Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קו טלפון ביתי - מה הפתרון הכי זול לשמירת המספר?

avk
שימו לב! השרשור הזה בן 2468 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אמי ז"ל הייתה המשתמשת היחידה בקו הטלפון הביתי כך שאני מעוניין לשמור על המספר הזה כמחווה, אבל לעשות תוכנית של שיחות נכנסות בלבד. בזק, שהקו היה שם עד עכשיו, הציעו לי מסלול של שיחות נכנסות בלבד+ 30 אגורות על כל דקת שיחה יוצאת(שכמובן לא יתבצע בו שימוש) בעלות חודשית קבועה של 26 ש"ח ועוד 5 ש"ח עבור שירות של שיחה מזוהה (ממתי משלמים על שירות כזה?). כלומר 31 ש"ח על קו שאין בו שימוש כלל. בינתיים העברתי את הקו לתוכנית הזו כי לפני זה היא שילמה הרבה יותר על 300 דקות שנתנו לה.

מישהו מכיר תוכנית זולה יותר להחזקת קו ביתי? סלקום, פרטנר, הוט... פתוח להצעות.

HU: DEH-P7550 ,AMP1:SPL AB03445 ,AMP2: Pioneer GM-X862 ,COMP:JBL GTO6507 ,Rear:JBL GT5963 ,SUB: JBL GTO1202D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש תשתית אינטרנט קווית בבית (בזק או הוט) אפשר להחזיק קו VOB עם אותו מספר בעלות נמוכה יותר.

לדעתי אין באמת סיבה בבית רגיל להמשיך לפרנס את בזק (או חברות אחרות) בקו פיזי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקו הפיזי יתרן מבחינת אמינות - אינו תלוי במקור מתח חיצוני.

יש שירותים - כגון חלק מלחצני המצוקה - התלויים בקו אנלוגי.

אני מחזיק שני קוים במסלול האמור - האד משמש אות לפקס, האחר למעשה לשיחות נכנסות בלבד בגלל החם שלי (שלא מסוגל לעכל ששימוש בסלולרי יותר זול מאשר בקוי) וכיון שזה המספר היחיד שאינו חסוי. החסרון - ניג'וסים של גיאוקרטוגרפיה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דברים שאתה וודאי יודע:

ליתרון האמינות אין שום יתרון למשתמש שהוא לא מוקד חירום. גם רשת סלולר וגם רשת קווית קורסת מדי כמה שנים לכמה שעות.

כשאתה כבול לקיר, אפשר לחבר מטען. כשרשת החשמל נופלת פעם בשנתיים לשעתיים: יש סוללה.

ריקה? חייב שיחה? טען באוטו, לא צריך להתניע רק כבה תאורה פנימית.

אתה מחזיק חמישה סלולריים בבית, אם ממש חשובה האמינות תקפיד להחזיק מכשירים שמתבססים על תשתיות סלולריות נפרדות.

הפקס: תפקידו לעבור מהעולם. ידוע שיש עדיין מוסדות שמתעקשים שלא יעבור מהעולם. אפשר לקבל פקסים נכנסים בתא פקס של הסלולרי. אני לא מכיר פתרון אלגנטי לשליחה מהמחשב, אבל בטוח שיש כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי - הפקס לא יעבור מהעולם כל כך מהר. למה? ככה. אין לי הסבר, אבל זה המצב. לא מעט מוסדות מגבילים את השימוש באמצעים חליפיים, ואני חייב לומר שלא פעם בצדק - מרביתנו משתמשים בתיבות מייל מסחריות שיש מי שמצותת להן כל הזמן (ג'ימייל ומקביליו). ציתות לטלפון ופקס קצת פחות טריויאלי.

במצבי חרום יש משמעות גם לטלפון הקוי הביתי. אני לא יודע אם אתה זוכר, אבל בתקופת הפיגועים רשתות הסלולר היו קורסות בכל ארוע. הטלפון האנלוגי המשיך לתפקד בצורה תקינה. גם אם אתה לא מד"א אתה רוצה לשמור על קשר עם בני המשפחה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך טלפון חכם, גם ללא חשבון אנדרואיד כמעט כל הפרטיות שלך נמצאת בידי החברות הגדולות, זאת אכן בעיה אבל מעט מאוד אנשים פועלים באמת בעניין.

בכל מקרה: מייל הרבה יותר מאובטח מקו טלפון או פקס כנגד בלשים פרטיים, לא כנגד החברות הגדולות.

זכור לי קריסת הרשתות הסלולריות, לדעתי בגל הפיגועים האחרון לפני שנה וחצי כבר לא היו קריסות כאלה (הרשתות עומדות כל הזמן בעומסים גדולים יותר של DATA).

