Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה סופרב 1.8 או מאזדה 6 פרימיום פלוס 2.5

hemi
שימו לב! השרשור הזה בן 2489 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אחרי התלבטות בין מספר דגמים, הפיינליסטיות שלי הן סופרב 1.8 ו- 6 עם מנוע ה- 2.5.

אחרי 3 שנים על ליאון ידנית 1.4 FR, הלב אומר להישאר עם הטורבו וללכת על סופרב (היקרה יותר משמעותית בגרסת האקסקלוסיב), הראש אומר פחות דאגות תחזוקה ומוסכים וללכת על ה- 6.

ואני אחרי שתי נסיעות מבחן, בשתיהן נהניתי, המאזדה קורצת לי מעט יותר כי נדמה שהיא מדברת יותר לנהג, למרות העדר הטורבו.

בשקלול של ירידת ערך, הנאה, תחזוקה ואבזור - מה דעתכם?

Hemi, זה השם. כמו ה-מנוע של קרייזלר.

פלימות' פיורי גראן סדאן הרדטופ 1973

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי להמתין קצת לאופל אינסיניה טורבו החדשה?

תבדוק מתי היא צפויה להגיע

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

בהחלט אופציה מעניינת, להבנתי אמורה להגיע בקרוב.

חושש מאד מירידת ערך של אופל, כמו גם של סקודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקודה דווקא שומרים יפה על ערך.

בקשר להתלבטות שלך, מה אתה מעדיף? ביצועים חזקים (סופרב) או הנאה מהנהיגה (מאזדה)?

(חבל שהמאזדה לא מגיעה בגרסת הסטיישן ב-2.5)

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חושש מאמינות וירידת ערך? התשובה מול עינך חבר מאזדה 6 פרימיום.

גם איכותית ומהנה לנהיגה, וגם מאובזרת וגם מאבזרת בטיחותית.

והבונוס האחזקה שלה תשאיר לך לא מעט מזומנים בכיס.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני הייתי מכניס למשוואה את הלקסוס IS300h שנמכרת עכשיו בהוזלה ב-219000 ש"ח.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, חברים. בהחלט חומר למחשבה, הכיוון הוא מאזדה 6, אבל עדיין לא סופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה תבדוק מחיר טיפולים ומחיר ביטוח.

כי לפעמים אחזקת מאזדה עולה יותר מסקודה.

אתן לך את המצב שלי , יש לי מאזדה 3 לפני שרכתי אותו התלבטי בינו לבין הגולף ובין האוקטביה , בסוף הלכתי על המאזדה כי כולם אמרו לי גרמני זה אחזקה יקרה וזה כמו כניסה במיטה חולה.

אבל לאחר סיכום שלושה שנים עם המאזדה שלי יצאתי פראייר ושלמתי על המאזדה יותר כסף מאשר שהיתי צריך לשלם על הגולף.

אני אפרט לך למה:

הדבר החשוב ביותר הוא ביטוח רכב . ביטוח מקיף לזבל היפני עלה לי חמש מאות שקל יותר מגולף.

המאזדה לא חסכונית בדלק וגם אם אתה רוצה כוח מהרכב המנוע צריך להתאמץ כי הכוח מגיע בסלד גבוה , הגולף חסכונית בהרבה ויש בה יותר כוח וגם בונוס הוא מגיע מסלד נמוך. (אותו מצב יש לך , סופרב יותר חזקה ויותר חסכונית מהמאזדה).

הטיפולים , כול טיפול שעשיתי עלה לי יותר מהגולף במתיים שקל.

גודל צמיגים: במאזדה הצמיגים יותר גדולים והחתך נמוך יותר שזה נותן סיכון יותר לפגיעה בצמיג , וכול עוד גודל הצמיג גדל המחיר שלו עולה.

המצבר של הרכב שלי שבק חיים אחרי שנתיים והאחריות שלו היא שנתיים ונאלצתי לשלם עלוי , אם היה לי גולף המצבר הוחלף בחינם כי אצל פולקסוואגן האחריות על המצבר היא שלושה שנים . (אבל לצערי דבר זה לא משפיע עליך כי אחריות סקודה היא שנתיים)

וגם המאזדה 6 קטנה מבפנים והאיכות בסופרב יותר טובה , וגם הסופרב יותר ביטחותית בתאונות דרכים.

