Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוויה לא נעימה בסוכנות - מה אתם הייתם עושים?

ecomicra
שימו לב! השרשור הזה בן 2492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין פה שום דבר אישי - שמדובר במכירות לרוב אין הרבה אישי וזה הכל ביזנס,

אני יכול להרגיע אותך באופן אישי שהנציג לא נעלב בשום צורה שהיא בשם היצרן או היבואן של הרכב - הכל טכניקת מכירה ושיכנוע ותו לא(סטייל "אני הולך!").

ההתנהלות שלו באה להציג לך שהוא בטוח במותג שלו ושלדעתו הוא יותר טוב, המטרה של האימרה "אז לך לקיה" זה שילוב של לשחק לך על המצפון + להציג לך ביטחון שלו במותג שלו (לא צריך אותך כקונה, יש לי מלא קונים עומדים בתור לא רוצה לא צריך).

יש כאלה שזה עובד עליהם, יש כאלה שלא - גיליתי שלכל אדם יש איש מכירות משלו, המטרה של איש מכירות זה לקרוא את הלקוח ולהתאים את עצמו אליו, נראה שיש פה כישלון ענק בנושא.

לא מזמן הורי נכנסו גם לבחון רכב לאימי,

ההורים שלי הציגו לו את העובדה שהם התעניינו בין היתר ברכב Y ושאלנו כמו כל אדם לגבי הנחות ומבצעים, הנציג עיקם את האף ואמר "מה נראה לכם? זה X! במותג שלנו אין מבצעים!,זה לא Y פה ואם אתה רוצים הנחות תלכו לY!".

יש כאלה שהטכניקת מכירה מכירה הזאת הייתה עובדת עליהם, להורים שלי במיוחד הצורת דיבור של הנציג גרמה להרגיש תחושה של התנשאות מעליהם וחוסר סבלנות כלפיהם בהרמת הטון(לא היה טון נעים כ"כ) ככל הנראה על אחרים זה היה גורם לרצות דווקא לקנות את הרכב הזה.

בסוף אגב?

אחרי הרגשי ותחושת ה"אצלנו אין הנחות" ניתנה הנחת מזומן+חיישנים ומיגון.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בדיוק מה ש noknok אמר.

הנציג צריך להרגיש את מי שהוא עומד מולו, וזה לא רק ברכבים אלא בכל מכירה. ממיקסר, למכונת כביסה, לנדל"ן.

פה- הנציג כנראה לא מספיק מקצועי, וטעה.

זה משהו שנציג מקבל עם הזמן, דמויות של לקוחות, PATTERNS, חוזרים על עצמם, והם לומדים להרגיש, שוב, עם הזמן, איך לדבר עם הבן-אדם.

לקוח שמגיע ומדבר בלי סוף, הם ייתנו לו לדבר, חלילה ייכנסו לו באמצע המשפט או יינסו לתקן אותו.

לקוח שקט, שעונה "זה בסדר" כששואלים אותו אם צריך עזרה, יקחו צעד אחד אחורה ויחכו שהוא יפנה אליהם.

אדם מבוגר, יעמדו לידו ויענו לכל שאלה שלו, וידאגו להיות זמינים עבורו במהלך כל שהותו בסוכנות.

צעיר עם זוגתו שבאו להסתכל על רכבים, הנציג ויחמיא ויתפעל מהידע של אותו צעיר על כל עובדה נכונה שהוא יציין, גם אם לא רלוונטית, כדי לגרום לו להרגיש גבר-גבר ליד בת זוגתו.

גבר מבוגר שבא עם הבת שלו, יתמקדו בהסברים בבטיחות הרכב יותר מאשר ה0 ל 100.

וגם אלו רק דוגמאות, הכל תלוי בPATTERN שאותו לקוח נופל לאותו נציג, וכמה נסיון יש לאותו נציג מול אותו PATTERN.

בסופו של יום, בכל מכירה, יש חוויה, וחוויות רגשיות חשובות לא פחות בתהליך הרכישה מהמוצר אותו רוצים למכור.

תתפלא שלקוח פוטנציאלי לא בטוח שיזכור את צריכת הדלק של הרכב שהוצג לו, אבל בטוח יזכור אם התעלמו מבקשתו לכוס מים.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור :

הגעת לראות רכב שכנראה מצא חן בעיניך ברוב הסעיפים, ובכל זאת קיימות חששות לגבי אמינות הרכב.. מה ציפית מהנציג? שישנה לך את דעתך?? או שיוכיח לך שאתה טועה???

עיניין 7 שנות האחריות בקיה לא קשור - רוצה קיה תיגש לקיה.. בשקט בלי לספר לאף אחד!

ייתכן והנציג הרגיש שאתה עוד אחד שנכנס לסיבוב, בילבול מוח, ויציאה ללא פתיחת הזמנה.

גם ההתנהגות שלו לא תרמה לסגירת עסקה. זה שהוא עשרות שנים בתחום לא תרגיע אותך מצד האמינות, מצד שני תחילת השיחה בכלל לא לעניין ("אתה יודע מה יש..").

במקומך הייתי מבקש ממנו שיעזוב אותך לנפשך כדי שתוכל להתרשם מהרכב בצורה סטטית (במיוחד כשאתה שולט בחומר ולא צריך עזרה..) ולאחר מכן קובע נסיעת מבחן. אם לא אהבת תיפרדו לשלום, ואם כן סע הביתה על מנת לחשוב לעומק על נושא האמינות ורק אז תידע אם אתה קונה את הרכב או קיה כלשהי.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה במקרה אולם של פיג'ו סיטרואן בחיפה ? הם דיי מפורסמים פה ביחס ללקוחות שבאים להתעניין....

