Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוויה לא נעימה בסוכנות - מה אתם הייתם עושים?

ecomicra
שימו לב! השרשור הזה בן 2485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פות"ש,

חוויה מתקנת:

גש חזרה לאותו נציג, תתנצל על התנהגותך (למרות שאתה בהחלט הצודק כאן), ופתח אתו משא ומתן נעים לגבי פרטים על הרכב:

לדוגמא אמור לו כך: אני אספר לך מה אני יודע על הרכב ואחר כך תתקן לי אם טעיתי במשהו או שכחתי משהו מסוים.

תחשוב שהוא לקוח שלך ולא הפוך.

בסוף תהיו חברים טובים.

אני, בתור איש מכירות, התנהגתי ככה בכמה מקומות (אמנם לא רכשתי מעודי רכב חדש), וקיבלתי את השירות הכי אמיתי וכנה, והטבות נוספות או הנחות ללא הרמת קול או לחץ פסיכולוגי.

הנציג יהיה בהלם שחזרת ואתה מתרפס אליו והא יהיה רך כחמאה. ייתן לך כל מה שרק יוכל.

תחשוב על זה,

שבת שלום

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פות"ש,

חוויה מתקנת:

גש חזרה לאותו נציג, תתנצל על התנהגותך (למרות שאתה בהחלט הצודק כאן), ופתח אתו משא ומתן נעים לגבי פרטים על הרכב:

לדוגמא אמור לו כך: אני אספר לך מה אני יודע על הרכב ואחר כך תתקן לי אם טעיתי במשהו או שכחתי משהו מסוים.

תחשוב שהוא לקוח שלך ולא הפוך.

בסוף תהיו חברים טובים.

אני, בתור איש מכירות, התנהגתי ככה בכמה מקומות (אמנם לא רכשתי מעודי רכב חדש), וקיבלתי את השירות הכי אמיתי וכנה, והטבות נוספות או הנחות ללא הרמת קול או לחץ פסיכולוגי.

הנציג יהיה בהלם שחזרת ואתה מתרפס אליו והא יהיה רך כחמאה. ייתן לך כל מה שרק יוכל.

תחשוב על זה,

שבת שלום

בחיים לא!!! השתגעת? מאיפה הבאת את זה?

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כמו הסולם שהצעתי

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להבין כי מדובר באולם תצוגה בחיפה מחולק למותגי סיטרואן ופיג׳ו ואני מעריך שבחיפה.

גם אני ספגתי שם ביחס מזלזל בלשון המעטה של אנשי המכירות רק לאחרונה.

זה אפילו לא רק תוכן הדברים אלא צורת הדברים, פוגעת ומזלזלת ואני בהחלט מבין את ההרגשה של פותח השרשור.

ולמי שהתקיף את פותח השרשור שהוא הביא את היחס הזה על עצמו אין שום מושג במכירות או בשירות לקוחות.

לנציגי לובינסקי- הייתי מטיס הביתה את אנשי המכירות שם.

אם אני ארכוש רכבי פיג׳ו סיטרואן, כף רגלי לא תדרוך בסניף הזה, אני לא אתרום לבונוסים של אנשי המכירות שם.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפלת על נציג אידיוט שלא מבין כלום במכירות ו/או מנהל אולם תצוגה שלא מבין כלום בשיווק וזהו.

הסי 3 מאוד נחמדה (מכיר מישהו עם כזו וגם נהגתי בה לפני שבועיים) ועושה רושם של אחלה רכב. נותנים לך 5 שנים אחריות שזה אומר שהיצרן מעריך שהיא תחיה לפחות 7 שנים ללא תקלות מיוחדות (לוקחים מקדם ביטחון עם אחריות כי היא עולה לא מנט) אז אתה יכול לישון בשקט. אם אתה עדיין מפחד אז נסה לקבל התחייבות לטרייד אין עתידי בלי להפסיד את הנחת הקנייה ללא טרייד (כמובן בהךחתה מסויימת כי גם הטרייד צריך לחיות ועולה כסף).

בכל מקרה אני במקומך לא הייתי חוזר לאותה הסוכנות ובנוסף גם בודק את רשת המוסכים בסביבה כדי לא להיות תקוע עם מוסך יחיד באיזור עם אותה תודעת שירות (קרה לי דבר כזה עם פיאע שהייתי צריך לנסוע לעיר אחרת למוסך נורמלי).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איזה צבע אתם ממליצים?

שחור.. או לבן?

כסוף עם גג אדום. תתחדש ותהנה.

