Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיצובישי אטראז' 2014 + שאלות כלליות על רכישה

yujinius
שימו לב! השרשור הזה בן 2487 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעוניינים לקנות לאמא שלי מיצובישי אטראז' 2014. מה שחשוב לה ברכב זה חסכון בדלק, אמינות (מניח שתלוי ברכב עצמו ובמצב שלו) ושיהיה לו בגאז' (הכוונה לא אוטו קצר 5 דלתות). ראיתי את הדעות כאן על האטראז' ושלא ממש אוהבים אותה, אבל יצא לי לנהוג על אוטו כזה כמה פעמים לפני שנה ולדעתי הוא יתאים לה מה גם שהרוב המוחלט של הנסיעות הן בתוך העיר.

אשמח אם יש אנשים שמכירים את האוטו ויכולים להגיד לי איך הוא מבחינת אמינות, "מחלות" ידועות או דברים כאלה. זה אוטו יחסית חדש אז אולי לא ידוע מספיק עדיין אבל בכל זאת... ועוד כמה שאלות:

1) הלכנו היום לכמה מגרשים (אלבר, אוטו סנטר, אלדן, שלמה SIXT) וראינו כמה אופציות, אחת מהן היא אטראז' מליסינג פרטי שנת 2014, 34000 ק"מ, אבל (!!!) עם תאונה מאחורה, הנציג מכירות אמר שזה לא שלדה אלא "מתיחת פח" או משהו כזה. הנזק תוקן כמובן. המחיר 44000 (לפני מיקוח וכו'). עכשיו הנטיה שלי היא להירתע כששמעתי מידע כזה אבל אשמח לחוות דעת ממבנים כאן אם לפסול ישר או כן לשקול את האופציה.

2) אופציה נוספת היא אטראז' 2014 עם 71000 ק"מ עם טסט עד סוף יוני 18 (שנה מלאה), מהשכרה, והמחיר 40000 (שוב, לפני מיקוח, בשתי האופציות הבנתי שאפשר להוריד 2000 מהמחיר, ננסה יותר כמובן). מה אומרים על רכב מהשכרה? בהנחה שבבדיקה לא יצוצו דברים.

3) כל המגרשים של החברות שציינתי נותנים ד"ח בדיקה של הרכבים. מקריאה כאן הבנתי שהדוחות האלה לא שווים כלום. אבל הם נותנים גם אחריות, אז כדאי בכל זאת לקחת את הרכב לבדיקה או להסתמך על זה שאם יהיו תקלות אז יש אחריות לשנה? מנסיון של אנשים עד כמה בכללי האחריות הזאת שווה משהו ברגע האמת (כמובן מקווה שלא יגיע רגע כזה אבל לכל מקרה)?

4) חלופות מעניינות לאטראז' שנראות לי הן מזדה 2 סדאן או יונדאי i25, הטווח מחירים די דומה ממה שראיתי. אשמח ליתרונות/חסרונות של רכבים אלה מול אטראז'.

תודה מראש וסליחה על החפירה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיצובישי אמינה, לא שמעתי בעיות ואצלי במשך 3 שנים לא היו.

מתיחת פח באפשרות הראשונה כניראה מדובר על מכה רצינית.

למה לא לבדוק אופציה מרכב פרטי?

אם בכול זאת אתה מעוניין ברכב ממגרש בהחלט תיקח לבדיקה מטעמך.

הרכבים שציינת פחות חיסכונים אבל שקטים יותר ובעלי התנהגות כביש עדיפה.

אבל תן לה לנהוג ברכב שתתן את דעתה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיצובישי אמינה, לא שמעתי בעיות ואצלי במשך 3 שנים לא היו.

מתיחת פח באפשרות הראשונה כניראה מדובר על מכה רצינית.

למה לא לבדוק אופציה מרכב פרטי?

אם בכול זאת אתה מעוניין ברכב ממגרש בהחלט תיקח לבדיקה מטעמך.

הרכבים שציינת פחות חיסכונים אבל שקטים יותר ובעלי התנהגות כביש עדיפה.

אבל תן לה לנהוג ברכב שתתן את דעתה.

בדקנו ובודקים גם פרטי, פשוט אנחנו ממעלות ואין משהו באיזור, ותכלס אני לא רואה ביד 2 משהו שהייתי אומר שכדאי לנסוע בשבילו למרכז/דרום.

מה לגבי מה ששאלתי על רכבים מהשכרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ממעלות.

רכבים בהשכרה עוברים לרוב חיים לא פשוטים וזה צריך להתבטא במחיר לעומת רכב פרטי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אטרא'ז מהשכרה עוברת גיהנום עלי אדמות, בגלל שהיא לא חביבה כל כך על כולם. עדיף שתחפש אחת מליסינג ללא תאונות רציניות.

