Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום מסלול, האם המחיר הוגן ?

rupni
שימו לב! השרשור הזה בן 2410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה ההבדל בין זה לבין לעשות טיול נהיגה כמעט כל סופ"ש (פרט לעלות כניסה)?

מכמה ניסויים שאני מכיר, בערך פי 4.

בימי מסלול מהסוג שגולן כתב עליהם קודם גומרים סט רפידות בסופ"ש אחד או שניים, ואם היה לך מזל אז אולי 3.

צריכת הדלק ביחס ל'יום טיול' היא בערך פיי 1.5 ברכב סטנדרטי ופי2 ברכב חזק עם מנוע בריא.

סט צמיגים ספורטיבי, נניח טויו R1R, יספיק במצב כזה ל1000-2000 ק"מ (כאשר ההבדל הוא בעיקר במשקל הרכב, הדיוק שלך בנהיגה והקצב שאותו אתה יודע לייצר.

להחליף שמן מנוע תצטרך כל 5000 ק"מ בערך, נוזל בלם שלא ירתח בימי מסלול יעלה לך פי 3, וההחלפות שלו יצטרכו להתבצע אחת ל4-5 חודשים, ועכשיו בוא נצא מנק' הנחה שאין לך גראז' משלך ואתה משלם למוסכים. ונגיע לעלויות לא קטנות.

(וזה לפני שדיברנו על דברים כמו גומיות משולשים, זרועות היגוי, תושבות מנוע, מיסבים, מצמדים ועוד ועוד ועוד, אפשר גם להכניס למשוואת העלות מקדם 'האוטו לא מספיק מהיר - צריך לשפר דברים'.

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מהסוג שגולן כתב עליהם. אבל ברור לך שיש הבדל גדול בין המסלול הקיים בארץ למסלולים שעליהם הוא כתב, כן? (וראיתי סרטונים של המסלולים שהוא נוהג עליהם בחו"ל).

לא שאני מבטל לחלוטין את עניין הבלאי, ממש לא. ההפך, אני מודע לעניין. אבל ממקצה של 4 שעות אתה לא תגיע לבלאי שכתבת, לא במסלול כמו שיש כרגע.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שומי, המסלול שיש כרגע בפצאל הוא בדיוק מאותו סוג מסלולים. אף אחד לא מגרזן שם בלגונה סקה או סילברסטון כל שבוע, אלא במסלולים קטנים יותר, רובם באורך ובתוואי דומה לזה שיש לנו. אם ראית סרטונים מפצאל, אז וודאי שמת לב שכמעט כל ההקפה הרכב פונה במידה זו או אחרת, עמוס G וצובר בלאי. אתה מתכחש לעובדות. אף אחד לא אומר לך את זה מרוע לב, פשוט עושים לך בוחן מציאות שלרוב האנשים הוא די מובן מאליו.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, אני מודע לעניין הבלאי. ועדיין, במחירים שנקבתי אני אבקר בהרבה סופשים במסלול (כזה או אחר {ערד}).

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גמרתי ביום אחד בערד זוג צמיגים בני 3000 ק"מ, אז אני לא מבין איפה ההבדל.

לאוטו לא איכפת אם שילמת כניסה, איכפת לו מהפיסיקה. מכונית שמבקרת במסלול כל סופ"ש אינה יכולה לשמש גם כדיילי, זה מכפיל את העלויות שלה, ויודע מה? זוכר את המשתנה הזה שהוספתי בסוף התגובה הקודמת? ברגע שתתחיל לקחת מכונית כביש למסלול בתדירות שבועית (או אפילו דו-שבועית) אתה מהר מאד תתחיל לנפח את המקדם שלו.

ואם לא הבנת, במסלול לוחצים גז עד הסוף, ברקס עד הסוף, ופונים על קצה גבול האחיזה של הצמיגים - עכשיו נסה לנסוע ככה 10 דק' ברצף בטיול הבא שלך מחר (כי זה סופ"ש בדיוק ואמרנו כל סופ"ש).

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נכנס לדקויות - משער שכל עליה לוקחת כ6-7 דקות. ולא חסר טיולים שיוצא לי ללחוץ גז עד הסוף וברקס עד הסוף במשך 10 דק רצוף אם לא יותר.