מתי זכור לך פעם אחרונה שלא יכולת באמת להוציא או לקבל שיחה באחד מהמכשירים?

קשר עם המשפחה הוא חשוב, אך לרוב לא באמת דחוף.

באשר לפקס, לפעמים מדובר בגופים ציבוריים/מיושנים ולפעמים סתם הכבדה משפטית כדי שלא תוכל להתנתק בקלות מאיזשהו שירות. חייב לעבור חוק בעניין!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרביתנו משתמשים בתיבות מייל מסחריות שיש מי שמצותת להן כל הזמן (ג'ימייל ומקביליו). ציתות לטלפון ופקס קצת פחות טריויאלי.

אתה טועה. קל מאוד לצותת לטלפון/פקס - כל מה שצריך זה גישה לקו הפיזי (בד״כ לכל בניין יש תיבה כזו, אפילו אם היא נעולה קל מאוד לפרוץ) וציוד מינימלי. לא מזמן יצא לי להזמין טכנאי בזק לבית אבי, התיבה לא היתה נעולה (״זה באמת לא בסדר״, הוא אמר, אבל לא נראה שהוא הולך לעשות משהו בקשר לזה) והוא הראה לי איך הוא מתחבר לכל אחד מהקווים בבניין בקלות. צריך רק להבין איזה קו הוא של מי אבל גם זה מאוד פשוט.

לגבי ציתות לאימיילים - אפשרי, אבל ממש לא קל וזמין לאדם הממוצע (בניגוד כאמור לציתות לקו טלפון). ברור שגוגל יכולה לצותת לג׳ימייל שלך אבל זה כמו לומר שבזק יכול לצותת לקו הטלפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלכישוע - צריך חיבור פיזי - וזה העניין. תיבת המייל נתונה למעקב רציף מעצם חיבורה למרשתת. גוגל מצותתת למייל שלי. נקודה. לא "יכולה לצותת". פייסבוק מצותת לואטסאפ שלי. שתיהן מצותתות לכל דף אינטרנט שאליו אני מתחבר.

כדי לצותת לקו טלפון צריכה להיות כוונה לכך, צריך שמישהו יגלה עניין מספק כדי להשקיע בכך משאבים. אני גם לא בטוח כמה קשה למישהו בעל ידע כלשהו באבטחת מידע לפרוץ לכל תיבת מייל ואפילו להתחזות למחשב שלך כך שלא תקבל התראה על חיבור ממקור שני. רובנו לא משתמשים באבטחה של סגירת מעגל נוספת בגלל הסרבול.

מכל מקום, עובדתית הפקס ממש לא עבר מן העולם. במוסד בו אני עובד בתוכנה בה מופקים המסמכים אין אפשרות להמירם למסמך המצורף למייל, אלא להדפיס ולשלוח בפקס - וזה משיקולי אבטחת מידע. כאשר אני מזמין חבילת נסיעה לחו"ל - זה בפקס (אולי אפשר במייל, אבל זה מצריך סריקה וצירוף לדואל, הרבה יותר מסורבל משליחה בפקס). ועוד לא מעט דוגמאות אחרות.

לגבי עמידות הרשתות הסלולריות לעומסים - אין לי מושג מה יכולתן הנוכחית. אני יכול לומר לך שיש לי ניסיון בעייתי מתקופת הפיגועים הגדולים בחיפה שבעקבותיהם אני לא מוכן לוותר על הטלפון הקוי. והבנים שלי מתלוננים שבשעות עומס בפרוייד הם סובלים מאיטיות בגלישה (תשתית האינטרנת הביתי שלי היא סלולרית).

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל - כל דבר אפשר לעשות אם יש לך את המומחה המתאים. ציתות לטלפון זה משהו שכל אחד יכול לעשות. למעשה, כל מס׳ טלפון קווי של בזק שאתה מספק לי, אני יכול באמצעים ביתיים להתקין עליו ציתות קבוע תוך שעה (ואני ממש לא עוסק בתקשורת קווית, לא קרוב לזה אפילו). נכון שזה מצריך הגעה פיזית למקום, אז מה?

לעומת זאת, ציתות לג׳ימייל סטנדרטי דורש ממש מומחה לעניין. לי למשל אין מושג איך לעשות את זה, ואני עוסק במחשבים. הרבה (אם לא רוב) ממכרי עוסקים במחשבים, ואני לא חושב שאף אחד מהם יודע לעשות זאת (מעניין לברר..).

