Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסכמים - 3 שנים עם סיאט לאון

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2489 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זכור לך שמדובר על רכב מהעשור הקודם, לא מדובר על השוק של היום. באותו שנתון, כמו שfalou ציין, ביחס עלות תועלת היה מדובר בvfm הטוב ביותר.

לבחור שהחזיק רק בהונדות וטויוטות - גם משפחתי ובעיקר אבי חובב טויוטה. את שנותיי הראשונות עם ראשונות העברתי על היילקס. היום הוא מחזיק בהיילקס החדשה ולאנד קרוזר 2011. אני מחזיק בלאון FR 2015. אבא שלי ממש מבסוט. גם על הלאנד קרוזר, אבל בעיקר על הלאון.

בכל מקרה, ההתדיינות הזו ברורה כחסרת תוכן ופואנטה, ברור שהעדפתך לרכבים היא כדעה של כל אשת בעל עם 4 ילדים או סבא חביב, אך ההתעקשות שלך דומה להתעקשות בלשכנע חובבי אייפון שגם מוטו רייזר מוציא שיחות ואפילו לא מבלה אחרי כל נפילה במעבדה להחלפת מסך יקרה. כאמור - יש אנשים שמוכנים לשלם את עלות הטיפולים (שלפחות במקרה הלאון הנ"ל מדובר לרוב בשגר ושכח), העיקר לא לסוע על המשפחתומטית הממוצעת (ולאחר נסיון של שנים במשפחתומטיות, אני מבין כל אדם כזה לגמרי).

בקיצור, סע לשלום, המפתחות של הטויוטה/הונדה בפנים.

אני מדבר על השוק של היום, הואגיות לא השתפרו באמינות מאז למעט עניין הרינגים והבוכנות.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כל מקרה לגופו. מנועי ה1.4tsi ו1.8tsi אחרונים מראים אמינות לא רעה לאורך מרחקים רבים. כמובן, שילוב בגיר ידני כמו אצלי זה המתכון הבטוח יותר. גם אני לא העזתי להכנס להרפתקאת DSG.

איצו, אני ממש לא כועס. אין לי טעם לכעוס, אני מאוד נהנה במשפחתית הפונקציונאלית אך מתגמלת שלי, ואני עדיין לא מכיר את בעלי המוסך.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לדעת מה הייתה הצריכת שמן כשהחלטת לבצע אוברול? אני גם חושב לעשות. (למרות שהמוסכניק שלי אומר שלא צריך)

החלטתי לבצע את האוברול כשכבר הבנתי שהאסקלציה בצריכת השמן היא קריטית - חצי ליטר לכל 700-800 ק"מ.

אגב, יש מקרים יותר גרועים של אנשים שהגיעו לליטר שמן כל 500 ק"מ (מתועדים מקרים כאלו גם פה בפורום וגם בפורום VAGIT).

תודה על הסיכום המפורט וההוגן.

האמת היא שלפני שקראתי הייתי בטוח שזה יהיה משהו בסגנון של 4 טיפולים שגרתיים וככה וכהה כסף, וקצת הופתעתי לרעה.

האחזקה יקרה ולא סבירה לרכב חדש. תהפכו את זה ל X שקל ליום, או להוצאה חודשית, זו רמת הוצאה שלא היתה לי בלנדקרוזר מ 2003 עם 340.0 אלף ק"מ, ולא בזה שהחליף אותו או זה שהקדים אותו. גם אין מה לדבר על הקיאה ריו, או הספורטאז'ים של אישתי, או הסיד של אמא שלי מ 2011 שעד היום עוברת מטיפול לטיפול.

אבסולוטית מדובר על הרבה מדי כסף לרכב חדש מדי.

גורם לך לחשוב שבאמת אין עשן בלי אש.

אם רשמת ופיספסתי אני מתנצל - מה החליף את הנבלה?

רק מציין שהרכב לא נקנה כחדש אלא שנתיים על הכביש.

אולי על 3.5 שנים זה נשמע לא מלבב, אבל אם הייתי יכול הייתי מחזיק אותו עוד שנה-שנתיים-שלוש ואז זה היה פחות נורא, כי כל המחלות ילדות זה תיקונים של פעם אחת שלא יחזרו ואז אתה נשאר רק עם היתרונות.

ועדיין, למעט התשלום על האוברול (שאני מקווה ומאמין שיוחזר לי) שהרגיז אותי ממש, התקלה המהותית היחידה (שגם היא כחלק ממחלות הילדות של הדגם הזה) היתה משאבת מים בעלות של 3K ש"ח. לא כיף, אבל לא משהו ששבר אותי.