מהאירוע היום עלה שהיבואן מודע לפגמים של אנשי המכירות והעניין נמצא בטיפול, גם אם הוא צפוי לקחת זמן. אני מקווה ומאחל מכל הלב שהטיפול יצליח.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמי שהתקיף את פותח השרשור שהוא הביא את היחס הזה על עצמו אין שום מושג במכירות או בשירות לקוחות.

לנציגי לובינסקי- הייתי מטיס הביתה את אנשי המכירות שם.

במה כבודו עוסק?

לקוח שיכנס לסוכנות של BMW (או כל יצרן פרימיום אחר), יבחן את סדרה 3 ויעשה השוואה לטויוטה קורולה (אותו מרווח פנימי, לקורולה יש יותר אחריות, הקורולה זולה בכ-50%. אז מה אם יש חומרים איכותיים יותר, מה אני מלטף כל יום את הדשבורד) יקבל את אותו יחס בדיוק.

ד"א, אני ממש לא מצדיק את התנהגות הנציג. אני פשוט חושב שפותח השרשור התנהג באופן "ישראלי" זהה לנציג (או במילים אחרות קבל את היחס שמגיע לגישה שלו).

אם אני ארכוש רכבי פיג׳ו סיטרואן, כף רגלי לא תדרוך בסניף הזה, אני לא אתרום לבונוסים של אנשי המכירות שם.

עם הפיסקה הזו אני מסכים בהחלט (וגם שאר החברים שרשמו שבגלל תפוח רקוב אחד לא צריך לפסול את כל השק).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שנפלת על אותו נציג שדיברתי איתו לפני חודש והוא הרס לעצמו את המכירה.

ביקשתי שיחזרו אלי מהסניף בשביל לעשות טרייד אין על ה107 שלי ולקחת 108 (זה רכב משני מאוד והפרטים הטכניים לא מעניינים אותי).

חזרו אלי בטלפון ורציתי לדעת על המימון ולהתחיל להריץ את זה כבר באותו רגע, כלומר לשלוח להם רישיון רכב עם עוד פרטים ומתישהו אני כבר אקפוץ לשם אם מאשרים את המימון (יהיו להם את כל הפרטים כבר).

כל מה שהוא רצה זה שאני אבוא לסניף ואזמין רכב, עוד לפני שזה סגור.

הוא לא רצה להבין שיש לי שבוע מאוד עסוק (אשתי ילדה) ושאני לא יכול להגיע מיד אבל כן רוצה לעשות טרייד אין לפני שהחוזה שמחייס אותם לקנות את הרכב הנוכחי מסתיים.

אז הוא הציע לי הנחה על ה208 (לא ביקשתי 208!) וניסה להשחיל לי עוד דברים אם אני מגיע תוך יומיים, תוך התעלמות מוחלטת ממה שאני מבקש.

זה נגמר בזה שאמרתי לו שציפיתי לשירות קצת יותר טוב ומבין, והוא אמר לי שאני לא חייב לעשות טרייד אין אלא יכול למכור את הרכב בשוק הפרטי ואז לקנות 108.

הצחיק אותי ממש...

אם הייתי מוכר אותו, לא הייתי חוזר לפיג'ו.

אז הוא פשוט שלח אותי למקום אחר ואיבד את המכירה.

נ.ב

לא החלפנו את האוטו. יותר מדי כאב ראש.

אבל לסניף של חיפה לא נחזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במה כבודו עוסק?

לקוח שיכנס לסוכנות של BMW (או כל יצרן פרימיום אחר), יבחן את סדרה 3 ויעשה השוואה לטויוטה קורולה (אותו מרווח פנימי, לקורולה יש יותר אחריות, הקורולה זולה בכ-50%. אז מה אם יש חומרים איכותיים יותר, מה אני מלטף כל יום את הדשבורד) יקבל את אותו יחס בדיוק.

ד"א, אני ממש לא מצדיק את התנהגות הנציג. אני פשוט חושב שפותח השרשור התנהג באופן "ישראלי" זהה לנציג (או במילים אחרות קבל את היחס שמגיע לגישה שלו).

עם הפיסקה הזו אני מסכים בהחלט (וגם שאר החברים שרשמו שבגלל תפוח רקוב אחד לא צריך לפסול את כל השק).

