Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע נשמע מוזר לאחר החלפת שמן - קורולה

vpvi
שימו לב! השרשור הזה בן 1008 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלפתי שמן+פילטר.

השמן

[h=3]CASTROL MAGNATEC STOP-START 5W-30 A5[/h]המנוע נשמע עכשיו יותר רועש.

האם זה בגלל ששיניתי צמיגות מ10W30 ו5w30? אולי יכול להיות ששמתי גם קצת יותר מדי (200 מ"ל).

קורולה 2003.

לפי ספר הרכב מ2003 בעברית API SJ או SL רב דרגתי 10W30.

לפי הספר באנגלית אפשר גם 5w30 (רשום שזה מועדף) וזה מה ששמתי.

מה ששמתי בתקן SN

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שמת שמן מעולה, אין שום סיבה לשים 10W30 שהוא לא סינטטי מלא בד"כ.

פילטר שמן מקורי ?

הרבה פעמים מדמיינים דברים או שמים לב לרעש "חדש" אחרי טיפול, למרות שהוא היה שם כל הזמן.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעייה עם השמן החדש, ואין לי ממש הסבר לרעש החריג. אתה בטוח שהרעש לא פסיכולוגי? בכל מקרה הוצא את עודף השמן, לא בריא שהוא שם.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ה 5-40 יהיה טוב יותר לרכב

ה 5-30 דליל מידי.

ויש מצב שהרעשים שאתה שומע עכשיו הם בגלל שהשמן דליל יותר ולכן המנוע נשמע טוב יותר.

שוב. לדעתי ה 5-40 יהיה טוב יותר

הקטן

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי yanivnn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרעש נמשך כדאי להתייעץ עם מוסך מתמחה בדגם.

קורולות 2003-4 סבלו מבוצה במנוע ואי טיפול בזמן,סתם את מערכת השימון והוביל להחלפת מנועים.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או אני שמח שבסוף השרשור לפחות מישהו מגיב לעניין.. חבל להרגיע את הבן אדם סתם ולהשלות אותו שהוא שומע רעש פסיכולוגי

ידוע המחלה של המנוע הזה בבוץ חמור שמצטבר במנוע ,כבר יצא לי להחליף עשרות מנועים כאלה שהלכו מהסיבה הזאת וגם להציל עשרות שבאו בזמן

לפותח השרשור אם הרעש מדמה למנוע דיזל ,גש דחוף למוסך לצורך ניקוי יסודי של המנוע

בהצלחה

רמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי ונסיוני והייתה לי 2003 חדשה במשך 6 שנים עד 180 אלף קמ אגב עם אפס תקלות רק טיפולים אחת לשנה במורשה. אמיתי.

ואח"כ הייתה גם 2007 במשך 5 שנים.

השמן ששמת דליל מידיי למנוע שזה טוב מבחינה מכאנית אך מרעיש יותר לרכב שהמנוע שלו "עבד".

הסר דאגה מליבך, ואל תיכנס לזה כי אני הייתי שם והוצאתי ושינתי ותוספים למיניהם כלום לא עוזר זה הרעש שלו בשמן סינטטי ולאחר בלאי מסויים גם אם תחליף לחצי סינטטי הרעש יישאר כך, הכל תקין. זה הרעש של המרימים/שסתומים, לגבי תוספת השמן דווקא במנועים האלה מומלץ לשים 200 מ"ל יותר שמן במיוחד בחורף.

קיצר דלק וסע. אל תחפש בכוח.

כל הנכתב על סמך דעתי האישית הלא מחייבת בסופו של יום תעשה מה שתרצה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת היסטוריה על המנוע,

לפני כשנתיים הוחלף מנוע מיבוא בעקבות סתימת משאבת השמן במהלך נסיעה.

האם מנועים מייבוא באים אחרי ניקוי בוצה או כמו שהם ירדו מהרכב כך מוכרים אותם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיבה לשים 5W40. מצורף מסמך מאוטודאטה, שם השמן המועדף הוא 5W30 בכל טווח טמפרטורה.

https://drive.google.com/open?id=0B7m0YJC0WxA8Y2JUNUxVTU94SWM

ונכון שיש בעיות בוצה בשנים מסוימות, אבל למה שתתחיל בעיה כזאת דווקא אחרי החלפת שמן ?

(אלא אם פות"ש ביצע פלאשינג ואז חתיכות בוצה התנתקו ועכשיו סותמות את הרשתית של המשאבה)

בכל מקרה אם תהיה בעיית לחץ שמן, הנורה תידלק בלוח שעונים. vpvi -האם בזמנו לא נדלקה לך הנורה במנוע הקודם ?

רק ליתר בטחון - תפרק קרטר ותוודא שהכל נקי.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדלקה נורה אך הבעלים הקודם של הרכב לא יכל לעצור (כביש ללא שוליים). מניח שפירקו את הקרטר כי המסנן של משאבת השמן היה סתום.

לא ביצעתי פלאש.

גם לי לא נראה שזו בוצה, בדיוק אחרי החלפת שמן. הרעש החל ממש שהנעתי לבדוק אם יש נזילות.

יכול להיות שברכב הזה צריך למלא את הפילטר בשמן לפני שמתקינים וזה גרם לבעיה?

זה לא רעש של טרטור, של שפשוף. רעש מאוד חלש, קשה להסביר.

בנוסף הדיפסטיק מלא בשמן שרוף. לא יודע ממתי זה. אולי זה אותו דיפסטיק מלפני החלפת המנוע..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה להקליט לנו את הרעש.

לגבי מילוי הפילטר בשמן - באף רכב לא צריך לעשות את זה, אבל כדאי בשביל ההרגשה הטובה, היה אשכול בזמנו בנושא. אני אישית כן עושה את זה.

בכל מקרה לא זאת הבעיה שלך, אל תדאג בקשר לזה.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לצורך הבדיקה הייתי חוזר לצמיגות שהייתה קודם לכן ורק אז מגיע למסקנות. מה עוד עשית מעבר להחלפת השמן? אולי לא החזרת הכל למקומו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1008 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...