חייב לציין שוב שאמנם זו לא נחמה, אבל מה שציינתי בכתבה מאפיין המון לאונים בשנתון הזה. זה לא שנפלתי על לימון ספציפי - רוב הלאונים שסבלו (ואולי סובלים עדיין) מזה יוצרים פאקינג עץ לימונים.

בכל מקרה, זה לא שהופתעתי - לקחתי בחשבון שאלה דברים שעלולים לקרות והתייחסתי אליהם בהתאם.

כתבתי מס' פוסטים קודם שהמחליפה תהיה מאזדה 6 2.5 ליטר פרימיום פלוס משומשת בת שנתיים-שלוש, ברגע שאמצא אחת כזו שתספק את דרישות הסף שלי.

זה לא נגמר רק בהוצאות מבחינת מחיר, גם להפסד שעות עבודה וימים שהאוטו יושב במוסך יש משמעות.

דווקא זה היה זניח ולא קריטי, לי לפחות, כי המוסך שלי נמצא 2 דקות נסיעה ממקום העבודה.

הפעם היחידה שזה באמת לא היה נעים זה בזמן החלפת הבוכנות והרינגים שנמשכו כמה ימים. למזלי היה לי רכב חלופי (לא מטעם המוסך).

דווקא העצבים וההתעסקות מול היבואן/יצרן ממש הרגיזו ואיכזבו אותי (יותר מהנ"ל) וזו אחת הסיבות שהאוטו הבא שלי כבר לא יהיה תוצרת VAG.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב למה המשאבה כזאת יקרה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאותה סיבה שכלב יכול ללקק לעצמו ת'ביצים. ועלות המשאבה היא עוד אחרי הנחה.. בדר"כ המחיר יקר יותר במאות שקלים.

אין גם חליפית (וגם אם היתה לא הייתי שם).

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תחזור על זה 1000 פעמים זה לא ישנה את העובדה שאיני נוהג בקורולה (ואני חושב שהיא רכב בסדר גמור)

לדוגמא יאריס TS (כשהייתה) הרבה יותר מהנה מ 206 וגם פונקציונאלית

מזדה 3 יותר מהנה לנהיגה מאוקטביה או גולף או לאון וגם פונקציונאלית יותר מהם

(אבל אין לה דשבורד רך כמו בגולף, ופלסטיקים מבריקים :roll:)

וכן הלאה....

מאזדה 3 יותר פונקציונלית מאוקטביה?! זה הדבר הכי מצחיק ששמעתי השבוע :lol:

הבנתי אותך.

נהגתי בשניהם, והיאריס לדעתי הייתה מהנה יותר מה XS206 (וזולה ואמינה יותר)

הבנתי שאצל רבים פה, עולם הרכב נחלק בין פחי אשפה ועגלות (בד"כ במזרח) לעומת פאר היצירה והאומנות המוטורית (בד"כ במערב)

זה ממש בסדר.

לא, זה רק אצל חובב רכב כמוך.

ממש מבקש שתקרא את מה שאני כותב, דברתי על ה SX שעלתה איזה 5 אלף יותר מהיאריס ולא GTI שעלתה המון יותר.

אם 9 שניות ל 100, לא נחשב ספורטיבי בעיניך, אז בעיני זה ממש מספק.

והאמת זה פחות מעניין לעומת ההגה וההתנהגות.

נראה לי שאתה קצת (הרבה) מיתמם כשאתה טוען שאני היחיד שמדבר על מותגים וארץ ייצור.

כשזה מגעגע כמו ברווז והולך כמו ברווז - זה ברווז.

מספק אותך יותר ללחוץ בקו ישר מאשר אשכרה לנהוג, להרגיש את ההגה וההתנהגות? ואת זה אתה עושה במה, בקורולה?

''מאזדה 3 מאותה שנה של הלאון לא מהנה לנהיגה ועגלה''

ה3 תמיד הייתה מהנה לנהיגה עם שלדה והגה מתקשרים קודם כל, והמנוע (2.0) זריז וחזק.

לא כל מה שעם טורבו חייב להיות מהנה לנהיגה אתה יודע..

אבל רוב הרכבים עם טורבו (בקטגורויות הנדונות) הרבה יותר מהנהים לנהיגה דה פאקטו.

יאריס - 9 שנית ל 100.

זה משפט ממש חזק: ואין לה נקודות תורפה לא ידועות

האמת לא הבנתי.

