Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש כאן מאזיני 88FM? בועז כהן נוטש את התאגיד.

Fazer
שימו לב! השרשור הזה בן 2444 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

משהו רע מאוד עובר על 88FM מאז שהיא עברה לחסות התאגיד - וחבל - ועכשיו בועז כהן, אחד מהשדרנים הטובים ביותר ברדיו נוטש את הספינה. "רוקר טוב" שלו היתה אחת מהתמכרויות הבוקר שלי בפקקים בדרך לעבודה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חופרים על זה בפייסבוק כל היום.

'משמר 88' מכיר? דף המחאה נגד הגלגלציות שעוברת על 88.

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

אני דווקא די נהנה מהדמוקרטיזציה של התחנה מאז כניסת התאגיד. לפני כן היא הרגישה לי כמו איזה מועדון פרטי של אמנים מיוסרים שמפיקים צלילים רנדומליים ומתעקשים לקרוא להם מוזיקה. עכשיו זה יותר בכיוון של תחנת אולדי'ז עם קצת חומר מקורי שלא שומעים בתחנות אחרות. שוב, לטעמי האישי זה מאזן הרבה יותר בריא ממה שהלך שם קודם, ובטח מתאים יותר לרוח הזמנים.

מה גם שבעידן חבילות הדאטא הנדיבות, אין באמת תירוץ להיצמד יותר לרדיו אנלוגי. מורידים TuneIn ונכנסים לעולם ומלואו של מוזיקה ורדיו מהז'אנרים החביבים עלינו, בזמן הנוח לנו. זה כבר לא מדע בדיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דמוקרטיה או פלייליסט?

בכל מקרה, אני מבכה את את 88FM שהפכה לגלגלץ מספר 2. אני מקווה שבועז כהן ימצא במהרה בית במקום אחר (100FM? כמו שידורי "קול השלום" שמלווים אותי בפקק הביתה).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא די נהנה מהדמוקרטיזציה של התחנה מאז כניסת התאגיד.

לטעמי האישי זה מאזן הרבה יותר בריא ממה שהלך שם קודם, ובטח מתאים יותר לרוח הזמנים.

איך טעמך האישי הפך לדמוקרטיזציה? בלי בכלל להביע דעה על השינוי, אתה בטוח שדמוקרטיזציה זו המילה המתאימה? אולי התמסחרות יותר תתאים בקונטקסט הזה?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם תוקעים את בן רד בלילה ועכשיו זה :?

ממש חבל

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך טעמך האישי הפך לדמוקרטיזציה? בלי בכלל להביע דעה על השינוי, אתה בטוח שדמוקרטיזציה זו המילה המתאימה? אולי התמסחרות יותר תתאים בקונטקסט הזה?

התחנה ירדה לעם. במונחים קרובים יותר לפורום - היא הפכה נגישה יותר לנהגי טויוטה ולא רק לאלפיסטים. אני רואה בזה בעיקר יתרונות, הן מסחריים והן אידאולוגיים. מי שרוצה להתכרבל בתוך הנישה הקטנה שלו מוזמן לסור לאינטרנט, וכאמור למצוא שם את כל מה שעושה לו נעים באוזניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרונות מסחריים אין ספק שיש פה.

לגבי אידאולוגיה, לא ממש ברור מה היתרון. מדובר על שידור ציבורי, לא מסחרי, ומדובר מראש על תחנת נישה אחת שפנתה לכל מיני סגננונת שלא זכו לייצוג במקומות אחרים. זה לא שחסר תחנות נישה אחרות, למה צריך שכולם ישדרו אותו דבר לדעתך? איזה יתרון אידאולוגי יש בזה? להכחיד גישות או סגנונות שלא מתאימים לדעת הרוב זה דמוקרטיה? נראה לי שכדאי שתחזור לשיעורי אזרחות לגבי עקרונות הדמוקרטיה, שלטון הרוב הוא הראשון אבל ממש לא היחיד.

והנה, יש פה אפילו נהג קורולה אחד (לפחות, אולי השאר בארון) שמצטער על השינוי.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עד עכשיו היתה בי אמונה שהתחנה תצליח לחזור למה שהיא היתה לפני המעבר לתאגיד, כרגע אני בטוח שכבר לא. אני מקווה שתחנה אחרת תרים את הכפפה, תקלוט את המתפטרים, ותתן להם יד חופשית, כי באמת מדובר באנשים שהידע שלהם במוזיקה הוא כמעט אין סופי. בשביל לשמוע מוזיקה פופולרית יש מספיק תחנות אחרות.

כל היתרון של 88 היה בעובדה שאתה נחשף שם למוזיקה שלא תשמע בשום מקום אחר. לא את הכל צריך לאהוב אגב.

אני הפסקתי כמעט להאזין לתחנה וחזרתי ליוטיוב, אבל פה בדיוק הבעיה, חזרתי לדברים שאני מכיר. אני מכיר אותם כי שמעתי אותם לראשונה ב 88 ולא בשום מקום אחר.