בגדול אחלה רכב לעיר, אמין, בגא'ז גדול, חסכוני וקל מאד לתחזוקה. I25 ומאזדה 2 יאכלו יותר דלק בעיר.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שבליסינג יש סיכוי שהוא יתקל ברכבים ששירתו בצבא ולא בדיוק עברו חיים קלים.

בעיניי מדובר בתחבורה בסיסית ותו לא, וכן, אז מאזדה 2 סדאן או i25 שותות יותר דלק, אבל הן הרבה יותר נעימות לנסיעה, תא הנוסעים איכותי יותר ולמיטב זכרוני הן גם נבחנו במבחני ריסוק כלשהם להבדיל מהאטראז'.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעוניינים לקנות לאמא שלי מיצובישי אטראז' 2014. מה שחשוב לה ברכב זה חסכון בדלק, אמינות (מניח שתלוי ברכב עצמו ובמצב שלו) ושיהיה לו בגאז' (הכוונה לא אוטו קצר 5 דלתות). ראיתי את הדעות כאן על האטראז' ושלא ממש אוהבים אותה, אבל יצא לי לנהוג על אוטו כזה כמה פעמים לפני שנה ולדעתי הוא יתאים לה מה גם שהרוב המוחלט של הנסיעות הן בתוך העיר.

אשמח אם יש אנשים שמכירים את האוטו ויכולים להגיד לי איך הוא מבחינת אמינות, "מחלות" ידועות או דברים כאלה. זה אוטו יחסית חדש אז אולי לא ידוע מספיק עדיין אבל בכל זאת... ועוד כמה שאלות:

1) הלכנו היום לכמה מגרשים (אלבר, אוטו סנטר, אלדן, שלמה SIXT) וראינו כמה אופציות, אחת מהן היא אטראז' מליסינג פרטי שנת 2014, 34000 ק"מ, אבל (!!!) עם תאונה מאחורה, הנציג מכירות אמר שזה לא שלדה אלא "מתיחת פח" או משהו כזה. הנזק תוקן כמובן. המחיר 44000 (לפני מיקוח וכו'). עכשיו הנטיה שלי היא להירתע כששמעתי מידע כזה אבל אשמח לחוות דעת ממבנים כאן אם לפסול ישר או כן לשקול את האופציה.

2) אופציה נוספת היא אטראז' 2014 עם 71000 ק"מ עם טסט עד סוף יוני 18 (שנה מלאה), מהשכרה, והמחיר 40000 (שוב, לפני מיקוח, בשתי האופציות הבנתי שאפשר להוריד 2000 מהמחיר, ננסה יותר כמובן). מה אומרים על רכב מהשכרה? בהנחה שבבדיקה לא יצוצו דברים.

3) כל המגרשים של החברות שציינתי נותנים ד"ח בדיקה של הרכבים. מקריאה כאן הבנתי שהדוחות האלה לא שווים כלום. אבל הם נותנים גם אחריות, אז כדאי בכל זאת לקחת את הרכב לבדיקה או להסתמך על זה שאם יהיו תקלות אז יש אחריות לשנה? מנסיון של אנשים עד כמה בכללי האחריות הזאת שווה משהו ברגע האמת (כמובן מקווה שלא יגיע רגע כזה אבל לכל מקרה)?

4) חלופות מעניינות לאטראז' שנראות לי הן מזדה 2 סדאן או יונדאי i25, הטווח מחירים די דומה ממה שראיתי. אשמח ליתרונות/חסרונות של רכבים אלה מול אטראז'.

תודה מראש וסליחה על החפירה :)

1. המילה "אחריות" נשמעת יפה צריך להסתכל טוב מטוב מה היא כוללת.

2. כמי שנאלץ לנהוג לא מעט על רכבי השכרה בארץ - אמנם תמיד מאותה חברה (רמז: לא אלדן, לא אוויס, לא הרץ) התרשמותי מרמת האזקה שלהם שלילית מאוד. לעיתים המשתמשים ממש מתעללים בהם, ותכלית של החברה היא להוציא מינימום על אחזקה עד שנפטרים מהרכב. לכן אם בכלל אז: בהנחה משמעותית, ושיחליפו כל מה שניתן במסגרת העסקה -- צמיגים, נוזלים, פילטרים, פלאגים, מה שתוכל להוציא מהם. וגם אז צפה לרכב באיכות נמוכה.

3. המזדה והיונדאי יתנו לוויית נהיגה נעימה יותר, לא סגור על צריכת הדלק. בלובינסקי חיפה עמדו פעם די הרבה I25 מליסינג שאנשי המכירות היו די אגרסיבים בניסיון למכור, הייתי מנסה. הם נותנים אחריות של שנה. במחיר כזה יש לא מעט C4 עם קילומטרז 60-80K, האחריות לשנתיים.

כן, קח לבדיקה. לא שהמכונים הם משהו אבל בדיקה מטעמך במקום שלא מחויב למוכר תעלה לפחות על אסונות גדולים ותאפשר לך לדעת אלו תיקוןנים לדרוש מהמוכר. יקר אבל בדרך כלל שווה.