לגבי העלות של לנדקרוזר במתאם לעלות התיקונים שלה, אז היו בבעלותי רק הונדות וטויוטות (לא ממש מהייקרות או מתקרבות למחיר של לנד קרוזר) במשך 25 שנים (כמה מהן מהנות לטעמי),

יחד נסעו כ 700 אלף קילומטר, ובכל אחת החזקתי לפחות 6 שנים.

אמיתי - על כולם ביחד לא שילמתי תיקונים כמו שהבחור שילם על לאון אחת במשך 3 שנים.

אני אפילו לא יודע מה זה סליל הצתה....

מה לא הבנת? אם יודעים את כל המחלות של הלאון מראש, זו קניה מעולה.

ממה בידיוק להרוויח חבר? הוא רק שופך ים כסף למוסכים ומבזבז זמן יקר וכמובן ימי עבודה, לא חסר מתחרות בקטגוריה היום שיתנו לך שריקה ודחיפה מהטורבו ויהיו אמינות בהרבה יותר.

אבל לא מדובר עם היום, מדובר על 2011/2012. יש לך דוגמאות לחיזוק הטיעון שלך או שאתה סתם זורק מילים לאוויר?

"חבל שאי אפשר לעשות ריקול לבני אדם. יש כמה אנשים שהייתי מחזיר לכ**שלאמאשלהם". GB

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר.. לקליאו למשל משאבה מקורית עלתה כ700 שקל, לכן זה מוזר שלסיאט המשאבה עולה פי 3, זה לא יגואר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 3 יותר פונקציונלית מאוקטביה?! זה הדבר הכי מצחיק ששמעתי השבוע :lol:

לא, זה רק אצל חובב רכב כמוך.

מספק אותך יותר ללחוץ בקו ישר מאשר אשכרה לנהוג, להרגיש את ההגה וההתנהגות? ואת זה אתה עושה במה, בקורולה?

אבל רוב הרכבים עם טורבו (בקטגורויות הנדונות) הרבה יותר מהנהים לנהיגה דה פאקטו.

אבל לא מדובר עם היום, מדובר על 2011/2012. יש לך דוגמאות לחיזוק הטיעון שלך או שאתה סתם זורק מילים לאוויר?

אתה עדיין מנסה בכל נפשך להגן על קונצרן VAG, תגובות של פאנבויז עיורים מהאהבה לא כל כך תורמים לשרשור.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, כשאין מה להגיד לגופו של עניין, עוברים לפן האישי. רמת דיון: אורן חזן.

לעניין התגובה המסכנה שלך: אני האחרון שיגן על קונצרן כזה או אחר, בטח לא על VAG,אבל מה לעשות שגם עם כל התקלות המוכרות שהיו בשנים האלה לוואגיות, עדיין הייתי לוקח וואג בכל יום על פני קורולה שמשמשת בעיקר זקנים לנסוע בין המכולת לקופת חולים או להיות תקועים בשמאלי.

אגב, אם היום הייתי צריך לקנות משפחתית חדשה מהניילון, הייתי קונה מאזדה 3 2 ליטר פרימיום, מה שמעיף לך את התאוריה שלך לכל הרוחות.

עריכה אחרונה על ידי mIkE_LiToRiS

"חבל שאי אפשר לעשות ריקול לבני אדם. יש כמה אנשים שהייתי מחזיר לכ**שלאמאשלהם". GB

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה? כי עד ההודעה עם הקנייה של המאזדה בסוף היית אליל הואגיות. אתה איכשהו חושב שיש פה השוואה לואגיות ולקורולה אז לי אין מה להגיד? ואגב, בקשר להתייחסות דפדפף קצת אחורה ותראה, האמינות לא שונה למעט עניין רינגים ובוכנות.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתייחס לטיעונים הספציפיים האלה:

מאזדה 3 יותר פונקציונלית מאוקטביה?! זה הדבר הכי מצחיק ששמעתי השבוע

:lol:

במה בדיוק ה-3 יותר פונקציונלית, ממש אשמח לדעת.

עדיין מחזיק בדעה הזו, במיוחד אחרי שהייתה לי לאון 2011 ששירתה אותי נאמנה ונמכרה מעל המחירון תוך כלום זמן.