במקצועות קודמים אני עבדתי הן במכירות והן בשירות לקוחות ולצורך כך אני עברתי קורסים ארוכים של מכירות ושל שירות לקוחות (ומדובר בתורות שלימות ומורכבות בניגוד למה שאנשים שלא בתחום חושבים) ואין דבר כזה בתורת המכירות או שירות הלקוחות שלקוח או לקוח פוטנציאלי ״יקבל את אותו יחס בדיוק״, ״קיבל את היחס המגיע לגישה שלו״ זה פשוט מצחיק אותי אפילו לקרוא את זה, המחשבה הזאת מעידה על חוסר הבנה מוחלט של התחום (וגם נוגדת את ההגיון הפשוט). דרך אגב בסימולציות במסגרת הקורסים הללו תמיד חלק מהמשתתפים מצדדים בגישה הדומה לגישה שלך, ״נעלבים״ ומנסים להראות שיש להם יותר גדול מהלקוח עד סוף הקורס האסימון נופל להם הם כבר מתנהגים הפוך ב- 180 מעלות.

בפורמט הזה לא ניתן להסביר את כל תורת המכירות או השירות, אני רק אציין שבתורת המכירות והשירות יש חלקים שלמים הדנים בזיהוי סוגי לקוחות, בטיפול בהתנגדויות של לקוחות ובטיפול בסוגי התנהגות של לקוחות. נקודת המוצע היא שכל לקוח הוא ״אורח״. לכל סיטואציה ולכל התנהגות של לקוח שחשבת עליה יש טכניקה סדורה ומתאימה לטפל בה.

אף אחת מהטכניקות הללו לא כוללת כמובן את ההתנהגות הנ״ל של נציגי לובינסקי, ההיפך הגמור מכך. אין בדל של התנהגות של נציגי לובינסקי המעידה על כך שהם עברו קורסים בתחום וככה זה נראה.

אני יכול מנגד להעיד שבסוכנות הונדה בחיפה, נציגי המכירות והשירות הם הכי מקצועיים בהם נתקלתי, הם עברו בוודאות קורס של מכירות לפחות וזה נראה אחרת לגמרי (בתור מי שמבין בתחום זה שעשע אותי לזהות את הטכניקות בהם נציגי המכירות נוקטים).

בשאר הסוכנויות בהן ביקרתי רואים גם חוסר ידיעה והבנה מוחלט בתחום המכירות, לפחות בתחום השירות המצב סביר (אבל סתם סביר ולא מכוח כך שרואים שנציגי המכירות עברו קורס שירות ומיישמים טכניקות שלמדו).

נראה שהיבואנים או סוכנויות המשנה בחלק מן המקרים, מסתכלים דרך החור של הגרוש ולא מוציאים את העובדים לקורסים הנ״ל, הם לא למדו שזול זה יקר.

במקומות עבודה בהם אני עבדתי לא רק שהעובדים עברו את הקורסים הנ״ל אלא שהיה מעקב סדור אחרי העובד כדי לשפר ולהטמיע אצל העובד את מה שנלמד באותם הקורסים. עובד שלא יישם את הנ״ל מצא את עצמו בביתו ״צודק״ מול הלקוח....

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבלבל שני נושאים שונים.

מבחינת העסק - הלקוח תמיד צודק, ואיש מכירות צריך להכיל גם לקוחות לא נעימים. זה חלק מהעבודה שלו, ואם הוא לא מסוגל, אז אולי הייתי מפטר אותו.

מבחינת אנשים ששומעים את הסיפור כסיפור על תקשורת בין אנשים, אז כן, פותח השרשור הביא את היחס הזה על עצמו. המשפט: "הלקוח תמיד צודק" הוא משפט מנחה לעסק לא ללקוח. אדם לא צריך להיכנס לעסק בתחושה של אני ואפסי, ועכשיו שייבלעו כל שיט שאני אדחוף להם, כי אני צודק. תמיד.

גם איש המכירות הוא אדם, כמו הלקוח, שעושה את העבודה שלו. אתה לא צריך להתייחס אליו כאילו הוא עבד, שאתה יכול לזלזל בו, והוא צריך לספוג את זה. אין לזה שום הצדקה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדם לא צריך להיכנס לעסק בתחושה של אני ואפסי

צודק אבל איפה ראית את זה במקרה הזה? תזכורת:

"הנציג: אני עשרות שנים בתחום, אתה לא יודע מה אתה מדבר."

"הנציג: לכו תקנו קיה."

אני באמת לא מבין היכן ראית בציטוטים או בשרשור התייחסות חריגה לנציג כאילו הוא עבד או זלזול בו. יש אולי לפות"ש חוסר בידע אבל אפשר לתקן את חוסר הידע שלו ולא לזלזל בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר פירטתי איפה ראיתי את זה.

מי שבא לתקן זה פותח השרשור את נציג המכירות.

תקרא את מה שהוא כותב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...