וגם מאזדה הפסיקו להיות שומרי ערך (חוץ מCX5) כי כול הליסינג מוצף מאזדה וגם בליסינג מוכרים מאזדות ברמות גימור הגבוהות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר החשוב ביותר הוא ביטוח רכב . ביטוח מקיף לזבל היפני עלה לי חמש מאות שקל יותר מגולף.

למה "זבל יפני"?

המאזדה לא חסכונית בדלק וגם אם אתה רוצה כוח מהרכב המנוע צריך להתאמץ כי הכוח מגיע בסלד גבוה , הגולף חסכונית בהרבה ויש בה יותר כוח וגם בונוס הוא מגיע מסלד נמוך.

אם קנית מאזדה, איך אתה יודע שהגולף חסכונית יותר?

אנחנו ב-700 ש"ח הבדל לשנה.

המצבר של הרכב שלי שבק חיים אחרי שנתיים והאחריות שלו היא שנתיים ונאלצתי לשלם עלוי , אם היה לי גולף המצבר הוחלף בחינם כי אצל פולקסוואגן האחריות על המצבר היא שלושה שנים . (אבל לצערי דבר זה לא משפיע עליך כי אחריות סקודה היא שנתיים)

אז זה לא רלוונטי לשרשור.

וגם מאזדה הפסיקו להיות שומרי ערך (חוץ מCX5) כי כול הליסינג מוצף מאזדה וגם בליסינג מוכרים מאזדות ברמות גימור הגבוהות.

שמירת ערך כרגע אפשר לבדוק בפועל במחירון, לא צריך ניחושים.

לסיכום, לא הצלחת לבנות קייס לסופרב 1.8 על בסיס הניסיון שלך עם מאזדה 3...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה תבדוק מחיר טיפולים ומחיר ביטוח.

כי לפעמים אחזקת מאזדה עולה יותר מסקודה.

אתן לך את המצב שלי , יש לי מאזדה 3 לפני שרכתי אותו התלבטי בינו לבין הגולף ובין האוקטביה , בסוף הלכתי על המאזדה כי כולם אמרו לי גרמני זה אחזקה יקרה וזה כמו כניסה במיטה חולה.

אבל לאחר סיכום שלושה שנים עם המאזדה שלי יצאתי פראייר ושלמתי על המאזדה יותר כסף מאשר שהיתי צריך לשלם על הגולף.

אני אפרט לך למה:

המאזדה לא חסכונית בדלק וגם אם אתה רוצה כוח מהרכב המנוע צריך להתאמץ כי הכוח מגיע בסלד גבוה , הגולף חסכונית בהרבה ויש בה יותר כוח וגם בונוס הוא מגיע מסלד נמוך. (אותו מצב יש לך , סופרב יותר חזקה ויותר חסכונית מהמאזדה).

גודל צמיגים: במאזדה הצמיגים יותר גדולים והחתך נמוך יותר שזה נותן סיכון יותר לפגיעה בצמיג , וכול עוד גודל הצמיג גדל המחיר שלו עולה.

וגם המאזדה 6 קטנה מבפנים והאיכות בסופרב יותר טובה , וגם הסופרב יותר ביטחותית בתאונות דרכים.

"אבל לאחר סיכום שלושה שנים עם המאזדה שלי יצאתי פראייר ושלמתי על המאזדה יותר כסף מאשר שהיתי צריך לשלם על הגולף".

איך אתה יודע ששילמת יותר? חישבת גם מצמדים שסיכוי טוב שהיו הולכים לך במהלך שלושת השנים?

"המצבר של הרכב שלי שבק חיים אחרי שנתיים והאחריות שלו היא שנתיים ונאלצתי לשלם עלוי"

לי הלך אחרי שנתיים וחצי, ביקשתי מהמוסך לשלוח מכתב ליבואן שיחליפו חינם, אחרי שבוע הוחלף חינם.

"גודל צמיגים: במאזדה הצמיגים יותר גדולים והחתך נמוך יותר שזה נותן סיכון יותר לפגיעה בצמיג , וכול עוד גודל הצמיג גדל המחיר שלו עולה."

הצמיגים המקוריים החזיקו לי יופי 60 אלף ק"מ.

המחיר גבוה יותר מן הסתם, זה חלק מהפשרה לטובת המראה החיצוני, אם זה לא בשבילך לא היית צריך לקנות, זה לא שזה בא לך בהפתעה.