אבל לא מדובר על היום, מדובר על 2011/2012. יש לך דוגמאות לחיזוק הטיעון שלך או שאתה סתם זורק מילים לאוויר

אשמח לשמוע מה היה עדיף בשנים האלה על לאון שתיקנו לה את התקלות. מאזדה 3 הייתה הרבה יותר גרועה, למעט שלדה (וגם זה נתון לויכוח)-אבזור לא קיים, גיר 4 הילוכים, מנוע בינוני, צפופה יותר ועוד. קורולה-אין מה להרחיב. אימפרזה-צחקתי מלא.

אז בוא ותסביר לי מה היה עדיף, כיד שניה,בשנתונים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואגב, אני בטוח שאין לך משהו חכם לתרום לדיון, אחרת היית כבר מזמן כותב אותו במקום לכנות אותי "אליל הוואגיות" , "פאנבוי עיוור" וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם חייב להפסיק לבלבל אנשים עם דברים מורכבים כמו עובדות ומספרים. זה לא יעיל כשמביאים את כל השטויות המדידות האלו לדיון איכותי שמבוסס על סטיגמות, אמוציות, אהדה עיוורת וחשיבה צרה.

ואגב, אני בטוח שאין לך משהו חכם לתרום לדיון, אחרת היית כבר מזמן כותב אותו במקום לכנות אותי "אליל הוואגיות" , "פאנבוי עיוור" וכו'.

6 שקל ליום, תרמת מספיק.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתייחס לטיעונים הספציפיים האלה:

מאזדה 3 יותר פונקציונלית מאוקטביה?! זה הדבר הכי מצחיק ששמעתי השבוע

:lol:

במה בדיוק ה-3 יותר פונקציונלית, ממש אשמח לדעת.

עדיין מחזיק בדעה הזו, במיוחד אחרי שהייתה לי לאון 2011 ששירתה אותי נאמנה ונמכרה מעל המחירון תוך כלום זמן.

אבל לא מדובר על היום, מדובר על 2011/2012. יש לך דוגמאות לחיזוק הטיעון שלך או שאתה סתם זורק מילים לאוויר

אשמח לשמוע מה היה עדיף בשנים האלה על לאון שתיקנו לה את התקלות. מאזדה 3 הייתה הרבה יותר גרועה, למעט שלדה (וגם זה נתון לויכוח)-אבזור לא קיים, גיר 4 הילוכים, מנוע בינוני, צפופה יותר ועוד. קורולה-אין מה להרחיב. אימפרזה-צחקתי מלא.

אז בוא ותסביר לי מה היה עדיף, כיד שניה,בשנתונים האלה.

שנת 2010 שתי נסיעות מבחן האחת אחר השניה, לאון 1.8 dsg ומיד אח״כ אותו אוטו עם גיר ידני. נסיעה קשיחה מדי ללא כיסוי ספורטיבי, הגה נטול חיים, קו חלונות גבוה מדי ודשבורד עצוב שלחו אותי בלי לגעת בארנק. לצד החיוב המנוע חזק והגימור בהחלט מוקפד וטוב. בסוף הועדפה בראבו ידנית שאמנם היתה חלשה יותר אבל בהחלט מספקת בגירסת הטורבו ובעיקר עם התנהגות ונוחות עדיפות לטעמי. ואין חרטה לרגע, קל וחומר כשקוראים כאן על התקלות המכניות המפחידות למדי שפוקדות לפחות חלק מהלאונים והבראבו במשך כל חייה אצלנו במשפחה, נאדה, כלום. ולכן קצת מפתיע לקרוא כאן שלאונים נמכרים בקלות מעל המחירון. גם הבראבו, ודאי ידנית שכידוע היא סוג של ציפור על סף הכחדה, תקבל משהו מעל המחירון כנראה, אבל המחירון כל כך נמוך שגם הכפלתו תשאיר עדיין מחיר מצחיק למדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך לגבי הבראבו עם מספר הסתייגויות:

-לבראבו יש לא מעט מחלות משלה (בוצה במנוע, דשבורד מתנפח, מולטיאייר שהולך ועוד).

-הבראבו חלשה יותר (נכון שלא לכולם זה חשוב כי היא מתנהגת יותר טוב מהלאון).

-יש מעט מאוד בראבו ידניות ועוד פחות מהן במצב נסיעה.

לחיוב אציין שהבראבו שקטה יותר בשיוט, מושבים נוחים יותר לדעתי,כאמור יותר מתנהגת וגם יותר זולה כיד שניה.

יש סיבה שהן נמכרות מעל המחירון המגוחך שלהן-אלה שטופלו כל 10/15 ולא כל 30 ונשמרו כמו שצריך נותנות תמורה אדירה לכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2489 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...