Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבדלים בין אלפא 147 ו-159

SweeT EviL
שימו לב! השרשור הזה בן 2496 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי קבלה שלא אמצא A3 שאני מחפש במחיר סביר נתקלתי באלפא 159.

תמיד היה לי את ההנחה שצריך להתרחק מאלפות כי אין מי שיודע לטפל בהם וגם שהם בעייתיות ויקרות.

בכל מקרה אחרי שקראתי קצת הבנתי שעיניין האמינות עבר מזמן אך עדין צריך למצוא מוסך שמבין באלפות.

לעיניינו, חיפשתי השוואה בין ה-147 2.0 ול-159 2.2 לשנים 2009~ ולא נתקלתי במשהו מספק. ומכיוון שכרגע יש רק 147 אחת והיא בצפון, לא אוכל לסוע לשם סתם לנסיעת מבחן.

תוכלו לעזור לי להשוואת ביניהם מבחינת חווית נהיגה ספורטיבית, גיר, נוחות נסיעה והבדלי עלויות(מוסך,רישיון,ביטוח..)

ה159 תספק לי 35 כ"ס נוספים אך היא כבדה וארוכה יותר.

אני צעיר ללא משפחה כך ש3 דלתות יושב עלי מצויין.

אולי בכלל עדיף לי לרדת בשנתון לכיוון 2004 ולהביא A3 2.0 150HP? (ראיתי כאן השוואה של בחור שטען שה-159 עדיפה)

אני מחפש רכב ספורטיבי כיפי לנהיגה, גם יומיומית וגם לפעמים לקחת אותו בסופשים לפניות. חשוב שיהיה לו גיר DSG או דומיו. את התקציב כבר הבנתם שהוא באזור ה-30 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לא תמצא השוואה כי אין בסיס להשוואה, אלו שתי מכוניות גם מדורות שונים וגם מקבוצות שונות.

היתה לי 147 2.0 ידנית ויש לי 159TBI.

ה-147 נהדרת, מצד אחד נעימה לנסיעה ונהיגה ומצד שני המנוע מצויין, מושך היטב בסל"ד, ההגה מעולה.

היא לא זולה לתחזוקה וכל רכב שתמצא הוא בן לפחות 9-10, ז"א שכבר עבר משהו בחייו.

ה-TS ידועים בתור צרכני שמן (אלא אם עברו אוברול שכלל החלפת רינגים, אני עשיתי את זה והצריכה ירדה לאפס) ויש רגישות במשולשים שלא זולים.

חוץ מזה אין תקלות כרוניות, רק שהחלקים לא תמיד זולים.

יש ידנית אחת למכירה, זה נדיר כמו חזירים עם כנפיים.

ה-159 2.2 בגרסה הרגילה (מבחינת מתלים ובולמים) היא רכה יחסית ופחות תשתף פעולה בכבישים טכניים.

המנוע סבבה, שים לב שידניות די נדירות (אך לא כמו ה-147) ולסלספיד צריך להתרגל.

קשה להשוות עלויות תחזוקה. ה-159 יקרה יותר אך מצד שני ה-147 ישנה יותר.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעוניין רק בסלספיד(באלפות כמובן).

אני משווה ביניהם רק כי שניהם נכנסים לי לתקציב עם מנוע חזק :)

על מה שוני הדורות משליך? גיר שונה? שלדה? מנוע?

במה התבטא אצלך רגישות במשולושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

השוני הוא כמו בהרבה דברים, פשוט תכנון וביצוע משופרים.

אמנם אופי פעולה דומה (אוהבי טורים עם בשר טוב החל מ-3000-3500 סל"ד) אבל בזמן שה-TS חובב שמן כאמור, ב-JTS אין בעיה כזו.

הגיר מעודן הרבה יותר ב-159 אבל גם שם זה מצמד בודד ודרוש להסתגל אליו. יש שאוהבים ויש שלא אוהבים.

אני חושב שהוא איכשהו בסדר אבל מעדיף ידני בכל זמן.

מבחינת אמינות הגיר, ב-147 הוא נחשב ללא אמין במיוחד אך גם ב-159 יש לא מעט עדויות על החלפת משאבות.

חפש רכב שטופל אצל מומחים ולאו דווקא במורשי היבואן, כי מומחים שמים דגש על החלפת שמן גיר תכוף יותר,

מה שמקל על המשאבה ומאריך את חייה.

