Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב מתקרב לגיל 3 - האם עדיף להחליף מצבר באופן יזום? (פיקנטו 2014)

drsubaru
שימו לב! השרשור הזה בן 2482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מוזכר פה אף אחד מהדברים שאתה כתבת עליהם, וגם לא הטענה של חן על הפסקה יזומה של טעינה.

סך הכל כתבה לא רעה לטעמי, חוץ מהמשפט הזה שאפשר להתווכח עליו..

תפקידו העיקרי של האלטרנטור הוא להטעין את המצבר כדי שיספק חשמל לכל הרכיבים החשמליים ברכב.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גם אותי תפס המשפט שציינת ועוד כמה משפטים לכן הפסקתי לקרוא אחרי שתי פסקאות.

כמה צחקתי אחרי שקראתי את המשפט הזה...:?

"בניגוד למערכות הישנות שבהם האלטרנטור היה מוציא כל הזמן הספק מכסימלי ובכך מבזבז אנרגיה, או במילים אחרות – דלק..."

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיצר דודי.

כמט שאני רואה את זה יש לך 2 אפשרויות:

דש לאופר 400 שקל ויש לך 3 שנים שקט,

או במילים אחרות: אתה לא תחליף מצבר יותר ברכב הנוכחי.

או להמשיך לנסוע ככה על הבבאללה עד שימות ואז תחליף כמו שכולם עושים.

הכל טוב.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון מהיום - אשתי נסעה עם הניסאן נוט , האוטו לא מניע לה ודווקא כשהיא ממהרת לפגישה .

אבחון פשוט - המצבר המקורי סיים את חייו לאחר 4 שנים ו4 חודשים בדיוק.

הרגעתי אותה ואמרתי לה לקחת מונית.

הזמנתי סטארט-אפ וורטה מאיציק מצברים שהגיע לאוטו ונפרדתי מ500 שקל.

בדיעבד - הייתי יכול לדעת שהמצבר קרוב לסיום חייו כי ההתנעות האחרונות היו פחות טובות.

החלפה יזומה במצב זה הייתה חוסכת מונית ולחץ מיותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב המקרים המצבר מחליט לשבוק חיים דווקא ברגע הכי לא מתאים ו״נוח״. חוק מרפי שכזה...

Current: Seat Ateca 2019 1.4T (150HP) DSG7

Previous: VW Polo V 2012 1.4L (85HP) Manual Gear ---> VW Golf VII 2013 1.4T (122HP) DSG7 ---> VW Golf VII 2015 1.4T (150HP) DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום ספק שבשביל המחיר הנמוך הזה, אוסיף החלפת מצבר לרענון של הרכב שאני מתכנן כשיגיע לגיל 3 - צמיגים, פרונט, טיפול 45K והחלפה של כל הנורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום ספק שבשביל המחיר הנמוך הזה, אוסיף החלפת מצבר לרענון של הרכב שאני מתכנן כשיגיע לגיל 3 - צמיגים, פרונט, טיפול 45K והחלפה של כל הנורות.

בניגוד למצבר שלא ניתן לדעת בדיוק מתי הוא יכול לשבוק, נורות, צמיגים, פרונט.. אלו דברים שאין צורך להחליף בצורה יזומה אם אין בעיה.

צמיגים ניתן לראות ולבחון את מצבם, ואולי אפשר יהיה להמשיך איתם מעבר ל 3 שנים שציינת?

מנורות - אם לא נשרף אל תחליף! מקסימום תקנה כמה שיהיו רזרבה בתא כפפות למקרה הצורך.

Previous: VW Polo V 2012 1.4L (85HP) Manual Gear ---> VW Golf VII 2013 1.4T (122HP) DSG7 ---> VW Golf VII 2015 1.4T (150HP) DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנורות מחזיקות גם 10 שנים בכיף, מצברים לא שנפ או וולטה מחזיקים 4-6 שנים וראיתי גם יותר והרבה יותר. מוזר לי הרצון הזה להמנע מכל בעיה כאילו זה האוטו של איזו אישה לחוצה שתבכה אם תהיה לה בעיה קטנה.

המנורות זה ממש מוגזם, זה לא שאי אפשר לנסוע יומיים עד שיש זמן לתקן אם מנורה נשרפה..

כיוון פרונט סתם בשביל הכיף? למה?

צמיגים שהיו מאחורה באוטו שלא נסע הרבה להחליף כי הגיע 3 שנים?

נראה לי כמו הנאה בלזרוק כסף.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי האוטו ייסע בכל מצב. גם עם צמיג בן 8 ויצא לי לראות. גם עם צמיגי לינג לונג מאוטו דיפו ב 600 שקל.

הכל שאלה של למה אתה שואף להגיע ו איך אתה מעוניין להגיע מנקודה A לנקודה B.

אם אתה רוצה לשמור על צמיגים ומכלולי פרונט אז רצוי מאוד לעשות כיוון פרונט מידיי פעם (כל כמה שנים).

ברור שכל זה מתבטל כשמדובר ברכב ליסינג.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה?

מה רענון?