וזה בדיוק העניין. תקשורת קווית פגיעה הרבה יותר לציתות מאשר תקשורת דיגיטלית. אפילו בצה״ל כבר הפנימו את זה (אמנם לא מזמן, יש להודות) ומתחילים לאפשר יותר ויותר שימוש בתקשורת מוצפנת על פני האינטרנט. כדאי שתספר את זה למנהלים במקום העבודה שלך; אם הם חושבים שהשימוש בפקס עדיף על אימייל מטעמי אבטחת מידע, הם טועים.

ד״א, גם בזק היו מצותתים לקו טלפון שלך באופן רציף אם היו מוצאים דרך לעשות מזה כסף.

ד״א 2, למה ואיך אתה חושב שפייסבוק מצותתת לדפי האינטרנט שאתה מתחבר אליהם? גם גוגל, אגב, לא באמת עושה את זה, אלא אם אתה מרשה לה.

ד״א 3, לא הבנתי איך שליחה של מסמך בפקס פחות מסורבלת מסריקה שלו בסורק...

(על ה-notion של לשלוח משהו בפקס למישהו כדי להזמין נסיעה לחו״ל אני לא אגיב. אנחנו ב-2017 בנאדם!)

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלכישוע - לגבי הקושי בציתות איני מתווכח אתך. אני רואה את הקושי בהתחברות פיזית (ראית פעם גוב של בזק עם איזה 10,000 זוגות חוטים? צריך להיות מומחה לא קטן כדי להתחבר לזוג הנכון), אתה רואה את הקושי בגישה למייל (והעובדה היא שבסיסי נתונים נגנבים כל העת).

לגבי גוגל ופייסבוק? אני יודע את זה בצורה פשוטה: לחצתי על לינק בפורום, נניח בשרשור על טיול להולנד? - בכניסה הבאה שלי לאתר שעובד עם פרסומות גוגל חצי הדף יתן לי פרסומות למלונות בהלנד. החצי השני פרסומות לטיסות.

לגבי סריקה מול שליחה בפקס? - בפקס אתה סורק ולוחץ SEND. בסריקה למחשב צריך לסרוק, ואז לחזור למחשב, לקחת את הקובץ, לצרף אותו למייל ואז לשלוח. טיפה יותר עבודה.

ולגבי הזמנת הנסעה בפקס - זו עובדה. נסה להזמין חבילת נופש או טיול מאורגן מחברה ישראלית באינטרנט. בראש האתר תמצא מספר טלפון ותצטרך לדבר עם נציג שישלח לך את הטפסים במייל, אבל יצפה שיחזרו אליו בפקס. למלא קבצי וורד\PDF במחשב הרבה יותר מסורבל מאשר בעט, והחברות לא טורחות לבנות טפסים ייעודיים באתרים שלהן.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלכישוע - לגבי הקושי בציתות איני מתווכח אתך. אני רואה את הקושי בהתחברות פיזית (ראית פעם גוב של בזק עם איזה 10,000 זוגות חוטים? צריך להיות מומחה לא קטן כדי להתחבר לזוג הנכון), אתה רואה את הקושי בגישה למייל (והעובדה היא שבסיסי נתונים נגנבים כל העת).

לגבי קושי בהתחברות פיזית - גם אני חשבתי כך פעם, עד שבא טכנאי בזק (המוזכר 2-3 הודעות שלי אחורה) והראה לי כמה זה פשוט. הרבה יותר ממה שנדמה לך.

לגבי בסיסי נתונים שנגנבים - אולי נדמה שזה קורה הרבה (בגלל שכשזה קורה, זה מתפרסם בתקשורת) אבל זה עדיין דורש האקר שנכנס לתחום בגיל 3 ופרץ לפנטגון בגיל 5. מה ששוב, ממש לא נכון עבור תקשורת קווית, לה כל אדם מהרחוב יכול לצותת אחרי הדרכה של 5 דקות.

לגבי גוגל ופייסבוק? אני יודע את זה בצורה פשוטה: לחצתי על לינק בפורום, נניח בשרשור על טיול להולנד? - בכניסה הבאה שלי לאתר שעובד עם פרסומות גוגל חצי הדף יתן לי פרסומות למלונות בהלנד. החצי השני פרסומות לטיסות.

גוגל אדס עובדות בשני מישורים (עד כמה שאני יודע, אשמח לתיקון אם אני טועה) - קוקיז, שאותן קל מאוד ומומלץ לנטרל (אפילו אבא שלי עשה את זה), ולוגין לחשבון גוגל בכרום, שזה פשוט להזמין את גוגל הביתה בדלת האחורית (לא מומלץ בעליל).

בשני המקרים קל מאוד להמנע מחדירה לפרטיות.