אם כן: אל תקחו את זה אישית. זה נקודתי. לכו לאולם נוסף. הקקטוס שווה את זה.

לדעתי הדבר היחיד ששוה לדבר עליו עם הנציג זה קביעת נסיעת מבחן . אח"כ אולי על הנחת שקר כלשהיא וזהו. כל יתר המידע תקרא במרשתת. יותר לא תפגוש אותו בחיים.

זו נקודה מאיד גדולה שמקיפה לא מעט סוכנויות שלהם אבל זו עדיין לא סיבה לפסול את הרכב.

מה שכן הייתי עושה זה ללכת לסוכנות אחרת באיזור ואם זה צוזר על עצמו להגיד יפה תודה ושלום ילעבור ליבואן אחר.

לגבי להתלונן בטח שכן. האיש מקבל משכורת לעשית עבודה מסויימת ואם הוא מבזבז לך סתם זמן אז שילך לחפש עבודה אחרת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שדווקא נציג המכירות עשה איתך חסד כששלח אותך לקנות קייה ולא את סוג הרכב שרצית.שלח לו זר פרחים הביתה עם מכתב תודה. קייה זה מותג אמין ביותר מניסיון.

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחשבה שניה,

מכיוון שאנחנו לא יודעים במי מדובר,

הייתי מחכה שאותו יבואן יארגן יום לגולשי קארספורום,

מגיע לאותו יום,

תופס את מנהל המותג בפינה חשוכה, וסוגר איתו אישית בדיוק מה שאני רוצה.

הבעיה היא שצריך לחכות ליום כזה שהיבואן יארגן... :wink:

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניחוש שלי זה סוכנות לובינסקי בחיפה, כמו שכבר אמרו כאן..

אם אכן זה המצב אז תעשה לעצמך טובה ותחזור שוב והפעם תפנה לנציג אחר.

אני יכול לומר לך מניסיון שיש הפדל תהומי בשרות בין נציגים שונים בסוכנות.

אני יכול להמליץ לך על מישהו אם אתה צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע יחס מזלזל ומאוד לא מקצועי מצד הנציג.

אם אתה מעוניין ברכב, אין טעם להעניש את עצמך על התנהגות של מישהו אחר, מי שצריך להיענש זאת הסוכנות שמתנהלת כך ולא רק הנציג הספציפי.

גש לסניף השני הקרוב לביתך ותתחיל שם מהתחלה, למזלנו ארץ ישראל מספיק קטנה בשביל לספוג שני ביקורים במקום קצת יותר רחוק.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שדווקא נציג המכירות עשה איתך חסד כששלח אותך לקנות קייה ולא את סוג הרכב שרצית.שלח לו זר פרחים הביתה עם מכתב תודה. קייה זה מותג אמין ביותר מניסיון.

ומה הניסיון שלך עם סיטרואן קקטוס או c3?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזה נעלבת? באמת?

אם הייתי מקבל שקל על כל פעם שהפנתי לקוח לקנות מותג אחר,הייתי מיליונר.

ועם כל הכבוד אני מאמין שלכל מטבע יש 2 צדדים,ולקוחות שחושבים שהם יודעים הכול זה גם לא הכי נעים.

אין לך מה להעלב ממה שהוא אמר,לא יודע במקרה שלך מה קרה אבל בדרך כלל לקוחות נוטים לזלזל ולהוריד מערך המותג בשביל לקבל הנחה.

ואם מדברים על סיטרואן באמת,על אילו בעיות אמינות אתה מדבר בדיוק? ותציין דברים רלוונטים לעשור הזה בבקשה.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון אישי זה גם קורה עם רכבים יקרים יותר (160,000) :)

החוויה שקיבלתי מנציג שירות באולם המרכזי של סיאט בהרצליה לפני כשנתיים, בעת התלבטות בעניין שדרוג ללאון החדשה, פשוט הוציאה לי את האוויר מהמפרשים. הוא היה כל כך "מקצועי" שהצליח על הדרך ללכלך על פולקסווגן מאותו הבית.. מה שמעיד שיש תחרות בין המותגים בארץ.

לעומת החוויה באולם של סיאט, הנציגים של פולקסווגן היו הרבה יותר אדיבים ושירותיים, כשהתעניינתי במקביל בשדרוג לגולף שהייתה זולה יותר מהלאון.

אם אתה מעוניין ברכב, אז אל תעניש את עצמך בגלל איש מכירות שחצן ויהיר..

תבקר שוב באולם התצוגה ותפנה לנציג מכירות אחר, או לחילופין תקפוץ לאולם תצוגה של היבואן במקום אחר.

עריכה אחרונה על ידי fusion-x
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער, אני ממש לא מבין מה הביג-דיל.

כבר לפני 30 שנה שלחו בסוכנות סובארו רוכשים פוטנציאליים לקנות פיאט.

ולא סתם סוכן שלח אותם לקנות פיאט, אלא בעל הבית בעצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה הניסיון שלך עם סיטרואן קקטוס או c3?

Sent from my iPhone using Tapatalk

כמנהל מוסך אני אומר לך רד מזה.לך על מותג יפני או קוריאני אם אין לך זמן וכסף מיותר לבזבז על מוסכים.ושלא נדבר על ירידת ערך וסחירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...