ולגבי "התחנה ירדה לעם", זאת מהות העניין - צריך להרים את העם ולא לרדת אליו.

כמו שי. קוטנר אמר פעם על איזה הופעה בפארק הירקון - "מיליארד זבובים לא טועים, איכלו חרא!".

בקיצור חבל מאוד, עוד צעד קטן במסע ארוך שלאט הופך את כולנו ליצורים שצורכים הכל לפי משאלות ליבן של התאגידים הגדולים והממשלות.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפתיע שהוא נוטש, הוא לא מתאים לרוח העכשווית של התחנה. ברגע שהוא לא שולט על התכנים והמוזיקה שהוא משדר, אין לו מה לחפש שם.

את בועז כהן אני מכיר (אינטרנטית) איזה 15 שנה, עוד בתקופת פורום מוזיקה אלטרנטיבית ב-ynet, והתוכנית שלו "רוקר טוב" היא התמכרות של שנים בשבילי והיתה באנקר ברדיו כל בוקר, גם כשעבדתי עם עוד אנשים ביחד במשרד. לא היתה להם ברירה :D

בקשר ל-"כאן 88": אם חשבתי ביום-יומיים הראשונים שהכיוון שהיא תופסת הוא מעולה, עברו כמה שבועות ולצערי היא אכן הופכת לסוג של גלגלצ למבוגרים/חובבי רוק מזדקנים. בארה"ב קוראים לזה "Adult music".

מודה שלא אהבתי ב-88FM את כל מה ששידרו, אבל היה כיף לגלות שירים/אמנים חדשים, להיות מופתע ולהרגיש שהמוזיקה מאתגרת אותך. עכשיו כל זה לא קורה, ומספיק לשמוע את הקול של השדרנים כדי להבין שהם לא מרוצים ודי מתוסכלים.

בעצם, עם עזיבתו של בועז כהן, היחידה שעוד מעניינת אותי שם זו טל ארגמן הנפלאה, שגם לה קיצצו את הכנפיים המוזיקליות.

עצוב ומבאס.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה צריך שכולם ישדרו אותו דבר לדעתך? איזה יתרון אידאולוגי יש בזה? להכחיד גישות או סגנונות שלא מתאימים לדעת הרוב זה דמוקרטיה?

לא אותו דבר, אבל צריך לצמצם פערים. בישראל אין מקום למאות תחנות עם עשרות נישות. השוק המקומי לא בנוי ככה.

גם התחנות האחרות וה'נחותות' לשיטתכם שינו גישה עם השנים. במה שהיה פעם הרדיו האזורי יש כיום יותר פרסומות ממוזיקה או דיבורים, פרסומות שבתורן הולכות ונהיות מטומטמות יותר ומזלזלות באינטליגנציה של השומע. גם המוזיקה כבר לא מתאמצת, היא שטוחה כמו פסקול של חתונה ישראלית טיפוסית. זה רק סימפטום נוסף למחלה גדולה יותר, המשקף את מה שקורה בארץ, בכל תחומי החיים.

הייתי שמח אם היו לנו עוד עשר תחנות כמו 88, אבל זה לא מציאותי. הבחירה היא בין לקחת את הרע במיעוטו (מה שהם מצליחים לעשות כיום, קצת להיטים אבל בלי עומר אדם וסטטיק את בן-אל) או לסגור את הבסטה. מבחינתי רוב האנשים שמקוננים על מותה האידאולוגי של התחנה שקולים לאלו הטוענים ש'אין כמו פילים ומה זה כל המצלמות הדיגיטליות האלה'. תתעדכנו, יש אלטרנטיבות.

בועז כהן (שם גנרי) הלך? לא נורא, הוא ינחת במקום אחר, וכנראה ששם יוכל להתייסר בשקט להנאתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התבלבת קצת.

תאגיד השידור הוא ציבורי, לא מסחרי. מטרתו היא לא להרוויח כסף. הוא ממומן בכספי ציבור (שלי ושלך). לא יקרה שום אסון אם תחנה אחת (אחת! לא עשר) תשדר מגוון סגנונות שפחות מקובלים בארץ, גם אם הפוטנציאל המסחרי שלהם נמוך יותר והיא תרוויח פחות מפרסומות. זו אחת המטרות של שידור ציבורי.

הרדיו האזורי הוא פרטי, ולכן צריך להיות רווחי. זה מצב שונה לגמרי.

88 היתה בית למגוון רחב (יחסית) של סגנונות שלא קיבלו ביטוי במקומות אחרים. זה לאו דוקא דברים ישנים יותר (ע"ע פילם), היו להם גם תוכניות שהתרכזו במוסיקה ישראלית אלטרנטיבית חדשה. לא שכל דבר שם היה כל כך נפלא (היו גם כמה בלתי שמיעים לחלוטין), אבל היכולת לשדר דברים שלא חייבים להיות מסחריים היתה קיימת, וזה לכשעצמו חיובי מאוד. עובדה שיש גם פה מספיק לקוחות שלהם.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחנה ירדה לעם. במונחים קרובים יותר לפורום - היא הפכה נגישה יותר לנהגי טויוטה ולא רק לאלפיסטים.