מאיפה אתה מביא את ההמצאות האלה?

אני מבין למה אתה חושב שלהחזיק רכב ישן זה יקר.

טיפול לפי המלצת יצרן (כמובן גם בגיל 3)

צמיגים לפי המצב והזמן (אם האוטו לא חנה בשמש כל הזמן ולא נסע הרבה, 4 שנים זה טוב)

נורות?! פעם ראשונה שאני שומע את השטות הזאת. חבל על הכסף. תחזיק באוטו סט חליפי מכל סוג נורה אחת, ושלום על ישראל.

כיוון פרונט זה מומלץ.

ותשכח כבר מהמצבר. מקסי' תקנה בוסטר כדי שלא תתקע בזמן ובמקום לא מתאימים.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הנורות, ניסיון שלי.

נורות ראשיות H4 מחזיקות בערך 50 אלף ק"מ.

נורות בלם/תאורה אחורית, נורות חניה קידמיות גם משהו כזה.

נורות איתות, אור רוורס, אור ערפל וכל יתר הנורות שפעולות פעם ב...או לפרקי זמן קצרים יכולות להחזיק 10-15 שנה כשמדובר בנורות איכותיות של Hella, Osram, Philips וכו'.

נורות סיניות - במקרים מסויימים עובדות רק כמה חודשים.

אני טכנאי במקצוע ואני דוגל בשיטה:

1. תבצע טיפולים בדיוק לפי הוראות היצרן בלי לעגל פינות.

2. צמיגים תחליף כל 4 שנים בלי קשר לשחיקה, אם יש סימני יובש.

3. בכל שאר הדברים If it's not broke, don't fix it.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הנורות אני מחליף כדי לשדרג. לא סתם ככה.

יש לי נורות EXTREMEVISION שמחכות לזמנן לעלות על הרכב.

לגבי אחזקה - אני תמיד אוהב לנסוע ברכב שמרגיש מעולה. לא אוהב להזניח ואז להרגיש ש"הרכב התעייף" כי כולו רוקד ומטרטר ומרעיש.

אני לא אוהב שרצועות נקרעות, שתושבות מתייבשות, שבצמיגים יש סדקים וכו' וכו'. פשוט לא.

אני מודע לזה שהרכב יכול להגיע מנקודה לנקודה גם בלי התיקונים האלה - אבל אני פשוט נפשית לא מסוגל לנסוע בגרוטאות. זו הסיבה שמבחינתי אחזקת רכב ישן היא דבר יקר. אם הייתי חאפר שמוכן לנסוע בעגלות, כנראה שהייתה לי עכשיו איזו דייהטסו אפלאוז 96 והייתי מתנייד בה בכיף, מתקלה לתקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הנורות אני מחליף כדי לשדרג. לא סתם ככה.

יש לי נורות EXTREMEVISION שמחכות לזמנן לעלות על הרכב.

לגבי אחזקה - אני תמיד אוהב לנסוע ברכב שמרגיש מעולה. לא אוהב להזניח ואז להרגיש ש"הרכב התעייף" כי כולו רוקד ומטרטר ומרעיש.

אני לא אוהב שרצועות נקרעות, שתושבות מתייבשות, שבצמיגים יש סדקים וכו' וכו'. פשוט לא.

אני מודע לזה שהרכב יכול להגיע מנקודה לנקודה גם בלי התיקונים האלה - אבל אני פשוט נפשית לא מסוגל לנסוע בגרוטאות. זו הסיבה שמבחינתי אחזקת רכב ישן היא דבר יקר. אם הייתי חאפר שמוכן לנסוע בעגלות, כנראה שהייתה לי עכשיו איזו דייהטסו אפלאוז 96 והייתי מתנייד בה בכיף, מתקלה לתקלה.

מה הקשר גרוטאות? אתה פשוט מבזבז כסף מיותר על חלקים שיכולים להחזיק עוד זמן.

אם הגיע הזמן להחליף רצועה - תחליף.

אם התושבות כבר סדוקות ואתה מרגיש שהאוטו מתחיל לרעוד - תחליף.

אם בצמיגים יש סדקי יובש - תחליף.

אחרת, אין טעם, ולפי מה שאני מבין ממה שכתבת זה שאתה מחליף אותם כל זמן קבוע עוד טרם הופעת הסימנים האלו וזה לדעתי בזבוז כסף מיותר אם אכן זה מה שאתה עושה.

כמובן, שכל אחד מנהל את עצמו ואת התקציב שלו, ואם לך זה עושה טוב על הנשמה, מי אנחנו שנגיד לך שזה לא טוב :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוסטר עולה כמו מצבר אז למה לא להחליף מצבר כל 3 שנים ואז חא צריך בוסטר ולא נעליים, לא צריך לחשוב בכלל או לדאוג מה עם כאשר.

מעבר לעניין נניח אתה תמתח את הזמן ל 4 שנים. אתה מחזיק את הרכב 5-6 שנים איך שלא תהפוך את זה תצטרך להחליף שני מצברים.

אם אתה מחליף רכב כל שנה שנתיים זה כבר סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...