שלייקס, אתה יכול להרגע. ביקרתי במסלול לא פעם ולא פעמיים (עם הרכב הפרטי שלי). אני מודע לכל עניין התחזוקה, וזה מצחיק שאתם נכנסים לי לחיים, כאילו באמת מעניין אתכם אם אהיה על המסלול כל סופש ומה יקרה עם התחזוקה שלי.

שורה תחתונה - אין קשר בין זה לעניין עלות הכניסה המופרכת שיש כיום (לדעתי, וכנראה גם לדעת אחרים). שכל אחד יגיע לאיזה יום מסלול שהוא רוצה, בתדירות שהוא רוצה וישלם סכומים שנראים לו לנכון.

נ.ב

איך האספלט היה בערד כשעשית זאת? כי כשביקרתי שם לפני שלושה חודשים, הוא לא היה וואו בלשון המעטה.

עריכה אחרונה על ידי שומאכר

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא צריך להתבגר

לא יודע מה אתה רוצה אני ינהג איך שאני רואה לנכון ולא רואה לנכון לשלם למדריך שרק יוריד לי מההנאה

ההשוואה שעשית לא נכונה מה הפואנטה להגיע למסלול ולא לנצל חצי מיכולת הרכב ?

עדיף לי להשאר בבית כבר

בהצלחה לכולנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא חסר טיולים שיוצא לי ללחוץ גז עד הסוף וברקס עד הסוף במשך 10 דק רצוף אם לא יותר.

אי אפשר לדחוק במכונית בכביש הציבורי אפילו קרוב למה שאפשר במסלול.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נכנס לדקויות - משער שכל עליה לוקחת כ6-7 דקות. ולא חסר טיולים שיוצא לי ללחוץ גז עד הסוף וברקס עד הסוף במשך 10 דק רצוף אם לא יותר.

שלייקס, אתה יכול להרגע. ביקרתי במסלול לא פעם ולא פעמיים (עם הרכב הפרטי שלי). אני מודע לכל עניין התחזוקה, וזה מצחיק שאתם נכנסים לי לחיים, כאילו באמת מעניין אתכם אם אהיה על המסלול כל סופש ומה יקרה עם התחזוקה שלי.

שורה תחתונה - אין קשר בין זה לעניין עלות הכניסה המופרכת שיש כיום (לדעתי, וכנראה גם לדעת אחרים). שכל אחד יגיע לאיזה יום מסלול שהוא רוצה, בתדירות שהוא רוצה וישלם סכומים שנראים לו לנכון.

נ.ב

איך האספלט היה בערד כשעשית זאת? כי כשביקרתי שם לפני שלושה חודשים, הוא לא היה וואו בלשון המעטה.

אני ממש אבל ממש לא דואג להוצאות האחזקה שלך - אנחנו דנים על עלויות של יום מסלול, זה לא סובב סביבך אלא כללי ונוגע לכולם, ועכשיו כשסוף סוף יש מסלולים, אולי מישהו יקרא את השרשור ויבין את ההשלכות של ללכת למסלול עם מאזדה 3 או קורולה או אפילו עם איביזה רוצחעט.

המהירות הממוצעת בפצאל היא כ100 קמ"ש, לא הנפצתי את המספר: 1400 מטר ב50 שניות להקפה - אלו נתונים אמיתיים.

זה אומר שבמשך 15 ק"מ אתה נמצא על קצה מעטפת הביצועים של הרכב, ובמהירות גבוהה יחסית (מה שמגביר את הבלאי), אז סלח לי - זה לא הגיוני. זאת אומרת זה הגיוני, אבל זה חולני ברמות - יש מעט מאד נק' ספציפיות בכבישים ספציפיים שאדם שפוי יכול להגיד, בוא נראה איפה הגבול ולהגזים.

אז גם אם אתה עולה את בית אורן ב5 דק' (וזה לא אפשרי, לא עם ספיריט - ניסיתי וכל הדרך הייתי בבור בין ראשון לשני) ומייצר קצב דומה, זה עדיין לא אותו הדבר כי העומסים קטנים יותר עקב מרווחי ביטחון שאתה משאיר לעצמך.

בקיצור, כל מה שאני מנסה לומר זה שטיול בצפון עם 'השחזה' קטנה בבירנית זה לא דומה כלל וכלל ליום מסלול, והבלאי לרכב הוא מאד גבוה.

לגבי התשלום - איש איש והכיס שלו.