בהצלחה!

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הכל, סע עם אמא לסוכנות מיצובישי ושתבדוק את נושא תא המטען - אטראז' מול ספייס סטאר. הסיבה שאני כותב את זה היא שיש יותר סיכוי למצוא ספייס סטאר מאדם פרטי ששמר על הרכב הזה לעומת האטראז' שאני נוטה להאמין שרובן לא עברו חיים קלים. בכל מקרה, אל תתפשר. זה דגם נפוץ למדי בחברות הליסינג ולא ממש פופולרי בשוק הפרטי (כחדש בעיקר) כך שיש לך מקום להתמקח ולדרוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הכל, סע עם אמא לסוכנות מיצובישי ושתבדוק את נושא תא המטען - אטראז' מול ספייס סטאר. הסיבה שאני כותב את זה היא שיש יותר סיכוי למצוא ספייס סטאר מאדם פרטי ששמר על הרכב הזה לעומת האטראז' שאני נוטה להאמין שרובן לא עברו חיים קלים. בכל מקרה, אל תתפשר. זה דגם נפוץ למדי בחברות הליסינג ולא ממש פופולרי בשוק הפרטי (כחדש בעיקר) כך שיש לך מקום להתמקח ולדרוש.

אמא שלי עברה כמה פעמים תאונות שנכנסו לה באוטו מאחורה, זאת הסיבה שהיא לא רוצה אוטו קצר, היא טוענת שהיא פשוט תפחד לנהוג עליו. בגלל זה ספייס סטאר לא בא בחשבון מבחינתה, לא בגלל גודל תא המטען.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האטראז' לא נבחנה בשום מבחן ריסוק, אם אמא שלך רוצה רכב בטיחותי אז שתחפש משהו שקיבל 4-5 כוכבים במבחני הריסוק של השנים האחרונות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים קטנים עם בגאז' גדול? יש מאזדה 2 סדאן, ויש קיה ריו 4 דלתות.

שתיהן נבחנו במבחני-ריסוק, וקיבלו 4 כוכבים ו-5, בהתאמה.

לגבי הריו - בחלק מהמקרים הם נותנים 7 שנות אחריות, כך שייתכן שתקנה אוטו עם אחריות יבואן(אחרי 3 שנים, האחריות מוגבלת למנוע,תיבת הילוכים וצירייה, ומוגבלת ל-150000 קמ, המוקדם מביניהם).

וכפי שכתבו - ב-2 המקרים, 2 רכבים אלו שותים יותר דלק מהאטאראז'

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה באמת לחסוך כסף, תחפש אטראז' יד 2 באתר יד 2.

תוכל לרכוש אחת ממישהו שכבר רכש אחת כזו מליסינג או השכרה. המיקוח *מתחיל* ממחירון מינוס 20% במקרה של ליסינג, מחירון מינוס 27% במקרה של השכרה.

בפועל זה אומר שאתה יכול להציע 30K די בכיף על רכב זהה לזה שאתה תרכוש בחברת הליסינג, רק שאתה תהייה יד 3 במקום יד 2 ואין לך את האחריות של הליסינג שגם ככה לא שווה כלום כשאתה בא לממש אותה.

מה שכן יהיה לך, זה עוד 8K בכיס. בשביל זה בהחלט שווה לנסוע ולסגור עסקה עוד באותו יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמא שלי עברה כמה פעמים תאונות שנכנסו לה באוטו מאחורה, זאת הסיבה שהיא לא רוצה אוטו קצר, היא טוענת שהיא פשוט תפחד לנהוג עליו. בגלל זה ספייס סטאר לא בא בחשבון מבחינתה, לא בגלל גודל תא המטען.

תנסה להסביר לאמך שתא המטען באטראז' לא מוסיף לבטיחות הרכב.

הספייס סטאר לא פחות בטוח בפגיעה מאחור, שלא לדבר על כך

שהתנהלות נסיעה וחניה באזור עירוני הרבה יותר קלה ברכב הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סה"כ רכב בסיסי וזול.

מנסיון של שנתיים כרכב של אישתי (שהוא גם רכב ראשון לנסיעות ארוכות עקב היותו ליסינג)

ממש לא חסכוני, לא נוח , התנהגות כביש והגה גרועים ,רועש, רועד ומה לא.

הרכבים האלו נקרעים בהשכרה ובליסינג עקב העובדה שצריך להדביק את הדוושה לרצפה כדי להתנהל בקצב סביר.

מנסיון שלנו : בנסיעה עירונית הרכב מגרד את ה1:10-1:11 , בנסיעה בינעירונית -נסענו איתה לאילת לאחרונה עם מזגן הגענו ל 1:13 , ממש עלוב - גם ה GTI שלי יודעת לעשות 1:13 בנסיעה לאילת... :-D

אם יש I25 ומאזדה 2 באותו מחיר אז עדיף.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2487 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...