך ובהתאם לזאת חשוב מאוד לציין (עבור פותח השירשור) שכל המגיבים כאן, כולם כולל כולם, מבססים את דעתם על סמך טעם אישי בלבד !!!! ושום דבר ממה שנאמר לא הופך שום תוכנית או עניין אחר ל"טובים יותר" או "טובים פחות".

יש תקציב, יש אילוצים ויש טעם אישי !

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איפה נמצא הפרוייקט המדובר, אבל ברמת גן ההפרש במחיר בין שתי הדירות יכול להגיע ל 400-500 אלף ₪.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת קשה לייעץ בלי לקבל סדר עדיפות ומצב משפחתי נוכחי/עתידי אבל אני מעדיף את דירת 4 חדרים. הייתי מוותר על פינת האוכל המיותרת (עדיף אי) והארונות בפרוזדור (הייתי מגדיל את החדרים על חשבון הארון.

מבחינתי דירת 5 חדרים לא רלוונטית אלא אם כן אפשר מבחינת הקבלן/מצב הבניה של הפרויקט לשנות את כל מבנה הבית (הכוונה חלוקה פנימית, ברור שיש קירות תומכים וממ"ד שלא ניתן להזיז).

למרות שלדירה יש עוד תוספת של 20+ מ"ר ההרגשה שהתוספת בוזבזה המקומות הלא נכונים (פרט להגדלת הסלון).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מובן שמדובר בטעם אישי. גם רעיונות שלך יהיו לפי טעמך וניסיונך. בכל זאת אני מחפש רעיונות שימושיים - זו תכלית הפורום, לקבל רעיונות מהרבה אנשים ולסנתז מהם מסקנות לפי הצרכים והטעם האישיים. אציין משהו שכב כתבתי בפורום כמה פעמים: בתכנון המטבח שלי קיבלנו הצעות מלפחות 10 מעצבות בחברות מטבחים, מכל אלה לקחנו רעיונות ותובנות, ובנינו, בסיוע האדריכלית, תוכנית סופית למטבח שבוצעה על ידי נגר פרטי. כך מי ששואל על תכנון דירה יקבל כאן עשרות תגובות, ויעשה בהו כרצונו.

ההצעה שלי למבואה היא משתי סיבות: האחת היא מניעת הכנסת מטריות ומעילים שמפזרים בוץ בכל הדירה. השניה היא כחלק מהפרדת המטבח מהכניסה. לא יודע, אבל אני לא אוהב שכל שליח שמביא חבילה מאמאזון יראה מה מתרחש בדירה בכלל ובמטבח בפרט.

לגבי המעבר בין פינת האוכל לסלון - שוב, אם לא אכפת לך שכל אורח של אחד הילדים יעבור שם אין בעיה. אני מעדיף מעבר בצד. אבל זה פחות חשוב.

לגבי המטבח הפתוח - מה לעשות, המטבח הוא מקום עבודה, ולא תמיד הוא ייצוגי. אני לא אוהב שכל אורח יראה ערימת כלים בכיור או על מתקן הייבוש. אבל האופנה של מטבחים פתוחים שולטת כבר די הרבה שנים, וקשה מאד להפריד את המטבחים מהסלון. מהסיבה הזו דירה הקודמת שלי הוספתי שני קטעי מחיצה כך שהמבט מהסלון למטבח מוגבל, וכרווח קיבלתי גם עוד מקום לתליית ארונות. בדירה שלפני כן הזזתי קיר כדי לאפשר התקנת דלת (הזזה) בין המטבח לסלון. כקוריוז אני חייב לציין שלפני 5 שנים, כאשר חיפשתי דירה, נתקלתי בכמה דירות עם שני מטבחים: האחד ייצוגי ופתוח לסלון, תמיד מצוחצח. האחר, נסתר, משמש לבישול. אבל, כמובן, אלה היו דירות גדולות, לא דירות סטנדרטיות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...