אני לא מתלונן שנעליים של גוצ'י זה יקר, אני מסתדר גם עם אולסטאר ובאותה מידה אני לא מתלונן שהמסלול יקר, ביום שללקוחות בעלי הפורשה ימאס קצת מהחום בבקעה המסלול יצטרך לקוחות, המחירים ירדו.

אז כמו שלפני עשר שנים KEYLESS היה רק בבנטלי ומרצדס והיום יש את זה גם בסוזוקי ויונדאי, גם זה צריך להתחיל מלמעלה ולרדת.

אגב - מירוצי מכוניות התחילו בתקופה שעוד רכבו על סוסים, למי אתה חושב היו אז מכוניות?

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד משהו שחשוב לדעת, למרות שנראה לכם שהכל תותים בחו״ל, גם כאן זה תחביב מאוד מאוד יקר ולא להמונים. זה קומץ של משוגעים לדבר שמוכנים להוציא סכומים גדולים על התחביב שלהם, שצריך להוסיף, יכול להיות מסוכן.

ואם עבר לכם איזה רעיון להתחרות, אפילו ה chump cars races שזה הכי זול ועממי יקר מאוד. רק ההרשמה לסוף שבוע אחד בסביבות ה 700 לנהג. צריך לזכור הוצאות ראשוניות כולל ציוד בטיחות , טריילר חלקי חילוף ואחזקה שוטפת. שוב, בהחלט לא תחביב להמונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה נקודות שלי:

1. להשתמש ברכב גם כדייילי וגם במסלול באופן קבוע של פעם בסופ"ש - לא כל-כך טוב. כמו שנאמר, הבלאי מטורף. אל תשכח שבמכירה זה ישפיע גם כן. לכן למי שרוצה באמת לפקוד את המסלול באופן קבוע - הייתי ממליץ לרכוש משהו בסגנון פיז'ו 106 ראלי וכדו' / במוו ישנות / מיאטה ישנה, אז גם אפשר יהיה לשפר אותה לצורכי מסלול (להיפטר מדיפוני פנים, מערכות שונות, מושבי ספורט, הגה וכו') ובאמת להכין לעצמך רכב מסלול. כי באמת חבל על רכב חדש טוב, שעלותו מסתכמת ב-6 ספרות.

2. עלות של 590 ש"ח לטעמי הגיונית. אפילו טובה. למה? אולי זה יישמע מתנשא, אבל לטעמי זה מוריד אוכלוסיה מסוימת שלא הייתי רוצה לפגוש על המסלול. אם למשל העלות הייתה 200-300 ש"ח, אותם הערסים ייקחו את המאזדה 3 של אבא מהעבודה, יעלו על המסלול "סתם בשביל לנסות" ו-"תראה אחשלי גיבור איזה נהג מרוצים אני" ויעשו שטויות. דבר שיגרור א. סכנה. ב. יעיפו אותם משם וזה יגרור בלגן ויהרוס לכולם את יום המסלול.

תחשבו שעלות יציאה ממוצעת בשישי לבחור ממוצע מגיעה לכ-300 ש"ח. משמע אם לא לצאת שני סופ"שים, אתה כבר שריינת כסף ליום מסלול. מן הסתם שאת זה יעשו רק מי שבאמת חובב העניין ולא סתם בא לעשות שטויות.

והכי חשוב - מסלול זה אינו מוצר בסיסי. גם פורשה, גם במוו וגם שעון של פאטק פיליפ עולים יקר. ואני בטוח שכל אחד היה רוצה את אחד משלושת האלו, במיוחד אלו שהם חובבי רכבים / שעונים. אבל זה תחביב יקר. מאוד אפילו. לא סתם אומרים שאם רוצים למנוע מהילד לצרוך סמים ולבזבז כסף על שטויות, תלמד אותו לאהוב מכוניות - מהסיבה הפשוטה שלא יישאר לו כסף לכל השטויות האחרות.

מסלול זה דבר יקר. אבל עם זאת, אני בטוח שלכל מי שיש את הממון לרכוש רכב ספורטיבי כל שהוא, יכול ולו באמצעות סדר עדיפויות נכון - לממן לעצמו יום מסלול פעם בחודש לפחות.

לטעמי מי שמתכנן לנסוע עם הרכב הדיילי שלו למסלול, יותך מפעם בחודש זה מוגזם. פעם בחודש - בחודשיים, זה מספיק וגם לא גורם לבלאי מי יודע מה מואץ ברכב, ולא ישפיע על המכירה.