"וגם המאזדה 6 קטנה מבפנים והאיכות בסופרב יותר טובה , וגם הסופרב יותר ביטחותית בתאונות דרכים."

הסקודה לא יותר איכותית מבפנים בשיט.

על סמך מה אתה אומר שהיא יותר בטיחותית בתאונת דרכים? אתה מאלה שחושבים שהמכונית מתבססת על עובי הפח שלה בתאונה?

לי התוצאות נראות דיי זהות:

http://www.euroncap.com/en/results/skoda/superb/20642

http://www.euroncap.com/en/results/mazda/6/8876

"הדבר החשוב ביותר הוא ביטוח רכב".

לא. אבל אם כבר, הכנסתי נתונים זהים ב-WOBI לגבי מאזדה 3 וגולף (בהתייחסות למקרה שלך) ומצאתי שבחלק מהחברות המאזדה זולה יותר, בחלק הגולף עם הבדלים של כמה מאות שקלים.

לפותח השרשור, מדובר ב-2 רכבים איכותיים, והבחירה כאן היא סובייקטיבית.

לגבי ירידת הערך, תצטרך לבדוק לבד, נראה ששתיהן מחזיקות ערך לא רע.

הנאה מנהיגה ללא ספק תקבל יותר במאזדה, למרות היעדר הטורבו (כל מקרה, נראה שנתוני התאוצה דיי זהים על הנייר, למרות שכמו שאוהבים לציין פה הסופרב תרגיש יותר זריזה)

אישית, תוספת התשלום הגבוהה (כ-20 אלף?) והשנתיים אחריות+ DSG 7 היו פוסלים מבחינתי את הסופרב.

עריכה אחרונה על ידי HeroE
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת ביקוש רכבי ה"מנהלים" באופן כללי פחות בביקוש מאז שנכנס לחיינו עידן ה"ג'יפונים" - לא משפיע על כל רכבי המנהלים באופן שווה אבל זה בהחלט מגמה מסויימת שצריך לקחת בחשבון(בכללי לא אוהב את כל המוגבהים למינהם).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשט לפותח השרשור:

אם לא אכפת לך להיות עם מנוע אטמוספרי, לך על המאזדה בלי לחשוב יותר מדי. נהגתי על כזו של חבר והיא מעולה. מבפנים אתה מרגיש שאתה ברכב גרמני, בטח ובטח עדיף על התא נוסעים של הסופרב, שהוא סבבה וזהו בגדול. מושבים עדיפים במאזדה. לא חסר לה כח, הוא רק מגיע מאוחר, בכל זאת 192 כ"ס.

ביטוח במאזדה כנראה יהיה זול יותר כי הסופרב גניבה יותר.

חסרון לתא מטען של המאזדה, לא יודע כמה חשוב לך. הוא אמנם גדול, אבל לא נח להטענה, צר וארוך.

מרחב לנוסעים מאחורה עדיף בסופרב, שוב, לא יודע אם זה שיקול מבחינתך.

"חבל שאי אפשר לעשות ריקול לבני אדם. יש כמה אנשים שהייתי מחזיר לכ**שלאמאשלהם". GB

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם קנית מאזדה, איך אתה יודע שהגולף חסכונית יותר?

המאזדה שלי עושה בממוצע 10 ק''מ/ליטר , גולף של חבר שלי עושה ממוצע 16 ק''מ/לליטר

צריכת הדלק לא על פי מחשב הרכב אלה על פי חשובים שלי

צריכת דלק של הגולף היא על פי הנהיגה שלי

אנחנו ב-700 ש"ח הבדל לשנה.

השוואתי מחירי הטיפולים ביני לבין החבר שלי , וגם בגולף הוא החליף רק בשמן קסטרול לא השמן התחליפי ששמים צמפיון.

אז זה לא רלוונטי לשרשור.

שמירת ערך כרגע אפשר לבדוק בפועל במחירון, לא צריך ניחושים.

זאת המילה הכי כואבת לי , כולם אמרו לי תראה את המחירון של לוי יצחק ותראה שמאזדה שומרת ערך יותר . אבל בפועל המחירון הוא שום דבר כי מאזדות מוכרים מתחת למחירון כי יש הרבה בליסינג. ופולקסואגן וסקודה מוכרים מעל המחירון אם הרכב שמור.

לסיכום, לא הצלחת לבנות קייס לסופרב 1.8 על בסיס הניסיון שלך עם מאזדה 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2489 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...