Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון למונית (מה צריך) 2017

LoveSound555
שימו לב! השרשור הזה בן 2500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי רישיון דרגה B ואני מעוניין לעשות רישיון למונית דרגה D1.

בשמחה הייתי הולך למשרד הרישוי אבל אין לי אפשרות בשעות הפעילות שלהם.

אני אשמח לקבל פה מידע ממישהו שיודע 100% מה הם השלבים והעלויות עד לקבלת דרגה D1 ברישיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי, היום משרד הרישוי לא עובד ישירות מול המועמדים אלא מול בתי ספר/מרכזי הדרכה שמעבירים קורסי הדרכה לרכב ציבורי.

כלומר, עליך לפנות לגוף שמעביר קורס רישיון ציבורי, למסור להם את הטפסים - אישור רופא + בדיקת ראייה + צילום תעודות השכלה (המטרה - אח"כ תעשה את הקורס דרכם).

הם מעבירים את הטפסים למשרד הרישוי. (הערה : ככה היה לפני מספר שנים. יתכן שמשרד הרישוי חזרו לעבוד מול המועמדים).

בהמשך תקבל זימון למרב"ד (עלות : 990 ש"ח). - זה נמשך מספר שעות משעות הבוקר עד הצהריים המוקדמות

אחרי קבלת אישור המרב"ד (להערכתי לוקח כחודשיים), אתה מקבל אישור להתחיל ללמוד קורס רכב ציבורי. (עלות קורס בערך בטווח מחיר של 3500-5000 ש"ח).

אחרי שאתה עובר את מבחן התיאוריה (חלק ממסלול הלימודים), אתה יכול להתחיל ללמוד נהיגה (עלות בהתאם לדרגת רישיון נהיגה נדרשת ומספר שיעורים).

בנוסף, יש עלויות של מבחנים חיצוניים במשרד הכלכלה (סדר גודל של מאות ש"ח - מעריך 500 ש"ח).

אחרי שסיימת קורס רכב ציבורי וקיבלת אישור על מעבר מבחנים חיצוניים ממשרד הכלכלה (לוקח זמן) + מעבר טסט -> אתה ניגש למשרד רישוי עם מקור+צילום של תעודות (מוסר את הצילום).

במידה ואינך יכול לגשת למשרד הרישוי בשעות הפעילות - מציע ליצור קשר לבדוק האם צריך למסור את הטפסים ישירות להם או למרכז לימוד של קורס רכב ציבורי.

במידה ומוסרים את הטפסים רק למשרד הרישוי - כמדומני שאתה יכול לשלוח קרוב משפחה שימסור את הטפסים.

http://rishuy.mot.gov.il/he/driving/training/417-public-vehicle

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב.

התחלת התהליך הוא המשרד הרישוי .

עליך להוציא טופס "ירוק" שהינו בקשה לרשיון רכב ציבורי .

לאחר מילוי הפרטים תצטרך להביא אישור אופטמטריסט ,רופא משפחה ,צילום/אישור סיום בי"ס ולחזור למשרד הרישוי להחזרת הטופס.

אין צורך להביא אישור אי רישום פלילי מהמשטרה (המערכת בודקת).

לאחר זמן מה (זה יכול לקחת עד 3 חודשים ) במידה והכל תקין, תקבל זימון למבחן כללי טרום קורס לבדיקת כישורך ואופייך.

המבחן אורך כ-5 שעות (שאלון של כ-1000 שאלות) .אין צורך להתכונן למבחן .

במסגרת זו תפגש בגמר המבחן עם רופא כללי ופסיכיאטר/ית .

העלות - 1000 שקלים (נכון ללפני 5 שנים) .

יקח זמן לקבלת תשובה בה תקבל אישור לתחילת הקורס.

הקורס יכול להתבצע בערב (פעמיים בשבוע ) במשך כ- 3 חודשים או בבוקר במשרה מלאה במשך בחודש.

העלות : בין 5000 ל-7000 ,אבל אל תתפוס אותי במילה

לקראת סיום הקורס תצטרך לעבור מבחן תיאורה הכולל שאלות גם על אוטובוס וגם על מיכניקת רכב כללי .

עברת תיאוריה - תצטרך לעבור טסט מעשי .

כל התהליך יכול לקחת כ- חצי שנה .

מקווה שלא פספסתי פרט כלשהו .

אם יש לך שאלות נוספות ,אשמח לעזור /לייעץ מעל דפי הפורום

וגם טלפונית בשעות הערב

אהה שכחתי -אני נהג מונית אם לא הבנת :-))

שיהיה בהצלחה !!

בברכה

מוטי

052-511-26-26

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון קטן לדברים של מוטי.

את הטופס הירוק מקבלים היום בתחנות צילום אשר חלקן נמצאות בחניות אופטיקה שמוסמכות לבצע בדיקת ראיה.

בדיקת ראיה עולה 50 ש"ח, אחרי זה רופא משפחה (100 ש"ח) ואז להגיש את הטופס ואת אישור סיום 8 שנות לימוד למשרד הרישוי ולקבל הפניה למרב"ד.

קורס רכב ציבורי זה משהו כמו 160 שעות לימוד.

בדיוק התחלתי את התהליך רק שאני עוד לא סגור על עצמי, האם אני רוצה להמשיך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קטן (נוסף) לדברי מוטי - במידה ואין לך בעיות רפואיות מיוחדות, במרב"ד אתה ממלא שאלונים שבאים לבחון את האישיות שלך + בדיקת אמינות (אותה שאלה מופיעה פעמיים, בניסוח מעט שונה במהלך השאלון) + ראיון ע"י פסיכולוג (לא פסיכיאטר).

במידה ויש לך בעיות רפואיות כלשהן - אזי בנוסף, עשויה להיבדק התאמתך בהתאם לבעיות אלו (כמובן שזה תלוי במהות הבעיה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון קטן לדברים של מוטי.

את הטופס הירוק מקבלים היום בתחנות צילום אשר חלקן נמצאות בחניות אופטיקה שמוסמכות לבצע בדיקת ראיה.

בדיקת ראיה עולה 50 ש"ח, אחרי זה רופא משפחה (100 ש"ח) ואז להגיש את הטופס ואת אישור סיום 8 שנות לימוד למשרד הרישוי ולקבל הפניה למרב"ד.

קורס רכב ציבורי זה משהו כמו 160 שעות לימוד.

בדיוק התחלתי את התהליך רק שאני עוד לא סגור על עצמי, האם אני רוצה להמשיך.

היצ'תכללו .:-P

בכל מקרה -בהצלחה גם לך בבחירה בזו או אחרת .

בברכה

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...