אגב, מה שאותי מעניין זה עניין הביטוחים. האם כעת, כשיש מסלולים חוקיים בארץ, חברות הביטוח יתחילו לגבות פרמייה נוספת למי שמתכנן לעלות? או לחלופין להתנער מאחריות בטענה שהביטוח אינו מכסה פעילות ספורטיבית עם הרכב במסלול (שככל הנראה על פי תקנות התעבורה איננו כביש)?

כמו גם יבואני הרכב והמוסכים למיניהם. הרי למעט כמה גרסאות קצה של רכבים ספציפיים, רוב רכבי הספורט אף הם, לא בנויים כמכונות מסלול. מה שאומר שייעודן הוא לכביש ואיננו למסלול, ועל כן החברה יכולה להתנער מאחריות במקרה שלמשל הלך המנוע וכו'. זו סוגיה לטעמי שיש לבדוק אותה. אשמח אגב, אם מישהו שמבין בעניין, יבהיר קצת את הנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה נקודות שלי:

1. להשתמש ברכב גם כדייילי וגם במסלול באופן קבוע של פעם בסופ"ש - לא כל-כך טוב. כמו שנאמר, הבלאי מטורף. אל תשכח שבמכירה זה ישפיע גם כן. לכן למי שרוצה באמת לפקוד את המסלול באופן קבוע - הייתי ממליץ לרכוש משהו בסגנון פיז'ו 106 ראלי וכדו' / במוו ישנות / מיאטה ישנה, אז גם אפשר יהיה לשפר אותה לצורכי מסלול (להיפטר מדיפוני פנים, מערכות שונות, מושבי ספורט, הגה וכו') ובאמת להכין לעצמך רכב מסלול. כי באמת חבל על רכב חדש טוב, שעלותו מסתכמת ב-6 ספרות.

2. עלות של 590 ש"ח לטעמי הגיונית. אפילו טובה. למה? אולי זה יישמע מתנשא, אבל לטעמי זה מוריד אוכלוסיה מסוימת שלא הייתי רוצה לפגוש על המסלול. אם למשל העלות הייתה 200-300 ש"ח, אותם הערסים ייקחו את המאזדה 3 של אבא מהעבודה, יעלו על המסלול "סתם בשביל לנסות" ו-"תראה אחשלי גיבור איזה נהג מרוצים אני" ויעשו שטויות. דבר שיגרור א. סכנה. ב. יעיפו אותם משם וזה יגרור בלגן ויהרוס לכולם את יום המסלול.

אבל עם זאת, אני בטוח שלכל מי שיש את הממון לרכוש רכב ספורטיבי כל שהוא, יכול ולו באמצעות סדר עדיפויות נכון - לממן לעצמו יום מסלול פעם בחודש לפחות.

לטעמי מי שמתכנן לנסוע עם הרכב הדיילי שלו למסלול, יותך מפעם בחודש זה מוגזם. פעם בחודש - בחודשיים, זה מספיק וגם לא גורם לבלאי מי יודע מה מואץ ברכב, ולא ישפיע על המכירה.

אז לפי מה שכתבת, אם אני מרוויח משכורת ממוצעת ואני נוהג ברכב רגיל ולא ספורטיבי, אין לי מקום במסלול? או שמא לא הבנתי אותך נכון.

אתה יודע, לא לכל חובבי הרכב יש את האפשרות לרכוש רכב ספורטיבי כזה או אחר, אבל הם עדיין רוצים ליהנות מהקיים.

ותתפלא, יש "ערסים" שמפוצצים בכסף יותר ממני וממך גם יחד, שיכולים לעלות על המסלול הקיים גם במחירים של 1000 שח ומעלה, ואין להם תרבות נהיגה וזיקה בכלל לתחום, אבל כמו שכתבת "יאללה ננסה". אז?

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה יותר ערסים שהם לא כאלה מאשר כאלה שכן.

לגבי השאלה הראשונה לא הבנת נכון. אמרתי שמי שיש לו רכב ספורטיבי - קל וחומר שיסדר לעצמו את סדר העדיפויות כך שיוכל לעלות על המסלול. מי שאין אבל עדיין חובב התחום - מן הסתם גם יכול. לא אמרתי שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...