Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב מתקרב לגיל 3 - האם עדיף להחליף מצבר באופן יזום? (פיקנטו 2014)

drsubaru
שימו לב! השרשור הזה בן 2472 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו בכותרת.

אני שונא את הסיטואציה של התעסקות עם כבלי התנעה ורכישה במחיר מופקע של מצבר ממוסך או אוטו דיפו או גזלן דרכים.

לכן חשבתי להחליף באופן יזום את המצבר שהגיע עם הרכב. האם כדאי?

אם כן, מה המצבר המומלץ? בעבר היה לי מצבר של בוש סילבר, היה נהדר, הכי טוב מכל המצברים שהיו לי עד כה - האם עדיין מיובא לארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מצבר לא מתאבד ברגע אחד.. אם לא עוזרים לו.

כאשר ההנעה תהיה קצת קשה, כנראה הגיע יומו.

ליתר ביטחון - אפשר להתכונן, רשום את פרטי המצבר, הגודל ואמפר ההספק.

התקשר למספר מקומות אשר מוכרים מצברים, וקבל הצעות מחיר ורשום בצד.

כך תהיה מראש מאורגן.. ואולי עקב הפעולה הנ"ל.

:wink: המצבר יקלוט שהולכים להיפתר ממנו, ויפתיע וימשוך עוד.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליין, זה נכון אבל שיש רכבים שאין סימני מוקדמים?

למשל, במצבר הקודם שלי (שהחלפתי אותו לפני כשנה וכמה חודשים) באותו היום שהוא נגמר לי , הסטרטר היה מאוד איטי, אבל יש כאלו שטוענים שאין לפעמים כל סימנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצבר הולך לעולמו שתא אחד בו מת, ובחלק לא מבוטל מהמקרים זה קורה בהפתעה.

אין צורך להחליף מצבר כטיפול מונע, חבל על הכסף ועל יתרת הזמן שנותרה לו.

מה שכן, קנה לך בוסטר איכותי, ואז תוכל לנסוע בנחת לחפש מצבר כשיומו יגיע.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ :grin: אולם לא התאבד אצלי מצבר.. תמיד היה סימן מקדים.

הנעה קצת קשה, אורות יורדים בלילה כאשר המערכת מרביצה פולים ווליומים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מושך איתו עד סוף הקיץ ולקראת החורף מעיף אותו לטובת וורטא או שנפ. יש לך בצק פוסט בכביש המקביל ל צליל וחלק. (לא זוכר את השם). שם הכי זול.

לגבי הבוש סילבר לפי דעתי ונסיוני אין טעם להשקיע יותר מידיי אלה אם אתה מוצא אותו במבצע או משהו בסגנון.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שונא את הסיטואציה של התעסקות עם כבלי התנעה

בוסטר, על כל צרה שלא תהיה ; קטן יותר מטאבלט מצוי, חוסך את ההתעסקות שבסינג'ור רכב נוסף וגם את הסיכון למכלולים החשמליים של הרכב המניע ו/או הרכב שלך.

באשר למצבר, יש לי נסיון חיובי מאוד עם מצבר PowerUp (מצבר סגור), שלמיטב הבנתי מדובר בוורטה לכל עניין ודבר רק עם פחות אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש ניסאן נוט שעלתה לכביש ב3/13 ולבן שלי יש ניסאן מיקרה שעלתה לכביש ב9/12 .

שתיהן עדיין עם המצבר המקורי. גם אני התלבטתי בסוגיה והחלטתי לתת לו צ'אנס עד שימות. המצבר שלי מראה סימני החלשות ושל הבן לא.

לא יקרה כלום אם נניע בכבל פעם אחת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המצברים המקוריים מעולם לא החלפנו והם בד"כ החזיקו יפה מאוד 4-5 שנים ולכן, אני מחזק את ההמלצה שלא למהר להחליף את המצבר המקורי (למעט אם יש סימנים של היחלשות.. וכו').

המצבר המקורי היחיד שאיכזב, היה של פולקסווגן גולף דור 7 ששבק חיים לאחר כשנתיים, קרוב לוודאי עקב פעילות מערכת ה- START/STOP.

המצברים המקוריים הוחלפו בורטא וסטארט-אפ (מתוצרת ורטא).

בינתיים עשיתי החלפה יזומה אחת של מצבר ורטא, לאחר כ-4 שנים בשל הופעת סימני היחלשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל טוב ויפה רק שוכחים פרט קטן:

מצבר חלש יניע אך האלטרנטור יטעין ויטעין אותו כל הזמן ויישחק מהסיבה שמצבר חלש לא יכול להיטען ל 100 אחוז ולכן האלטרנטור מטעין בלי הפסקה כי המצבר לא נטען ל 100 אחוז תפוקה כי התאים שלו דפוקים (בלאי).

קיצר מצבר חלש דופק חלקים נילווים והאלטרנטור יעבוד שעות נוספות ויישחק על ריק.

תמשוך עוד שנה בחישוב כספי הרווחת 100 שקל. כמה עולה אלטרנטור ?

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2472 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...