רגישות במשולשים היא פשוט בלאי מהיר יותר מאשר רכבים אחרים. גם יש הבדלי איכות גדולים בין החלקים התחליפיים,

מוסכניקים אומרים שהזולים יכולים להתבלות גם אחרי 70-80 אלף ק"מ.

היום כבר יודעים יותר ומצליחים להחליף רק את הבוקסות, מה שמוזיל את העניין. אבל שוב, לשים לב לנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה אלו רכבים שיכולים להפתיע לרעה ולדרוש לשלוח יד עמוק לארנק.

אם ה 30,000 זה תקציב שמשאיר 5,000-8,000 לפחות ליישור קו והפתעות אז בסדר (פחות או יותר...). אבל אם לא אז מוטב להתרחק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד עניין שרצוי לשים לב אליו הוא שכשמדובר במומחים לאלפא הכוונה היא למוסכים קטנים, לרוב של שניים-שלושה ליפטים וצוות מצומצם עד לא קיים. זה בהחלט יכול להיות בעייתי עבור רכב יומיומי מזדקן, כאשר אתה חייב לסדר משהו דחוף שדורש כמה שעות ליפט והם באמצע פרויקטים גדולים (שכפי שהבנת לא כה נדירים באלפות).

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה אחרי שקראתי קצת הבנתי שעיניין האמינות עבר מזמן אך עדין צריך למצוא מוסך שמבין באלפות.

האמינות של רכבים אלה אמנם השתפרה אבל עדיין רחוקה מהליגה של היפניות. תוסיף את העובדה שמדובר ברכב ספורטיבי בן שמונה שנים עם חלקי חילוף לא זולים ותבין שהפוטנציאל לתקלה יקרה אינו מבוטל. מה שכתבתי נכון גם לגבי Audi וגם לגבי אלפא.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה159 מאוד מזמינה בכל הנוגע לסטייל איבזור והופעה ומחיר כמובן .אבל התחזוקה שלהן היא יקרה להחריד,אומנם אין לי ממש מושג ב2.2 אבל הייתה לי בררה 3.2 ידנית ומיי גאד,יקר יקר יקר. גרם לבימר 330 שהייתה לפניה להראות ממש כמו רכב קל לתחזוקה.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד עניין שרצוי לשים לב אליו הוא שכשמדובר במומחים לאלפא הכוונה היא למוסכים קטנים, לרוב של שניים-שלושה ליפטים וצוות מצומצם עד לא קיים. זה בהחלט יכול להיות בעייתי עבור רכב יומיומי מזדקן, כאשר אתה חייב לסדר משהו דחוף שדורש כמה שעות ליפט והם באמצע פרויקטים גדולים (שכפי שהבנת לא כה נדירים באלפות).

שי

מוצא את זה דווקא כיתרון בהסתייגויות הבאות (מנסיוני האישי):

אם יש לך טיפול לבצע - תצטרך לתאם מראש (לא תוכל לקפוץ ללא אתרעה).

תיקונים דחופים - מתקבלים גם מתקבלים באתרעה קצרה מאוד (מקרה אחרון ראיתי אתמול בהיותי במוסך, ממש מסוג זה שאתה מתאר ובאירוע דומה של תיקון דחוף).

"צוות מצומצם" - ראה זאת כיתרון : מי שמתחיל בעבודה - בדר"כ גם מסיים אותה (אין מצב שתצטרך "חפיפה" בין מכונאים ואובדן מידע בדרך - יכול להיות קריטי).

לעניין השרשור - תעדיף גיר ידני אם הנך יכול ומורשה, ע"פ סלספיד.

תחזוקה ב-147 תהייה יקרה (רכב מתיישן). ב-159 (קצת יותר חדישה) - אולי פחות בלאי, אבל תיקונים יהיו כאמור יקרים וכמובן שאסור לוותר על מוסך מומחה (בעדיפות לא גבוהה למוסכי יבואן).

חלקים יהיו יקרים יותר מאילו של יצרנים אחרים. לא להתפתות לחלקים לא מקוריים - בדר"כ באיכות פחותה ממקוריים (ומשך חיים נמוך יותר).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אין אפשרות לתת עלויות לשנה כי רכבים משומשים מייצרים עלויות שונות.

אתה בקטגוריה של חצי-ספורטיבי, מותגים יקרים מלכתחילה, זול זה לא יכול להיות.

אל תטעה לחשוב ש-A3 תעלה פחות. זה אותו סד"ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2496 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...