Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי סוויפט טורים נמוכים בעקבות טעות בהחלפת פיוז שרוף

romanhit
שימו לב! השרשור הזה בן 2485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בעקבות חיבור מטען לטלפון נגרם קצר ששרף את הפיוז של הרדיו והמצית.

אמרו לי שיש פיוז ספייר בתיבת הפיוזים אז אפשר להחליף בעצמי.

מסתבר שטעיתי ולקחתי פיוז שנמצא בשימוש והחלפתי איתו את הפיוז השרוף.

אז הרדיו והמצת חזרו לעבוד אבל שהנעתי את הרכב פתום הטורים היו ממש נמוכים והוא לא מצליח לייצב אותם בזמן עמידה.

מיד כיביתי את האוטו והחזרתי את הפיוזים למקומם המקורי (וידאתי זאת מול הדיאגרמה).

לצערי זה לא עזר והבעיה עדיין נמשכת.

מה מקור הבעיה? האם זאת בעיית חשמל, או שהפיוז שניתקתי בטעות הוא משהו קריטי ובגלל שניתקתי אותו והנעתי את הרכב אז הטורים לא מצליחים להתייצב למרות שהחזרתי אותו?

כמו כן למי הולכים עם בעיה כזאת? לחשמלאי רכב או למוסך כללי?

שמח לעזרה,

רומן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן שהוצאת בטעות פיוז ששייך למערכת בקרת מנוע/מחשב הזרקה/הצתה לכן הסל"ד לא יציב ונמוך.

בצע נסיעה קצרה בעיר עם אורות דולקים+מזגן וגם נסיעה קצרה מחוץ לעיר ולאחר מכן עצור ותן למנוע לעבוד בסל"ד סרק כמה דקות ללא הפעלת צרכנים ולאחר מכן עם הפעלת צרכנים.

בכול מקרה גם ללא הפעולות שכתבתי הסל"ד אמור להסתדר בתוך מספר ימים/נסיעות.

אתה לא צריך מוסך.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כספי, לא מדוייק.

מחשב ניהול מנוע כל הזמן מבצע תיקונים למצב מצערת או למצב מנוע צעדים, מתאים את המיקום שלהם לתנאים נוכחיים כדי לספק סל"ד סרק יציב.

התיקונים האלו לוקחים בחשבון גם לכלוך שהצטבר.

ניתקת מתח - התיקונים נמחקו.

מצערת או מנוע צעדים מתחילים ממצב default שלא לוקח בחשבון שום דבר ואז מתקבל סרק לא יציב.

לאחר מספר נסיעות בדרך כלל מחשב לומד את ערכי התיקון מחדש והכל מסתדר.

אם לא מסתדר אז בהחלט צריך ניקוי ולימוד מצערת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהתחיל את כל הסיפור הוא חשמלי ולכן תיקון צריך להיות לדעתי רק חשמלי ולא מכני (ניקוי). שים לב שגם מרק כותב בעצם את אותו הדבר ולא טוען לתיקון מכני. במקרה אחר אולי הייתי מסכים אתך ועם מאור אבל לא במקרה הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תיקון.

במקרים מסויימים מצערת לא מצליחה "להתאפס" על המיקום הנכן אחרי ניתוק מתח ומחיקת ערכי תיקון. ואז צריך לעשות לימוד מצערת.

לימוד מצערת עושים כשהיא נקייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהתחיל את כל הסיפור הוא חשמלי ולכן תיקון צריך להיות לדעתי רק חשמלי ולא מכני (ניקוי). שים לב שגם מרק כותב בעצם את אותו הדבר ולא טוען לתיקון מכני. במקרה אחר אולי הייתי מסכים אתך ועם מאור אבל לא במקרה הזה.

אם התופעה של טורים לא יציבים קורית במצב של סרק ואילו במצב שח נסיעה הכל תקין והרכב סוחב כמו שצריך אז ניקוי מצערת ולימוד מחדש שלה אמור לפתור את הבעיה. לפותח השירשור - איך מתנהג הרכב בנסיעה ובהאלעת סלד? האם מורגשים חיתוכים של המנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את בוקי ומאור.

חד משמעית ניקוי מצערת ואיפוס מחשב יתקנו את הבעיה.

זה קורה בהרבה רכבים עם מצערת אלקטרונית, במיוחד טויוטה וסובארו.

בספורטאז' של חמותי למשל אחרי החלפת מצבר, נדלק צ'ק אנג'ין על תקלה של חיישן MAP, כי הוא כנראה זיהה לחץ חריג בסעפת יניקה בגלל מצערת מלוכלכת.

ניקוי מצערת וניתוק מצבר פתרו את הבעיה.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח האשכול לא התלונן או כתב שהיו לרכב בעיות התנעה/סל"ד לא יציב כיבוי מנוע ושלל דברים אשר מצביעים לפעמים על בעיות במצערת אלא התלונן על בעיה אשר התעוררה לאחר הוצאת פיוז לא נכון לכן אינני רואה סיבה להתחיל לטפל בדברים שאין בהם צורך בשלב זה.

זה שאתה מחזק את חברך מאור ואת בוקי או אנשים אחרים זה לא הופך את ההמלצות לנכונות בשלב זה. :nono:

באותה מידה אתה יכול להמליץ לפותח האשכול לבצע סריקת תקלות או לבדוק אולי קיימת בעיה ב-EGR ולבזבז 200-400 שקלים על איבחון ממוחשב.

זהו לעכשיו.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים,

קודם כל אני רוצה לציין שלפני כן הטורים עבדו מצויין. יציבים וללא בעיות בכלל.

ביצעתי מספר נסיעות במהלך יום שישי ונראה שהטורים התייצבו והבעיה כמעט ונעלמה.

זה עדיין לא מושלם כמו לפני הבעיה אבל כבר אין טורים ממש נמוכים שכמעט הרכב נכבה.

בניוטרל הטורים יציבים וטווח הנכון. גם ב D בעמידה הטורים נוראים יציבים.

מה שלא יציב עדיין זה בעת בלימה. לקראת היציאה הטורים יורדים נמוך מידי והרכב רועד מעט. זה לא היה קורה לפני שהוצאתי בטעות את הפיוז.

אני אסע עוד כמה ימים ואעדכן אם הבעיה נפתרה.

תודה,

רומן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט תמתין מספר ימים. בכול מקרה איזה שנה הרכב ומהו נפח המנוע וכמה קילומטרים עשה הרכב בכדי שאם תצטרך עזרה נוספת אוכל לכוון אותך בצורה מדוייקת לפתרון הבעיה במידה ותהייה כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...