ד״א, אתה אומר שחווית את אותו הדבר בפייסבוק, לא בהקשר של גוגל אדס? (אני שואל פשוט כי אין לי חשבון פייסבוק.)

לגבי סריקה מול שליחה בפקס? - בפקס אתה סורק ולוחץ SEND. בסריקה למחשב צריך לסרוק, ואז לחזור למחשב, לקחת את הקובץ, לצרף אותו למייל ואז לשלוח. טיפה יותר עבודה.

נניח (אני לא רואה את ההבדל), אבל במחשב הקובץ נשאר לתמיד ואין צורך לסרוק אותו שוב בפעם הבאה שתצטרך להשתמש בו...

ולגבי הזמנת הנסעה בפקס - זו עובדה. נסה להזמין חבילת נופש או טיול מאורגן מחברה ישראלית באינטרנט. בראש האתר תמצא מספר טלפון ותצטרך לדבר עם נציג שישלח לך את הטפסים במייל, אבל יצפה שיחזרו אליו בפקס. למלא קבצי וורד\PDF במחשב הרבה יותר מסורבל מאשר בעט, והחברות לא טורחות לבנות טפסים ייעודיים באתרים שלהן.

טלפון? נציג? טפסים? בנאדם, אנחנו ב-2017!! :-)

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלכישוע - דומני שאנחנו מסתכלים על אותם דברים במבט שונה.

לגבי פייסבוק - יש לי חשבון פאסיבי (כלומר, אני משתמש בו בעיקר למעקב אחר אתרים של ארגונים מקצועיים ועוד כמה דברים שמעניינים אותי). מספיק שביקרתי באתר של דפיקה טובה כדי שהם יציעו לי כל מיני הצעות מגונות בפייסבוק. אני לא יודע אחר מה הם מרגלים, אבל ברור לי שהם עוקבים אחרי גם מחוץ לרשת שלהם.

ולגבי 2017 - כן. בשנתיים האחרונות הזמנתי 3 טיולים מאורגנים ועוד שתי חבילות נופש. כולן הלכו במסלול של טלפון לנציג->מייל->פקס->אישור במייל. טיולים שארגנתי עצמאית כמובן הלכו דרך המרשתת נטו (חוץ מאיזה בירור אחד עם מלון, שבוצע בשיחת טלפון קצרה). כרגע אני בהליך של ארגון טיול משפחתי לעוד כמה חודשים, והפעם נושא שכירת רכב לא טריויאלי, ואין לי ברירה אלא לבצע בירורים טלפוניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים, תודה על התגובות.

כרגע, לפחות בשנה הקרובה, אני כן רוצה להשאיר את הקו פעיל. אומנם שתהיינה תוכנית רק לשיחות נכנסות, אבל עדיין פעיל. לפעמים, מתוך הרגל של פעם, אני מוציא את הנייד שלי ובא לחייג לבית כי אמי תמיד הייתה עונה שם ואף פעם לא עונה לנייד כי הוא לא היה לידה. לכן אני עדיין רוצה להשאיר זאת ככה. בבזק התוכנית הכי זולה של "דיברת, שילמת" היא 31 ש"ח(כולל שיחה מזוהה ולא כולל אפילו דקת שיחה יוצאת אחת)השאלה שלי האם יש חברות עם תוכנית דומה שלוקחים בה פחות כסף.

HU: DEH-P7550 ,AMP1:SPL AB03445 ,AMP2: Pioneer GM-X862 ,COMP:JBL GTO6507 ,Rear:JBL GT5963 ,SUB: JBL GTO1202D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך למעשה אפשרות אחת: קו קל. קו קל הוא קו בעלות של 25.30 לחודש, והעלויות שלו הן לא הכי זולות לכל דקת שיחה. 25.30 לדקת שיחה מבזק לבזק ו13.20 אאל"ט לסלולר.

עבדתי במוקד שירות של בזק. לא מציאה גדולה...

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי פייסבוק - יש לי חשבון פאסיבי (כלומר, אני משתמש בו בעיקר למעקב אחר אתרים של ארגונים מקצועיים ועוד כמה דברים שמעניינים אותי). מספיק שביקרתי באתר של דפיקה טובה כדי שהם יציעו לי כל מיני הצעות מגונות בפייסבוק. אני לא יודע אחר מה הם מרגלים, אבל ברור לי שהם עוקבים אחרי גם מחוץ לרשת שלהם.

כפי שכתבתי - נטרל את הקוקיז בדפדפן, זה אמור לפתור את הבעיה.

אם מדובר בגוגל אדס, מומלץ כאמור גם לא לעשות לוגין בכרום (האמת שזה מומלץ בכל מקרה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...