אז לשיטתך צריך לסגור את קול המוזיקה, הערוץ באמהרית, הערוץ ברוסית, ולהפוך את כולם לערוצים בעברית? הרי זה לחלוטין יגדיל את קהל המאזינים אם הערוץ הרוסי יחדול לשדר ברוסית ויתחיל לשדר בעברית, או אם קול המוזיקה יתחיל לשדר גם סטטיק ובן-אל...

היתה תחנה אחת ששידרה אלטרנטיבי, בלי פלייליסט, ועם חופש אומנותי מוחלט למגישים - לא עשר, אחת. כמה תחנות מוזיקה פופולארית יש? לא מעט (גלגל"צ וכל התחנות האזוריות לכל הפחות), ולתחנה הזו היה קהל שאולי לא תמיד אהב את כל מה ששידרו (יש בשרשור הזה מספיק כאלו שמודים שלא אהבו הכל), אבל שאהב להיות מאותגר מוזיקאלית, ואהב לשמוע מוזיקה אחרת, שאין באף תחנה אחרת. את 88 אסור להשוות לגלגל"צ, היא צריכה להימדד באותם קריטריונים שמודדים את קול המוזיקה: ערוץ נישה שיש לו מקום רק בשידור הציבורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אותו דבר, אבל צריך לצמצם פערים. בישראל אין מקום למאות תחנות עם עשרות נישות. השוק המקומי לא בנוי ככה.

נראה לי שהמחאה שקמה בעקבות שינוי אופי התחנה (ויש מחאה זהה לגבי רשת ג') מוכיחה שיש מקום לפחות לאחת. אף אחד לא מדבר על מאות.

גם התחנות האחרות וה'נחותות' לשיטתכם שינו גישה עם השנים. במה שהיה פעם הרדיו האזורי יש כיום יותר פרסומות ממוזיקה או דיבורים, פרסומות שבתורן הולכות ונהיות מטומטמות יותר ומזלזלות באינטליגנציה של השומע. גם המוזיקה כבר לא מתאמצת, היא שטוחה כמו פסקול של חתונה ישראלית טיפוסית. זה רק סימפטום נוסף למחלה גדולה יותר, המשקף את מה שקורה בארץ, בכל תחומי החיים.

בדיוק, אז למה לוותר על תחנה שהיתה בדיוק ההיפך מזה ולתת אלטרנטיבה?

הייתי שמח אם היו לנו עוד עשר תחנות כמו 88, אבל זה לא מציאותי. הבחירה היא בין לקחת את הרע במיעוטו (מה שהם מצליחים לעשות כיום, קצת להיטים אבל בלי עומר אדם וסטטיק את בן-אל) או לסגור את הבסטה.

למה להשאיר את התחנה כפי שהיתה זו לא אופציה?

מבחינתי רוב האנשים שמקוננים על מותה האידאולוגי של התחנה שקולים לאלו הטוענים ש'אין כמו פילים ומה זה כל המצלמות הדיגיטליות האלה'. תתעדכנו, יש אלטרנטיבות.

ועדיין הם יכולים ללכת לקנות פילם ולצלם בפילם. יש כאלו שאפילו שומעים מוזיקה מתקליטים, ולא תאמין יש כאלו שמחזיקים ברכב אספנות בן 30 להנאתם!! פחחח, שיתקדמו.

בועז כהן (שם גנרי) הלך? לא נורא, הוא ינחת במקום אחר, וכנראה ששם יוכל להתייסר בשקט להנאתכם.

אייימן בראדר, ואני רק מסתייג מה"מתייסר" שלך, כאילו כל מי שקצת שונה מהעדר הוא ישר "מיוסר" ו "פילוסוף" או חלילה - "יפה נפש". אפשר להיות שונה ואיכותי ומקורי וגם להיות כיפי ומגניב.

כל רעיון המעבר מרשות השידור לתאגיד היה בגלל כשלים במבנה הרשות ולא בגלל התוכן. לא ברור למה צריך להתערב בתוכן. היתה פה תחנה שלמרות שלא כוונה למכנה המשותף הנמוך ביותר - הצליחה. למה לשנות?

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה רוצים כל המוחים, אני מאזין 88 מזה שנים ועדיין מאזין להם.

88 רק השתבחה מאז השינוי, היא הייתה מועדון סגור של מצקצקי לשון שמנהלים דיון של שנים על איכויות הנפיחה של קולטריין בסקספון אלט לעומת סקספון סופרן ובתלות לחברת העלה שמורכב על הפיה.

היום המוזיקה שם הרבה יותר נגישה לאוזן הממוצעת, את תוכניות הביזאר (שאת חלקן אני מאוד אוהב כמו נותן ברוק) העבירו למקומן הראוי, בערב ובלילה ובשעות היום יש מוזיקה מעולה (לטעמי) שאומנם פחות מפעם אבל עדיין מטובלת בלא מעט שירים של להקות שלא שמעת עליהן מעולם ובזה הייתה ונשארה גדולתה של התחנה הזו.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...